Návrh a údržba zahrady

Visící stromy v zahradě pro romantickou atmosféru

visící stromy-zahrada-plačící vrba-vyvýšená postel-dřevo-keř-terénní úpravy

Se závěsnými stromy docílíte romantického designu na zahradě. I jeden strom udělá velkou změnu, se kterou dosáhnete nejen skvělého stinného místa, ale také vytvoříte působivý poutač. Rádi bychom tento článek věnovali těmto romantickým dřevinám a představili vám nejběžnější druhy na zahradu. Pokud hledáte nový šperk, určitě se poohlédnete i po tomto článku Visící stromy na zahradě rozjímat. Nechte se inspirovat a zapůsobit na naše obrázky.

Visící stromy v zahradě – elegance a půvab

Haengebaeume-zahradní dům-design-předzahrádka-velké-stromy-vrba-trávník

Visící stromy v zahradě vyzařují eleganci a půvab. Vytvářejí uklidňující atmosféru a tímto způsobem zaručují nejlepší možnou relaxaci v den volna, o víkendu nebo během dovolené. Protože takový strom může drasticky změnit krajinu ve vaší zahradě, jsou oblíbenou volbou pro designéry.

Visící stromy v zahradě s atraktivními větvemi a listy

závěsné stromy-zahrada-japonská-katsura-stromy-venkovní-výsadba

Zvláštností visících stromů na zahradě nejsou jen visící větve. Často jsou pokryty hezkými listy a v určitých obdobích roku mají hezké květy. Získáte tak vysněnou dekoraci na zahradě, ze které se budete v roce těšit dlouho.

Druhy v závěsných stromech

závěsné stromy-zahrada-rustikální-srub-skalka-zahrada-skalka-dřevo-fasáda

Existují tři druhy závěsných stromů. Liší se hlavně tvarem koruny. Na jedné straně je zde typ Reflaxa. Jedná se o závěsné stromy, ve kterých jsou větve silně zakřivené a visí přímo dolů. To dává stromu celkově poměrně úzkou postavu.

Visící stromy Pendula a Inversa

Zavěšené stromy-zahrada-posezení-stín-jídelní stůl-židle-dřevo-středozemí-oblázky-podlaha

Závěsný strom Pendula se také nazývá Pendens nebo Pendulina. Větve na ně také visí, ale nejprve vytvoří duhový tvar. Inverzní forma má také zajímavý tvar. Větve nejprve rostou vodorovně, tj. Vodorovně k zemi, než spadnou dolů. Tyto dva druhy získávají širší postavu.

Kde na zahradě?

závěsné stromy-zahrada-třešeň-bílé květy-originální-kmenový přízvuk

Visící stromy na zahradě vypadají skvěle všude. Prostředí vypadá na jednom zvláště přirozeně, protože ve volné přírodě v takových vlhkých oblastech rostou některé visuté dřeviny. Visící strom ale bude také vítaným dekorativním akcentem u vstupní brány, podél zahradní cesty nebo uprostřed hezkého záhonu.

Uvolněte atmosféru

visící stromy-zahrada-sakura-strom-květy-bílá-rybník-výsadba

Velmi přísnou a rovnou zahradu lze prolomit pomocí závěsného stromu. Především hezké posezení s lavičkou nebo malou hrací plochou pro děti pod visícím stromem působí velmi romanticky a zaručí vám příjemný stín i v parném létě.

Na malé zahrádce

Haengebaeume-zahrada-moruše-přední zahrada-romantická postel-keř-květiny

Většina visících stromů je určitě velmi velká. Přesto existují menší odrůdy, které můžete snadno vysadit na menší zahradě, aniž byste se museli starat o velikost, když jsou plně dospělé. Tímto způsobem nepochybně přidáte hodnotu malé zahradě. Jak vidíte, závěsný strom na zahradě je vždy skvělou volbou! Jako alternativu ke stromu můžete také zvolit visící keře.

Samostatně nebo v kombinaci s jinými stromy?

visící stromy-zahrada-růžové květy-třešeň-japonec

Vzhledem k tomu, že závěsné stromy na zahradě jsou samy o sobě velmi atraktivní, vysazují se obvykle jednotlivě. Pokud však dáváte přednost výsadbě skupiny stromů, je nejlepší zvolit závěsné stromy v různých velikostech a s různými barvami a tvary listů. Romantický vzhled je tedy zachován.

Rybník jako iluze

visící stromy-zahrada-modřín-jehly-zelená-atraktivní-rostlina

To, že nevlastníte rybník, neznamená, že nemůžete vytvořit takové prostředí. Toto je obzvláště skvělá volba, pokud nemáte čas na údržbu zahradního jezírka, ale přesto byste chtěli mít takové prostředí na zahradě. Za tímto účelem jednoduše spojte visící stromy na zahradě s travinami a rákosím, které obvykle rostou na březích rybníků.

Visící strom jako náhrada za vodní prvek

Haengebaeume-zahrada-smrk-ovoce-zelený-jehličnan-inspirace

Padající větve visících stromů v zahradě připomínají kašnu. Z tohoto důvodu můžete nahradit vodní prvek vrbou nebo jiným závěsným stromem. Pokud už ale máte na zahradě vodní prvek nebo jezírko, jsou to přesně ty správné oblasti pro závěsný strom.

