Návrh a údržba zahrady

Zahradní nápady na terasu – nejnovější trendy pro rok 2019!

Zahradní a terasové nápady boho look ratanová pohovka květiny dřevěná podlaha zahradní trendy nápady dekorace

Léto je v plném proudu a s sebou přináší jemné kvetoucí rostliny a dobrou náladu. Zahrady a terasy jsou cennými oázami relaxace pro nás všechny a stejně jako v módě, i zde jsou každý rok nové trendy. V roce 2019 bude vše cítit trochu víc – více pohodlí, více přírody a také více technologií. Hledáte nové nápady na zahradní zahradu? Pak čtěte dále – od zahrad vhodných pro včely až po nejnovější trendy zahradního nábytku – shrnuli jsme pro vás to nejdůležitější.

Zahradní nápady terasa – zahrada vhodná pro včely

Včela přátelské nápady na zahradu a terasu trendy v zahradním designu

Úhyny včel jsou bohužel již řadu let rozšířeným problémem, který vyvolává velké obavy. Zejména počet divokých včel se v posledních několika desetiletích dramaticky snížil. Díky opylování hraje malý, pracovitý hmyz velmi důležitou roli při zajišťování našich potravinových zdrojů a zachování biologické rozmanitosti. Důvodem jsou především pesticidy a herbicidy a také umělá hnojiva. Pokud potřebujete nápady na zahradu a zahradu, máme pro vás pár tipů. Jedná se v zásadě o divoké, přírodní zahrady, které vypadají naprosto mysticky a tajemně a je o ně také pečováno zcela ekologicky. Používáním rostlin vhodných pro včely a úplného zřeknutí se používání chemikálií přispíváte k rozšíření jejich zásobování potravinami a zlepšení jejich živobytí.

Zahradní a zahradní nápady včela přátelské květiny mozaika kamenný slunečník zahradní trendy

Vhodná je například levandule, šalvěj, phacelia, jabloň, třapatka a květ hedvábí. Cílem je zlepšit množství a rozmanitost pylu, který je k dispozici, aby malý hmyz měl pestrou nabídku potravin tak nepřetržitě, jak je to jen možné, a abyste si mohli užít rozmanitost květin ve vlastní zahradě. Pokud zřídíte také hmyzí hotely nebo malý vodní tok, zajistíte ještě větší ochranu přírody. Kromě čistého svědomí máte obvykle ještě další výhody – sklizeň je často větší a taková přírodní zahrada je mnohem méně práce než stylové zelené plochy.

Zahradní nápady terasa – vyvýšené záhony a bylinková spirála

Zahradní a terasová myšlenka vyvýšená postel zen zahradní dřevěné verandy zahradní trendy

Vyvýšené postele však ve skutečnosti nejsou žádnou novinkou a v posledních letech nabyly na oblibě a oblibě. Nadšení pro vyvýšené záhony nechce klesnout ani v roce 2019 a přesvědčují nás svou ergonomickou pracovní výškou a mnoha možnostmi pěstování nejrůznějších rostlin a zeleniny. I pro lidi s problémy se zády nebo koleny se práce stává opět potěšením. Zahradní trend se ale letos pohybuje kolem takzvaných bylinkových spirál.

Nápady na zahradu a terasu Jak postavit bylinkovou spirálu Pokyny pro zahradní trendy

Potřebujete nápady na zahradu a terasu pro omezený prostor? Pak je bylinková spirála přesně pro vás! Díky spirálovému uspořádání nabízíte možnost, že se neobejdete bez krásné zahrady, i když je málo místa. Další výhodou jsou různé úrovně – bylinky a rostliny s různými požadavky na umístění si tedy můžete vysadit sami. V závislosti na tom, kde jsou umístěny, převládají různé světelné podmínky. Středomořské bylinky, jako je rozmarýn, rostou v horní, suché a na živiny chudé oblasti, zatímco máta peprná nachází vlhké a na živiny bohaté místo na spodním konci bylinkové spirály.

