Návrh a údržba zahrady

Vodní hry na zahradě – nápady na design s jezírkem a zahradní fontánou

Nápady lekníny vysoké rostliny dřevěný nábytek zahradní cesta

Vodní hry na zahradě Mít je určitě jedním ze snů mnoha zahradníků. Rybník se může stát výrazným středobodem vaší zahradní kompozice, protože nepochybně rychle upoutá pozornost. Při zdobení těchto míst je však třeba být opatrný, protože tam musí být vytvořeny určité podmínky, aby se druhům rostlin a květin kolem nich dařilo. Rostliny, jako je kosatec nebo kosatec, také známé jako kosatce, nebo bergenie nebo mladina, vodomilné odrůdy růží, hrají při výzdobě takto vlhkých míst v zahradě neocenitelnou roli. Vodní systém je vždy organicky zapsán do okolní přírody a ve venkovním prostoru vytváří harmonii a krásu, oživuje vaši zahradu. Pokud se rozhodnete navrhnout vodní zahradu, nikdy nebudete litovat! Opravdu to stojí za to!

Vodní hry na zahradě – jak navrhnout vodní zahradu?

Zahradní přírodní vzhled klasický design nápady rostliny

Půda kolem přirozeného vodního systému je prakticky vždy mokrá a bažinatá. Lze zde pěstovat typické pobřežní druhy rostlin. Určitě se jim tam opravdu daří. Pokud kolem rybníka nebo bazénu umístíte altán nebo lavičku, můžete zde vytvořit malou relaxační zónu. Můžete je ozdobit popínavými rostlinami a vytvořit tak nádherné místo k odpočinku. Pokud je váš vodní systém pouze na okraji zahrady, můžete atmosféru na vnitřním nádvoří oživit obloukem nebo plotem zdobeným popínavými rostlinami. Velmi zajímavě a nápadně vypadají květinové a rostlinné druhy jako plamének nebo plamének, chmel, divoká réva – rostliny, sladký hrášek nebo plochý hrášek, nasturtium a další. Chcete -li tento vlhký kout dále ozdobit, můžete sem vysadit vytrvalé trvalky a okrasné keře. Chcete -li dokončit vnější rozvržení, můžete k plotu přidat také krásné kvetoucí keře, například sněhovou kouli, trubkové keře (Philadelphus), hloh.

Vodní prvky v zahradě – rozdělte oblast kolem bazénu na zóny

Zahradní nápady vodopád vysoká tráva kamenné oblázky

Okolí bazénu lze podle stupně vlhkosti rozdělit na tři zóny:

 1. Mokrá zóna – mělká voda na břehu, hluboká 10-40 cm

 2. Vlhká oblast v blízkosti vody.

 3. Suchá plocha s normální zahradní půdou vhodnou pro stromy a vytrvalé byliny.

Vodní prvky v zahradě – umístění pěšin si naplánujte předem

Vodopád Holzweg kreativní nápad zahradní design nápady nápady

Při navrhování Vodní hry na zahradě  také si musíte předem naplánovat umístění pěšin. Je nutné vypočítat pohodlný a praktický přístup k bazénu vody. Toto úžasné zákoutí také vyžaduje správný výběr rostlin s přihlédnutím k mokrým podmínkám. Chcete tam dosáhnout romantického vzhledu? Žádný problém! Poté můžete umístit různé rostliny milující vodu do květináčů a košů kolem vašeho vodního systému. To dává celé vaší venkovní ploše zvláštní nádech, že? Na břehu rybníka, ve vlhké zemi, bažinatých růží se báječně daří. Dělají vynikající oblouky. Vodní plocha bazénu odráží nádherné tvary rostlin a jejich zářivé barvy. Můžete si tak každý den užívat nádherný obraz u vody. Bažinaté růže kvetou do 6 týdnů a šíří svou jemnou vůni v zahradě. Květinová trubka (Canna) kvete vedle nich ve žlutých a oranžových barvách a svými velkými listy vytváří nezapomenutelný obraz.

Pokud je v zahradě vodopád, vodní prvek se stává obzvláště pozoruhodným. Pokud jde o vegetaci zde, kde může být hloubka vodní vrstvy až 5 cm, můžeme doporučit následující druhy rostlin: vodní duhovky, verbeny, kapradiny a mnoho dalšího.

Vodní prvky v zahradě – rostliny vytvářejí přirozený vzhled

vytvořte cihlový okraj leknínu vysoké bylinné oblázky

 Přibližně od vodního systému můžete mít následující druhy rostlin: husí plnovous (aruncus), rebarbora, petrklíče, kapradiny.

Hosta se skvěle daří ve vlhkých, vlhkých půdách. Pro působivou kompozici byste však mohli mít rostliny s různou dobou kvetení, jako jsou vrabci, lučištníci (Filipendula), lilie, muškáty a další. Nádherní vrabci, vodní kosatce a další dělají nádhernou podívanou, když se jejich barevné a krásné květiny odrážejí ve vodě.

 Rostliny na břehu

Rostliny s přirozeným vzhledem obklopují klasický vzhled trávníku

Pěstováním rostlin v další zóně se obvykle dokončí návrh pobřežní zóny. Každé jaro je spousta jasně zlatožlutých květů, včetně měsíčku bahenního. Poté, co v létě kvetou barevné petrklíče, přidají se kosatce, bahenní kala, kapradiny a rebarbora, které vytvoří jedinečný vzhled vodní zahrady.

Rostliny ve vlhkých oblastech zahrady vyžadují větší péči. Během vegetačního období je nutné zajistit v půdě stálou vlhkost. V období sucha, kdy substrát rychle schne, je třeba rostliny důkladně zalévat.

zahradní jezírko a zahradní kašny

Zahradní fontána vysoké stromy kamenný okraj rybí rostliny

Vodní hry na zahradě – vodopád

Vytvořte vodní zahradu. Rozdělte rostliny na zóny. Vodopád

Zahradní cesta z dlažebních kostek

Dlažební kostky zahradní jezírko dvě kovové židle zahradní cesta dlažební kostky

Zahradní kašna z kamene

Zasaďte zahradní kašnu včetně vytvoření betonového jezírka

Vytvořte přídělovou zahradu – útulné posezení a zahradní jezírko

Zahradní jezírko tipy na vodní rostliny

Vodopád poskytuje v horkých letních dnech osvěžení

Zahradní dlažební kostky oblázková cesta pergola BBQ krb

Dlaždice exotických rostlin vybírají nápady na design

Zahradní fontána zahradní jezírko rostliny leknínu živé ploty

Přírodní vzhled kamenné hrany zahradní cesty rostliny tipy triky

Zahradní kameny rybí rostliny tipy na péči nápady vodopád

Zahradní nápady příklady velké vodní rostliny lekníny rákosí

Nápady na vodopád obsahují exotický malý dvorek

vytvořte klasický vzhled lucerny s přirozeným vzhledem

Klasický design vodopádu Základní principy dveří

Vytvořte zahradní jezírko zahradní přístřešek trvalky stálezelené

Zahradní jezírko leknín vodní prvky v zahradě vysoká tráva