Návrh a údržba zahrady

Visící sukulenty visící – nápady na design se závěsnými rostlinami do interiéru i exteriéru

závěsné sukulenty vystavují design doma rostlinný půdní skleněný kontejner interiérový design

Visuté nebo popínavé rostliny podle všeho rostou na popularitě. Najdete je téměř kdekoli v závěsných koších, mini zahradách, konvicích, živých věncích nebo na vertikálních zahradách. Vypadají skvěle zejména tam, kde jsou kombinovány s jinými rostlinami a dodávají každému aranžmá spoustu šarmu a charakteru. Z tohoto důvodu se v tomto příspěvku soustředíme na možné varianty, pokud chcete své sukulenty pověsit doma nebo venku. Některé jsou podobné rámečkům obrázků, zatímco jiné mohou mít tvar písmen. V závislosti na vašem estetickém a stěnovém prostoru určitě najdete něco, co vás trochu přiblíží ke krásné vertikální zahradě.

Jaké typy sukulentů navrhnout závěsné

visící šišky sukulenty detail

Mít doma rostliny je vždy stylové a v posledních letech jsou stále oblíbenější. Mnoho lidí se snaží maximalizovat ten malý dotek zeleně ve svém obytném prostoru a vnést do svého domu závěsné zahrady. Mít doma rostliny nejen pomáhá kvalitě ovzduší, ale doslova přináší trochu života vašemu statickému nábytku.

nástěnné závěsy sukulenty dotek zelené dřevěné rámové stěny stolu

Když vám chybí potřebné množství rostlin, vždy se na vašich zdech najde řešení. Sukulenty fungují dobře pro tento typ umístění, protože rostou pomalu a mohou se zdržovat mezi zavlažováním. Udržet tyto rostliny naživu by tedy nebylo tak složité a nepotřebujete k tomu žádné zahradnické znalosti. Mnoho výrobců vytvořilo závěsné a stylové sukulenty v květináčích, které můžete použít k vložení vaší oblíbené odrůdy. Když je hotovo, výsledkem je nádherná řada zelených barev a textur, které mohou být výrazem v každé místnosti.

rezavá rustikální mřížka staré zařízení používat sukulenty závěsná zeď

Pokud jste někdo, kdo vždy visel na koších, ale má rád sukulenty, možná si říkáte: „Jaké jsou moje možnosti?“ Visí spousta sukulentních rostlin, které jsou ideální pro zavěšení do košů. Některým sukulentům je nejlepší růst vysoko nebo přímo z květináče. Existuje však mnoho neobvyklých způsobů pěstování sukulentů visících na různém nábytku, takže můžete svému domovu dodat zajímavý nádech.

Senecio Rowleyanus – hrachová rostlina

senecio rowleyanus závěsný květináč poloha cihlová zeď roh

Původně pochází z Jižní Afriky, tyto rostliny jsou vyhledávány pro svou krásu a všestrannost. Vypadají skvěle, ať je držíte kdekoli, a dodávají vašemu aranžmá další rozměr. Od závěsných košů po malé čajové šálky může hrachová rostlina upoutat pozornost lidí. Stonky mohou být až 90 cm dlouhé a zůstávají viset jako sukulenty. Při řezání se stonky rozdělí na dvě nebo více a dále rostou. Stonky jsou lemovány malými, kulatými, hráškovitými zelenými listy. Tyto rostliny nejsou mrazuvzdorné.

Senecio Herreianus nebo visící ragwort

senecio herreianus rostlinný květinový lis mimo zahradní design vypadá svěží

Ty jsou velmi podobné běžnějším Senecio Rowleyanus. Rozdíl však spočívá ve tvaru zelených listů. Mají spíše špičaté a oválné listy než kulaté. Stonky mohou být až 90 cm dlouhé. Řezané stonky lze snadno přenášet a zakořenit. Řezané rostliny se rozdělují a budou dále růst. Tyto sukulenty také vypadají krásně v závěsných koších, ale mohou být také vysazeny jako půdní kryt. Když jsou v zemi, plazí se a pokrývají zemi. Visící ragwort proto musíte chránit před mrazem.

květináč senecio herreianus zavěšený na dřevěnou venkovní zahradu s červeným plotem

Zavedené rostliny tolerují sucho. Když je suchá, potřebujete půdu s dobrou drenáží a vodou. Umístěte sukulenty visící do částečně zastíněné oblasti mimo intenzivní odpolední slunce. Vytvářejí bílé nadýchané květy, které voní po vanilce.

Sedum Morganianum (hadí rozchodník)

rozchodník rozchodník sluneční světlo porcelán hrnkové květiny

Pocházejí z jižního Mexika a jsou velmi podobné Sedum Burrito. Rozdíl spočívá ve tvaru listů. Mají delší a plošší limetkově zelené až modrozelené listy, které jsou špičaté. Stejně jako Sedum Burrito jsou velmi oblíbenými rostlinami, které se používají v závěsných koších nebo jako koncové rostliny v různých úpravách.

sedum morganianum hadi rozchodník visící na zdi

Jakmile vysadíte hadí rozchod, jsou velmi odolné vůči suchu. Dobře propustnou půdu a vodu potřebujete pouze tehdy, když je horní vrstva půdy suchá. Před dalším zaléváním dejte rostlině pořádně napít a počkejte, až půda znovu vyschne. Nejlépe to dělají s jasným, ale nepřímým slunečním světlem.

Rostlinné palety

paleta přírodní dřevěná sekačka sukulentní dekorace závěsná na zeď

Z hlediska interiérového designu jsou palety již několik let velmi trendy, což je dáno jejich univerzálností. Ty také mají atraktivní rustikální vzhled a můžete je namalovat jako rám stěny jako holé dřevo nebo jak se vám líbí.

dřevěný plot sukulenty uspořádat rostliny dřevěný rám vystavit závěsné zahrady svislé nádvoří

Pokud chcete více rostlin, ale nemáte na ně místo, můžete si vytvořit vertikální zahradu. Existují speciálně vyrobené secí stroje, které vám umožňují naplnit je různými závěsnými sukulenty. Jinak můžete jen zasadit normální paletu. Spousta kreativních myslí po celém světě je vytváří také jako nástěnné závěsy a vše, co musíte udělat, je přidat rostliny.

Rostliny sukulenty visící v drátěném koši nebo jako věnec

závěsný koš řetěz šťavnatý dům zahrada sluníčko

Drátěné koše jsou také skvělou volbou, protože umožňují sukulentům správně odtékat pokaždé, když je zaléváte. Pro kreativní typy, kteří si rádi hrají se svými rostlinami, je to správný způsob, jak takové rostliny umístit do závěsné polohy.

Geometrický květináč visící ze sukulentů

Použijte drátěné koše, které vyložíte mechem nebo kokosovým vláknem, a ne robustní plast, protože sukulenty, které zasadíte, potřebují velmi rychlé odvodnění. Hardy sukulenty zůstávají venku po celý rok, ale někdy potřebují na jaře trochu láskyplné péče, jinak potřebují velmi málo vody.

zobrazit závěsné sukulenty design doma věnečky rostlin sami dělat barevné

Barevný věnec je také skvělý způsob, jak někoho uvítat u vás doma nebo ho pověsit na zeď. Pro zalévání věnce jednoduše namočte celý věnec na několik minut do vody, frekvence zalévání závisí na tom, kde žijete. Doufáme, že naše návrhy byly pro vás inspirativní a že je můžete realizovat sami doma.