Občerstvení

10 různých druhů občerstvení, které vás udrží zdravé a silné

Definovat, že svačina je složité. Ale můžeme vám říci, že občerstvení není vždy nezdravé. Někteří z nich přicházejí ve velmi zdravých a energeticky balených produktech, které jsou nejen chutné, ale také dokonalé. Ostatní jsou ty, které jsou buď plné sacharidů nebo oleje a přidávají do vaší dávky trans -tuků a špatného cholesterolu. Ale ne! Nechystáme se vás vyděsit, ale spíše vypsat druhy svačinek pro zdraví. Předtím, proč vůbec občerstvení?

Různé druhy občerstvení, které vás udrží zdravé a silné

 • Váš chai potřebuje společníka! Čaj je oblíbený čas nás Indů. Nejen, že se rádi ponoříme do ochuceného šálku čaje, ale také si zakousneme horkou wadu nebo chutnou samosu. Je to prostě čistá radost!
 • Potlačují váš lichý hodinový hlad. Určitě nemůžete nebo pravděpodobně nebudete mít náladu na misku rýže a sambar nebo dosa v žádném bodě dat. Občerstvení je tedy vaší chutí. Zasytí vás a nejlepší na tom je, že jsou většinou konzumovány v malých množstvích.
 • Dobré jídlo dobrý život. Občerstvení může být vaše hrstka ořechů. Můžete tedy jíst zdravě a současně jíst něco, co vám chutná. To slouží vašemu hladu a vaší zvláštní hodinové touze, čímž se přidá trochu zdravé stravy z vaší strany.

Typy zdravých svačin, které můžete vyzkoušet doma

Co byste tedy mohli zkusit? Zde je seznam různých druhů občerstvení, které budou vaší chai dělat společnost.

1. Občerstvení baleného typu:

Když se chystáte na dobrotu nějaké svačiny na potlačení hladu nebo jednoduše proto, že se nudíte, zde je několik zdravých balených potravin, které můžete vyzkoušet.

 • Výživné smíšené bobule:

tento velký pytel je směsí smíšených bobulí mnoha druhů. Bobule jsou bohaté na antioxidanty, které jsou dobré pro zdravou pokožku a vlákninu, která vás zasytí na dlouhou dobu.

Dobré a špatné: Hlavní výhodou jejich konzumace je, že jsou přirozeně zdravé a obsah vlákniny vás zasytí na dlouhou dobu, což vám zabrání v přejídání. Některé bobule jsou také bohaté na vitamín C. Nevýhodou však je, že byste mohli být alergičtí na konkrétní odrůdu, a tak se u vás objevily vyrážky..

 • Kokosové chipsy:

Bramborové hranolky! Nemilujeme všichni to slovo? Vyzkoušejte zdravé kokosové chipsy, které mají zdravý kokosový olej a jsou bezlepkové. Jsou také dobrým zdrojem železa a dalších zdravých tuků. Můžete je mít během dne a porce 0,7z dodává zhruba 115 kalorií. Opečené karamelové mořské soli mají asi 8 gramů cukru a jsou chutnými doplňky během jakéhokoli dne.

Dobré a špatné: Hlavní výhodou je, že můžete sníst něco, co je zdravé a nepřináší zvýšení hladiny cholesterolu. Špatná část je jeho smažená verze, která nemusí vašemu tělu prospívat, když je přejíte.

 • Nutriční tyčinky:

můžete si také dopřát zdravou a výživnou svačinku s vaječnými bílky, fíky, datlemi a dalšími ořechy. Jsou také dobrým zdrojem bílkovin a můžete je jíst jako snídani.

Dobré a špatné: jsou bohatým zdrojem mnoha živin a fíky a datle jsou dobrým zdrojem minerálů a železa. Ořechy v něm vás zasytí na dlouhou dobu. Špatné na tom je, že některé z nich přicházejí s příchutěmi, které v sobě budou mít určitou hladinu cukrů, což může být pro vaše tělo špatné pro každodenní jídlo.

