Obklady stěn

Nástěnná dekorace se dřevem – 32 obložení stěn a akcenty

nástěnná dekorace-dřevo-abstraktní-dřevěné-panelové-osvětlení-vysoký-lesk-černý

V tomto článku bychom vám rádi opět ukázali kouzlo dřeva. Transformuje každou místnost na jedinečnou příjemnou oblast, a proto je dokonalým prvkem pro vybavení a dekorace. Zejména stěny mohou být nádherně zdobeny tímto materiálem. Máme pro vás skvělou galerii nápadů Nástěnná dekorace se dřevem sestaven. Výsledkem byly dvě kategorie, do kterých lze naše obrázky rozdělit. Na jedné straně máte možnost obložit dřevem pro dekoraci celou zeď. Další variantou je nastavit menší akcenty ze dřeva, které pak slouží jako zajímavý poutač.

Nástěnná dekorace s dřevěným obkladem pro celé stěny

nástěnná dekorace s dřevěnými akcentovými pásy-betonový vzhled-jídelní kout-tyrkysová sedačka

Obklady stěn ze dřeva jsou oblíbenou možností při navrhování stěn. Pokud má dřevo tmavou barvu, dává se přednost přízvukové stěně. V případě světlého dřeva lze pro dekoraci stěn dřevem obložit několik nebo všechny stěny.

Nástěnná dekorace se dřevem a geometrickým designem

nástěnná dekorace-dřevo-geometrický-design-bílá-vysoký-lesk-skříň

Nástěnná dekorace se dřevem v podobě obkladu už dávno přestala sestávat z obyčejných dřevěných desek nebo panelů (ne, že byste je také nemohli použít). Originální návrhy, jako jsou 3D panely s abstraktními tvary nebo použití dřevěných disků, pásů, obdélníků a čtverců, vytvářejí jedinečné dekorace, které vypadají nádherně v každé místnosti.

Nepravidelný povrch

nástěnná dekorace se dřevem 3d-design-krb-jídelna-šedá-židle-moderní

Dokonalost již není nutně na denním pořádku v interiéru. To je důvod, proč je tak nepravidelný design tak atraktivní pro dekoraci stěn dřevem. Kusy dřeva nemají rovný řezaný povrch, ale liší se svou výškou. Výsledkem je atraktivní 3D vzhled.

Dřevo v obýváku

stěna-dekorace-dřevo-kulaté-panely-ozdobit-obývací pokoj-šedá-gauč

Nejste někdy ohromeni zajímavými nápady pro zdobení, které používají věci, které by vás jinak nikdy nenapadly? To je také případ tohoto obývacího pokoje. Kulaté desky stolu sloužily k dekoraci stěn dřevem. Takové talíře si můžete také vyrobit sami nebo si je nechat vyrobit.

Dřevo v přírodní a červené barvě

nástěnná dekorace-dřevo-červená-stylová-nepřímá-světelná-strop

Ze dřeva lze vytvořit širokou škálu vzorů a vzorů. V tomto příkladu byly použity dvě různé geometrické postavy ve dvou odstínech. Výsledkem je originální akcentovaná stěna, která je vrcholem ložnice.

Nástěnná dekorace se dřevem v koupelně

dekorace na zeď-dřevo-třešeň-obdélník-panely-design koupelny-moderní-vana

Stěna z tmavého dřeva dělá z koupelny skutečný klenot v kombinaci s bílým nábytkem. Moderní styl podtrhují symetricky uspořádané stěnové panely v obdélníkovém tvaru. Nástěnná dekorace se dřevem v podobě obložení stěn je vždy skvělý nápad.

Dřevo se střepovým vzhledem

nástěnná dekorace-dřevo-umělecká-stěna-dekorace-zrcadlo-imitace-střepy-lowboard

Tato akcentovaná stěna také působí dechberoucím dojmem. Opět dokazuje pružnost dřeva. Jak už si asi dokážete představit, rozbité zrcadlo sloužilo jako inspirace pro tuto nástěnnou dekoraci dřevem. Až na to, že tato „rozbitá“ zeď nepřináší 7 let smůly.

Kombinovat dřevo

dekorace na zeď-dřevěné panely-rámy-pásy-barevné-barvy-nábytek-elegantní-šedá-kůže

Dřevo může mít širokou škálu barevných nuancí od světlé po tmavou, bílou až tmavě hnědou a téměř černou nebo dokonce červenou. Existují také různé vzory, které jsou pro každý strom jedinečné. Můžete to použít k vytvoření efektivní dekorace na zeď se dřevem. Tento obklad stěn se skládá z dřevěných panelů v různých barvách, které jsou od sebe odděleny rámy z pásů.

Šestihranný design

nástěnná dekorace-dřevo-šestiúhelník-design-kuchyň-šestiúhelník-deska-nápad

Máte rádi geometrický a abstraktní, ale zároveň přirozený? Poté si můžete vybrat šestihranný nebo voštinový vzor pro dekoraci stěny dřevem. Nápad vypadá skvěle jak ve formě obložení stěn, tak jako jednotlivé akcenty na zdi.

