Návrh bazénu

Bazén na zahradě z mořského kontejneru – výhody a nevýhody

Bazén v zahradě-mořský kontejner-bazén-párty-systém-moderní

Kdo by nesnil o dovolené a stříkající zábavě, ale také pokud možno každý den po náročném pracovním dni? Mnoho lidí říká, že je možné přivést sváteční náladu do vlastní zahrady s bujnými dekoracemi, exotickými rostlinami a zahradním nábytkem, které vás zvou k odpočinku. Co je to však dovolená bez moře, bazénu nebo v podstatě bez vody, kde si můžete zaplavat a cákat se? Pokud máte dostatek místa, rozhodně to stojí za to Bazén na zahradě integrovat a bavit se s tím.

Bazén na zahradě – konstrukce kontejneruBazén v zahradě-mořský kontejner-bazén-moderní veřejná dřevěná prkna-lehátka

Při výběru bazénu je důležitý zejména prostor, kde bude umístěn, a umístění. Prefabrikovaný bazén lze postavit s malým úsilím, na rozdíl od toho, který musí být zapuštěn do země. První lze navíc rozebrat, rozebrat a v chladném období, kdy venku nejsou podmínky pro koupání, ji jednoduše uložit do příští sezóny. Takzvaná konstrukce kontejnerů je v posledních letech velmi aktuální. Přitom se z námořních kontejnerů vytvářejí nové, alternativní prostory, do kterých se zboží běžně zasílá do zahraničí.

Bazén na zahradě z mořských kontejnerů – mobilní systém

Bazén na zahradě -mořský kontejner-bazén-velký-systém-veřejný přehled

Skutečný bazén se všemi ozdobami může být ve skutečnosti navržen v námořním kontejneru. Na titulním obrázku je působivé zařízení, kde módní značka Hilfiger Denim představila svou kolekci 2011 jako součást módního veletrhu „Chléb a máslo“. Bazén byl částečně prosklený, aby kolemjdoucí měli o akci dobrý přehled. Představeny tam byly i plavky značky.

Mořský kontejner jako bazén na zahradě              

Bazén v zahradě -mořský kontejner-bazén-systém-přehled-moderní-montáž

Když akce skončila, bylo rozebráno celé zařízení a vybavení. Myšlenka stavby z námořních kontejnerů je však dána jejich fascinující flexibilitou. Zcela normální lodní kontejner z oceli slouží jako základ pro bazén na zahradě. Je utěsněn a pokryt speciální fólií. Filtrační systém, čerpadlo a napájecí přípojky jsou umístěny stranou. Je třeba také zvážit pohodlný nástup a výstup a podle toho instalovat délku schodiště nebo žebříku.

Bazén v zahradě s terasou u bazénu

Bazén v zahradě -mořský kontejner-bazén-dřevěné palubky-terasa-moderní

Volitelně, pokud je k dispozici dostatek místa, lze jako sekundární konstrukci kolem bazénu postavit palubu bazénu. K opalování jsou zde umístěna lehátka a oblast je využívána pro příjemné párty u bazénu, když se naskytne příležitost. V zadní části systému, obvykle pod palubou vedle schodiště, je technické vybavení – oběhové čerpadlo, filtrační systém, topení. Pokud je to žádoucí, lze nainstalovat souvislé podvodní osvětlení, aby bylo možné bazén používat i přes noc.

Bazén na zahradě – koupání v námořním kontejneru

bazén-zahrada-moře-kontejner-bazén-dům-zadní zahrada-mobil

Aby bylo dost místa ke koupání, obvykle jsou nejlepší 40ft – přibližně 12,19m velké námořní kontejnery. Přesné rozměry jsou 2,44 W x 12,12 L x 1,20 H. Je také možné glazovat jednu boční plochu a jednu koncovou plochu. Hloubka vody je v průměru 1 metr. Když je prázdný, hmotnost námořního kontejneru je 5,5 tuny a při naplnění se pohybuje kolem 32,5 tuny.

Bazén na zahradě z námořního kontejneru – výhody

bazén-zahrada-moře-kontejner-bazén-mobilní-vyjímatelná-zadní zahrada-léto

Jednou z výhod bazénu vyrobeného z námořního kontejneru je především mobilita. V závislosti na konstrukci může být demontován a dokončen ve velmi krátké době. Kontejnerové bazény lze dokonce pronajmout a dočasně používat při akcích nebo neobvyklých nápadech. Když je vyžadována pozornost, tento bazén si přijde na své, protože přitahuje pozornost. Dalším kladným bodem je nedostatek stavebních prací, které konvenční bazén doprovázejí. Z tohoto důvodu se stavební povolení ruší.

Bazén na zahradě z námořního kontejneru – nevýhody

bazén-zahrada-moře-kontejner-bazén-mobilní-dům-zadní zahrada

Pokud jde o nevýhody, které doprovázejí bazény vyrobené z námořních kontejnerů jako krátkodobé řešení, které je časově omezené, nemělo by být uvedeno žádné. Na léto si lze pronajmout ovladač bazénu a v krátkém čase lze nabídnout pádlování. Jako trvalé řešení by na druhou stranu bylo rozumnějším řešením nákup a vybudování konvenčního bazénu.

Bazén v námořním kontejneru – skvělý nápad na recyklaci

bazén-zahrada-moře-kontejner-bazén-mobilní-přenosná-zadní zahrada

Každou chvíli jsou některé kontejnery sešrotovány, ale jsou sešrotovány. Nalezení nového využití použitých námořních kontejnerů je skvělý nápad pro recyklaci. Ale co s tím uděláš? Přepravní kontejnery jsou vyrobeny z Cortenové oceli, jejíž struktura je odolnější a robustnější než u ostatních nadzemních bazénů.

Bazénový kontejner – k dispozici jako hotový výrobek 

bazén-zahrada-moře-kontejner-bazén-mobilní-dřevěný-prkno-systém-obdélníkový

Veškeré technické vybavení je pod bazénem: oběhové čerpadlo, filtrační systém, topení 

bazén-zahrada-moře-kontejner-bazén-systém-montáž-systém-mobilní

Bazén z námořních kontejnerů může v zásadě postavit každý zkušený řemeslník sám. Aby však systém fungoval bez problémů, měli byste se poradit s odborníkem, jaká technologie bazénu je požadována. Na níže uvedeném schematickém diagramu je znázorněno, jak je třeba provést skutečnou konverzi.

Pool container system – schematické znázornění

bazén-zahrada-moře-kontejner-bazén-systém-schéma-reprezentační-systém

Připraveno na párty u bazénu – s bazénem na zahradě z mořských kontejnerů

bazén-zahrada-moře-kontejner-bazén-bazén párty-akce-zařízení

Na letních akcích, za účelem získání krátkodobé pozornosti nebo jednoduše za účelem zábavy, se bazénový kontejner jeví jako báječné řešení, které lze postavit a poté rozebrat ve velmi krátké době. Tento systém přesvědčí svou flexibilitou a mobilitou a v tom je jeho síla.

Mořský kontejner na zahradě – alternativa ke konvenční konstrukci

moře-kontejner-zahradní-dům-host-dům-pokoj-letní-zahrada-moderní

Stavba panelových domů funguje na principu kontejnerové stavby. Hotové moduly jsou navzájem propojeny a dům se tak skládá z několika struktur. Pokud ale hledáte kreativní a přístupný způsob recyklace použitých námořních kontejnerů, existuje také možnost jednoduše umístit velký box jako zahradu nebo penzion na pozemek. Pouze pro informaci, použitý kontejner je k dispozici za zhruba 850 eur.