Obklady stěn

Lepení laminátu na zeď – nápady pro kreativní design stěn s podlahou

tv na stěně obložení s laminátem lepení na zeď rustikální design

Pokud chcete kreativně vylepšit svůj design interiéru, můžete na zeď přilepit laminát. Laminátová prkna usnadňují pokládku a v současné době jsou horkým trendem moderního designu stěn. Není tedy překvapením, že přízvučné stěny jsou jedním z nejžhavějších kutilských projektů. Jsou stylové a představují skvělý způsob, jak přidat vašemu prostoru texturu a rozměr. V poslední době kutilové a designéři posunuli tento trend ještě dále, a to pomocí dřeva a laminátu, který vypadá jako dřevo, k vytváření projektů, jako je tento.

luxusní koupelna s dvojumyvadlovou vanou a laminátovou stěnou se zrcadly

Přestože se v tomto článku zabýváme především použitím laminátu jako obkladu stěn pro soukromé domácnosti, líbí se nám přenos aplikace i do komerčních prostor. Ať už zahříváte lobby nebo recepci, přidáváte do koupelny trochu více detailů nebo vytváříte působivou zeď pro ocenění vaší společnosti, možnosti jsou nekonečné.

Lepení laminátu na zeď

Akcentové lepení laminátu na zeď pro moderní design stěn s podlahovou krytinou

Zdůrazněné stěny s touto podlahou jsou nejen kreativní a poutavé, ale také se snadno instalují a udržují. Požadovaného efektu dosáhnete za zlomek ceny tvrdého dřeva. A když říkáme jen instalace, myslíme to vážně. S trochou plánování, několika nástroji a trochou úsilí si můžete za odpoledne vytvořit vlastní nádhernou přízvučnou zeď. Můžete nalepit vinylový laminát na zeď? To je také možnost, ale z hlediska optiky nenabízí stejnou homogenitu jako pevný materiál.

Na stěnu přilepte laminátem tmavě hnědou dřevěnou optiku a zařiďte jemný nábytek

Nejprve se rozhodněte pro vzhled, který chcete mít doma. Vyberte si barevnou paletu pro místnost a druh dřeva, který odpovídá vašemu stylu. Pokud vás zajímá vzhled vyrobený z recyklovaného dřeva, podívejte se na kolekce, které jsou na trhu k dispozici. Pokud však chcete něco velmi zvláštního a texturního, můžete se rozhodnout pro individuální tvorbu a výběr.

útulná ložnice ve světlých barvách a rustikální přízvučná zeď

Jakmile máte perfektní design inspirovaný vzhledem dřeva, je čas začít a můžete laminát nalepit na zeď. Díky široké škále typů a barevných palet je laminát ideální pro vytvoření elegantní atmosféry, tradičního vzhledu nebo další elegance. Sofistikované textury a širší prkna zajišťují nejen autentický, bohatý vzhled dřeva, ale také propůjčují pokojům sofistikovaný vzhled.

Před zahájením projektu

dekoraci trend design lze nalepit na zeď vinylovým laminátem

Stěnový design s laminátem je nejlepší pro přechodové aplikace nebo pro vytvoření texturního nebo barevného kontrastu. Ujistěte se, že je povrch stěny zcela rovný. Laminátová prkna jsou perfektně zpracovaná a při pokládce vykazují nerovnosti ve zdi. Při opravě nedokonalostí před instalací laminátových stěn přišroubujte ke stěně list překližky (co nejtenčí). Před sestavením televize nebo jiných položek nejprve přišroubujte ke zdi list překližky a poté k němu připevněte laminátová prkna. Přidali jste tedy podporu pro šrouby, které nesou váhu. V první řadě si přečtěte pokyny k instalaci akcentní stěny. Pokyny pro konvenční montáž laminátu obvykle najdete na obalu.

minimalistický design interiéru koupelny s laminátem na zdi

Je však důležité, abyste před instalací provedli několik jednoduchých kroků, abyste se ujistili, že zeď vypadá skvěle a vydrží roky. Než začnete, zkontrolujte, zda je vaše zeď čistá, suchá, bezpečná, rovná a zda splňuje všechny místní stavební předpisy. Laminát můžete například na zeď přilepit silikonem. Pak by však neměly být žádné tapety ani jiné krytiny. Neinstalujte laminát na stropy, desky nebo jako stavební materiál, protože je jako materiál nevhodný. Nedoporučuje se ani jeho připevnění na šikmé stěny nebo povrchy, které nejsou s podlahou v úhlu 90 stupňů. Všimněte si, že je vaší odpovědností dodržovat všechny místní stavební předpisy, včetně udržování požadované vzdálenosti od zdrojů tepla, jako jsou komíny.

