Návrh a údržba zahrady

Vytvoření bylinné zahrady doma – co byste měli zvážit

Bylinková zahrada doma terakotové květináče okno

Používáte rádi při vaření různé bylinky? Už jste přemýšleli o malé bylinkové zahrádce ve své kuchyni? Ano? Skvělý! Dnešní článek je o takových designérských nápadech, které vás s největší pravděpodobností budou zajímat. Jak můžete získat vlastní Bylinková zahrada doma design? Design může být opravdu velmi jednoduchý, vše, co potřebujete, je pár plechovek dohromady v dortové formě s několika říčními oblázky mezi nimi pro lepší vzhled. Nebo možná chcete něco laskavějšího? Pak navrhněte vhodnou hliněnou a keramickou zahradu se spoustou různých květináčů pro různé bylinky, které chcete pěstovat, a dejte rostlinám dostatek světla, dokonce více, než se přirozeně dostane. Bez ohledu na to, kolik nebo jak málo bylinek máte, pěstování vlastní bylinkové zahrádky vám pomůže mít v kuchyni něco čerstvého v zimních měsících a také přidat spoustu skvělých chutí do varné oblasti. Při navrhování své vnitřní bylinné zahrady je třeba před prvním krokem zvážit několik důležitých věcí.

Navrhování bylinné zahrady doma – jaké bylinky?

vytvořit bylinkovou zahradu doma kroky okenní parapet box

Otázky, které si musíte položit, než začnete

Nejprve byste měli uvést bylinky, které při vaření rádi používáte a které chcete vyzkoušet. Pak byste měli zjistit, které rostou při slabém osvětlení. Například máta a pažitka dobře rostou při slabém osvětlení a chladnějších teplotách. Bazalka a tymián vyžadují více světla a vyžadují větší péči. Víte, kolik času chcete strávit v kuchyni ve své bylinkové zahradě? Také byste si to měli předem vypočítat, než se rozhodnete, co budete pěstovat. Pokud tam máte hodně jednoho druhu byliny, možná by bylo postaráno o dvě nebo tři další rostliny.

Vytvořte si doma bylinkovou zahradu

Vytvoření bylinné zahrady v konzervách italský štěrk

Vyberte si správné místo ve svém domě

Většina bylin bude potřebovat zhruba šest hodin denního světla, proto si podle toho vyberte to správné místo pro svou zahradu. Pokud máte parapet, který je po většinu dne na slunci a chcete si vypěstovat pár bylinek, právě jste našli ideální místo. Pokud chcete pěstovat více bylinek, můžete před okno umístit stůl, do kterého dáte rostliny.

bylinková zahrada vytvořit kuchyňská zeď budova dřevěné palubky brýle

Vyberte kontejner

Váš kontejner může být velmi jednoduchý, například můžete použít několik plechovek na plech, ale pro lepší odvodnění mezi ně dát trochu štěrku. Nebo může být také speciálně postavený kontejner s mnoha různými nádobami na vaše bylinky. Podívejte se po domě, možná doma najdete vhodný kontejner pro vaši bylinkovou zahradu. Jinak jděte do místního obchodu se zahradnickými potřebami a najděte to, co potřebujete a chcete právě teď. Pokud chcete pěstovat pažitku nebo mátu peprnou, je třeba si předem uvědomit, že tyto bylinky raději rostou v jednotlivých nádobách. Tyto rostliny mají tendenci zabírat celý kontejner, kromě všech ostatních. Samozřejmě zde máte také na výběr: existují i ​​jiné rostliny, které mohou celkem dobře růst společně v jedné nádobě. V každém případě se ujistěte, že vaše nádoby mají dobrou drenáž.

Vytvořte si doma bylinkovou zahradu, namalujte, označte

Vše si předem zaznamenejte

Vytvořte svůj design ve vhodném měřítku, abyste se ujistili, že můžete úhledně umístit vše, co chcete. Naštěstí jsou vaše bylinky v dobrých rukou na tomto místě, které jste vybrali speciálně pro ně. Pokud předem uděláte dobrý návrh své bylinkové zahrady, budete schopni včas vidět určité problémy a také je opravit. Můžete také uchopit kontejnery a umístit je na svá místa, abyste zjistili, zda vše sedí správně.

Bylinková zahrada doma odkládací stůl z terakotové mátové máty

Bylinky denně střídejte

Každý den byste měli své bylinné rostliny střídat, aby každá z nich rostla symetricky. Pokud je necháte stejně, budou lépe růst ve směru světla, to znamená, že budou růst křivě. Každodenním střídáním se tomu vyhnete. Při navrhování bylinkové zahrady ale zvažte přidání dalšího prostoru pro otáčení květináčů nebo nádob. Potřebujete tedy další prostor k otočení rostlin nebo jejich zvednutí z oblasti, převrácení rostlin a teprve poté je položte zpět.

bylinková zahrada vytvořit domácí džem sklenice police dřevo

Projekt návrhu bylinkové zahrady může být opravdu zábavný. Než to uděláte, zvažte, které rostliny chcete pěstovat, kolik světla a prostoru tyto rostliny potřebují a zda je třeba rostliny pěstovat společně nebo pěstovat samostatně. Pak si vytvořte vlastní plán. Pořiďte si nádoby, které mají dobrou drenáž, kupte si rostliny nebo semena, zasaďte je a brzy budete za své úsilí odměněni. Při vaření budete mít vždy po ruce čerstvé bylinky, které připraví vynikající pokrmy pro vaši rodinu a přátele. Doufáme, že si vaření ve vlastní kuchyni s vlastními bylinkami ze zahrady užijete!

  bylinková zahrada vytvořit kuchyňské kuchyňské police rohové světlo

bylinková zahrada doma vytvořit malé hliněné hrnce okno

bylinky kuchyně vytvořit plastovou stěnu vědra

Bylinková zahrada vytvoří dřevěný truhlík parapet

bylinková zahrada domácí dřevěný box nápad