Návrh a údržba zahrady

Vytvořte si okraje postele sami – kreativní nápady na zahradní okraje vyrobené z recyklovatelných materiálů

Okraj dává vnějšímu prostoru strukturovaný vzhled, a pokud si chcete vytvořit okraj postele sami, existuje nespočet možností. Rostliny, stejně jako trávník, by měly mít svůj vlastní prostor. Z tohoto důvodu můžete vytvořit ohraničení pro vizuální rozdělení těchto zahradních ploch. Pokud se tedy chcete pokusit udržet pustinu v zahradě na uzdě, jste na správném místě.

Vyrobte si praktické a levné obruby postele sami

lemování záhonů řepa lemování betonu vytvořte si nápady pro péči o zahradu sami

Všichni víme, jak nákladná je údržba zahrady, takže levné nápady na lemování zahrad jsou naprostou nutností. Nejlepší na tom je, že takový kutilský projekt můžete udělat o víkendu a použít ho ke zlepšení své terénní úpravy. Pokud tedy chcete mít dokonale upravenou, žádanou zahradu, je důležité věnovat pozornost detailům. Jednou z nejdůležitějších a často přehlížených maličkostí udržované zahrady je dobře definovaný okraj. Vezměte to tedy od profesionálů a objevte několik nápadů, pokud si chcete sami navrhnout zahradní okraj.

Gabion ze starých cihel lze použít jako kutilský záhon

Zahradní lemování je dokonalým způsobem, jak dodat vašemu venkovnímu prostoru osobnost a eleganci. Jak ale poznáte, která možnost je pro vás ta pravá? Vzhledem k tomu, že můžete použít tolik různých materiálů, že se k nim dostaneme podrobněji později, může se ukázat jako docela obtížná volba i pro nejzkušenějšího zahradníka. Není to však nemožné. Při výběru ohraničení postele tedy vezměte v úvahu následující tipy, které vám pomohou vybrat perfektní volbu pro vás a vaši zahradu.

Udělejte dobrý odhad prostoru

staré květináče umístěny jeden do druhého jako ohraničení v zahradě

Množství prostoru, které máte, a atmosféra, kterou vytvoříte, bude znamenat velký rozdíl, když si sami vytvoříte dokonalou hranici. Pokud máte například malou zahradu, není vhodné volit jako hranu velké balvany. Ve vašem zahradním prostoru může zůstat malý nebo žádný prostor. V této situaci může být vhodnější plastová nebo kovová fólie nebo dokonce malá hrana z cihel. Pro lepší vizuální porozumění můžete vždy nakreslit malý plán pro zahradu nebo vytvořit obrys vašeho venkovního prostoru.

staré poklice jako ohraničení zahrady vytvářejí kreativní nápady pro ohraničení v zahradě

Zahrady jsou víc než jen hezké. Mluví o osobnosti, vkusu a stylu majitele. Přemýšlejte o věcech, které se vám líbí, a o tom, jak je můžete potenciálně začlenit do svého zahradního obvodu. Pokud jste například mechanik, můžete pro své hrany použít staré poklice. To vám nejen umožní ušetřit rozpočet, ale také ukáže více o vašem charakteru a osobnosti. Nenechte se tedy odradit. Pokud máte chuť dělat hezké věci, ale váš rozpočet to neumožňuje, můžete vždy pracovat po částech.

Vytvořte si správný druh okraje postele sami

cortenová ocel klenutá jako rám postele udělejte si sami obklopeni štěrkem

Rozhodli jste se, kterou možnost zvolit. Jak to odpovídá vaší osobnosti a zájmům, závisí na vašem rozpočtu a vizi. Když jste se svým rozhodnutím spokojeni, je čas posunout váš projekt vpřed. Nechte se inspirovat a podpořte svou kreativitu.

Vytvořte si vlastní LED osvětlenou hranici postele s oblázky a kamennými deskami jako chodník a ohraničení k trávníku

Kreativní nápady pro lemování trávníku a zahrady mohou být čímkoli, o čem sníte, pokud oddělují dvě různé oblasti v zahradě. Může to být například záhon rostlin na jedné straně a nějaký štěrk na straně druhé. Níže jsou uvedeny nejběžnější typy zahradních lemů.

Vyrobte si ze dřeva železné trubky nebo rámy postelí sami

Vyrobte si trubky z recyklovaného železa naplněné štěrkem a sukulenty jako hranici sami

Většina lidí miluje mít na zahradě dřevo nebo cortenovou ocel. To dává rustikální vzhled, že něco a to dostane jedinečné kouzlo. Nejde však jen o vzhled, ale také o to, aby se tato možnost stala dlouhodobou a dostupnou. Železné trubky nebo větve a polena mohou být vynikajícím materiálem pro vaše zahradní lemování.

použijte kmeny stromů nebo kulatinu a udělejte si na zahradě ohraničení postele

Ty také mají zvláštní způsob, jak přidat kouzlo a kreativitu do každé místnosti, což z nich dělá perfektního kandidáta pro vaši zahradu. Použití materiálů, které budou odolávat hnilobě, jako je cedr, cypřiš a sekvoje, k vytváření okrajů zahrady je také receptem na úspěch. Můžete je uspořádat svisle nebo vodorovně, aby vaše zahrada měla přirozený a jednoduchý vzhled.