Zahradní nápady terasa – trendová vodní zahrada

Zahradní a terasové nápady nápady na vodní fontány nápady na letní trendy v zahradě

Ať už stříkající ryba nebo bublinkový rybník, kašna nebo velké koupací jezírko – letos je vodní zahrada v módě. Povrchy stojaté vody mají uklidňující charisma a příjemné šplouchání pohybující se vody by mělo mít osvěžující účinek. Instalováno jako elegantní designový prvek nebo přirozeně jako rybníček – vodní body poskytují skutečnou oázu pohody. A nejsou to skvělé nápady na zahradu a terasu? Voda na zahradě ale není jen skutečným požehnáním – zvířata jako včely a ježci ji v teplých letních měsících také vděčně přijmou. Další výhoda pro vás – pokud je koupací jezírko správně nastaveno, čistí se prakticky a bez použití různých chemikálií.

Zahradní nápady terasa – Chytré zahradničení je v módě!

Nápady na zahradu a terasu Chytré zahradničení s mobilními telefony Gartentrends 2019

Pokud si musíte sami naplánovat zavlažování zahrady a chtěli byste jet na dovolenou, pak stojíte před skutečným problémem, když vám žádný soused nemůže pomoci. Nyní, když chytré technologie dobyly naše byty, nyní také dělají zahradu mnohem pohodlnější. Obzvláště otravná práce odpadá díky chytrému zahradničení nebo ji lze snadno provést pomocí smartphonu odkudkoli na světě pouhým stisknutím tlačítka. Robotické sekačky, motory markýz a chytře řízené zavlažovací systémy jsou programovány individuálně nebo vypočítávají potřeby půdy samy pomocí integrovaných senzorů. Tato zařízení jsou tykadla a oči ve vaší zahradě a někdy jsou dokonce efektivnější než klasické zahradnictví.

Nápady na zahradu a terasu Chytré zahradnictví Trendy v zahradě

Robotické sekačky se již staly tak zavedenými, že nyní existují opravdu skvělé modely, které lze individuálně navrhnout pomocí fólií odolných proti povětrnostním vlivům. A dobrá zpráva pro cestovního nadšence – existují dokonce květináče, které automaticky zalévají, když je půda příliš suchá. Když to budete mít chytře vybavené, budete mít mnohem více času na odpočinek a užívání si sluníčka.

Zahradní nápady terasa – vertikální zahradničení jako stylová dekorace

Zahradní a terasové nápady vertikální zahradničení trendy květinové dekorace zahradní nábytek

Výsadba stěn a jejich přeměna na zelenou oázu, ze které můžete také sklízet – vertikální zahrady jsou letos stále více v centru pozornosti a dobývají vaše terasy a zahrady. Obzvláště trendy a elegantní poutače jsou materiály jako beton nebo sklo, moderní geometrické tvary nebo dokonce hrnce visící na zdi. Pokud máte jen malou plochu a potřebujete nové nápady na zahradní zahradu, pak je vertikální zahradnictví to pravé pro vás. Pomocí této metody můžete místo šířky dobře využít výšku a ušetřit tak důležitý prostor, který byste mohli využít například k sezení. Nejrozmanitější stavby strmě stoupají do vzduchu a nabízejí vám příležitost pěstovat různé květiny nebo ovoce a zeleninu na několika patrech.

Pokyny pro zahradu a zahradu vertikální zahradnictví pěstování rajčat pokyny

Další zvláštní výhodou vertikálního zahradničení je, že na rostliny při pěstování dopadá obvykle jen velmi malý stín. To by tedy bylo ideální prostředí pro jahody nebo jiné plodiny, které potřebují hodně slunce. Obecně však můžete při výsadbě popustit uzdu fantazii. Ať už bylinky, ovoce, zelenina nebo kvetoucí rostliny – v každém případě to z vaší zahrady bude skvělý poutač.