Lepení laminátu na zeď – návod

nápady a tipy na lepení laminátu na zeď gumovou paličkou a dalšími materiály

Celkově je instalace velmi jednoduchá. Potřebujete jednoduchou, holou zeď bez tapet nebo obložení. Vaše stěna však nesmí být delší než 12 metrů a ne vyšší než 4 metry. A než začnete, musíte nechat laminátová prkna zvyknout na 48 hodin v místnosti tím, že je tam jednoduše necháte. Naplánujte si tedy dva dny, kdy nalepíte požadovaný laminát na zeď. Musíte je umístit do příslušné místnosti, ve které mají být instalovány. Pro optimální instalaci by vaše klima v místnosti mělo být také mezi 15 a 27 stupni Celsia. Je to tedy docela podobné instalaci laminátových prkenných podlah na vaše podlahy. Ke správnému provedení práce budete také potřebovat několik nástrojů. Najdete je ve svém místním železářství nebo téměř v každém větším supermarketu:

 • kladivo
 • Výčepní blok a táhlo
 • Elektrický šroubovák nebo vrtačka k našroubování
 • Stupňový žebřík, páčidlo (pro odstranění obložení)
 • Pistole na nehty nebo pistole na nehty
 • Bezhlavé nehty
 • Šrouby do sádrokartonu
 • Silikonové lepidlo
 • Čelní lišty

Pokládka laminátu na zeď

muž se stříkací pistolí na nehty položí na zeď laminátové prkno

 • Chcete -li prkna připevnit vodorovně ke zdi, vyberte jich nejprve tolik, aby první řada byla ve spodní části stěny. Položte každé laminátové prkno na podlahu zdobenou stranou nahoru a drážkou směrem ke zdi. Přitom změřte délku, kterou je potřeba k dokončení řady vodorovně. Nyní je musíte opravit.
 • Nejprve se ujistěte, že na obou koncích je od zdi mezera alespoň 6 mm. Po instalaci můžete mezeru doplnit odpovídajícími čtvrtinovými tyčemi.
 • Jakmile panely připojíte, otočte je tak, aby strana s dekorem směřovala dolů. Je čas přidat lepidlo. Jednoduše naneste malé množství silikonu ve tvaru „S“ na každou laminátovou desku.
 • Poté prkna opatrně přitiskněte ke zdi. Pomocí vodováhy se však ujistěte, že je první řada dokonale rovná a že všechna koncová spojení zůstávají hranatá a těsná. Projeďte hřebík drážkou v každém sloupku na zdi. Šrouby do sádrokartonu vkládejte pouze do hmoždinek podél spodního okraje této první řady. Právě jste nainstalovali první řadu přízvukové stěny.

Opakujte postup

mladý muž lepí na zeď laminátové palubky

 • Dále začněte druhý a všechny následující řádky vpravo. Nejlepší je ponechat společnou stupnici 20 až 30 centimetrů pro každou novou řadu. Měli byste se ujistit, že vaše zeď vypadá přirozeně, aby nebyla všechna prkna dokonale zarovnaná. Druhá deska druhé řady a každá další po tom musí být před instalací změněna. Odstraňte krátký konec tak, že jej třikrát až čtyřikrát napíchnete nástrojovým nožem. Na nepřipevněnou desku naneste lepidlo ve tvaru S a vložte ji do desky v první řadě.
 • Pomocí výčepního bloku položte prkno na místo a poté zatlačte hřebík prodlouženým výřezem do každého sloupku na zdi, abyste jej připevnili ke zdi. Pokračujte v tom, dokud nedosáhnete stropu.
 • Pro dokončení instalace nejprve nařízněte všechna prkna v posledním řádku na požadovanou šířku. Dokončete postup stejným způsobem jako ve všech předchozích řádcích.
 • Nakonec použijte čtvrtinové tyče pro vnitřní rohy a podél stropu, abyste zakryli prodlužovací mezery pro konečný vzhled.
 • Nyní jej stačí oprášit hadříkem z mikrovlákna a přízvuková stěna s dřevěným vzhledem si přijde na své. Položte nějaké fotky, nějaké poličky, takže je to na vás. Laminát můžete nalepit na zeď tak, že pro klasické dřevěné obložení umístíte také svisle.

Další užitečné rady

Navrhněte obývací pokoje s akcentovanými stěnami a nainstalujte LED osvětlení

Takže nejpopulárnější trend laminátových podlah vlastně nemá nic společného se samotnými podlahami. Stále více lidí, od kutilů po špičkové designéry, pokládá laminát na stěny. Pokud si teď vzpomenete na babiččiny starodávné dřevěné obklady z minulosti, rádi bychom upozornili, že v dobách babičky se toho v podlahářství hodně změnilo. Za prvé, tento materiál vypadá realističtěji než kdy jindy. Na trhu je tolik návrhů, které vyhovují všem trendům a stylům – tradiční, zvětralé dřevo, prkna s více šířkami, kontrastní variace a tlumené neutrály, abychom jmenovali alespoň některé..

komoda s háčky na kabáty a laminátovým sedákem

Ze stylistického hlediska nikdy nebylo s laminátem tolik možností, jako je nyní. Vypadá a dokonce se cítí skutečný. Rozhodněte se tedy pro vintage vzhled se strukturovaným prknem nebo pro elegantní moderní vzhled s hladkým povrchem. Laminátová podlaha prošla tak dlouhou cestu. Materiál se snadno instaluje, je cenově dostupný, robustní, odolný a snadno se čistí. To jsou vlastnosti, které chcete, bez ohledu na to, zda je takzvané umělé dřevo na vaší podlaze nebo na stěnách. Objevte spoustu kreativních způsobů, jak můžete s trochou úsilí a trochou materiálu udělat doma velké prohlášení.

chodba s laminátovou podlahou a laminátovými palubkami na zdi viz vybavení

Takže s trochou dovednosti můžete úspěšně vytvářet horizontální nebo vertikální laminátové stěny pro vlastní potřebu. Trvá to jen odpoledne a na výběr je tolik různých možností. Můžete vyzkoušet něco útulného, ​​jako jsou svěží podlahové desky, stejně jako něco lehkého a leštěného. S tolika možnostmi barev a textur určitě vytvoříte přízvuk, který bude stejně jedinečný a stylový jako vy.