Návrh bazénu

Zahrada s bazénem – 90 obrázků a inspirativní příklady

zahrada s bazénem odrazový můstek posezení krb baldachýn vodopád

Přesně v letních měsících sníme o ráji Zahrada s bazénem. Co může být hezčího než se za slunečného dne ponořit do bazénu nebo lenošit a opalovat se na terase u bazénu? Dnes vám ukážeme několik vynikajících příkladů venkovních bazénů v zemi, které nabízejí jedinečný zážitek z koupání. Získejte inspiraci pro svůj vlastní stavební projekt a navrhněte nádherný otevřený prostor pro plavání a lenošení.

Navrhněte zahradu s bazénem moderně

zahrada s bazénem krbové spáry stupeň betonová dlažba moderní dům

Modrá je spojena s vodou, a proto jsou modré dlaždice do bazénu obzvláště oblíbené. Díky tomu bude voda v bazénu vypadat modrá a čistá, i když je obloha šedá. Bílá je naopak spojena s čistotou a čistotou, i když je obtížné ji udržovat venku. V letním slunci se objevují bílé schůdky na zeleném trávníku, bílá lehátka a okraj bazénu. Červeně kvetoucí živý plot není jen atraktivní barvou, ale také dobrou ochranou soukromí.

Velká zahrada s bazénem

zahrada s bazénem tropický nádech lehátko rostliny stromy keře

S některými exotickými rostlinami můžete vytvořit tropickou zahradu s bazénem. Pokud nežijete v mírném podnebí, měli byste je dát do květináče a v zimě jim najít místo v domě.

Bazén s ostrůvkem

zahrada s bazénem luxusní moderní ostrov idea strom moře

Přidáním ostrova můžete udělat bazén opravdu jedinečným. Potom je můžete, jak je zde ukázáno, zakrýt trávníkem a přidat strom nebo zasadit keře a květiny. Mějte však na paměti, že zalévání bude obtížnější. Z tohoto důvodu můžete v případě potřeby přidat malý můstek.

Zahrada s bazénem a skleněným zábradlím

zahrada s osvětlením bazénu slunečníky lehátko lehátko zahradní nábytek

V Austrálii zákon vyžaduje, aby bylo kolem bazénu postaveno zábradlí. Slouží to jako ochrana dětí. Můžete jej však také přidat jako dekorativní prvek. Tak vypadá zahrada s bazénem mnohem elegantněji.

Neobvyklé tvary bazénu

zahrada-s-bazénem-obrázky-asymetrický tvar-kamenná deska-terasová krytina

Bazén nemusí být nutně obdélníkový nebo kulatý. Experimentujte s různými symetrickými a asymetrickými tvary. To může také vytvořit terasy, které slouží různým účelům – jídelní, grilovací, sluneční a salonky.

Terasa u bazénu ze dřeva nebo kamene

Zahrada s obrázky bazénů-úzká-obdélníková-dřevobetonová-terasová krytina

Dřevěná bazénová terasa má přirozený vzhled a opticky spojuje bazén s okolní krajinou. Dřevo pro venkovní použití by však mělo být speciálně ošetřeno nebo opatřeno speciálním nátěrem, aby bylo odolné vůči vodě a vlhkosti. Pro bazénové terasy se nejlépe hodí dřeviny impregnované tlakem nebo desky WPC.

Kamenné desky pro bazénové terasy

zahrada-s-bazénem-moderní-terasa-kamenné desky-bílá-lehátka

Kamenné desky jsou také velmi oblíbené jako terasové podlahy. Ať už je to pískovec, břidlice, křemenec, travertin, vápenec nebo žula, se správnou péčí mohou kamenné terasy vydržet po generace. Každý z těchto druhů kamene má zvláštní charakter, který může zcela změnit atmosféru na terase u bazénu.

Všechno v aqua a špinavě bílé

zahrada-s-bazénem-obrázky-modrá-terasa-nábytek-bílé-polštáře

Přestože se k opalování používají bazénové terasy, letní vedra a silné slunce mohou být nesnesitelné. Zvažte možnost vybudování struktury, která může poskytnout ochranu před silným sluncem. U bazénů, které jsou v blízkosti domu, je dobrým způsobem zastínění terasy bazénu prodloužená krytina markýzy nebo terasy. U bazénových teras, které jsou uprostřed zahrady, může pergola poskytnout stinné místo k odpočinku. Markýzy a dřevěné markýzy nabízejí více stínu, zatímco pergoly filtrují oslňující sluneční paprsky a stále propouštějí světlo. Mohou být také krásně ozeleněné popínavými rostlinami.

Vodopádové systémy na stěně lemované břidlicí

systém zahrada-s-bazénem-moderní-zahrada-zeď-břidlice-vodopád

Vodní prvky jsou také důležitou součástí moderní zahrady a lze je navrhnout přímo u bazénu. Snili jste někdy o koupání pod vodopádem? Při správném plánování zahrady se tento sen může splnit i ve vaší vlastní venkovní oblasti. K tomu potřebujete vhodný vodní prvek, který je zabudován do bazénu a přímo do něj proudí. Vodopádové systémy přinášejí velkou radost a potěšení nejen dětem, ale i dospělým.

