Obklady stěn

Malování nebo tapetování stěn? – nápady a tipy

Nástěnné malby nápady-kuchyňské-malířské-techniky-efekty

Jak při stavbě nových budov, tak při renovaci nebo modernizaci zdí se často setkáváme s otázkou: Jak by měly zdi vypadat? Malování nebo tapetování stěn? Četné možnosti dnes nabízejí kreativní mysli neomezenou svobodu, ale právě to ztěžuje konečné rozhodnutí. Tapety jsou obvykle lepeny barevným vzorem, ale také různými neutrálními texturovanými tapetami, které slouží jako základ pro nátěr. Bez ohledu na to, kterou variantu si vyberete: Následující tipy mají poskytnout základní přehled o tématu, aby krásný design interiéru nebyl „zkažený na výběr“.

Snadné papírování stěn

tapetování-návod-správně-tipy-vliesové tapety

Poté, co jste se rozhodli pro tapetu podle svého výběru, je čas připravit povrch. Obecně je vhodné odstranit staré tapety. Nejjednodušší způsob, jak to udělat, je navlhčit starou tapetu vodou (například parním strojem). Existují také odstraňovače tapet, které lze použít. Některé tapety lze ale také odlepit za sucha. Zde musíte vyzkoušet, co funguje. Pokud jde o tapetování, jsou vliesové tapety uživatelsky nejpřívětivější, protože nemusí prosakovat: lepidlo se nanese přímo na zeď a tapeta se nanese z role na zeď a přitlačí bez bublin. Zbytek se pak odřízne na pravítku nebo špachtli – to je vše!

tapeta na zeď-vliesová tapeta-ložnice-pastelové-barevné-květinové motivy

Jiné tapety naopak musí být předem nařezány na velikost a potaženy lepidlem, aby je absorbovaly a expandovaly. Zde je obzvláště důležité zajistit, aby ani průvan, ani teplo z tepla nezpůsobily vyschnutí tapety před lepením a opětovné stažení na zeď: Výsledkem jsou nevzhledné mezery mezi pásy. Pokud tapetě není věnován dostatek času na namáčení, může „vyrůst“ na zdi, což následně vede k tvorbě vrásek. Papírové tapety jsou proto docela ošidné a spíše něco pro zkušeného kutila.

Malování stěn – jak to udělat správně?

malování stěn návod-tipy-malířský váleček

Malování stěn je umění samo o sobě. Bez tapety by měl být povrch pečlivě zkontrolován: Odlupuje se starý nátěr při přelakování? Pokud tomu tak je, musí být stěna omyta a předem ošetřena hlubokým základním nátěrem. Stará vápenná barva může být také problematická, protože ji nelze přetřít emulzní barvou. Poznáte to podle silného tření o povrch stěny: Vápenná barva zanechává na kůži bílý opar. V tomto případě musí být stěna také omyta a ošetřena hlubokým základním nátěrem.

Stěny natírají rolety přes tapety

Pokud je jako pozadí tapeta, je to celkem jednoduché, s výjimkou několika fotografií a texturovaných tapet. Vše, co by mělo zůstat čisté, zamaskujte lepicí páskou, dobře promíchejte barvu a váleček může dělat svou práci, ideálně metodou mokrý do mokrého.

Pokud jste se již rozhodli …

wande-correct-painting-tips-paint-roller-brush

… jak by měly vypadat vaše nové zdi, pojďme tedy na nákupní seznam. Chybějící nástroje můžete najít mnohem rychleji a nechat si je doručit přímo k vašim dveřím: www. Contorion.de je domovem štětců, lepidla, krycí pásky a dalších.!

Nástěnné malby nápady-ložnice-podkroví-šalvěj-zelená

tapeta-správně-tapetování-vliesová tapeta-ložnice-taupe-žlutá

stěna-tapeta-obývací pokoj-nápad-oranžová-taupe-krémové barvy