Návrh bazénu

Údržba bazénu za deště: měli byste to udělat před a po bouři!

V tyto neobvyklé červencové dny zažíváme nebývalé bouře a povodně. Pravděpodobně jste si všimli, že příliš mnoho dešťové vody nepoškozuje pouze vaši zeleninovou zahradu, ale také váš bazén. Všichni majitelé bazénů, kteří si své bazény sami udržují, budou jednoho dne čelit problému: Co musíte udělat, když prší? Zde je několik tipů, jak chránit bazén před deštěm a poté obnovit dobrou kvalitu vody.

Může déšť přetéct z bazénu?

Když prší, vypusťte vodu z bazénu 10 cm

Za prvé, není nutné vypouštět váš bazén před bouří, protože to může způsobit velké škody, protože voda chrání obložení stěn a dna. Pokud se však obáváte, že by déšť mohl přetéct bazén, vypusťte trochu vody. 10-20 cm k okraji by mělo být vždy volné.

Když prší, trochu vypusťte vodu z bazénu

Pokud máte bazén zasazený do podlahy zahrady, obvykle se nemusíte obávat přetečení, protože systémy pro odvod vody, jako je skimmer nebo přepadový kanál, slouží jako ochrana proti přetečení, jako v umyvadle. Přetékající voda se normálně přivádí do filtru, kde se čistí a poté se pumpou vrací zpět do bazénu.

Nadzemní bazén s osvětlením a mulčováním

Pokud jde o nadzemní bazén nebo bazén Intex, přetečení se může stát problémem pouze tehdy, když se podlaha kolem bazénu stane nestabilní kvůli přetékající vodě nebo pokud je tlak vody příliš vysoký a stěny hrozí uvolnění. Přetékání má však jen zřídka tak strašné důsledky. I když přetékající bazén přetéká, dojde jen příliš mnoho vody, a ne celý obsah bazénu. Pokud je bazén kvůli dešti příliš plný, můžete vypustit trochu vody hadicí do odtoku nebo do plastové nádoby.

Jen pro informaci: 1 mm srážek odpovídá jednomu litru na metr čtvereční. V červnu 2021 byly průměrné srážky v Německu 95 litrů na metr čtvereční. To je tedy 95 mm nebo přibližně 1 cm na metr čtvereční. Nádrž o rozloze 30 metrů čtverečních pojme 37 500 litrů vody.

Když prší, bazén zakryjte nebo ne?

Když prší, bazén zakryjte nebo ne

Není třeba přikrývku, protože prach a nečistoty se stále mohou dostat do vody v silném dešti a větru a plachta může být vážně poškozena. Navíc poté musíte ještě nějak odčerpat dešťovou vodu, která se shromáždila na krytu. Když prší, můžete svůj bazén nechat otevřený.

Když prší, zakryjte bazén

Někteří majitelé bazénů jsou také toho názoru, že snaha utěsnit bazén na 1 až 3 dny za špatného počasí je lehká, je příliš velká. To by dávalo větší smysl, pokud jedete na dovolenou na 2 nebo 3 týdny nebo prostě nejste doma.

Aby bylo čištění po dešti snazší, doporučujeme před deštěm vyčistit listy kolem bazénu a přidat do vody trochu algaecidu, aby se zabránilo tvorbě řas.

Pokud necháte bazénové čerpadlo běžet v dešti?

Voda v bazénu, když prší, je špinavá a zakalená

Pokud mrholí, je možné nechat filtr spuštěný. Při silném dešti a bouřkách však může často dojít k výpadkům proudu. Odborníci doporučují vypnout čerpadlo bazénu a filtrační systém a zajistit, aby byly chráněny před deštěm. Tím se také zabrání zanesení skimmeru listy a hrubými nečistotami.

Pokud hrozí, že velká voda ponoří čerpadlo bazénu, je nejlepší vypnout napájení bazénu pomocí hlavního ovládacího panelu. Pokud můžete pumpu bezpečně vyjmout, uložte ji uvnitř. Pokud se motor čerpadla ponoří, bude pravděpodobně nutné jej vyměnit.

Déšť obvykle nepoškodí vybavení bazénu, i když trvá dny. Pokud máte nějaké obavy, můžete pro své filtrační čerpadlo vytvořit nějaký druh ochrany před povětrnostními vlivy. Skutečným problémem jsou však záplavy.

Bazén je po silném dešti zakalený, mléčný nebo zelený?

Zelená voda v bazénu, co dělat

Není neobvyklé, že majitelé bazénů po dešťové přeháňce zjistí, že se voda zazelená a / nebo zakalí. Důvodem je, že dešťová voda obsahuje prach, pyl, písek a další nečistoty. Pokud během bouřky na bazén spadne silný déšť, bude voda v bazénu znečištěna samotnou dešťovou vodou. Toto znečištění narušuje parametry vody, zejména pH, protože dešťová voda má pH 5 až 6, zatímco bazénová voda potřebuje pH mezi 7 a 7,4. Kvalita bazénové vody se pak zhorší, což rychle vede k množení řas a mikroorganismů, zelené vody a zakaleného vzhledu. Je nezbytné zbavit se zelené vody, aby mohla být znovu použita ke koupání.

Vyčistěte bazén po dešti

Vyčistěte bazén po dešti

Poté, co bouře skončí, první věc, kterou musíme udělat, je snížit hladinu vody pro případ, že by nadměrně stoupla. Voda v bazénu se tak dostane na vhodnou úroveň pro správné čištění. Nastavte ventil filtru na režim „Odpad“ a spusťte čerpadlo, dokud se Hladina vody na polovině skimmeru stojí. Pokud máte pískový filtr s vícecestným ventilem, můžete jej jednoduše přepnout z vakuového do odpadního režimu, abyste vypustili část vody z bazénu, aniž byste jej museli procházet filtrem.

skimmer nebo přepadový kanál slouží jako ochrana proti přetečení

Poté je všechny odstraňte Vklady ze skimmeru a koše na pumpy. Podběrákem můžete odstranit povrchové nečistoty, tj. Hmyz, listí a další prvky plovoucí na hladině. Rovněž vyčistěte palubu bazénu, aby se do bazénu nedostaly nečistoty.

Otočte Čerpadlo a filtrační systém znovu zapnuty, aby mohly odfiltrovat drobné částečky nečistot. K čištění stěn a podlahy bazénu použijte kartáč nebo bazénový vysavač. Objasňující a Flokulanty může výrazně urychlit proces čištění a může být zapotřebí u pískových filtrů.

Dešťová voda mění pH bazénové vody a obsah chloru

Nyní byste měli Změřte parametry vody, zjistit, které z nich jsou mimo provoz. Věnujte zvláštní pozornost hodnotě pH bazénové vody a koncentraci dezinfekčních a čisticích prostředků, tj. Chloru, bromu nebo aktivního kyslíku. Totiž, pokud do bazénu spadlo hodně deště, způsobí to jeho zředění. V důsledku toho se snižuje jejich účinnost.

Po úpravě pH na 7,2 byste si měli dát jeden večer Šoková chlorace proveďte a přidejte trochu algicidu. Přestaň Poté spusťte filtrační systém přes noc. Další den byste měli znovu analyzovat hodnoty pH a chloru.