Mozaika v bazénu

Zahrada s obrázky bazénů-růže-mozaika-terasa-písek

Skutečnou obrazovou krajinu lze vytvořit z malých mozaikových kamenů. Modrá mozaika s motivem růží je zvýrazněna okrajem bazénu v příjemném pískovém tónu. Možnosti návrhu podlahy bazénu jsou prostě nekonečné. Sami rozhodnete, zda květinové motivy, geometrické obrazce nebo dokonce vlastní iniciály. Díky skleněné mozaice v různých barvách můžete na podlaze bazénu vytvářet nádherné obrázky.

modrá mozaika bazénu

zahrada-s-bazénem-obrázky-modrá-mozaika-vodopád-sedací polštáře-lehátka

Není náhoda, že skleněná mozaika pro bazény je většinou modrá. Mělo by to připomínat obrovské moře a oceán a poskytnout představu o pláži a relaxaci. Chcete -li zdůraznit bazén, můžete nastavit terasu bazénu s akcenty ve stejné barvě. V tomto případě jsou polštáře pro zahradní lehátka barevně sladěny s mozaikou bazénu a v zahradě s bazénem je vytvořen harmonický obraz.

Dřevěná terasa, modrá mozaika bazénu a přístupový žebřík

zahrada-s-malým-bazénem-schodištěm-žebříkem-dřevěná-terasa-jídelní kout

byt.bg

I když máte pouze malou zahradní plochu, neměli byste být bez bazénu. Pokud je prostor na zahradě omezený, můžete trávníky a svěží záhony vyměnit za malý bazén. To by bylo možná příliš malé na plavání, ale určitě poskytuje vysněné ochlazení v horkých letních měsících. S malým bazénem byste se neměli obejít úplně bez rostlin, ale můžete osvěžit dřevěnou palubu několika květináči.

Oddělení Whirlpool

zahrada-s-bazénem-moderní-vířivka-lehátka

V bazénu není nic příjemnějšího než relaxační bublinková koupel. Pokud se nemůžete rozhodnout mezi bazénem a vířivkou na zahradě, lze obojí kombinovat. Pro vlastní venkovní areál si můžete nechat postavit bazén, který je vybaven vířivou částí. S takovým luxusem na zahradě můžete strávit celé léto na zahradě s přáteli a rodinou.

Přírodní bazén a malá dřevěná terasa s lehátky

zahrada-s-bazénem-obrázky-přírodní-bazén-terasa-lehátko

Pokud chcete zahradu navrhnout pomocí bazénu, neměli byste nutně nechat postavit velký bazén. Přírodní bazény vypadají v zahradě mnohem přirozeněji a jsou ideální pro přírodní úpravy. V přírodním bazénu se můžete také ochladit ve velkém vedru, ale nepoužívají se k tomu žádné chemikálie. Z tohoto důvodu rostou v přírodním bazénu různé rostliny a řasy, které zajišťují přirozený vzhled.

mírně svažující se směrem k bazénu

zahrada-s-bazénem-obrázky-mírný-svah-lehátka-voda

Pokud jde o design bazénu, existuje široká škála tvarů a modelů, které lze také upravit podle vlastních představ. Příklad efektního designu bazénu je vidět na obrázku. Tento bazén začíná mělce a dostává se hlouběji a hlouběji doleva. Přechod z mělké do hlubší části je jemný a je navržen jako druh skluzavky.

Bazén asymetrického tvaru

zahrada-s-bazénem-obrázky-asymetrický-tvar-vodní prvky-zahradní nábytek

Zahrada s bazénem vypadá téměř vždy elegantně a moderně. Důležitou roli hraje jak tvar bazénu, tak jeho design. Použité barvy by měly být v souladu se zbytkem zahrady a design by měl dobře splynout se stávající krajinou. Asymetrické tvary jsou obzvláště oblíbené pro romantický design zahrady a krásně se kombinují se zakřivenými záhony a okraji trávníku.

Okrasné trávy jako vizuální přepážka

zahrada-s-bazénem-obrázky-moderní-dřevěná-terasa-ratanový nábytek

Pokud navrhujete zahradu s bazénem, ​​měli byste také přemýšlet o vhodné obrazovce pro ochranu soukromí, která zablokuje výhled zvenčí. Vysoké neprůhledné stěny jsou dobrou volbou, ale obvykle vypadají příliš masivně. Alternativně může být zeď osázena živými ploty nebo okrasnou trávou. Ty plní funkci obrazovky pro ochranu soukromí a současně zajišťují další zeleň v zahradě. Okrasné trávy lze také použít k vytvoření nízkých dělících stěn kolem bazénu, které dodají bazénu strukturu a vytvoří atmosféru blízkou přírodě.

