Obklady stěn

Živé nápady: Barevný design stěn

Nástěnná malba barevná korálově členěná zeď

Foto: Charles & Hudson

Bílé stěny jsou časem velmi nudné. Z tohoto důvodu je následující příspěvek o tom, jak do hry vnést různorodost, protože existují různé způsoby, jak zeď udělat vzrušující a přitažlivější.

Barvy znamenají nejen radost ze života, ale také zahání nudný jednotný vzhled. Primární barvy (modrá, žlutá, červená) pravděpodobně patří mezi nejdůležitější barvy, které dodávají energii vašim čtyřem stěnám. Pokud se vám nelíbí výrazné tóny, můžete je trochu ztišit. Abyste toho dosáhli, stačí smíchat dvě doplňkové barvy, například žlutou a modrou. To umožňuje vytvářet jemné barvy, které mají harmonický vliv na životní prostředí.

Design stěn – originální nápady ve dvou barvách

barva vybrat barvu renovovat byt

Foto: paní..G

Alternativou pro originální design stěn může být také barevná dělená zeď. Například horní část stěny může být natřena světle hnědým odstínem a spodní část výrazně modrou. Studená modrá je uzemněna hnědým tónem, aby barvy dobře ladily.

Spropitné:      Pokud jsou použity výrazné barvy, lze je vylepšit různými bytovými doplňky (např arshabitandi) se opět uvolní.

Originální design stěn – betonový vzhled nahrazuje neutrální nuance

Barvy veselé kombinace béžová neutrální barevná paleta

Foto: Niels Heidenreich

Kromě výrazných barev je oblíbený zejména vzhled betonu. K dosažení tohoto vzhledu není potřeba betonová zeď. Každý si může tento trend přinést do svého domova pomocí následujícího průvodce.

Příslušenství k betonu hledá plochu přibližně deset metrů čtverečních:

–          Základní špachtle (spotřeba: přibližně 500 gramů na metr čtvereční)

–          Efektivní špachtle (spotřeba: přibližně 100 gramů na metr čtvereční)

Při přípravě by měly být hrany a rohy maskovány a nábytek a podlaha by měly být pokryty filmem. V případě čerstvě omítnutých stěn je výhodné je předem natřít akrylátovým hlubokým základním nátěrem, protože ten pak zajistí větší přilnavost.

Barevné nápady obývací pokoj růžové červené odstíny

Foto: OpenClips

Po zaschnutí se nanese efektové plnivo a rozetře se betonovým hladítkem. Efektová výplň se nebude lepit na nerovnosti základního plniva. Zde by měl být vyvíjen velký tlak, protože pak se vrstva efektové výplně třpytí a vytváří požadovaný betonový vzhled.

V dalším kroku se pak základní výplň nanese na stěnu pomocí válečku s krátkou hromádkou. Poté se použije betonový hladítko (špachtle), které vykouzlí strukturovaný efekt. K tomu je důležité, aby špachtle procházela tam a zpět po zdi. Pokud to má za následek malé hrany nebo rýhy, je to záměrné. Poté se celý proces opakuje ještě jednou. Celé to pak musí schnout asi šest hodin.

vyberte použít nechat suché bílé

Foto: OpenClips

Možnosti a varianty pro navrhování stěn jsou téměř neomezené. Pokud se vám to líbí trochu neobvyklejší, můžete také navrhnout své stěny plstěnými prvky nebo stěnovými panely například z polyesteru nebo sklolaminátu.