Obklady stěn

Barva stěny starorůžová – vytváří příjemnou atmosféru

barva stěny tmavě růžový obývací pokoj moderní minimalistický bílý nábytek příborník

Prašná růžová se může objevit v různých odstínech. V zásadě, jak název napovídá, by měl být vytvořen efekt staré barvy na zeď, stejně jako určitý „kouřový“ vzhled. the Barva stěny starorůžová sestává z teplého pastelového odstínu, který vytváří útulnou a romantickou atmosféru a jeho účinek lze přirovnat k korálové nebo lososové barvě.

Barva stěny starorůžová pro útulnou atmosféru

barva stěny starorůžový eklektický orientální koberec zlatá stolička obývací pokoj

Barvu stěny staré růže lze kombinovat s různými barvami, přičemž lze také určit styl. Tato barva stěn je zvláště vhodná pro moderní interiér v kombinaci s bílou a šedou. Tyto barvy lze nalézt v přízvukových stěnách i v podlaze, stropu, nábytku nebo dekorativních doplňcích, jako jsou koberce. Romantický a útulný efekt, který má barva stěny starorůžová sama o sobě, lze také báječně kombinovat s teplým dřevem.

Barva stěny starorůžová jako akcentní barva

barva stěny tmavě růžový akcent kruh žlutý gauč police retro vzhled

Zaprášená růžová barva stěny nemusí nutně zabírat všechny stěny místnosti. Místo toho můžete navrhnout akcentovanou zeď nebo jen přidat několik „barevných skvrn“ pomocí vzorů. Takové vzory mohou být vybrány geometricky, mimo jiné za účelem návrhu moderního zařízení.

Ložnice v zaprášené růžové: nápady na barevné kombinace jako barva stěny & Co.

Meruňka na zeď – 35 nápadů a tipů na kombinování

Život s pastelovými barvami stěn – barevný trend v obývacím prostoru

Geometrický vzor z barvy na zeď

tmavě růžová barva stěny moderní jídelna barevné akcenty geometrická židle eames

V tomto příkladu byly použity různé nuance barvy stěny prašná růžová k vytvoření efektního designu z geometrických motivů pro zeď. Místnost, která je jednoduše zařízená, vypadá mnohem optimističtěji. Módní židle Eames byla vybrána ve stejně ladící barvě.

Akcentní stěna ve starorůžové barvě

tmavě růžová barva na zeď vícebarevný koberec dětský pokoj akzentwand teddy

V tomto příkladu můžete vidět docela akcentovanou zeď pro dětský pokoj s barvou stěn prašné růžové. Skrývá světelný zdroj, takže vzniká efektivní nepřímé osvětlení. Další výhodou této jednoduché volby barev na zeď je, že tímto způsobem lze na nábytek použít pestřejší a křiklavější barvy, protože jsou takto vyváženy.

Zkombinujte starorůžovou se dřevem

tmavá růžová stěna barva jídelní kout dřevěné obložení světlý jídelní stůl kovový průmyslový

Obzvláště atraktivní je barva stěny stará růže v kombinaci se dřevem, a zvláště pokud je zvolena ve světlejší barvě. Zde je starorůžová zkombinována s dřevěným obložením stěny a vzniká skutečná harmonie, jak jistě uznáte. Obklad stěny přechází v lavici pro jídelní stůl.

Zaprášená růžová a mramorová

barva stěny tmavý růžový mramor nápad elegantní pohovka měděný odkládací stolek

S takovou kombinací barev stěn starorůžové a mramoru získáte velmi elegantní efekt. Za tímto účelem byla zeď horizontálně a vizuálně rozdělena na dvě poloviny. K této kombinaci se skvěle hodí i zelená parketová podlaha. Výsledkem je jedinečný interiér, který nikdo nebude tak rychle napodobovat a vyzařuje z něj nostalgické kouzlo.

