Návrh bazénu

Jak zajistíte, aby byl bazén v zahradě bezpečný pro děti?

Máte vlastní bazén nebo uvažujete o jeho vybudování? Pak byste měli přemýšlet o tom, jak bazén chránit před dětmi, abyste ochránili své vlastní i děti ze sousedství před náhodnými pády. Zde jsou některá z nejlepších řešení pro efektivní rodičovskou kontrolu fondu.

Naučte své děti plavat

4leté dítě plave v bazénu

Obvykle, když přemýšlíme o plavání, myslíme na užitečnou dovednost pro děti nebo způsob, jak se v létě bavit. Pravdou ale je, že umět plavat může někomu zachránit život. Podle odborníků mají děti, které neumí plavat, o 70% vyšší riziko utonutí. Pokud si dokonce všimnete zmizení dítěte, je velmi důležité nejprve zkontrolovat bazén. Z tohoto důvodu je důležité přijmout preventivní opatření a zajistit, aby bylo dítě v bazénu v bezpečí.

Jmenujte někoho zodpovědného

Zajistěte bazén plotem

Přítomnost dospělé osoby v bazénu nenahradí žádné opatření pro bezpečnost dětí. Určete dospělou osobu, která bude výhradně odpovědná za dohled nad dětmi, když si hrají u vody. Samozřejmě by se neměli současně dívat na mobil, číst knihu nebo pracovat na notebooku. Pokud je v domě více než jeden dospělý, stanovte pracovní příkaz každých 15 a 30 minut.

Musíte také vědět, že utonutí v reálném životě není jako ve filmech. Nikdo nevstřikuje ani nevolá o pomoc. Děti se jednoduše rychle a tiše potopí na zem.

Nainstalujte dětský bezpečnostní plot

Oplocení v bazénu pro ochranu dětí

Je vhodné oblast bazénu nějakým způsobem zajistit, ať už plotem nebo bezpečnostní sítí. Jsou vaše děti dost staré? Rodičovská kontrola je stále užitečná. Nikdy nevíte, jestli děti ze sousedního letohrádku najednou nepřijedou na návštěvu, nebo jestli vaši přátelé nevezmou batolata s sebou.

Zajištění bezpečnosti dětí před bazénem: který plot u bazénu?

plot bazén výška bezpečná pro děti

Bazénové ploty pro bezpečnost dětí jsou k dispozici v různých tvarech a materiálech, ale všechny musí být alespoň 1,20 m vysoké (nejlépe 1,50 m) a nesmí se na ně šplhat. Brána by se měla sama zavřít a zamknout a otevřít v opačném směru než plavecký bazén, aby děti nemohly do něj narazit a spadnout do bazénu, pokud není zámek zapnutý.

Zajistěte, aby bazén byl pro děti bezpečný s plotem

Bazénový plot by měl být stavěn průběžně, např. B. ze skla nebo mřížky. V případě tyčí byste měli zajistit, aby na ni děti nemohly lézt. V případě bazénových plotů je za dodržování bezpečnostních norem zodpovědný majitel bazénu. Musí se pečlivě podívat, co se dá dělat s rodičovskou kontrolou.

bazénový plot na ochranu dětí

Výhody: Plot na ochranu dětí nemusí být při používání bazénu uklizen a poté znovu připevněn, jako je tomu u sítí a plachet. Když je plot kolem bazénu nahoře, stačí vstoupit do brány. Instalace obvykle trvá jeden den.

nevýhoda: Plot může omezit již tak malý dvůr a prostor terasy kolem bazénu. Bazénové ploty jsou vhodnější pro rozsáhlé zahrady. Některým lidem také připadají neatraktivní, protože blokují výhled na okolní krajinu.

bazénový plot bezpečnostní plot pro děti

Pokud jde o stavbu plotu kolem vašeho bazénu, nemusíte dělat kompromisy ve vzhledu. Například skleněné ploty vypadají moderně a neruší výhled na okolní krajinu.

moderní malý bazén na dvorku se skleněným plotem

Udělejte z bazénu dětskou pojistku pomocí bezpečnostní sítě / plachty

Udělejte z bazénu dětskou pojistku pomocí sítě

Sítě se začaly používat zhruba za posledních 15 let a jsou natažené a připevněné na háčky kolem bazénu. Vyjmutí a opětovné připojení chvíli trvá, takže jsou vhodnější pro lidi, kteří bazén často nepoužívají.

kryt bazénu bezpečný pro děti, ne elektrický

Výhody: Lze je nainstalovat za jeden den. Některým lidem připadají atraktivnější, protože méně brání výhledu na okolní krajinu. Ale zakrývají jasně modrou vodu v bazénu.

Nevýhoda: Sítě jsou mnohem časově náročnější a pracnější. Natažení přes bazén trvá 10–15 minut, procházení kolem okraje bazénu a ohýbání se 40–50krát dolů k připojení další části sítě k háčkům, které jsou pevně přišroubovány k tvrdému povrchu okolní terasy,.

kryt rodičovské kontroly bazénu

Jaký je nejbezpečnější způsob, jak bazén chránit před dětmi? Na tuto otázku neexistuje univerzální odpověď. Všechny mají výhody i nevýhody. Nemůžete přeskočit síť ani prolézt, takže to vypadá jako nejbezpečnější možnost. Pokud však síť není napnutá, je k ničemu.

