Obklady stěn

Návrhářské tapety, jejich výhody a nevýhody a příklady

designer-wallpapers-ulf-moritz-vögel-colored-circle-pattern

Tapeta je jen malá investice času a peněz, zvláště pokud ji máte tapetu aplikujete sami. Za to odměňuje úsilí nádherným výsledkem, kterého nikdy nebylo možné dosáhnout štětcem a barvou. Pokud je to tapeta, pak to musí být pochopitelně něco zvláštního, protože to vydrží mnoho dalších let bez velkého úsilí a mělo by to být potěšením pokaždé, když se podíváte na zeď. Designové tapety jsou proto ideální, protože není pochyb o tom, že dávají obytnému prostoru to jisté … ale nejsou strašně drahé? A na co je třeba při nákupu myslet? Na tyto dvě otázky odpovíme v tomto článku.

Co jsou to vlastně návrhářské tapety?

designer-wallpapers-versace-gold-black-pattern

Značkové oblečení? Každý ví. Designérská technologie? I to by už měla většina lidí znát. Ale návrháři a tapety? Ve skutečnosti to jde velmi dobře dohromady, protože kde, pokud ne v obývacím pokoji, si ceníte designu? Nejprve je Designové tapety od známých jmen jako Versace, Harald Glööckler, Lars Contzen nebo Ulf Moritz.

Nádherná tapeta Versace – ale zvýrazňující stěna je opravdu dostačující.

designér-tapety-versace-poutavé-vzory

Mimochodem: Palmy jsou v současné době obzvláště oblíbené a jsou oblíbeným motivem tapety, se kterým neuděláte chybu.

Každý, kdo návrháře zná jiným způsobem, například ze skříně, najde na tapetě nezaměnitelnou poznámku. Takhle to je Styl tapet Haralda Glööcklera mimořádně pompööööös (ano, existují dokonce i designové prvky, které lze připevnit přímo na tapetu, například známá koruna), zatímco styl Versace je spíše majestátně elegantní.

Glööckler 54466

návrhář-tapety-marburg Glööckler-antracit-geometrický

V každém případě, pokud se vám návrhář líbí, bude se vám také líbit tapeta. Jiní návrháři, jako Luigi Colani a Ulf Moritz, na druhé straně spoléhají na jednoduchý a nadčasový styl, ale používají vysoce kvalitní materiály a aplikace (kamínky, perly, hejna, drcení a další), díky nimž je tapeta rozhodně poutavé. chytač. Mnoho online obchodů vás nyní také zve k procházení různých skvělých návrhářských tapet. Na tapeto.com jsme dokonce našli samostatnou sekci pro různé designové a značkové tapety.

Jednoduché, ale přesto mimořádné: Tapety Ulf Moritz zapůsobí svým nadčasovým stylem.

designer-wallpapers-ulf-moritz -rose-gold-dot-pattern

Musí to být „designový kousek“?

designer-wallpaper-anthracite-glitter-Glööckler

Tapety od hvězdného návrháře Haralda Glööcklera jsou také skutečným poutačem, zejména díky pompézním třpytivým aplikacím.

Je třeba přiznat: návrhářské tapety samozřejmě nejsou k dispozici za stejnou cenu jako levné tapety z železářství. Vyplatí se tedy tato investice? Odpověď zní: rozhodně ano! A to nejen kvůli designu, ale také proto, že kvalita je výrazně lepší. Protože návrháři vědí, že dnešnímu náročnému zákazníkovi už nestačí jen koupit něco krásného. Taková tapeta je stabilní, odolná, snese trochu slunečního světla a hlavně se při instalaci netrhá při sebemenším kontaktu s materiály. V každém případě můžete cítit, jak kvalitní je tapeta. To nejen zaručuje snadnou instalaci, ale také mnoho radosti po mnoho let, když designový kousek visí na zdi. Kromě toho samozřejmě návrháři vědí, že dobrá tapeta musí být trendy, ale také nadčasová. Ve světě krátkodobých životních trendů může přijít to, co má přijít – designová tapeta na zeď vždy ořezává jemnou postavu. S touto volbou si můžete být jisti, že v dohledné době nebude muset být vyměněna, protože její vzhled sleduje každý trend.

Designové tapety mají také nevýhody?

návrhář-tapeta-zlatý-vzor-krokodýl

Harald Glööckler 54491

Designová tapeta je jako malé umělecké dílo. Při rozhodování o koupi byste měli vědět, že má svůj vlastní charakter – a že také přechází do obytného prostoru. Jakmile je na zdi, už to nejsou jen velké kusy nábytku a větší plochy barev, jako je koberec, které definují charakter místnosti. Při rozhodování byste si měli položit otázku, zda vzhled tapety odpovídá nábytku, který již v místnosti je a který si chcete ponechat – nebo tomu, co může být na seznamu nových akvizic. Pokud však designové tapety a vybavení pokojů skutečně odpovídají individuálnímu vkusu rezidenta a vzájemně se ovlivňují, může být za chvilku vytvořena skutečná oáza pohody. Je dobře známo, jak silný a pozitivní je vliv harmonického prostředí na vlastní pohodu. Objednejte si tedy současně tapetovou pastu a začněte!

Jak si můžete dovolit designovou tapetu??

designer-wallpapers-lars-contzen-pattern-wallpaper

Lars Contzen je známý svými kreativními motivy, které jsou obzvláště oblíbené u mladých lidí. Efektní a trochu bláznivý, ale vždy jen to správné množství.

Designové tapety jsou nejen obzvláště krásné, ale také obzvláště kvalitní. Stále se bojíte nákladů? Nebojte se: koneckonců, designová tapeta se zřídka aplikuje na všechny čtyři (nebo více) stěny v místnosti. Jsou tak poutavé, že když jsou dovedně použity, dokážou naplno rozvinout svůj účinek na malém místě. Pracujete s nimi jako efektní tapeta, méně je více. Stačí tedy jen jednu stěnu místnosti rozmazlit tapetou a celý pokoj vypadá úplně jinak. V závislosti na interiéru může dokonce stačit jen namapovat kus zdi. Co třeba zející prázdná zeď za televizí? Nebo u jídelního stolu? Nebo za postelí? Všimnete si, že místnost okamžitě dostane novou postavu! A pro tuto oblast – v závislosti na individuální situaci – často stačí 1–2 role. Efekt však zůstává roky. Mimochodem: Zbytky návrhářské tapety lze i nadále rozumně využívat, na internetu je mnoho kreativních nápadů. Tak už nečekejte, pořiďte si svůj malý kousek luxusu a designu do vlastních čtyř stěn.

Ulf Moritz

designer-wallpapers-ulf-motitz-geometric-circle-muted-colors