Jemná barva na stěny do obývacích pokojů a jídelen

barva stěny tmavě růžová otevřený obývací pokoj jídelní kout vápno zelené židle

V těchto místnostech, které jsou po většinu dne obydleny, barva stěn starorůžová vytváří útulnou atmosféru a v závislosti na stylu nábytku může vyzařovat moderní styl i rustikální, vintage nebo středomořský styl. Barva také funguje velmi dobře s průmyslovými akcenty, v takovém případě je mužský a studený efekt kovových akcentů v nábytku trochu měkčí a teplejší.

Moderní jídelna se starorůžovou zdí

tmavá růžová barva na stěnu interiér interiéru jídelny červená židle kuličková lampa

V jídelně získáte klidnou atmosféru, kterou můžete ještě zdůraznit lehkým dřevěným nábytkem. Perfektní čas na oběd nebo večeři s rodinou je zaručen. Koneckonců, tato doba by měla mít obzvláště uklidňující účinek po stresujícím dni v práci nebo ve škole. A s touto nostalgickou barvou na zeď toho dosáhnete obzvláště snadno.

Oživte barvu stěny barevným nábytkem

barva stěny tmavá růžová nábytek do jídelny mátový zelený koberec stojací lampa

Již jsme zmínili, že ženskou barvu na zeď lze také báječně kombinovat s jinými barvami. Nemusí to však být nutně výrazné barvy. Místo toho zkombinujte růžový tón stěn s jinými pastelovými tóny, abyste podtrhli romantický a nostalgický nádech. Tuto myšlenku můžete implementovat zejména do dřevěného nábytku. Co třeba skandinávský styl jako výše? V kombinaci s bílými dřevěnými podlahovými deskami a obložením stěn vzniká nádherné prostředí.

tmavě růžová stěna barva parkety šedá moderní obývací pokoj hnědá opona

Další pěkná kombinace, kterou bychom vám rádi představili, je růžová se šedou. A je také vhodný pro různé styly zařizování. Skandinávský styl lze nastavit výše uvedeným způsobem nebo můžete kombinovat tmavě růžovou zeď s betonovými povrchy nebo dekoracemi. Kromě kouzla je rozmanitost použití další velkou charakteristikou barvy.

tmavě růžová barva na zeď design na zeď malba vintage akcenty zrcadlo

Zde můžete vidět zajímavé využití růžové a šedé. Na šedou zeď byla použita tapeta s motivy, která dodává místnosti další kouzlo. Barevné akcenty byly osazeny vintage nábytkem a nechybí ani umělecké dekorativní předměty. S jejich pomocí můžete zvláště zvýraznit konkrétní styl.

tmavá růžová stěna barva středomořská jídelna bílá jídelní stůl lavice tepané železo

V této působivé jídelně byl za pomoci různých teplých barev vytvořen středomořský nádech. K dispozici jsou také bílé kusy nábytku a akcenty, stejně jako ozdobné prvky z kovu, které fungují pozoruhodně dobře jako kontrast k mnoha dřevěným prvkům.

barva stěny tmavá růžová obývací pokoj pastelový odkládací stolek bílá šedá pohovka

Stěna nemusí být nutně jediným prvkem v místnosti, ve které se objevuje tmavě růžový odstín. Můžete opakovat barvu v jiných kusech nábytku. V tomto případě to bylo provedeno s polštáři pohovky a samotná pohovka má také některé jemné akcenty Altosa. Kus nábytku má také tmavě šedou barvu, která stejně dobře odpovídá barvě stěny. Podívejte se také, jak skvěle odkládací stolek v pastelově modré barvě vypadá jako kontrast.

tmavě růžová stěna barva béžové závěsy canape vintage styl zelené křeslo

Co si myslíte o této kombinaci béžových bytových doplňků a přesněji o béžových závěsech a růžové barvě stěny? Laminátová podlaha v podobné barvě byla také vybrána, aby ladila, což celkově vytváří hřejivý pocit bydlení a umožňuje použití některých silnějších barev pro nábytek a dekorace. Při používání takových barev byste to nikdy neměli přehánět. Omezte se na dvě nebo tři takové kontrastní barvy, které můžete opakovat na několika místech. V každém případě je třeba se vyhnout chaosu.