2. Svačinky domácího typu:

Další možností svačiny je zdravá svačinka všech dob, která se doma vyrábí tím nejzdravějším způsobem s láskou. Největší výhodou domácí svačiny je, že je téměř vždy vyrobena z nejlepších čerstvých surovin, bez chemikálií a umělých aromat. Podívejte se na některé z nejlepších, které si můžete doma vyrobit.

 • Datum energetické koule:

Co třeba nějaké energetické datové koule bohaté na železo, které můžete rychle udělat pro svůj náhlý záchvat hladu.

 1. Do kuchyňského robota přidejte datle, lžíci plnou ovsa, lžíci plnou mandlového másla, mandlového extraktu nebo některých jeho malých kousků, zázvor pro kořeněnou chuť a muškátový oříšek pro celkovou chuť.
 2. Přidejte dvě nebo tři čajové lžičky horké vody, aby měly správnou konzistenci, abyste z toho mohli vytvořit pevnou kouli.
 3. Přitlačte je k pěkné kulaté kouli a dejte do chladničky. Podávejte v pohodě.

Můžete je skladovat více než týden ve vzduchotěsné nádobě. Jezte je jedenkrát denně, večer nebo po večeři.

3. Zdravé přírodní svačiny:

Tento typ občerstvení je dalším způsobem, jak udržet vaše tělo čisté a čisté. Jsou to svačinky vybrané pečlivě a jediným cílem je dát vašemu tělu nějaký dobrý dobrý tuk a dietu. Potraviny, které nejsou zpracovány ani vyráběny průmyslem, nebudou obsahovat žádný přírodní cukr, příchuť ani přísady, které mohou být pro vaše tělo dlouhodobě škodlivé. Jako snídani můžete jíst svou denní dávku přírodní svačiny, jako je ovoce a saláty.

Dobré a špatné: Přírodní potraviny vám tak poskytnou všechny potřebné živiny, které vaše tělo pro tělo potřebuje a také dlouhodobě. Udržuje vás pod napětím v kombinaci s dobrotou minerálů, bílkovin a základních vitamínů, a to vše v té nejlepší formě, kterou vám příroda dala. Špatná část však může být část dobra, která se k vám dostane, pouze pokud je dobře uvaříte, což umožní tělu absorbovat je lépe než jejich syrové protějšky. Pozor na to.

4. Kalorické svačiny:

Na kalorické občerstvení je třeba si dát pozor. Zatímco téměř všechny vaše druhy občerstvení mohou mít kalorie, jen některé z nich mají dobrotu, kterou potřebujete. Ostatní by se ve vašem těle mohli potenciálně vybudovat ve formě tuku. Při pečlivém výběru vám kalorické svačiny dodají potřebnou energii na další den, a tím vás udrží aktivní a nabité energií. Můžete také vyzkoušet některá nízkokalorická jídla, jako jsou okurkové plátky během jídla jako přílohu nebo meloun, kdykoli během dne. Ty vás udržují hydratované. Kuřecí vývar na druhou stranu vás udrží sytý po dlouhou dobu a během poledne byste mohli zkusit utišit hladový pláč.

Dobré a špatné: dobrá část je, že jsou pravděpodobně nejlepším zdrojem energie, takže vás všechny udržují aktivní. Špatnou součástí je však výběr špatného jídla. Je dobré mít na paměti příjem kalorií. Žena potřebuje asi 2000 kalorií denně, zatímco muž asi 2500 kalorií denně. Vaše plody jsou však v bezpečné zóně.

5. Tekuté svačiny:

Je známo, že tekuté svačiny dodávají tělu méně kalorií, a jsou proto ideální pro lidi, kteří chtějí zhubnout. Může však být obtížné kompenzovat veškerou dobrotu, kterou můžete vyhnat z jiných pevných potravin. Tekutá strava obvykle zahrnuje polévku, čerstvý džus bez dužiny, černý čaj.

Dobré a špatné: dobré je, že je dobré pro trávení, udržuje vaši hydrataci a výživu. Špatné na tom je, že může dostat velmi tuf, aby kompenzoval požadované množství kalorií denně, které obvykle budete potřebovat. Také bolest hlavy, slabost a neplodnost věcí, ke kterým může dojít, pokud jdete jen na tekuté občerstvení. Ale jako opravdová svačinka pro vaše řezbářské časy to funguje nejlépe.

