Návrh a údržba zahrady

Zahradnictví a terénní úpravy – nápady moderního a přírodního designu

vítězové zahradnických a krajinářských prací-nápady-design-moderní-pergola

Kdo po dokonalém Zahradničení a terénní úpravy hledat plechovku s návštěvou Melbourne Flower & Garden Show se nemýlí. Tam designéři dělají vše pro to, aby mohli představit zahrady s jedinečným designem a v různých stylech. Protože ale ne každý může rychle cestovat do Austrálie, aby se na tuto soutěž podíval, sestavili jsme v dnešním článku několik zajímavých příkladů, které pocházejí od letošních vítězů.

Zahradničení a terénní úpravy v různých stylech

zahradní terénní úpravy-cihly vyvýšené trámy-černé

Existují různé nápady pro zahradničení a terénní úpravy v moderním stylu, stejně jako nápady s divokým, anglickým charakterem. Dekorativní prvky, jako jsou kovové sochy, rybníky a pergoly, jsou jen malou částí toho, co z jednotlivých zahrad dělá skutečný poutač. Přesvědčte se o talentu vítězných návrhářů v galerii níže.

Zahradnictví a terénní úpravy – zeleň od Vivid Design

zahrada a terénní úpravy jídelní kout-jídelní stůl-dřevo-zelená-rostlina-kámen

Design Vivid Design je jedním z těch, které byly letos oceněny zlatou medailí. Zahrada se vyznačuje různými pozoruhodnými prvky, které tvoří moderní zahradu a celkově krajinářskou úpravu.

Moderní pergola

Zahradní úpravy-vytvořit-zapuštěné-terasy-dekorace-architektura-prvky

Mezi tyto prvky patří atraktivní pergola, která slouží jako zastřešení jídelního koutu. Skládá se z černých pruhů a šedé sluneční ochrany a pokrývá část terasy, která je zase atraktivně zapuštěna do země.

Černý baldachýn a popínavá rostlina

zahrada-terénní úpravy-živý-design-terasa-design-černá-současnost

Pergola je k dispozici také ve zcela černé verzi. Děrované panely poskytují optimální ochranu před sluncem a také přeměňují střechu na účinný prvek pro zahradničení a terénní úpravy. Navzdory jednoduchému designu se popínavé rostliny mohou kolem nosiče kroutit.

Minimalistické s květinami

zahradní úpravy-austrálie-design-údržba-trávníku-snadný záhon

Za zmínku stojí také hezká výsadba, která konkuruje minimalistickému zahradnímu designu, který je také součástí tohoto designu. To vytváří zajímavou souhru mezi jednoduchou a bujnou výsadbou. Barevný záhon jako součást zahrady a terénních úprav je hned vedle trávníku.

Jíst uprostřed přírody

zahradničení a terénní úpravy fialové květy-moderní-pergola-nápad-černo-bílé

Tato svěží výsadba v podstatě rámuje celý jídelní kout. Zahradničení a terénní úpravy se skládají z trav jako je řebříček, květin s purpurovými květy a sem tam buxusu v kulovitém tvaru. Nesmí se však zapomenout na rostliny bez květů, které vyzařují své kouzlo díky barevným listům.

Barevné listy

zahradnické a krajinářské rostliny-barvy-listy-živý plot-zelená

Tento typ výsadby rámuje mimo jiné malý rybník s minimalistickým charakterem. Rhododendrony, stejně jako živé ploty a keře s bílými květy, dodávají zahradě a krajinářství finální úpravu. Hraje se také s výškou rostlin.

Minimalistický rybník

zahradní a terénní úpravy deco-outdoor-rybník-minimalistická-zeleň-lavička

To udržuje živé ploty kolem jezírka na jeho výšce. To platí i pro vybrané rostliny. Rostliny se navenek stávají stále vyššími a přeměňují jezírko na střed designu v této zahradě a krajinářství.

Přírodní kámen a lavička

zahradničení a terénní úpravy zahradní cesta-nápad-květiny-zeleň-lavička-beton

V této zahradě jsou navrženy zahradní cesty a terénní úpravy z podlouhlých nášlapných kamenů, což je typické pro minimalistický zahradní styl. Šedá lavička se nachází uprostřed bujné vegetace a nabízí dokonalý výhled na rybník.

