Návrh a údržba zahrady

Výsadba velkých květináčů: nápady pro kombinace rostlin

Velké kombinace secích strojů-Heuchera-Lobelia-Monet-hange-verbena-dwarf-hloh

Dekorativní květináče jsou přínosem pro každý dům a balkon. Velký květináč ale jsou vhodnější pro prostorné oblasti, jako je terasa na zahradě, a mohou rychle zkrášlit holá zákoutí. Mohou také sloužit jako obrazovky ochrany osobních údajů nebo skrývat popelnice. Správná výsadba je však obzvláště důležitá, aby velké secí stroje mohly být funkční a fascinující zároveň. Přečtěte si naše tipy a triky pro úspěšné kombinace rostlin a podívejte se na nádherné příklady!

Výsadba velkých květináčů – trik

Výsadba velkých květináčů-Okrasná tráva-Carex-Ice-Dance-Heuchera-Švestka-pudink-Lysimachia-nummularia-Penny-bylina

Výběr správných rostlin je zvláště důležitý pro výsadbu velkých sazečů. Nejen, že musí mít stejné nároky na světlo, vzduch a vodu, musí spolu také dobře vypadat. Zde máte k dispozici různé možnosti:

– Stejné druhy rostlin, různé barvy

– Stejná barva, různé rostliny

– Variace na společné téma, jako je Středomoří atd..

Obzvláště úspěšný trik při kombinování rostlin ve velkých secích strojích je koncept „Thriller, Filler, Spiller“. To znamená jednu rostlinu jako zvýraznění, jednu jako výplň mezery a jednu, která visí přes okraj. Pro „thriller“ si můžete vybrat poměrně vysokou rostlinu, jako jsou konopné lilie, novozélandský lněný nebo penonový trávník nebo fontánová tráva. Podívejte se na níže uvedené příklady a získáte lepší představu o konceptu.

Výsadba velkých květináčů – příklady úspěšných kombinací

Velký květináč-závod-novozélanďan-len-phormium-pennywort

Ve velkém květináči: phormium, pennywort ‘Aurea’, jahodník, bílé jiřiny a begónie, koše se žlutými pelerínami.

Ve středně velkém květináči: uprostřed světle žluté koše na peleríny, žlutý Calibrachoa „Million Bells“ a malý tlustý list.

pěkná barva a optická výška

dřevěná koryto-zahradní výsadba-Euphorbia-Ascot-Rainbow-chryzantémy

Uprostřed – perlové proso (Pennisetum glaucum). Evergreen spurge Euphorbia Ascot Rainbow, sluneční klobouk sombrero, rezavě zbarvené chryzantémy a věčné lékořice doplňují uspořádání.

Kontrast mezi fialovou a žlutou

Acer-circinatum-Little-Gem-Heuchera-Zwergkonifer-Libertia-ixioides-Vinca-maculata

To je také pěkné uspořádání pro velké secí stroje. Skládá se z zakrslého javoru, purpurového údolí s purpurovými listy, zakrslého jehličnanu, Libertia ixioides Goldfinger a velkolisté stálezelené „Maculata“. Jak vidíte, ve vaně s rostlinami byly vytvořeny různé úrovně. Nejvyšší rostliny jsou zcela vzadu, zatímco nižší jsou vysazeny vpředu.

Konopné lilie a phormium uprostřed sázecích strojů

květináč-velká-rostlina-kombinace-phormium-sladké brambory-réva-canna-lilie

Canna je rostlina milující slunce, která je ideální pro umístění na slunci. Můžete také vytvářet krásné textury a vytvářet kombinace s travinami. Jak je vysvětleno výše, můžete nejen zasadit velmi vysoké květináče s rostlinami v různých výškách. Využijte výšku květináčů a vyberte si typy, které spadnou a ozdobí vnější stranu květináčů.

Konopné lilie jako vrchol

Velké sázecí stroje-rostliny-trikové uspořádání-vysoké

Zde můžete vidět další úžasné využití canny. Vzhledem k tomu, že roste velmi vysoko, může buď tvořit pozadí aranžmá, nebo může být zvolen jako střed, přičemž kolem něj zasadíte nějaké nižší květy. Pro výše uvedený příklad byly vybrány bílé kvetoucí exempláře, včetně petúnií, stejně jako okrasné trávy a závěsné rostliny. Velký secí stroj je navržen všude kolem.