Zahradní nápady terasa – vypěstujte si bylinky sami

Nápady na zahradu a terasu vlastní bylinková zahrada zdravé stravování

Udržitelnost je stále důležitější a stále více lidí přikládá místním potravinám velký význam. Bohužel ne každý může na zahradě pěstovat vlastní rajčata a zeleninu, ale prostor pro malou bylinkovou zahrádku na terase je téměř všude. Mezi rostliny, které jsou nejen dekorativní, ale také užitečné, patří petržel, oregano a kopr. Exotické olivovníky nebo citrusy jsou k tomu také ideální a vytvářejí na vaší terase pěkný barevný akcent. A samozřejmě, v neposlední řadě, zelené rostliny přispívají k uvolněné a útulné atmosféře.

Zahradní nápady terasa – trendový nábytek

Zahradní a terasové nápady dřevěný stůl krb dřevěný podnos ratanová pohovka palmy zahradní trend

Jakmile venku stoupnou teploty, v domě téměř nikdo nezůstane a naše zahrada a terasa se stanou ohniskem bydlení. Nemělo by tedy být žádným překvapením, že funkčnost a vzhled zahradního nábytku stále více připomíná vybavení obývacího pokoje. Je důležité, abyste vybrali správné doplňky a zahradní nábytek a aby bylo okolí vaší terasy dokonale sladěno s posezením – s krásnou podlahovou krytinou a správným osvětlením a rostlinami. Žádný jiný materiál nepůsobí v obývacím pokoji tak, jako je textilní nábytek a nábytek odolný proti povětrnostním vlivům letos zcela trendy. Díky speciálním výrobním postupům jsou vlákna nábytku nejen odpuzující vodu a nečistoty, ale také zcela barvená, a proto zvláště odolná vůči teplu. Robustní venkovní koberce, lucerny a venkovní světla, vázy a různé dekorativní předměty dotvářejí útulnou atmosféru obývacího pokoje.

Zahradní a terasová myšlenka rustikální venkovský dům ve stylu dřevěného stolu dřevěná židle krb nápady kamenné dekorace

Hledáte nápady na zahradu a terasu v trendovém venkovském stylu? Ať už jednotlivě nebo v kombinaci s jinými materiály pro modernější vzhled, dřevo je ideální pro design venkovního prostoru. Vysoce kvalitní a trvanlivý teak je v poslední době obzvláště populární. Ať už v teplém přírodním tónu, nebo v tmavším vintage vzhledu, působí útulným a zároveň moderním dojmem.

Zahradní nápady terasa – neměla by chybět ani venkovní kuchyně

Nápady na zahradu a terasu Nápady na venkovskou kuchyň ve stylu venkovského domu Trendy zahradního nábytku

Grilování vždy patřilo k oblíbeným koníčkům Němců, a proto je gril téměř na každé zahradě. Ale venkovní kuchyně je mnohem víc než to. V podstatě je to plně vybavená a plnohodnotná kuchyně, kde najdete vše, co potřebujete. Od steaku a uzenin přes špagety až po pokrmy z woku – možné je úplně všechno! Kromě skutečné a povinné varné plochy jsou zde ještě pracovní plochy a umyvadlo. Ještě ideálnější je, když máte místo na spisy a úložný prostor, abyste nemuseli vždy vytahovat zahradní nádobí a pracovní náčiní z domu. A pokud poblíž vytvoříte bylinkovou spirálu, vždy se můžete zásobit čerstvými surovinami.

Zahradní a terasové nápady venkovní kuchyně moderní dřevěné grily zahradní trendy

Správným umístěním vaší venkovní kuchyně je nejlépe krytá plocha. Je nezbytně nutné, aby vybavení a materiály byly odolné proti povětrnostním vlivům a poměrně robustní, což bohužel dělá ze všeho relativně drahé potěšení.

Zahradní nápady terasa – správná podlahová krytina

Nápady na zahradu a zahradu květiny vhodné pro včely dřevěné lavičky dřevěné podlahové materiály

Terasové podlahy jsou velmi univerzální a mohou být vyrobeny z desek z přírodního kamene, betonu, dřeva nebo dlaždic. Letos existuje zvláštní trend k dřevěné palubě, která vypadá velmi jemně a vytváří útulnou atmosféru. Mají také tu výhodu, že se na slunci tak rychle nezahřívají – takže můžete obědvat bosí na terase i v letním slunovratu.