Zelená obrazovka soukromí

zahradní úpravy-francouzské-prvky-vodní-živé ploty-rostliny

Zvláštností rybníka v této zahradě a úpravě terénu je mimo jiné fakt, že nebyl jako obvykle zcela zapuštěn do země. Díky tomu vypadá fontána. Rovná vodní hladina bez vodních prvků připomíná moderní nekonečné bazény, které vás zvou ke snění.

Moderní a klasické prvky

zahrada-terénní úpravy-pergola-ochrana před sluncem-nápad-venkovní dům

V této zahradě a krajinném designu je také třeba zmínit, že moderní bluestone povrchy jsou kombinovány s klasickými cihlami. Vznikají originální textury, které najdete jak ve zdi, tak v dekorativní stěně jídelního koutu. Ten je také ozdoben atraktivní vertikální výsadbou.

Dřevěný zahradní nábytek

zahradní terénní úpravy-trávník-dřevěný-nábytek-živé-květiny-melbourne-show

Se všemi architektonickými prvky v černé a šedé je potěšením vidět moderní zahradní nábytek ve světlejších barvách. Barva velkého jídelního stolu s lavicemi pravděpodobně odpovídá cihle a nabízí relaxaci a pohodlí při stolování uprostřed přírody.

Zdobená dekorace

zahradnictví a terénní úpravy sochařství-králík-kov-živý-design-beton

Tato zahrada od Vivid Design také nepostrádá umělecké, dekorativní prvky. Sochy ve tvaru poskakujících kovových zajíčků zdobí malou plochu v této zahradě a terénní úpravy. Šedá obrazovka soukromí jako pozadí v kombinaci s vysokými živými ploty zvýrazňuje sochy.

Mix barev na zahradě

zahrada-terénní úpravy-dekorace-králíci-živý plot-buxus-schody-cihla-beton

Zahradní cesta a schodiště z bluestonu, které je opět kombinováno s červenými cihlami, vedou k různorodým zajíčkům jako ozdoba zahrady a terénní úpravy. Výsledkem je kontrastní rámeček, který také slouží jako ohraničení pro sousední květinové a rostlinné záhony.

Nápad na osvětlení

zahradní terénní úpravy-nápady-terasa-budova-lampy-nepřímé-romantické

Abyste se v této zahradě a krajinářství v noci cítili také příjemně, bylo vyvinuto pozoruhodné osvětlení, které z terasy udělá oázu relaxace. Používá se oblíbené nepřímé osvětlení, díky kterému je jídelní kout harmonický.

Zdroje světla v zahradě

zahradní terénní úpravy-minimalistické-zahradní cesty-nášlapné-kameny-osvětlení-inspirovat

Ale nejen terasa je osvětlena. Uprostřed rostlin je tu a tam také několik světelných zdrojů, které mají zvýraznit určité oblasti. Koneckonců, zahradu a terénní úpravy byste si měli v noci pořád užívat.

Harmonická zahrada a terénní úpravy

zahradnické a krajinářské osvětlení-melbourne-inspirace-návrhář

Pohled na zahradu a terénní úpravy z jiné perspektivy opět dokazuje, jak harmonický je design. Přísné a rovné rysy minimalistického zahradního designu jsou narušeny divokými záhony a vytvářejí obratnou kombinaci dvou stylů, které ukazují milovníky moderny, kteří si také cení přirozenosti, perfektní alternativy.

Různé úrovně

zahradní terénní úpravy-kamenné desky-zahradní-nábytek-dřevo-světlo-sloupce-rostliny

Z tohoto pohledu je jasný design z různých úrovní této zahrady a úpravy krajiny. Této konstrukce je dosaženo především použitím různých rostlin. Jak již bylo řečeno, nejnižším bodem je terasa.

Odraz zahrad Iana Barkera

zahrada-terénní úpravy-cesta-cesta-louka-květiny-odraz-ian-barker

Design různých úrovní a konstrukce v černé barvě jsou prvky, které má tato zahrada a terénní úpravy společné s horní. Nechybí atraktivní rybník, ke kterému vede stupňovitá zahradní cesta, a stejně divoká výsadba květin.

Prvky ze dřeva

zahradní terénní úpravy-jezero-molo-loď-květiny-barevné-reflexe-ian-barker-zahrady

Zatímco zahradnictví a terénní úpravy Vivid Design používaly pro různé stavby kámen a kov, zde převládá použití dřeva. Velký rybník je vybaven molem. Sídlí zde také malá loděnice, kterou lze využít jako terasu k relaxaci.