Stěna bazénu lemovaná černými dlaždicemi

zahrada-malý-bazén-beton-zahradní-zeď-zelená

zahrada-s-bazénem-moderní-vyvýšené-postele-rostliny-stromy-ochrana soukromí

zahrada-s-bazénem-obrázky-úzké-přírodní-kamenné desky-štěrk

Zahrada s obrázky bazénů-soukromá terasa krytá živým plotem

zahrada-s-bazénem-obrázky-terasa-modré-židle-lehátka

Zahrada s obrázky bazénů-terasovitá poloha-štěrková lehátka

Zahrada s obrázky bazénů-nadzemní zděná

Zahrada s obrázky bazénů, krytá terasa, nebe, modré polštáře

Zahrada s bazénem-obrázky-moderní-žluté-slunečníky-nábytek

zahrada-s-bazénem-obrázky-moderní-dřevěná-terasa-posuvné dveře

zahrada-s-bazénem-obrázky-zvýraznění-osvětlení vodopádu

zahrada-s-bazénem-obrázky-půlkruhové schody-corten-ocelové postele

zahrada-s-bazénem-obrázky-dřevěné-terasy-sedací vaky-skleněné zábradlí

zahrada-s-bazénem-obrázky-zajímavý-tvar-symetricky-umístěný-sedací nábytek

zahrada-s-bazénem-obrázky-skleněné zábradlí-trávník-oddělené

zahrada-s-bazénem-10x3-dekorativní-štěrk-hraniční stín

bazén-skleněné stěny-salonek-postel-růžová

bazén zahradní chrlič nerez přízvuk

bazén-moderní-dřevěná-palubovka-rostliny-lemování

pokoj dům-bazén-podlaha-zapuštěné-kulaté-skleněné zábradlí

bazénový dům-vířivka-zelená-světlá-skleněná čela

Zahrada s obrázky bazénů-různé úrovně-terasy-skleněné zábradlí

moderní zahradní design-bazén-terasa-betonové desky-lehátka

zahradní-s-bazénem-moderní-terasa-kamenná-dlažba-dřevěná-lehátka

zahradní design-bazén-moderní-dřevo-soukromí-obrazovky-světla

vysněný dům-bazén-oblázková podlaha-dřevěná terasa

vysněný dům-bazén-krytá-terasa-posezení

vysněný dům-osvětlení bazénu-terasy-desky-bílé-okrasné štěrkové keře

vysněná zahradní terasa, dřevo, soukromí, živé ploty

Zahrada s obrázky bazénů-bíle omítnutá-lehátka-červený-kvetoucí-soukromý živý plot

vysněná zahrada-bazén-bíle omítnutá-stěna-vyřezaná-palmy

vysněná zahrada-bazén-terasa-žlutá-lehátka

vysněná zahrada-bazén-terasa-nerez-chrlič-osvětlení bazénu

lehátka snů zahrada-bazén-trávník-dřevo

vysněný živý plot zahrada-bazén-noční osvětlení-soukromí

vysněná zahrada-bazén-noční osvětlení-skleněné zábradlí

vysněná zahrada-bazén-moderní-trávník-plochý-dekorativní-štěrkové pásy

vysněná zahrada-bazén-štěrk-noční-osvětlení-betonová zeď

vysněná zahrada-bazén-štěrková zahrada-venkovní-kachlová terasa

vysněná zahrada-bazén-dřevěná terasa-kamenné desky-zahradní-zeď-socha

vysněný zahradní-bazén-dřevěný-dům-fasáda-šedý-terasový nábytek

sen-zahrada-bazén-tráva-mezi dlaždicemi

vysněná zahrada-bazén-zděná-nad zemí

vysněný zahradní bazén-vodopád-obklad z přírodního kamene

vysněná zahrada-malý-bazén-stěna-výsadba

vysněná zahrada-design-bazén-dřevo-soukromí

bazén-moderní-design-štěrková-mozaika

bazén-kov-dřevo-palubovka-ledvinový tvar

bazén-dřevo-terasa-posezení-stolička

bazén-dům-vodní prvek-déšť-led-osvětlení

zahrada-bazén-anglický-styl-symetrie-stromy

zahrada-s-bazénem-moderní-vířivka-oddělení-noční osvětlení

zahrada-s-bazénem-moderní-chrliče-lehátka-betonové desky

zahradní bazén

zahrada s bazénem moderní-terasa-beton-deska-podlaha

zahradní design-bazén-beton-soukromí stěna-beton-podlahové desky

zahrada-malý-bazén-betonový-zděný

zahrada-malý-bazén-terasa-dřevěná postel-rostliny-zahradní zeď

zahrada-s-bazénem-obrázky-moderní-soukromí-živý plot-barevné-lehátka

zahrada-s-bazénem-obrázky-moderní-chrlič-vodopád-skleněné zábradlí

zahrada-s-bazénem-obrázky-přírodní kamenná zeď-lehátka-ohniště-posezení

zahrada-s-bazénem-obrázky-přírodní-kámen-hrana-design

zahrada-s-bazénem-obrázky-kulatého tvaru-palmy

zahrada-s-bazénem-moderní-beton-terasa-desky-mísa-květináč

zahrada-s-bazénem-moderní-dřevěná-terasa-ochrana soukromí-rostliny

zahrada-s-bazénem-moderní-hrana dřeva-trávník

zahrada s bazénem, ​​moderní, úzké kamenné desky, terasa, trávník