Elektrický kryt bazénu

bazén dětská pojistka elektrická

Nejjednodušší, ale také nejdražší způsob, jak zajistit dětskou pojistku v bazénu, je automatické zakrytí bazénu. Tyto kryty jsou vyráběny na míru a ovládány dálkovým ovladačem.

elektrický kryt bazénu pro bezpečnost dětí

Tento příklad ukazuje automatické pokrytí bazénu v San Francisku. Je připevněn k okraji bazénu na ocelových kolejnicích a stojí dalších 20 000 $ navíc k celkovým nákladům na bazén.

výhody: Toto je nejjednodušší ochrana před pádem dítěte, kterou lze pro bazén použít. Bazén můžete snadno zavřít nebo otevřít jednoduchým stisknutím tlačítka.

nevýhoda: Tento kryt je velmi drahý. Výroba obvykle trvá 4–6 týdnů, i když instalace obvykle nezabere více než den.

Poplašné systémy jako ochrana bazénu

Oplocení bazénu pro ochranu dětí

Doporučuje se, aby všechny dveře vedoucí do prostoru bazénu byly vybaveny dalším alarmem. To je zvláště užitečné, když je dům čtvrtou stěnou ohraničující bazén. Tyto poplašné systémy by měly mít svůj vlastní charakteristický tón, který se liší od zvonku, telefonu a dalších signálů ve vaší domácnosti. Tímto způsobem budete okamžitě vědět, zda někdo vstoupil do bazénu.

Ochranný plot pro děti u bazénu ze skla

Nezapomeňte také na dveře domácích zvířat. Zvědavé děti mohou těmito otvory snadno uniknout a v některých oblastech dokonce existuje nařízení zakazující umístění těchto dveří do dveří, které vedou do bazénů.

Dalším typem alarmu je bazénový alarm. Monitoruje hladinu vody a reaguje na pohyby vody nebo vlny, takže můžete okamžitě vidět, že někdo nebo něco spadlo do vody.

Zkontrolujte těsnicí zátku

intex pool je vhodný pro děti s plotem, který lze nastavit

Pokud se stěhujete do domu s bazénem nebo zvažujete stavbu vlastního bazénu, ujistěte se, že všechny odtokové otvory a ventily mají víčka nebo zátky (nemůžete vkročit dovnitř a zaseknout se). Voda vytékající z podlahového odtoku vytváří poměrně silný proud, který dokáže udržet pod vodou i dospělého. Tato jednoduchá investice do náhradních dílů tedy může být záchranou života.

Odborníci na bazén také doporučují pravidelně kontrolovat zástrčky a uzávěry, aby se ujistili, že jsou neporušené a na svém místě. Rovněž stojí za to říci dětem, aby s těmito částmi v blízkosti těchto částí neplavaly a nehrály si.

Bazén pravidelně kontrolujte, zda nevykazuje známky opotřebení nebo poškození

bazénový plot ze skleněného kulatého bazénu

Odborníci doporučují kontrolovat bazén pravidelně, alespoň jednou za rok, a zavolat licencovaného odborníka, aby zkontroloval stav všech zástrček a světel a ujistil se, že nehrozí úraz elektrickým proudem.

Ve Spojených státech došlo od roku 1990 k přibližně 60 nehodám s elektrickým proudem a 50 vážným zraněním v okolí bazénu. Některé z nich se staly během pokusů o záchranu, kdy si záchranář neuvědomoval riziko úrazu elektrickým proudem. Mokré povrchy, jako např B. tráva nebo terasa kolem bazénu může také vést k úmrtí elektrickým proudem.

skleněný bazénový plot pro děti

Veškeré vybavení bazénu (čerpadla, filtry, čisticí systém) a také osvětlení, elektrické vedení, kabeláž, zásuvky, rádia, stereofonní zařízení, televize jsou zdrojem energie v blízkosti bazénů, který je třeba pravidelně kontrolovat.

Mezi příznaky úrazu elektrickým proudem v bazénu patří zvonění v uších, svalové křeče nebo neschopnost pohybu. Pokud se staráte o plavání dětí v bazénu, můžete elektrický šok detekovat prožitím paniky nebo neklidu u jednoho z plavců, nehybností u jednoho nebo více dětí v bazénu nebo nepravidelného provozu bazénových světel, jako jsou světla, která blikají nebo se otáčejí kdy by mělo být všemu konec.

malý bazén na zahradě bezpečný pro děti se skleněným plotem

Pokud si myslíte, že někdo, kdo si hraje ve vodě, může být zasažen elektrickým proudem, okamžitě odpojte napájení a zavolejte záchrannou službu. Červený kříž také radí použít k vytažení lidí z vody použití sklolaminátové tyče.

Naučit se poskytovat první pomoc

Děti v noci plavat v zahradním bazénu

Vědět, co dělat, když najednou najdete v bazénu nehybné dítě nebo dospělého, může zachránit život. A přestože vědět, jak poskytnout první pomoc, je pro každou osobu dobrá dovednost, pro majitele bazénu je to nezbytnost. Kromě plotů, krytů a alarmů je to také dobrá snaha udržet děti v bezpečí u bazénu. Nikdy nevíte, která z těchto metod rodičovské kontroly bude fungovat, dokud nenastane katastrofa.

skleněné zábradlí u bazénu pro bezpečnost dětí