Obklady stěn

14 nápadů na design stěn z různých materiálů pro každou místnost

nápady na design stěn tapeta-beton-korek-dřevo

Stěny hrají hlavní roli při zařizování a interiérovém designu a rozhodně by měly být zahrnuty. Koneckonců, přízvuk zeď může být poutačem, a proto může dokonale zlepšit atmosféru. To může být také navrženo v mnoha různými způsoby a pomocí široké škály technik a materiálů. Živé nápady s nástěnnými barvami a tapetami jsou jen dva z mnoha nápadů, které lze použít různými způsoby. Pokud chcete navrhnout jednu nebo více stěn, můžete také použít jeden z našich originálních nápadů a inspirací pro stěny pro každou místnost.

Nápady na malování stěn

nápady na design stěn moderní design stěn-abstraktní vzor-jídelní kout

Klasický design stěn s barvou nemusí nutně znamenat jednoduše malování stěny v určité barvě. Existuje mnoho návrhových možností a návrhů stěn s barvou stěn, které lze implementovat, například krásný vzor, ​​který lze navrhnout z několika barev a díky nimž každá zeď vypadá živěji. Můžete si vybrat pravidelný vzor pro kreativní design stěn, stejně jako nepravidelný nebo abstraktní.

nápady na design stěny barva stěny-moderní-pastelové tóny-vzor-geometrický stůl

Skvělé a moderní nápady na design stěn můžete vidět ve dvou výše uvedených příkladech, kde byly použity různé vzory k vytvoření jedinečné akcentní stěny a živého prostředí. Vždy se používaly podobné barvy, ale kontrasty jsou také vzrušující možností. Použijte silné nebo jemné pastelové tóny, jak se vám líbí, a vytvořte požadovaný vzhled.

Tapety jako nápady na design stěn

nápady na design stěn tapeta-akvarel-efekt-akvarel-modrá

Tapetu můžete také použít pro nápady na design barevných stěn. Unikátní motivy a vzory skvěle padnou na zeď a lze je použít v jakékoli místnosti. Pokud chcete nápady na design stěn do obývacího pokoje, nápady na tapety lze použít stejně dobře, jako když hledáte nápady do ložnice pro návrh stěn nebo chcete okořenit nudnou chodbu. Silueta nahoře a efekt akvarelu na tapetách níže jsou jen dvě z bezpočtu možností, které nejen vypadají moderně, ale mohou také vytvořit jedinečnou předsíň, ložnici nebo obývací stěnu.

design stěn-nápady-design-tapeta-vysoce kvalitní-boční-stůl-síň-pokoj-design

Ať už vzory nebo motivy nebo dokonce vysoce kvalitní a moderní fototapety, které dokážou i vizuálně zvětšit malé místnosti, ať už jen pro jednu akcentní zeď nebo celý pokoj, na tom nezáleží a téměř nezáleží na efektu, kterého chcete dosáhnout. Jako nápady pro design stěn jsou tapety jednoduše dokonalým a rychlým řešením, které také vydrží věčně, pokud důvěřujete vysoce kvalitním tapetám.

Nápady na dekoraci ze dřeva

nástěnný design-nápady-obývací pokoj-stěna-stůl-konzola-zrcadlo-dřevo-přízvuk

Pokud chcete pokrýt zeď, jsou k dispozici také různé varianty. Dřevo jako obklad stěn je jedním z nich a zvláště skvělým řešením, pokud chcete nastavit teplý přízvuk. Dřevo nemusí nutně zabírat celou zeď, ale může být také kombinováno s jinými materiály. Prostá bílá zeď je jen jednou z možností. K tomuto přírodnímu materiálu se dobře hodí také velké zrcadlo, které sahá od podlahy ke stropu, tapety nebo nástěnné barvy. Je samozřejmé, že dřevo lze také libovolně natřít.

design stěn-nápady-beton-dřevo-ložnice-design

Velmi pěknou kombinací je také beton a dřevo, což se obzvlášť hodí v moderních a minimalistických interiérech. Pokud chcete navrhnout své stěny rychle, levně a snadno, pak je to skvělá volba. Kontrast teplého a studeného materiálu i barev činí tyto nápady na design stěn obzvláště podmanivými.

polička-design-nápadů-design-dřeva-originál-obývací pokoj-design-police

Pokud chcete zajímavou strukturu, obložte zeď kousky dřeva nebo panelů a vytvořte nejen hřejivou atmosféru, ale také atraktivní vzor, ​​který upoutá pozornost všech. Tento příklad použijte pro nápady do obývacího pokoje, doporučuje se jako pozadí nástěnné jednotky nebo police. Pro design stěny v ložnici může být tato přízvučná stěna navržena za postelí, přičemž dřevo nemusí nutně zabírat celou stěnu.