Nápady na zahradu a terasu Kamenná půda Tráva Pěstování rostlin Zahradní trendy Navrhování terasy

Velkou výhodou kamenných a dlaždicových podlah je jejich extrémní trvanlivost. Kromě toho vám dlaždice umožňují navrhnout vaši terasu různými způsoby, protože jsou nabízeny v různých barvách a vzorech. Je však třeba dávat pozor na venkovní podlahové dlaždice – déšť nebo zima mohou způsobit, že povrch bude velmi kluzký. Při nákupu proto dbejte na vysokou úroveň protiskluznosti.

Zahradní a terasové nápady Moderní designové trendy venkovních obytných teras s kamennou podlahou

Zahradní a zahradní nápady rustikální venkovský dům ve stylu dřevěné podlahové dlaždice ratanová pohovka

nápady na malou zahradu a terasu nápady na dřevěnou podlahu dekorace na trávu zahradní židle černá moderní

nápady na malou zahradu a terasu schody zahradní nábytek květiny chortensia zahradní trendy 2019

Nápady na zahradu a terasu Trendy v zahradě přátelské k včelám Růže

Bee-friendly zahrada a terasa nápady dřevěný květináč malá zahrada

Nápady na zahradu a zahradu Rustikální žebřík s květinovým dekorem využívá zahradní trendy

Nápady na zahradu a terasu květiny rostliny neonové barvy květináč

Zahradní a terasové nápady Moderní vyvýšená postel, dřevěná lavička, zahradní trendy

Nápady na zahradu a terasu Nápady na boho vzhled dřevěných pohovek a dřevěných židlí se vzorem koberců

Zahradní a terasové nápady zahradní trendy vhodné pro včely ratanová sedací souprava

Nápady na zahradu a terasu pro květiny vhodné pro včely, abyste si sami vyvýšili záhony

Zahradní a terasové nápady doplňky dřevěná židle rustikální venkovský dům styl bydlení

Zahradní a terasové nápady Zahradní fontány Nápady na retro dekorace Zahradní trendy

Zahradní a terasové nápady zahradní dekorace vyvýšený záhon výsadba květin sezóna Gartentrendsd

Zahradní a terasové nápady zahradní dekorace vodní rybník dřevo venkovský dům obývací styl lehátko

Nápady na zahradu a terasu Vyvýšená postel ze dřeva si sami vyrobíte kameny pro zahradní dekoraci

Nápady na zahradu a terasu Dřevěný plot Obývací kout v zahradě

Zahradní a zahradní nápady vaření dřevěného plotu na grilu na dřevěném grilu

Nápady na zahradu a terasu Nápady na výzdobu terasy ve stylu obývacího pokoje ve stylu venkovského domu

Nápady na zahradu a terasu Lounge corner boho styl minimalistické dřevěné lavičky zahradní trendy

Zahradní a terasové nápady moderní požární bazén dřevěný nábytek zahradní trendy

Nápady na zahradu a terasu rustikální venkovský dům, styl bydlení, dřevěný materiál, květiny

Zahradní a terasové nápady Moderní vodní jezírko Kamenná zeď osvětlení zahradní trendy

Nápady na zahradu a terasu Moderní zahradní plot Moderní trendy zahradního nábytku

Zahradní a terasové nápady trendy 2019 rostliny dřevěná podlaha

Zahradní a zahradní nápady Ekologicky šetrný plot Venkovský styl květin Zahradní trendy

Nápady na zahradu a terasu vertikální Zahradnictví Gartentrends 2019

Zahradní a terasové nápady vertikální zahradnické trendy v květinové výzdobě dřevěný plot židle

Zahradní a terasové nápady Vertikální zahradničení Květinové dekorace Trendy Zahradní nábytek Lavice

Zahradní a terasové nápady vyvýšené záhony výsadba květin zahradní trendy

Zahradní a terasové nápady plot design květiny kameny zahradní výzdoba

Zahradní a zahradní nápady plot s květinami růže zahradní trendy 2019