Obklady stěn

Pokládka obkladů Metro v koupelně a kuchyni – barevné nápady pro autentický vzhled

metro dlažba metro-průmyslová-kov-ocel-černá-sprcha-bílé-stěny

Pokud chcete ve svých čtyřech zdech cítit atmosféru velkoměsta, je nejlepší se vrátit k takzvaným dlaždicím metra. Nezáleží na tom, zda v koupelně nebo kuchyni, na zeď nebo na podlahu. Jejich zvláštní kouzlo vytváří kombinaci retra, moderny a pohodlí a vylepšuje každý interiér. V následujících řádcích se dozvíte, co přesně dlaždice metra představují, a také pár skvělých nápadů, jak je s nimi navrhnout. Navrhněte své pokoje obzvláště okouzlujícím způsobem!

Co jsou dlaždice metra?

metro dlažba metro-bílá-černá-podlaha-šestiúhelník-šestihranný design

Jak naznačuje název, dlaždice metra, známé také jako dlaždice metra, jsou klasické obklady a dlažby, které se kdysi používaly při navrhování stanic metra. Protože se tyto již k tomuto účelu samy nepoužívají, lze je dokonce nazvat retro dlaždicemi. Protože kromě dotyku velkoměsta interiér také vytváří pocit vrácení času.

metro dlažba metro-dřevěná-mycí-skříň-stylová-klasická-zařizovací

Je to obdélníkový tvar pro dlaždice, který připomíná dlaždice a má zkosený okraj. Dlaždice jsou pokládány střídavě jako cihla, i když často jsou vidět designy s dlaždicemi na sobě a jsou vyrobeny z keramiky. Obzvláště autentické vypadají bílé dlaždice Metro. Bílé obklady metra se také nejlépe kombinují s tmavými spárami. Pak je nejlepší napodobit vzhled stanice. To má také tu výhodu, že v průběhu času nedochází ke změně barvy a čištění je obzvláště snadné.

metro dlažba metro-moderní-městská-bílá-béžová-hnědá-retro

Pokud jde o barvu, v současné době existuje široká škála možností. Kromě bílých obkladů najdete také obklady metra ve žluté, zelené, šedé a dalších barvách a využijete je při návrhu stěn a podlah. Bílé modely lze velmi dobře kombinovat s dlažbou v šedé barvě, která může mít také moderní styl. Vzniká zajímavý kontrast, díky kterému se obě barvy navzájem dokonale zvýrazní. Patchworkové dlaždice by zde také měly být zmíněny jako kombinace. Rádi bychom vám níže ukázali několik barevných nápadů na dlaždice metra.

Bílé dlaždice metra

metro dlaždice metro-černá-bílá-průmyslový-styl-dřez-vinobraní

Díky neutrální barvě je obzvláště univerzální. Výsledkem je velmi klasický, jednoduchý a stylový vzhled. Jakmile přidáte tmavé spoje, lze implementovat širokou škálu barevných kombinací. Například v koupelně lze obkládat pouze polovinu stěny, zatímco horní část lze použít pro jakoukoli barvu, jako je zelená, červená, modrá a podobně. I kombinace s tmavě šedou nebo dokonce černou vypadá velmi atraktivně a neméně autenticky. Dlaždice metra jsou také úžasně vhodné jako obklady stěn do kuchyně.

metro-dlažba-metro-sprcha-akcent-šedá-podlaha-dlažba-moderní-strop

Alternativně můžete v koupelně nastavit akcenty a kombinovat je s jinými druhy obkladů. Použijte například dlažbu metra ve sprše nebo na obložení vany nebo jako zrcadlo na dlaždice v oblasti umyvadla nebo toalety, pokud chcete design koupelny s dlažbou metra. Dlaždice Metro v kuchyni mohou zase vytvářet pouze zrcadlo na dlaždice a zvýraznit tak kuchyňské skříňky obzvláště zajímavým způsobem.

Metro dlaždice v černé a šedé

metro-dlaždice-metro-černá-elegantní-městská-přízvuk nástěnná vana

Černé dlaždice metra jsou také velmi atraktivní, i když tmavá barva se přednostně používá pouze pro přízvukové stěny. Jinak bude místnost příliš tmavá. V koupelně lze pro zvýraznění vany použít dlažbu metra. Pokud je to také retro vana, efekt bude ještě lepší. Černé modely jsou také velmi krásné jako zrcadlo dlaždic.

