Návrh a údržba zahrady

Zahradní design s kameny – 17 nápadů, které vypadají přirozeně

Zahradní design s kameny-terasy-vyvýšená postel-trávník-dřevo-beton-moderní

Kámen není jen oblíbeným materiálem pro výzdobu a design interiéru. Samozřejmě se také často používá pro zahradní design. Tímto způsobem dostane zahrada takříkajíc finální úpravy, díky nimž bude vypadat ještě autentičtěji a přirozeněji. S kameny můžete navrhnout nejrůznější oblasti zahrady. Můžeš jít na to Zahradní design s kameny Vytvořte kamennou zahradní cestu, ozdobte krb kameny, navrhněte skalku nebo jen sem tam přidejte akcenty.

Jak efektivní může být zahradní design s kameny, rádi bychom vám ukázali několik inspirativních příkladů na obrázcích, které můžete libovolně napodobit. Oživte svou zahradu letos na jaře použitím materiálů, jako je kámen, samozřejmě. Nebudeš toho litovat!

Zahradní design s kameny a zdmi

Zahradní design s kameny-dlažba-přírodní kámen-zadní zahradní zastřešení-moderní-architektura

Skvělý způsob, jak použít kámen na zahradě, je použít jej ke stavbě zdi. Pokud již máte zeď, můžete ji jednoduše obložit kamenem. Poloviční stěny, které můžete také použít jako rám vaší terasy, jsou zvláště účinné při navrhování zahrad s kameny. A když už jsme u terasy – podlaha z kamenných desek je velmi účinná.

Zahradní design s kameny – podlaha terasy

Zahradní design s kameny-terasa-stůl-lavice-masiv

Stačí se podívat na zajímavý způsob, jakým byly v tomto příkladu uspořádány kameny pro podlahu terasy. Podlaha ve skutečnosti více připomíná zeď, ale je mimořádně účinná. Aby se uvolnilo řádné uspořádání tohoto zahradního designu kameny, byly kolem něj vysázeny bujné rostliny.

Zahradní design s kameny – potok na svahu v zahradě venkovského domu 

Zahradní design s kameny -landhausgarten-vodní fontána-potok

Bazén můžete také zvýraznit pomocí zahradního designu s kameny. Zvláště pokud je bazén na úpatí svahu, můžete jej použít pro zahradní design s kameny. Rozložte na svah různé kameny, aby to vypadalo přirozeněji.

Zahradní design s kameny – vodní prvky a rybníky v zahradě

zahradní design-kámen-vodní prvek-rostliny-květiny-fontána-zdroj vody

Rybník je také obvykle zdoben kameny. Důvodem je to, že tomu tak obvykle je ve venkovním prostředí a o to se většina majitelů zahrad snaží – vytvořit přirozeně vypadající jezírko. V tomto příkladu to není úplně rybník. Podlouhlý tvar, stejně jako malé vodopády a štěrk ve vodě, více připomínají řeku nebo potok. Přesto je tento typ zahradního designu s kameny velmi působivý.

Zahradní design s kameny – vodopád z přírodního kamene

Nápady-zahradní design-s-kameny-vodní prvky-vodopád-přírodní kámen

Zahradní design s kameny – efektivní schody

Efektivní zahradní schody zahradní schody z přírodních optických kamenů

Vytvořte kamenné schodiště použitím a uspořádáním větších, relativně plochých kamenů pro schody. Abyste se vyhnuli chladné atmosféře v tomto zahradním designu s kameny, můžete schodiště na obou stranách ozdobit pěkně barevnými květinami. Nemyslete si, že toto schodiště má přirozeně romantický vzhled?

Zahradní design s kameny – zahradní cesty

Zahradní cesty, zahradní design, spáry z přírodního kamene, zarostlé zelenou trávou

Jak již bylo zmíněno, můžete vytvořit nádherné zahradní cesty s kameny. Byly zde použity desky nepravidelného tvaru. Výsledné spáry byly opět vyplněny vzory z oblázků. Můžete také použít čtvercové kamenné desky pro tento typ zahradního designu s kameny, stejně jako vyplnit spáry trávníkem pro přirozený vzhled.

Praktické sochy

Praktické sochy-zahradní křesla-z kamene-DIY-nápady-design

Každá zahrada také potřebuje několik míst k sezení, aby si mohla čas od času odpočinout. No, udělejte něco z kamene. Ať už jde o lavičku nebo křeslo tohoto typu – poutač očí je zaručen. A tento sochařský design zahrady s kameny je také užitečný.

Dlaždice vyrobené z oblázků

Zahradní obklady-oblázky-terénní úpravy-nášlapné kameny-květinové-vany-rostliny

Vytvořte dlaždice v zajímavém mozaikovém vzoru pomocí oblázků. Poté jej můžete použít k vytvoření jedinečné zahradní cesty pro zahradní design s kameny, které nikdo jiný nemá. Nebo ho můžete použít pro nové posezení.

Zarámujte zahradu

Rámování-zahradní-obrubník-zahradní design-nápady-obrázky

Pro zahradní design s kameny zarámujte své záhony a proč ne pro záhony se zeleninou obrubníky z pravého kamene. Tímto způsobem je můžete oddělit od zbytku zahrady, aniž byste působili příliš uměle. Pro obrubníky je k dispozici široká škála modelů a provedení.

Zahradní design s kameny – most

kámen-most-trávník-umělý-rybník-potok-zahrada-nápady-obrázky

Samozřejmě byste měli bez problémů překonat rybník nebo řeku, která protíná vaši zahradu. Za tímto účelem postavte z kamene nebo betonu most, který později obložíte kamennými deskami. Pokud chcete, můžete k tomuto designu kamenné zahrady přidat také zábradlí nebo nízkou zeď.

zahradní design-s-kameny-palubovka-dřevěný-most-potok-zahradní lavička

Nápady-design-kámen-zahrada-podlaha-krytina-terasa-stěna-květináč-dekorace

Zahrada-kameny-design-terasa-podlaha-moderní-židle-plast

Zahradní design-s-kameny-bazén-oválný-vířivý-svah-výsadba

Vodní prvky-rybníky-v-zahradě-přírodní-kámen-vodopád-design-sochy