barva stěny tmavě růžové parkety design rybí kosti šedá jednohubka

Pokud to chcete opravdu umělecké, vymyslete pro návrh stěny různé vzory a motivy. Zvolený odstín růžové nemusí stát samostatně nebo se musí kombinovat pouze s neutrální barvou. Tady je skvělý nápad, kde jsou bílá a růžová barva stěn oddělena žlutými pruhy. Sousední stěna je opět černá a vybavená několika dalšími barvami, což vytváří vzhled Art Deco.

tmavě růžová barva na zeď rustikální akcenty koupelnový příborník dekorace koberec

Můžete se znovu přesvědčit, že černá barva a starorůžová barva stěn k sobě dobře ladí. Místo zdi však byla pro design dveří zvolena černá a výsledek je prostě nádherný. Kromě toho je zde nábytek a podlaha se starým dřevěným vzhledem, která dodává místnosti potřebné teplo a příjemné kouzlo. Rádi bychom vás také upozornili na skutečnost, že růžový odstín lze v koberci nalézt také v několika nuancích, což tímto způsobem představuje skvělý doplněk barvy stěny.

Zaprášená růžová v ložnici a dětském pokoji

barva stěny starorůžová stěna design zlaté tečky postel romantická dívka

Teplé atmosféry je samozřejmě dosaženo také v ložnici s barvou stěn prašné růžové. A zvláště tam má pohodlný životní zážitek velký význam. Protože atmosféra má více či méně vliv na naše spánkové chování. Stará růže vypadá obzvláště dobře v dětském nebo dospívajícím pokoji pro dívky. Tímto způsobem je tam nastaven jemný, ženský přízvuk, který není tak rušivý jako například růžový. Jednoduchou starorůžovou v dětském pokoji můžete také okořenit hezkými nástěnnými tetováním, samolepkami nebo jinými možnostmi designu.

barva stěny tmavá růžová ložnice růžové závěsy postel kovová postel s nebesy

Barva stěny je kombinována s dalšími podobnými nuancemi v této ložnici a v závěsech, koberci a také ve stropě. Pěkným akcentem je lesklá postel, která kontrastuje s jinak teplými barvami ve stříbře.

barva stěny tmavě růžové pruhy vzor dětská kolébka do dětského pokoje

barva stěny tmavě růžový design stropu moderní geometrické šedé pruhy

tmavě růžová stěna barva moderní ložnice stůl bílý závěs

barva stěny starorůžová dívka dětský pokoj nápad stůl vintage

tmavá růžová barva stěny dětský pokoj interiér palmy bílý losos křeslo židle zlatá

sytě růžové nástěnné malby motýli deco dětský pokoj bílá kolébka

malba na zeď tmavá růžová nálepka na zeď žirafa logický design lososová barva

Ostatní pokoje ve starorůžové barvě

tmavá růžová stěna barva kancelářský nábytek průmyslový černý bílý nábytek eames

Nástěnnou barvu staré růže můžete použít i v jiných místnostech v bytě. Je vhodný na chodbu, do domácí kanceláře, ale i do koupelny. Účinek v těchto místnostech je samozřejmě stejný jako ve všech ostatních: dokonalý komfort bydlení, kterého může dosáhnout pouze jedna barva v teplém spektru.

barva stěny tmavá růžová tmavá chodba police bílý nábytek postel

starožitný růžový nástěnný nátěr toaletní stolek vinobraní starožitný bílý zrcadlový koberec růžový

tmavě růžová stěna barva posezení modré akcenty postranní polštáře

tmavá růžová stěna barva koupelny design výklenek vana kelim