Obklady stěn

Samolepicí fototapeta – tipy na připevnění a příklady

samolepicí fototapeta obývací pokoj-polena

Fotografické tapety se zdají být účinným způsobem, jak zdobit zeď od moderní doby. To bylo použito pro návrh stěn již v 17. století. Po určité odmlce se z nich nyní opět stává trend. Pokud si nyní představujete motivy ze 70. let pod fototapetou a připadá vám tento dekorační nápad staromódní a kýčovitý, jste na úplném omylu. Protože dnešní témata a motivy nemají nic společného s těmi z minulosti. Jsou modernější, kvalitnější a efektivnější jak z hlediska materiálu, tak z hlediska kvality barev.

Samolepicí fototapeta noční obloha v ložnici

samolepicí foto-tapeta-ložnice-zeď-noční obloha

Stejně jako u běžných tapet lze k připevnění fototapety použít pastu. Některým se to zdá časově náročné a nemýlíte se. Lepkavá pasta může být také docela o nervy, zvláště pokud máte s lepením tapet jen malé nebo žádné zkušenosti. Naštěstí existuje také inovativnější možnost a to je vše samolepicí fototapeta. Správné umístění a připevnění je tak mnohem jednodušší! Praktické jsou také fototapety, které se nejen lepí, ale v případě potřeby je lze také snadno odstranit. Takové tapety se doporučují, pokud je chcete v určitých intervalech měnit, aniž byste zanechali nevzhledné zbytky.

Samolepicí fototapeta Mraky řeči

samolepicí fototapeta obývací pokoj-bílo-černě mluvící mraky

A přestože se samolepicí fototapeta nanáší relativně snadno, je třeba mít na paměti několik věcí, abyste dosáhli dokonalého výsledku, na který můžete být hrdí:

– Povrch, na který má být samolepicí fototapeta připevněna, musí být hladký a zbavený prachu. Nerovnost zkresluje motiv na fototapetě.

– Abyste se ujistili, že tapeta je aplikována rovně, můžete na zeď předem nakreslit vodítka, která pak můžete použít pro orientaci.

– Neodstraňujte ochrannou fólii najednou. Místo toho udělejte mezeru (například 10 cm proužek) a samolepicí fototapetu umístěte na horní vodorovnou orientační čáru a postupně se propracujte dolů.

stará mapa Evropy v obývacím pokoji

samolepicí foto-tapeta-obývací pokoj-vinobraní-evropská mapa

– Vyhlazení by mělo být provedeno měkkým hadříkem.

– Následující pruhy tapet pak vždy rozložte podle předchozí. Poslední motiv je pro vaši orientaci. V zásadě to funguje jako puzzle.

– Připojený proužek můžete také vyhladit smetákem.

– Pokud existují bubliny, můžete je odstranit malým řezem nebo otvorem. Samolepicí fototapetu poté znovu uhlaďte hadříkem. Navzdory tomu se snažte vyhnout bublinám.

stará ulička v bostonu

samolepicí foto-tapeta-ročník-boston-obrázek-jídelní kout

V následujícím textu vám ukážeme několik skvělých návrhů a motivů pro samolepicí fototapetu. Ty vás nepochybně přesvědčí o skvělé atmosféře, kterou dávají. Kromě hotových motivů můžete mít také zcela individuální tisk z vašich osobních fotografií. Samolepicí fototapetu určitě brzy použijete na ozdobu své zdi ve svém obývacím pokoji, ložnici nebo dětském pokoji!

Fototapeta laguna v ložnici

samolepicí foto-tapeta-ložnice-pláž-palmy

Západ slunce v kaňonu

samolepicí foto-tapeta-ložnice-západ slunce-kaňon

modrá obloha, pláž a palmy v ložnici

samolepicí foto-tapeta-ložnice-laguna

Nástěnná dekorace v japonském stylu

samolepicí foto-tapeta-ložnice-japonský-zahradní-obrázek

Motivy hudby a reproduktorů

samolepicí fototapeta hudba-reproduktory-místnost pro mládež-stěna-dekorace-chlapec

Fototapeta Panorama Londýna

samolepicí foto-tapeta-Londýn-panorama-obývací pokoj

Fotografická tapeta v kuchyni

samolepicí-foto-tapeta-kuchyň-kokosové ořechy

samolepicí foto-tapetový kazetový rekordér-jasné barvy

samolepicí foto-tapeta-tajemství-zahrada-dívky-ložnice

samolepicí foto-tapeta-knihovna-optická iluze

samolepicí foto-tapeta-koupelna-hory

Zde zobrazené modely lze nalézt na www.eazywallz.com a www.notonthehighstreet.com.