6. Pečené svačiny:

Ve srovnání s těmi smaženými je vždy co nejzdravější volbou couval. Jsou zdravé a nepřinášejí tělu žádné negativní účinky. S pečenými výrobky se vaše spotřeba tuku sníží. Když tyto produkty smažíte, některé z nich mají tendenci tvořit produkty Advanced Glycation End ze škrobu. Když se škrob dostane do kontaktu s vysokou teplotou, mají tendenci vytvářet karcinogen, což je pro tělo špatné. Pečená jídla tedy mohou být vaším zachráncem. Takže příště místo hlubokého smažení upečte kuřecí předkrm nebo popper. Ušetříte si tak spoustu sacharidů a tuků. Vyzkoušejte pečené jídlo večer spolu se zdravým salátem.

Dobré a špatné: Dobrá věc na pečeném jídle je, že vašemu tělu nepřidávají další luk. Obsahují málo tuku a nemusíte si dělat starosti, že by váš oblíbený předkrm byl nezdravý. Dávejte pozor na produkty, které kupujete. Některé z nich obsahují trans-tuky, protože jsou levné a mají dlouhou trvanlivost.

7. Olejové svačiny:

Dobře, ano! Olejové občerstvení by pro vás mohlo být špatné. Zlo však můžete trochu zmírnit tím, že svůj běžný olej nahradíte olivovým. Olivový olej obsahuje dobrý tuk, což je mononenasycený tuk a má silné protizánětlivé vlastnosti. Můžete se rozhodnout pro zdravé olejové občerstvení těsně před večeří, podobně jako předkrm s jinými oleji, jako je řepka, česnekový olej atd., Které všechny obsahují dobrý tuk.

 • Na lžíci česnekového oleje orestujte mandle a posypte trochou černého pepře.

Vyzkoušejte tento lahodný pražený ořech odpoledne pro extra náplň.

Dobré a špatné: Dobrá část je nahrazení vašeho běžného oleje oleji, které jsou bohaté na mononenasycené potraviny. Nezvyšují hladinu vašeho cholesterolu v krvi, a proto jsou považovány za bezpečné pro tělo. Špatnou stránkou však je, že mohou při nadměrném konzumaci vést k přírůstku hmotnosti kvůli vysokému obsahu kalorií.

8. Nutriční svačiny:

Výživové svačiny, stejně jako jejich název, obsahují spoustu výživy. Všechny dodávají tělu dostatek živin a zajišťují vaši energii a aktivní po celý den. Mohou být konzumovány jako snídaně nebo dokonce jako rychlé sousto uprostřed dne. Vyzkoušejte tuto klasickou výživovou svačinku.

 • Tento pita chléb z čočkové pomazánky je také dobrou snídaní. Do mixéru přidejte čočku, sůl, pepř, citronovou šťávu z jedné lžíce a zpracujte, dokud nebudou hladké.
 • Přidejte slunečnicová semínka, celer, hřebíček z jemně nakrájených kostek a petrželku.
 • Pitu vařte v mikrovlnné troubě při vysoké teplotě asi minutu a podávejte s pomazánkou.

Toto jídlo vás zasytí. Čočka obsahuje vlákninu a je známo, že udrží váš žaludek na dlouhou dobu plný, čímž zabrání přejídání. Slunečnicová semínka obsahují vitamín A, E, B1 spolu s folátem a niacinem.

Dobré a špatné: výživové svačiny jsou zdravé a dodávají tělu dostatek živin, abys mohl pokračovat. Co je špatného, ​​nevíme, co se může stát při konzumaci výživových svačinek, nicméně některé přísady mohou způsobit reakci nebo alergii.

Občerstvení je určitě dobrý způsob, jak si užít čas strávený u filmu. I když víte, jak moc vám chutná, proč jej nenahradit něčím zdravým? Náš článek má inspirovat vás k vyzkoušení něčeho jiného a zajistit, abyste vedli zdravý život a zároveň se cítili spokojení. Zůstaňte zdraví, zůstaňte fit!