Návrh a údržba zahrady

Vytvářejte krásné zahradní cesty – tak dosáhnete kompletního souboru

Vytváření zahradních cest minimalistický-zahradní-sférický-box-strom-trávník

Půvabný Vytvořte zahradní cesty – to je jeden z klíčových prvků krajiny. Dává vaší zahradě nový, stylový vzhled, kombinuje různé oblasti a pomáhá vám dosáhnout celkového souboru. Typ a počet chodníků pro zahradu závisí na velikosti nemovitosti, zahradní krajině a stylu designu zahrady a stylu zařizování domu.

Vytvořte rovné zahradní cesty pro klasický vzhled

Vytvořte zahradní cesty rovně-lať-rostliny-živý plot-buxus

Chodníky v zahradě lze jasně definovat nebo se ztratit někde v trávě, často je také omezují obrubníky nebo květiny. Obecně lze zahradní cesty rozdělit na dvě velké skupiny – vedou rovně, jako provázek z jednoho bodu do druhého, a navíjejí se volně, klikatě, navzdory jakémukoli plánování a systematizaci. Existuje také třetí typ s názvem „Romantická cesta: krok za krokem“, který lze přiřadit do druhé skupiny.

Zvláště zahradní cesty dávají vašemu venkovnímu prostoru klasický vzhled. Taková cesta obklopuje dům, začíná u brány do dvora a vede do garáže nebo hospodářské budovy. Takové nápady pro Vytvořte zahradní cesty vždy směřují k jednomu cíli. V geometrických zahradách, kde stezky dominují, rozdělují nádvoří na zóny, například zónu kolem okrasné fontány nebo krbu, pavilon, nebo vytvářejí neformální oblasti pro relaxaci. Tam, kde má vše obdélníkový nebo čtvercový tvar, zelené plochy, záhony, kašna, tam jsou rovné zahradní pěšiny na správném místě. V geometrické „francouzské“ zahradě mají tyto cesty tendenci dodržovat princip symetrie. Přímé zahradní cesty jsou upřednostňovány ve veřejných parcích, kde je každý den mnoho návštěvníků. Rovné cesty jsou obvykle pokryty deskami ve správném tvaru. Nejvhodnější jsou čtvercové nebo obdélníkové desky z přírodního nebo umělého kamene, cementové nebo žulové desky. Rigorózní dlažba kontrastuje s bujnou zelení a harmonicky splývá s celkovým obrazem zahradní krajiny.

Vytvořte zakřivené zahradní cesty – vyzařuje z nich romantika

vytvořit zahradní cesty wave-design-kámen-trávník-záhony

Ve vaší vlastní zahradě ale platí opravdu jiná pravidla – ne tato jako ve veřejných parcích. Zde určujete svůj zahradní design sami, zde jste umělcem! Zakřivený Vytvořte zahradní cesty – Harmonicky zapadají do jakékoli soukromé zahradní krajiny. Vyzařuje z nich romantika, tady často máte dojem, že se za každým rohem skrývá překvapení. Křivá cesta může obklopit velký strom, pak se dál kroutí loukou a schovává se za kvetoucí keř. Tyto zahradní cesty jsou ideální pro velké zahrady s různorodým designem. Procházet se tam je vždy radost. Krásné křivky různých velikostí, kvetoucí trvalky a okrasné trávy vysazené po obou stranách zahradní cesty zdůrazňují její křivky.

Ve své vlastní zahradě máte také větší volnost s takzvaným měkkým povlakem. Tady přichází v úvahu štěrk, štěrk, písek, kůra, piliny. Tyto materiály jsou relativně levné, účinné, ale méně trvanlivé a vyžadují pravidelnou výměnu. Vaše zahradní cesty tak budou vypadat zcela přirozeně a v případě potřeby se snadno hodí k obnově nebo je lze zcela nahradit jinými. Zpevněné pěšiny mohou být orámovány malými kameny nebo velkými balvany, které ladí s malými břidlicemi. To přináší do vaší zahrady další nádech romantiky!

Vytvořte zahradní cesty z jednotlivých nášlapných kamenů

zahradní cesty-pokládka-nášlapné kameny-idea-příroda-optika-živé ploty

Na začátku našeho článku jsme zmínili tuto možnost: místo celých můžete použít pouze jednotlivé fáze Vytvořte zahradní cesty. Mohou být uspořádány v přímé nebo zakřivené linii. Používají se v oblastech, po kterých se často nechodí. Schody mohou být vyrobeny z velkých desek z přírodního nebo umělého kamene, betonových cihel nebo dřeva, v zásadě mají pravidelný nebo nepravidelný tvar. Jednotlivé panely jsou v maximální vzdálenosti 55-65 cm. rozloženy. Mezi deskami roste tráva. Tráva může být v jedné rovině s dlaždicemi nebo vyšší. Dodává trase přirozenou krásu, ale je obtížné ji udržovat.

Geometrický tvar

zahradní cesty-pokládka-geometrický-kámen-obklady-rostliny-mix

Vytvářejte zahradní cesty a dosáhněte romantického vzhledu na zahradě

vytvořit zahradní cesty příroda krásné voňavé barevné čerstvé nápady zahrada

Barevné a svěží – plná relaxace je zaručena

vytvořit zahradní cesty čerstvé barevné talíře mnoho barevných květin

Tradiční zahradní cesty připomínají dům prarodičů

Vytvořte zahradní cesty rovně ze standardní malé zahrady

Svěží výsadba a klasický zahradní nábytek

vytvořit zahradní cesty rovný design zahrady vnější design

Design zahradních cest je různorodý

Vytvořte zahradní cesty rovně a vytvořte dva příklady kamene

Stylový vzhled venkovního prostoru

vytvořit zahradní cesty dřevěný materiál květiny klasické venkovní

Vyberte si materiál a tvar podle svého vkusu

kámen nebo beton mnoho variant design mimo oblast

Nášlapné kameny pro krásný design zahrady jsou vždy aktuální

Vytvořte zahradní cesty na celé pěšině, zakřivené jednotlivé nášlapné kameny

oblázky nápady venkovní plochy pokládat kamenné desky

Vytvořte zahradní cesty zakřivené zahradní cesty tvar keřů kámen

vytvořte zahradní cesty pěkné a příjemné spousty tipů na rostliny

vytvořit zahradní cesty klasický tradiční dům zahradní pěšina

vytvořit velikost tvar různé chuť nápady nápady

design zahradní cesty rostliny svěží zelené bílé nášlapné kameny

vytvořit zahradní cesty rustikální kompozice pěkná a útulná zahrada