metro-dlaždice-metro-lesklé-černé-kachlové-zrcadlo-bílé-skříně

Také máte na výběr mezi matnými a lesklými povrchy. Na suché plochy nebo oblasti, které nebudou postříkány vodou, je nejlepší použít matné dlaždice metra. Vápenaté skvrny a jiné nečistoty jsou na něm obzvláště dobře vidět a trochu obtížněji se čistí. A přestože dlaždice Metro v Glattu dělají stříkající vodu viditelnou stejně rychle, což platí pro všechny tmavé barvy dlaždic, jsou vhodnější do vlhkých oblastí nebo do míst, kde dochází k potřísnění, protože se díky hladkému povrchu snadněji čistí.

metro-dlažba-metro-šedá-tmavě šedá-sprcha-dveře-sklo-malá-koupelna

Pokud je pro vás černá příliš tmavá, můžete také jednoduše zvolit šedou dlažbu metra. Metro dlaždice v tmavě šedé nebo světle šedé barvě vypadají neméně stylově a také vyzařují určitou modernost. Navíc je to také neutrální barva, takže můžete kombinovat šedé dlaždice s jakoukoli jinou barvou pro skříňky, koupelnové podložky, závěsy nebo dekorace.

Modré dlaždice

metro-dlaždice-metro-modré-nuance-patchwork-dlaždice-modré-kuchyňské skříně

Velmi oblíbené jsou obklady v modré barvě. Není tedy divu, že dlaždice Subway jsou nyní k dispozici také v této barvě. Výběr nuancí je velmi velký a pohybuje se od tmavě modré přes světle modrou až po exotičtější varianty, jako jsou tyrkysové dlaždice. To umožňuje nejen rozmanitý výběr pro každý vkus, ale také zajímavé kombinace různých nuancí, jako v této kuchyni s kachlovým zrcadlem.

metro-dlaždice-metro-obklady-pokládka-tyrkysová-vana-retro-parkety

Ale ani jednobarevné designy s obklady Subway v kuchyni a koupelně nejsou o nic méně atraktivní a lze je kombinovat s různými barvami nábytku. Zvláště bílé si skvěle přijdou na své a dodají vintage kachličkám určitý námořní nádech, který lze ještě umocnit vhodnými dekoracemi. Celkově vzato tvar dlaždic vytváří klasický vzhled, který je nadčasový.

Zeď a podlaha v zelené barvě

metro-dlaždice-metro-zelená-vinobraní-marnost-konzola-zrcadlo-šachovnice-podlaha-černo-bílá

Ať už dlažba Metro ve světle zelené nebo tmavší variantě – pokud vám přijdou neutrální barvy příliš nevýrazné, zelené varianty si zaručeně zamilujete. Obzvláště tmavě zelená zvyšuje retro efekt obkladů. A když zmíníme retro nádech: Co si myslíte o kombinaci s klasickým šachovnicovým vzorem pro podlahu v černé a bílé? Prostě jedinečné, že??

metro-obklady-metro-tmavě zelená-bílá-kuchyňská linka-moderní-klasika

Vhodné jsou samozřejmě i jiné nuance, přičemž světlejší modely působí o něco moderněji než ty tmavší. Vše tedy závisí na tom, k jakému výsledku směřujete a jakého stylu chcete dosáhnout.

Žluté a červené obklady metra do koupelny nebo kuchyně

metro-dlaždice-metro-atraktivní-červená-přízvuk stěna-ušlechtilý-vybavení

Můžete také získat jasné barvy s červenou nebo žlutou. Ty se také nejlépe používají jako akcenty pro jakoukoli zeď, sprchu, zadní stěnu kuchyně a podobně. Pokud byste chtěli navrhnout malou toaletu pro hosty s tímto typem dlaždic, můžete si také troufnout použít trochu více barev. Podle toho, zda je okno, můžete zvolit světlejší nebo tmavší barvu.

metro-dlažba-metro-žlutá-šikmá-střecha-koupelna-vana

Z obou barev je také vytvořena velmi pěkná barevná kombinace. Bez ohledu na to, zda střídáte jednotlivé dlaždice nebo navrhujete červenou a žlutou zeď, je atmosféra zaručeně jedinečná. Použijte neutrální barvu nábytku nebo barvu z kovu nebo dřeva.

Kombinujte se dřevem nebo kovem

metro-obklady-metro-kuchyňský nábytek-nápady-dřevo-rustikální-bílá-kuchyň-ostrůvek

Při pokládce obkladů metra byste měli vědět, že dřevo je skvělý materiál a kombinace. Pokud tedy chcete vytvořit rustikální atmosféru, můžete to udělat tímto způsobem. Ale nápady s kovem nejsou o nic méně působivé. Kromě černé oceli pro průmyslový styl se měď skvěle hodí také ke vzhledu městských dlaždic, takže dlaždice metra lze použít pro různé styly zařizování.