Navrhněte zrcadlovou zeď

Nástěnný design-nápady-zrcadlové lišty-vzor-obývací pokoj-inspirace

Zrcadlová stěna slouží nejen jako optický nástavec pro malé místnosti, ale představuje také elegantní dekoraci. Pokud je pro vás jednoduché zrcadlo příliš nudné, můžete také ozdobit zeď několika dekorativními proužky ze dřeva nebo kovu a také designem zrcadlovou zeď. Zvláště geometrické vzory vypadají velmi moderně.

Nápady na design stěn s tabulemi a barvami na tabule

wall-design-nápady-tabule-nástěnná malba-křída-květinová-černá-zeď

Pokud patříte k lidem, kteří chtějí časté změny, a proto hledáte levné a variabilní možnosti designu, můžete také použít tabulovou barvu a poté tuto zeď navrhnout a namalovat kdykoli podle svého vkusu, abyste mohli implementovat velmi individuální design stěn nápady. Obzvláště kreativní jednotlivci budou čelit nápadům na design stěn, jako je tento.

stěna-design-nápady-hala-deko-prkno-parkety

Jako alternativu lze také použít větší desku, což je obzvláště dobré jako nápady na design stěn pro chodbu, kde tento typ dekorace na stěnu může vypadat originálně a pepřově. Zvláště pokud nechcete znovu zavěsit klasické nástěnné malby nebo fotografie, ale chcete zkusit něco jiného, ​​mohou být tabule skvělou alternativou. A pak můžete hned přivítat všechny své hosty.

Nápady na design stěny v koupelně

design stěn-nápady-dlaždice-bílá-rybí kost-vzor-nebo-koupelna

Ve vlhkých místnostech, jako je koupelna, je použití dekorací a materiálů na zeď poněkud omezenější, protože ne všechno odolá vlhkosti. Olejomalby a barvy na stěny, tapety a dřevo často nejsou určeny k použití, a proto musíte hledat jiné varianty designu stěn. Není žádným tajemstvím, že dlaždice jsou tou nejlepší volbou. Ale než budete nudou číst dál, rádi bychom vám oznámili, že dlaždice již nevypadají a musí se používat klasicky. Například šestihranné modely nebo takový vzor rybí kosti prostě upoutají pozornost a hodí se jako nápady na design stěn pro každý styl zařizování.

nástěnný design-nápady-beton-design-koupelna-moderní-přízvuk-nástěnný výklenek

Pokud stále chcete vyzkoušet jiné a neobvyklejší nápady na design stěn, moderní betonový vzhled je další variantou. Nemusí to být nutně hladká stěna, protože existuje mnoho různých způsobů navrhování betonu. Od ornamentálních, květinových motivů přes návrhy imitující dřevo až po moderní geometrické motivy jako ve výše uvedeném příkladu. Zde můžete znovu popustit uzdu své fantazii.

Vyrobte si dekorace na zeď sami z korku

nástěnný design-nápady-korková-nástěnná jednotka-moderní-teplá atmosféra

Přiznejte se, když jste četli Corka, první věc, kterou jste si představili, byla něco nudného, ​​že? Ale jak vidíte, nadměrná korková zeď může být opravdu velmi účinná. Kromě toho materiál vypadá velmi podobně jako dřevo, ale je mnohem levnější, a proto je perfektní alternativou, pokud máte omezený rozpočet. Pro design stěn v obývacím pokoji použijte například korek. Materiál zde může tvořit pozadí pro nástěnnou jednotku, ale může také zdobit zeď za pohovkou.

wall-design-nápady-korková-ložnice-nábytek-bílá-postel

Tímto způsobem však můžete nejen navrhnout obývací pokoj. Jelikož se také jedná o velmi praktický materiál, který se často používá pro pinboardy, lze takto navrhnout stěnu hned vedle stolu nebo dokonce v kuchyni. A dokonce i jako nástěnný design na chodbě se korek dobře hodí, kde může plnit stejnou funkci jako tabule, ale v tomto případě vytváří hřejivou atmosféru.