Proveďte NT od Candeo Designs

garden-landscaping-nt-wild-design-english-style-wild-sadba

Tato zahrada s názvem „Do the NT“ je také hrdým vítězem zlaté medaile. Zvláštní věcí na této zahradě je, že kombinuje a představuje tři různé vegetační zóny severní Austrálie v jedné zahradě a krajinotvorbě.

Pouštní zahrada

zahrada-terénní úpravy-červená-země-poušť-optika-květiny-nt-candeo-přírodní kámen

Součástí této zahrady je také tato oblast, která představuje poušť. Červený písek je okamžitě patrný. Stejně působivá je kombinace různých rostlin a květin v této zahradě a úpravě krajiny. Vyvýšená terasa a obklad z přírodního kamene dodávají zahradě dokonalou atmosféru.

Přírodní rybník

zahradní terénní úpravy-rybník-socha-labuť-kov-lekníny-nt-candeo-design

Díky přirozenému vzhledu zahradního jezírka vypadá obzvláště okouzlující. Je bujně osázen různými květinami a lekníny. Stejně jako v prvním příkladu se sochy používají k dodatečné výzdobě zahrady a terénních úprav. V tomto případě jde o kovové figurky ve formě jeřábů.

Dřevěná podlaha

zahradní terénní úpravy-dřevěné desky-vzory-go-the-nt-candeo-design

Na návrh podlahy terasy bylo použito vysoce kvalitní cypřišové dřevo. Nerovný povrch je atraktivní nejen designem, ale také snižuje riziko uklouznutí vlhkosti.

Nápad na vyvýšenou postel

zahradnictví a terénní úpravy do-the-nt-zvýšené-lůžko-kamenná zeď-exotika

Pokud chcete navrhovat postele v různých výškách, můžete k tomu použít vyvýšené postele, jak se také dělalo pro tuto zahradu a terénní úpravy. Holé stěny a stěny lze takto ozdobit a práce v posteli je s vyšším designem pohodlnější.

Krajinný design Ohana od Georgia Harper

zahradnictví-krajinářství-umění-obrázek-surfování-ohana-styl-nápad

Jedna ze stříbrných medailí putovala do Georgia Harper Landscape Design za tuto působivou zahradu a terénní úpravy. Design je moderní a hravý zároveň. Plážový styl zde byl dokonale splněn různými způsoby. Výsledkem je design, který připomíná dovolenou.

Námořní barvy

zahrada-a-krajinářská-minimalistická-námořní-inspirace-modro-bílá

To je zajištěno především výběrem barvy bílé a modré, stejně jako pastelově zelenými akcenty pro sedáky. Různé úrovně, které nejen rozdělují terasu, ale také různé vyvýšené postele a bazén z modré mozaiky, jsou okamžitě patrné.

Eklektická zahradní výsadba

zahradní a krajinný konferenční stolek-modrá-vysoce lesklá zeď-kámen-ohana

Zahradničení a terénní úpravy Georgia Harper Landscape Designs se také vyznačují kombinací typických australských rostlin a exotičtějších odrůd, které díky barevným květinám dodávají šplouchání barev. Patří sem sukulenty, bromélie, trávy Lomandra, myoporum, voskový květ „Frangipani“, keř Adenanthos sericeus a Dipladenia.

Různé posezení

zahradnictví a terénní úpravy ohana-terénní úpravy-salonek-lehátko-přírodní kámen

Pro dvě úrovně terasy byly vybrány dvě různá posezení. Dolní je útulný salonek s minimalistickým, modrým konferenčním stolkem. V horní části byl v zahradě a terénních úpravách zvolen malý bar, který se skládá z barového stolu ve tvaru surfu a pohodlných stoliček. Velké stromy poskytují stín.

Design podlahy terasy

zahradní a terénní úpravy podlaha-dlažba-terasa-georgia-harper

Stejně jako u jakéhokoli typu designu by ani malé detaily neměly být podceňovány. V této zahradě a krajinotvorbě je jedním z těchto nápadných detailů design podlahy ze světlého přírodního kamene s vlnovým vzorem. K dispozici je také minimalistický design schodiště se zdánlivě plovoucími schody.

Terénní úpravy s uměním

zahrada-terénní úpravy-mozaika-bazén-design-blai-panely-umění

Umění není opomíjeno ani v ohanské zahradě a úpravě krajiny. Tentokrát je to retro obrázek s dámou na surfu. Tento obrázek byl připojen přímo za bazén. Vyvýšený bazén není ozdoben pouze obrázkem a mozaikou, ale také přijímá exotické rostliny ve spodní části.

