Obklady stěn

Kovový design stěn pro luxusní atmosféru s efektem glam

Kovový design stěn-měděné panely-dekorace stěn-světla-restaurace

Barvy stěn okouzlí náš domov a dodají mu zcela nový vzhled. Intenzivní, vzrušující nuance lze báječně realizovat jako přízvuk v bytě stylovým a moderním způsobem. Efekty nástěnné malby dodávají elegantní, exotickou notu a poutají pozornost. Jeden kovový design stěn přeměňuje stěny na třpytivé drahokamy. Pokud hledáte inspirativní nápady s extra dávkou glam v interiérovém designu, určitě najdete v článku to, co hledáte.

Kovový design stěn – nápady a tipy pro efektivní návrh místnosti

Kovový design stěn zlaté panely-černý obývací pokoj-kýčovitý-chesterfield

Díky moderním postupům lze kovového designu stěny dosáhnout různými způsoby. Nástěnné panely, které jsou buď čalouněné působivou potahovou látkou, nebo jsou vyrobeny z dekorativního materiálu, vypadají mimořádně efektivně. Další dekorativní akcenty doplňují elegantní celkový obraz a ukazují velkou osmičku do detailu. S tak výrazným vzhledem je vhodné věnovat pozornost větší rovnováze v designu místnosti, aby to nepůsobilo jako kýč.

Kovový design stěny pro wow efekt v místnosti

Kovový design stěn-zlaté nástěnné efekty-moderní-šik

Zdůrazněná stěna s nápadným kovovým leskem je možná „zlatou střední cestou“ pro neobvyklý design stěn. V závislosti na požadovaném efektu lze na monochromatické pozadí použít metalickou barvu stěny, například zlatou, pomocí houbičky, otěru nebo stírací techniky, ale také dalších, které vytvářejí barevné efekty. Základní barva slouží jako spojovací prvek se zbytkem interiéru a jedinečné otisky jsou poutavé.

Kovový design stěn se zlatou barvou na zeď

Kovový design stěny-barva stěny-zlatá-deko-šik-barokní

Další možností by byla metalická nástěnná malba. Celou zeď nebo, pokud je to žádoucí, několik v místnosti, lze rovnoměrně namalovat a poté možná ozdobit tak, aby odpovídaly stylu bydlení. Mezi metalické trendové barvy patří zlato, stříbro, měď a nejnovější růžové zlato. Zlatá barva stěny vypadá více než impozantně a ladí s ní i vybavení a dekorace v barokním stylu.

Kovový design stěn ve starém zlatě – barva stěny v elegantní koupelně 

metal-wall-design-wall-color-gold-bathroom-baroque-vintage

K kovovému designu stěn se v zásadě hodí neutrální, tlumené barvy nebo tóny z teplé barevné palety, jako je béžová, krémová, terakotová, hnědá nebo pastelově žlutá. Obvykle je však zlato kombinováno s černou a bílou jako nadčasová barevná kombinace, která byla po staletí obzvláště úspěšná. Kovový vzhled je nápadný a také vypadá velmi vzrušující, což je třeba vzít v úvahu při navrhování místnosti. Pro malé místnosti je vhodné použít jeden nebo dva odstíny ze stejné barevné rodiny nebo kombinovat zlato s bílou.

Dosáhněte metalického designu stěn v koupelně mozaikovými obklady – luxus ve zlatě

Kovový design stěn -zlatá-koupelna-mozaika-obklady-šik-luxus

Zlato se nejčastěji objevuje jako design stěn v koupelnách a je dosahováno malými mozaikovými dlaždicemi. Ty vytvářejí luxusní atmosféru, která trochu připomíná řeckou kulturu koupání. Podle tohoto hesla koupání podporuje pohodu a zdraví, a proto stojí za to navrhnout mokrou oblast luxusně jako skutečnou wellness oázu. Koupelna s pozlacenými lesklými stěnami je splněným snem mnoha lidí, kteří usilují o luxus.

Kovový design stěn v ložnici – polstrované obložení stěn

kovové obklady stěn-zlaté-panely-ložnice-čalouněné-obklady stěn

Nástěnný design v metalické barvě, například zlaté, slouží jako poutač a je stylovou variantou pro nastavení optického středu v místnosti. Stěna může být nejen omítnuta a natřena, ale také pokryta. Nástěnné panely jsou flexibilní a snadno se montují, což je rozhodně lepší volba pro nájemní byty. Ty mohou být libovolně navrženy a pokrývají pouze určité oblasti – například oblast hlavy postele v ložnici.

Flitry vytvářejí kovový design stěn – opravdu dívčí ve zlatě

metal-wall-design-gold-glitter-sequin-decor-wall

Stěna může být také čalouněna vybraným materiálem. Mohla by to být pevná čalounická tkanina s metalickými efekty nebo třpytivá flitrová tkanina, která je v metru k dispozici v hojném počtu. K uchycení látky je však zapotřebí stabilní povrch.