Břečťan, barevné kopřivy a kapradiny

planter-výsadba-nápady-břečťan-barevné kopřivy-kapradiny

Vzhledem k tomu, že břečťan krásně bujně roste, můžete jej použít jako půdopokryvnou vrstvu nebo výplň mezer ve svém květináči. Kapradiny stejné barvy opět dodávají texturu, zatímco rostliny s barevnými listy mohou přidat nějaké akcenty. Barevné kopřivy jako tady nebo kvetoucí begónie se skvěle hodí a navozují příjemnou atmosféru.

krásná kombinace rostlin pro každou terasu

Summer-bulb-cleaner-grass-helichrysum-calibrachoa-crossanda-alternanthera-chřest kapradina

V této kompozici na léto byla tráva čistšího penonu kombinována s Helichrysum, Calibrachoa crossanda, Alternanthera a chřestovou kapradinou. Bylo použito obdélníkové vědro, do kterého byly rostliny vysazeny střídavě, přičemž střed a pozadí tvořila tráva. Při vytváření aranžmá si klidně pohrajte s barvami.

kombinujte tmavé a světlé odstíny

Velké květináče vysazují trávu z kombajnu, pelargónie a lamp

Světlé a tmavé barvy se v tomto rostlinném uspořádání úspěšně navzájem kombinovaly. I zde lze nalézt čistší trávu pennon, která vyčnívá uprostřed ostatních hustých rostlin. Muškáty lze také najít a potěšit nejen svými barevnými listy, ale také atraktivními květinami po celou sezónu.

Odrůdy rostlin visící přes okraj sazeče

velkoplošník-výsadba-vysoká-hloubka-závěsné rostliny

Závěsné rostliny lze báječně použít na fasády domů a použít jako dekoraci. Pokud jste si naplánovali květináč před každé okno, můžete snadno uvažovat o takových typech rostlin. Vyberte si například dva druhy s různými barvami listů a zkombinujte je s kvetoucími exempláři, které rostou vzhůru na pozadí.

Jehličnan v kbelíku

Velké květináče - rostliny - heuchera - okrasná tráva - zakrslá borovice

Pro velké secí stroje můžete dokonce použít jehličnany. Aranžmá nemusí vždy sestávat z mnoha druhů rostlin. V závislosti na velikosti rostliny mohou stačit tři, jako je tomu v tomto případě. V pozadí vidíte zakrslou borovici a před ní heucheru a okrasnou trávu. Tyto typy lze samozřejmě také nahradit jinými.

velkoplodý-výsadba-kuchyňské byliny-středomoří

A pokud z kontejnerových úprav nechcete získat jen dekorativní užitek, můžete použít bylinné rostliny. Můžete je kombinovat se saláty nebo jinou zeleninou a získat nejen hezký poutač, ale také se můžete těšit na sklizeň brzy a pochutnat si na produktech z vlastní zahrady. I zde se můžete vědomě rozhodnout pro rostliny s barevnými listy, aby uspořádání vany vypadalo ještě zajímavěji.

velkokapacitní výsadba kopřivové spáry

Kopřivy barevné jsou v nejrůznějších barvách. Proto má smysl kombinovat je také mezi sebou navzájem. Vytvořte bujnou kompozici nebo zasaďte dva až tři vzorky a vyplňte mezery jakýmikoli kvetoucími nebo zelenými druhy rostlin, jak bylo provedeno v tomto příkladu. K tomuto účelu jsou vhodné i zemní kryty.

kombinace velkých plantážníků s barevnými rostlinami

V zásadě můžete použít jakýkoli druh rostliny, který je vhodný i pro velké květináče a také můžete něco vymyslet sami. Naše příklady jsou pro inspiraci a rychlý přehled některých nejoblíbenějších typů, které můžete použít.

velké výsadby-vany-výsadba-stín-milující-rostliny

kombinovat velké výsadby-vany-výsadby-rostliny-stejné podmínky

velké rostlinné kostky-rostlina-petúnie-caladia-lví tlama

velké-květináče-rostlina-novozélanďan-len-phormium-střed

velké rostliny-květináče-rostlina-novozélanďan-len-phormium-heuchera-odrůdy-okrasná tráva

velké-výsadba-hrnce-výsadba-caladias-sladké-brambory-vinná réva

velké výsadby-vany-výsadba-vysoké-rostliny-závěsné-odrůdy rostlin

výplň velkých rostlinných květináčů-rostlin-zvýraznění-mezery

velké výsadby-vany-výsadba-barevné kopřivy-lampa-čištění trávy-sladké brambory-réva