The Retreat od Kim Earl (Candeo Design)

zahradní úpravy-přírodní-design-písek-opakování-phb2

Tato zahrada a terénní úpravy mají formální podobu. To je však uvolněno divokou výsadbou různých květin a trav, aby se vytvořilo dokonalé útočiště. Rostliny představují směs původních exemplářů z Austrálie a exotických odrůd.

Zahrada bez pravidel

zahradní terénní úpravy-skalní zahrada-divoká výsadba-přírodní-optika

Různé rostliny byly náhodně zasazeny společně do zahrady. Součástí je šalvěj nachová, ale také zlaté klokaní květy, nádherné svíčky, západní ringie, levandule nachová a purpurová Pimelea spicata. Písečná zahradní stezka jako součást zahrady a terénní úpravy obklopuje ostrov květin, který je, stejně jako záhony na straně, osázen těmito květinami.

Nápad na skalku

zahradní terénní úpravy-písková cesta-ústup-relaxace-příroda-zahradní brána-bílý-kov

Pouštní zahradu lze nádherně navrhnout pomocí kamenů. Zahradnické a krajinářské útočiště k tomu nabízí několik zajímavých nápadů. Oblázky slouží jako ohraničení pro divoké květiny, zatímco tu a tam slouží větší kámen jako dekorace a zvýrazňuje přirozenost zahrady.

Right of Way od Daniela Tyrrella Krajiny

zahradní terénní úpravy-ochrana soukromí-inspirace-graffiti-dlažba-správná cesta-daniel-tyrrell

Každý, kdo hledá nápady pro malé zahrady, na výstavě také najde to, co hledá. Zahradnictví a terénní úpravy Daniela Tyrrella byly navrženy pro podlouhlé, malé uličky typické pro Austrálii, kde dlažební kostky tohoto typu nejsou neobvyklé.

Malá zahrada

zahradní terénní úpravy-samozřejmě-design-zahradní plot-ochrana soukromí-právo-cesty

Projektant ukazuje, jak lze navrhnout plochy mezi zahradními ploty. Plevel nahrazují divoké luční květiny, trávy nebo jiné rostliny. Vysoká úroveň ochrany soukromí je zase ideální pro umělecké obrázky, také ve formě graffiti. Right of Way převádí zahradnictví a terénní úpravy také z majetku.

Trendové barvy pro zahradu – Zahrada jménem Frank od BLAC

zahradní terénní úpravy-zastřešení-beton-šedá-blac-pohovka-zemní kryt

Trendové barvy pro zahradničení a terénní úpravy se na výstavě také vyjasnily. Pro design podlah i pro stěny a jiné konstrukce byla nejčastěji volenou barvou černá, bílá a samozřejmě šedá.

Barevné šplouchání barev

zahradnictví-a-terénní úpravy-salonek-lehátka-frank-weiss-design

Kromě toho existuje peppy modrá a pastelově zelená, které na jedné straně poskytují pepř v zahradě a krajinářství a na druhé straně se přizpůsobují zelené výsadbě. Dekorativní prvky, jako jsou sedáky a zahradní nábytek, jsou detaily, ve kterých byly zastoupeny tyto živé barevné nuance.

Minimalismus v šedé barvě

zahradní a terénní úpravy moderní-pergola-bílá-zahrada-upřímná

Zahrada „Zahrada jménem Frank“ je také jedním z vítězů zlaté medaile. Vyznačuje se zelenými rostlinami, uprostřed nichž si přijde na své super moderní terasa ze světle šedého přírodního kamene. Zahrada a terénní úpravy zahrnují atraktivní baldachýn s otevřeným krbem, bazén a útulný salonek k relaxaci.

Smíšená výsadba

zahradnictví a terénní úpravy evergreen-bed-design-blac-výsadba-design-frank

Rostliny jsou vysazeny smíšeným způsobem ve všech zahradách. A přestože nebyla dodržována žádná pravidla, téměř ve všech zahradách je vytvořena určitá struktura, jako u této zahrady a terénních úprav od BLAC. Stále zelené rostliny ze zahrady „A Garden Called Frank“ dokazují, že rostliny jsou dekorativním prvkem.

Návrhy: Živý design

Zahrady Iana Barkera

Designy Candeo

Krajinný design Georgia Harper

BLAC

Krajiny Daniela Tyrrella