Kovový design stěny s jemným třpytem – stříbrná barva stěny

metal-wall-design-wall-color-silver-glitter-efekty-obývací pokoj

Stříbrná optika se většinou dodává ve formě přídržných kovových prvků, které jsou robustní a mají dlouhou životnost, ale většinou jsou vyrobeny z nerezové oceli. Šedý lesk je obecně označován jako stříbro, ale na povrchu není potažen. Vzhled kovu je zpravidla dosažen jemnými částicemi, například z hliníku nebo železa, které odrážejí světlo. Proto skutečný účinek kovového designu tváře závisí do značné míry na zarovnání, ale také na osvětlení.

Kovový design stěn v moderním podkrovním bytě – barva stěny bílá a stříbrná

metalíza-stěna-design-stříbrná-moderní-byt-loft-bílo-šedá

Pro konečný efekt je také rozhodující technika nanášení speciální barvy na zeď. Barva nanesená stejným nástrojem ve skutečnosti vypadá jinak, když je směrový směr odlišný. Se speciální plastovou stěrkou nebo ozdobným stěračem se při změně směru vytvoří živé povrchy.

Efektivní kovový design stěn – omítky a malování stěn

metal-wall-design-silver-wall-color-chic-elegant-neo-baroque

V závislosti na úhlu pohledu se vzhled liší a vytváří něco mnohem víc než jen třpytivý efekt. Pigmenty se různě odrážejí a vytvářejí průsvitný vizuální efekt, který často ztěžuje určení přesného barevného odstínu. Barvu, stejně jako intenzitu a sílu barvy lze přesně definovat pouze na místě. Je možné vyzkoušet několik barev stěn na povrchu vzorku přímo na stavbě a vybrat tu správnou pro odpovídající situaci v místnosti.

Kovový design stěny ve stříbrné barvě pro elegantní ložnici

metal-wall-design-silver-wall-color-efekty-ložnice-tyrkysová

V závislosti na požadovaném efektu se metalický lak nanáší několikrát nebo pouze jednou. V prvním případě je zaměřena neprůhledná barva na zeď. Rovnoměrnost po době schnutí závisí především na typu pigmentu. Většinou není možné dosáhnout dokonalého povrchu kvůli rozdílné orientaci reflexních částic v barvě. Pokud není požadována neprůhledná barva na zeď s metalickým efektem, použije se základní barva, pak barva kovu.

Kovový design stěn v jemných, stříbrných nuancích pro dětský pokoj – nástěnné panely

metalíza-stěna-design-stříbrné-panely-dětský pokoj-šik-bílá

Kovový design stěny je vhodný pro každou část domu, pokud je stylově přizpůsoben zbytku interiéru. Jinak extravagantní kovovou barvu však lze přidat pouze jako elegantní doplněk do místnosti a působit spíše jako esence než dominovat. Intenzita barev a efektivně navržená oblast by měla být v odpovídajícím interiéru dobře vyvážená. Dobrým příkladem je použití nástěnných panelů ve stříbrné kombinaci s ostatními ve světle šedé, šedé modré a krémové.

Elegantní, moderní kuchyň v bílé barvě s kovovým designem kuchyňské stěny z mozaikových dlaždic

metalíza-stěna-design-stříbrná-kuchyň-bílá-mozaiková dlažba-kuchyňská stěna

Dosáhněte kovového designu stěn tapetami nebo samolepicí fólií

metalíza-design-tapety-fólie-stříbrné-motivy-ozdoby

Místo malování lze kovového designu stěny dosáhnout tapetou nebo alternativně samolepicí fólií. Výhodou zde je, že konečný efekt je okamžitě viditelný a nehrozí, že by chyběla požadovaná metalická barva stěny.

Vkusně představte metalické efekty – chromovaný nábytek

metal-wall-design-nábytek-metal-chrom-efektivní-stěna-barva-šedá

Moderní kovový design stěny v měděné barvě

metalíza-stěna-design-měď-růže-zlato-moderní-kuchyň-černá

Efektivně zinscenujte nástěnný nátěr mědí – exotické ozdoby

metalíza-stěna-design-měděné ozdoby-barva na zeď-červený-vzor

Nástěnný design inspirovaný metalickými barvami – pastelovými tóny

metalíza-stěna-design-měď-inspirovaný-pastelové barvy-obývací pokoj-jasný

Moderní dekorace v metalických barvách – měď

metalíza-stěna-design-měď-stěna-barva-pastelová-barva-deco-moderní

Kovový design stěny s efekty rzi

metalíza-stěna-design-měď-rez-efekty-nástěnná barva-kuchyň

Kovový design stěn v obývacím pokoji – dlažba s patinou -Edokonalý

metal-wall-design-wall-color-effect-patina-silver-antracit

Kovový design stěny s třpytkami

metal-wall-design-glitter-shimmer-blink-blink-wall-paint