Vyrobte si a splette si vlastní zahradní hadici jako materiál pro lemování záhonů

Kreativní ohraničení zahrady je tedy dokonalým způsobem, jak do vaší zahrady přidat trochu osobnosti. Můžete dokonce splétat starou zahradní hadici, kterou si předem nastříháte na různé velikosti. Pokud máte rádi barevnou zahradu, můžete rámeček namalovat v jedné nebo více barvách. Svisle nebo vodorovně je pak můžete použít například k rámu vyvýšeného záhonu. Pomocí různých mořidel na dřevo můžete přidat barvu nebo bělost a vytvořit zahradu feng shui. Díky dřevěným záhonům budou vaše rostliny vypadat skvěle. Tyto typy zahradních instalací jsou také skvělé pro ochranu před škůdci, jako jsou králíci a krtci.

Zahradní lemování z talířů

zelené nádobí uspořádané jako zahradní ohraničení na zahradní cestě před rostlinami

Myslet mimo krabici. Toto je další pěkné řešení, které kreativním způsobem klade velký důraz na vlastní zahradu. Pokud si takovou hranici vyrobíte sami, vypadá to jedinečně. Můžete také zkusit vychloubat starou sbírku, abyste na hosty udělali dojem. Ten pohled bude určitě stát za to.

Vytvořte barevné talíře do poloviny země jako okraj pro květiny

Možná se vám povaluje staré nádobí nebo jste si přivezli plnou porcelánovou soupravu ze sousedního blešího trhu, kterou nepotřebujete. V každém případě to má za následek úžasné ohraničení postele vlastními silami. Je to tedy úžasný způsob, jak recyklovat ty prasklé ozdobné talíře, které jsou příliš dobré na to, aby se vyhodily.

Znovu použijte staré lahve vína

zahradní design s prázdnými lahvemi mezi záhonem a trávníkem

Pravděpodobně byste mohli najít milion různých využití recyklovaných lahví vína, takže tady je další. Ty mohou být perfektní jako ohraničení zahrady. Může to být také výmluva k pití vína. Své staré lahve na víno můžete snadno uspořádat do zahradních okrajů v řadách. Podle toho je obraťte a zarovnejte je tak, aby hrdlo láhve zapadlo do země. Jedná se o levný a kreativní způsob zahradního lemování, který může vyvolat mimořádný efekt. Udělejte něco pro životní prostředí tím, že znovu použijete prázdné lahve vína na zahradě. Takové okraje vyrobené z lahví jsou ideální pro vyvýšené záhony a silnice na zahradě.

Znovu použijte láhve s modrým vínem a rámy postelí si vyrobte sami

Přidejte trochu vizuální přitažlivosti sbíráním různých barev: lahve na víno jsou obvykle vyrobeny z čirého nebo zeleného skla, ale existují i ​​poutavé modré lahve. Abyste si takovou hranici mohli vyrobit a vytvořit sami, musíte do země vykopat díry a vložit lahve tak hluboko, jak chcete. Pamatujte, že než se sklo přirozeně rozloží, trvá to staletí.

Zahradní záhon vyložte mušlemi nebo mořskými šneky

Skořápky vyrobené z mořských šneků slouží jako zahradní okrajový design záhonů

Zahrady a moře se nemusí nutně míchat. Pokud jste však narkoman na pláži, pravděpodobně se vám také povaluje příliš mnoho mušlí, abyste je mohli dobře využít. Vyrovnejte ulity škeble a vytvořte pěkný okraj pro vaši květinovou zahradu. Velké mísy mohou vytvořit jedinečný kontrast. Mušle můžete také rozmačkat, pokud chcete efekt skalky. Pokud žijete u oceánu a jednou z vašich největších vášní je potápění, může to být pro vás okraj zahrady. Obří mušle mohou ve vaší zahradě vytvořit také ohraničení, což vytvoří zajímavý efekt.

Mušle jako dekorace a materiál pro terénní úpravy v námořním stylu

Přineste tedy pláž do své zahrady s okrajem vlastního vkusu. Pokud si tuto postel ohraničíte sami a navrhnete ji po chodníku, zprostředkujete svěží námořní pocit. Do květináčů zasaďte nejrůznější bromélie, aby byly ozdobené. Pokud dáváte přednost jemnějšímu efektu, výše zmíněná řada obřích mušlí mušlí je skvělá na záhony.