Kombinujte dřevo a světlo

nástěnná dekorace-dřevo-světlo-sloup-osvětlení-efektivní-světlo-modré-hodiny

Kromě dekorace na zeď se dřevem můžete jakoukoli zeď zvýraznit také světlem. Zdůrazněná stěna je obzvláště účinná, když jsou obě věci vzájemně kombinovány. Zde zůstaly mezi dřevěnými panely praskliny, ve kterých byly opět připevněny lampy.

3D nástěnné panely

nástěnná dekorace-dřevo-interiér-ložnice-panely-3d-vzhled-postel-černá

3D nástěnné panely jsou skutečným poutačem bez jakýchkoli otázek. Pokud jsou vyrobeny ze dřeva, získáte teplou a zároveň moderní atmosféru. Tato moderní ložnice má také určitou retro atmosféru díky přízvukové stěně.

Mozaikový design

nástěnná dekorace-dřevo-čelo postele-ozdobit-kusy toaletního stolku-šedá-moderní-zrcadlo

Mozaika je stejně moderní design. Kromě dlaždic a kamenů to lze navrhnout i pomocí malých kousků dřeva. Nástěnná dekorace se dřevem zabírá v této ložnici téměř celou stěnu a zdůrazňuje šedou, moderní postel.

Původní dřevěná stěna 

dekorace na zeď-dřevo-tmavá-police-design-obklad na zeď-černá-postel-noční stolek

Zde máme další příklad nepravidelného povrchu. Tentokrát však bylo za tímto účelem na sebe naskládáno mnoho dřevěných desek různých délek, přičemž každá deska vyčnívala jinak. Nástěnná dekorace se dřevem ve formě obložení stěn má navíc malá okna, která slouží jako rámy obrázků.

Dřevěné okenice

dekorace na zeď-dřevěné bednění-obklad-nápad-originál-barevná-jídelna-jídelna-židle

Máte rádi originální nápady na výzdobu? Pak se vám tento design zaručeně bude líbit. Pro dekoraci stěn dřevem byly použity různé okenice složené jako puzzle. Myšlenka je vhodná pro moderní, ale také pro rustikální styly zařizování.

Dřevo na úzkou zeď

stěna-dekorace-dřevo-abstraktní-nápad-kožešina-bar židle-modré-okno-přední

Místnosti s velmi vysokým stropem mohou působit velmi holým dojmem. Chybí jim pohodlí. Naštěstí proti tomu máte možnost použít nástěnnou dekoraci se dřevem. Zvláště úzký design této stěny vypadá velmi elegantně a moderně. Zvýrazněte tento vzhled abstraktním uspořádáním desek.

Akcentní stěna ze dřeva

dekorace na zeď-akcent na dřevo-jídelní kout-obývací pokoj-minimalistický-tmavý-deska-nepřímé osvětlení

Otevřené obytné prostory by měly být od sebe vizuálně odděleny. V tomto interiéru je použita nástěnná dekorace se dřevem. Jídelní část zdobí tmavá akcentovaná stěna a nepřímé osvětlení, zatímco obývací pokoj má jednoduchou, bílou zeď.

Nástěnná dekorace se dřevem – nápad na recyklaci

dekorace na stěnu dřevěnými deskami-upcyklace-nápad-obývací pokoj-rustikální

Staré dřevo lze vždy dobře využít. Tyto opotřebované desky byly připevněny ke zdi tak, aby se překrývaly. Jsou jedním ze způsobů, jak vytvořit oblíbený plážový styl. Pro tuto dekoraci stěny dřevem použijte jakékoli barevné nuance.

Ozdobte oddíl

nástěnná dekorace-dřevěná příčka-akcent-ložnice-obrázek-peří-neutrální barvy

Oddělovací stěna je již sama o sobě patrná. To vám ale nemusí bránit v jejich použití pro dekoraci stěn dřevem. Tímto způsobem zároveň zdůrazníte kusy nábytku před ním za předpokladu, že jsou vyrobeny z jiné barvy.

Dekorace dřevěných disků

dekorace na zeď s dřevěnými panely-dřevěné disky-dekorace jelenů-ložnice-lampy

Designy a dekorace s dřevěnými disky jsou velmi žádané. Patří mezi ty nápady na dekoraci stěn dřevem, které můžete realizovat sami. Postavte z podložek menší panely pro nižší hmotnost. Jednoduše nakrájejte plátky z větviček.

Rustikální dekorace na zeď v kuchyni

dekorace na zeď-dřevo-rustikální-obklady-bílá-polička-průmyslová-kuchyně

Kuchyně zvládne hodně dřeva. A dlaždice, které jsou v této místnosti tak často vybírány jako obklady stěn a podlah, lze také nádherně kombinovat s příjemným dřevem. I toto je skvělý nápad na dekoraci stěn dřevem. Bílé dlaždice jsou orámovány tmavými dřevěnými deskami, což vytváří rovnováhu mezi světlem a tmou.

Zeď z dřevěných plátků

dekorace na zeď-design dřeva-lepidlo-tabule-dřevo-dlaždice-vybavení haly

Protože tento nápad na dekoraci stěny dřevem zabere hodně času, můžete požádat o pomoc celou rodinu a zahájit skvělý rodinný projekt, na který budou všichni hrdí. Získejte spoustu a spoustu kusů dřeva a dejte je dohromady na zeď. Přilepte je na místo bezpečným lepidlem. Ani zde není vyžadována dokonalost.

Dřevěné kostky na stěny a stropy

dekorace na zeď-dřevěné klády-design-stěna-strop-obývací pokoj-skleněný stůl

Vytvořte atraktivní design z tmavých dřevěných kostek, které jsou obzvláště účinné na světlé stěně. Dalším skvělým nápadem je rozšířit dekoraci stěn o dřevo a použít stejný design k vytvoření stropu.

Dekorace stěny jídelny 

dekorace na zeď-dřevo-jídelna-nápad-dřevěné plátky-lustr-jídelní stůl-dřevěné židle

Zkombinujte rustikální dřevo v jeho přirozeném tvaru a barvě s moderním a elegantním nábytkem a dekorativními doplňky. Pokud k tomu chcete použít dřevěné disky, jako v tomto příkladu, tentokrát nemůžete uvažovat o použití disků zhruba stejné velikosti, ale místo toho kombinovat velké a malé disky.

Dřevěné akcenty

dekorace na zeď se dřevěnou lamelou-přízvuk-nápad-pěkný-design

Pokud je pro vás celá obklad stěn jako nástěnná dekorace se dřevem bez ohledu na barvu příliš zdrcující, stále máte skvělou příležitost nastavit menší akcenty dřeva. K tomuto účelu jsou vhodné stejné prvky jako pro obklady stěn, tj. Panely, desky a kusy dřeva.

Fototapeta ze dřeva

dekorace na zeď-barevné dřevo-nástěnná malba-recyklace-nápad-obývací pokoj-barevný akcent

Jak je známo, umění se meze nekladou a to platí i pro dekoraci stěn dřevem. Existují jedinečné návrhy pro nástěnné umění, které používají tento atraktivní materiál. Mnoho návrhů si můžete dokonce vyrobit sami.

Dřevěné prsteny se zrcadlovými efekty

stěna-dekorace-dřevo-zrcadlo-nápad-originální-stěna-design-disk-kruhy

Taková nástěnná dekorace se dřevem se provádí rychleji a snadněji, než byste si mohli myslet. Budete opět potřebovat dřevěné plátky, které nařezáte ze světlého dřeva. Poté můžete střídavě buď namalovat střední tmu, nebo ji vydlabat, abyste do ní zafixovali malá zrcátka.

Dekorace stěny školky

dekorace na zeď-dřevo-dětský pokoj-dřevěné desky-křeslo-bílá-hračka-komoda

Vytvořte si v dětském pokoji dekorace na zeď pomocí dřevěných desek v jakékoli barvě. Rybí kost nebo cikcak vzor vypadá dostatečně hravě, ale také vyzařuje určitou eleganci. Tato myšlenka dekorace je jednoduchá a hezká zároveň.

Dřevěná nástěnná malba

Nástěnná dekorace s dřevěnou nástěnnou malbou-ombre-tyrkysově-bílá-ložnice

Vytvořte dřevěnou nástěnnou malbu a ozdobte s ní každou místnost. Je to skvělý způsob, jak do vašeho interiéru přidat trochu barvy. Dřevěné desky v tomto případě představují pláž a moře a byly navrženy v ombre vzhledu. Takovou nástěnnou dekoraci ze dřeva si můžete také navrhnout sami.

Kostkový design na zeď

Nástěnná dekorace s dřevěnými dílky-čtvercový-pixel-look-obrázky-orchidej

Nakonec máme jednu poslední akcentní nástěnnou dekoraci se dřevem, kterou můžete vyzkoušet sami. Samozřejmě se můžete sami rozhodnout, z kolika částí by tento obrázek měl obsahovat. Jedna věc je však jistá: design mozaiky okamžitě upoutá pozornost a bude atraktivní ozdobou zdi.

staré dřevo

dekorace na zeď-s-dřevem-starým-dřevěným-přízvukem-závěsná světla-osvětlení příborníku

Staré dřevo můžete použít i na dekoraci stěn dřevem. Je to proto, že vytváříte okouzlující přízvuk, který se dokonce hodí do moderního vybavení. Stačí, když zakryjete pouze část stěny. To vytváří efekt velké nástěnné malby. Zkombinujte s moderním nábytkem jako zde s vysoce lesklým příborníkem.

Zdi přízvuku ze šedého dřeva

Nástěnná dekorace s rustikálním dřevěným akcentem na zeď, jídelní kout-moderní zařízení

Neutrální dřevo lze kombinovat v jakékoli barvě. Akcentní stěna z rustikálního starého dřeva v jídelně byla kombinována s červenými akcenty. Se správným osvětlením můžete svou nástěnnou dekoraci ještě více zvýraznit dřevem.