Atraktivní v každém ročním období

závěsné stromy-zahrada-habr-přední zahrada-atraktivní-vchod-design

Visící stromy na zahradě jsou nepochybně hezké na pohled v každém ročním období. Na jaře stále malé, jemné listy vypadají velmi krásně, v létě zase získávají atraktivní zelené odstíny. Existují druhy, u nichž se listy na podzim nádherně a jasně zbarví. A dokonce i v zimě se můžete těšit ze zavěšených větví, které jsou ještě atraktivnější, když jsou pokryty bílým sněhem.

Různé velikosti

závěsné stromy-zahrada-červené-listy-javor-umění-keř-řezané koule

Jak již bylo zmíněno, pro závěsné stromy na zahradě máte velký výběr různých velikostí. Který z nich si vyberete, závisí nejen na vašem vkusu, ale také na tom, jak velká je vaše zahrada a kolik stromů chcete zasadit. Důležité je to s visícími stromy nepřehánět. Příliš vysoké číslo jednoduše ubírá poutavému vzhledu stromu a také vypadá jako příliš dobrá věc.

Velké visící stromy v zahradě

Haengebaeume-zahrada-borovice-skalka-terénní úpravy-vyvýšená postel-květiny-žlutá

Mezi větší odrůdy patří atraktivní stříbrný javor (Acer saccharinum), vrba bílá (Salix caprea) a některé druhy břízy. Jakkoli jsou tyto závěsné stromy na zahradě působivé, je pro ně opravdu hodně místa. Z tohoto důvodu je pravděpodobnější, že budou vybráni pro veřejné parky nebo větší rybníky a jezera.

Závěsné stromy malé a střední velikosti

závěsné stromy-zahrada-třešeň-poutač-kulatá postel-levandule-dekorace

Tyto velikosti jsou mnohem vhodnější pro soukromou zahradu. Pokud je místa velmi málo, můžete si také vybrat mini varianty jako závěsné stromy na zahradě, které jsou stejně hezké jako větší druhy, ale pouze máte na zahradě dostatek volného místa.

Visící stromy na zahradě – péče

Haengebaeume-zahrada-záhon-stín-rostliny-bílá-přední zahrada

Hlavní věc, kterou je třeba mít na paměti, je, že korunu je nutné pravidelně stříhat. Visící stromy v zahradě tak získají dokonalý tvar, který je příjemný pro oči. Kromě toho je třeba odstranit nové výhonky, které vyrůstají z kmene, protože to zaručuje perfektně tvarovaný kmen.

druh

Visící stromy v zahradě vrba-řez-kulatý tvar-květy-purpurová-švestka

Existují všechny druhy typů a tvarů visících stromů. Už jsme to zmínili. Nebude tedy problém najít pro svou zahradu ten perfektní. Nebo ano? Velký výběr může samozřejmě také znamenat, že výběr bude o to těžší. Protože jak byste si měli vybrat mezi několika oblíbenými?

Těžká volba

Haengebaeume-zahradní květy-bílý-ovocný strom-bílá-fasádní-dům

S tím vám můžeme pomoci pouze tím, že vám představíme některé oblíbené odrůdy pro zavěšení stromů na zahradě. V zásadě máte na výběr mezi velkými a malými, původními a exotickými, elegantními keři, jalovcovými keři a dokonce i některými ovocnými stromy. Vyberte si sami!

Smuteční vrba

Visící stromy v zahradě step-živý plot-vrba-trávník-šik

Plačící vrba je klasikou mezi visícími stromy v zahradě. Jen si představte, jak se jejich hezké větve kymácejí sem a tam ve větru. Ať už uprostřed zahrady nebo u zahradního jezírka, plačící vrba zaručeně hodně změní vzhled vaší zahrady. Je zvláště účinný před většími a tmavšími stromy.

Péče a druhy smuteční vrby

Haengebaeume-zahrada-vrba-přízvuk-kulatý-keř-dlažební kostka

Velkou charakteristikou plačící vrby je, že je velmi nenáročná na péči a nenáročná. Navíc je skvělým poutačem v každém ročním období. Nejlepší je vybrat si mezi Salix caprea, který je obzvláště působivý na jaře, když kvete, stejně jako jemnější Salix purpurea a Salix alba.

Bříza

visící stromy v zahradě bříza-malý-park-design-vrba-hezká

Bříza je k dispozici také ve tvaru s visícími větvemi. Tento strom je skutečným klenotem, který je oblíbený zejména v parcích. Atraktivní bílá kůra dělá z těchto závěsných stromů na zahradě s větší plochou nebo v parku nejen poutače jednotlivě, ale také v menších a větších skupinách.

Oblíbené druhy břízy

závěsné stromy-zahrada-bříza-listy-bílý-kmen-kůra-romantický-venkovní-design

Větve odrůdy Joungi vytvářejí v krajině příjemný nepořádek. Další variantou pro zavěšení stromů na zahradě se zavěšenými větvemi je odrůda Fristis, která má stále dosti kulatou korunu. Ale všechny druhy břízy mají jednu společnou věc a tou je jejich ladný pohled. Poněkud starším druhem pro zavěšení stromů na zahradě je bříza Ulmus scabra. Byl vyšlechtěn již v roce 1826. Tyto břízy jsou zvláště vhodné jako závěsné stromy na zahradě, pokud si ceníte hustého stínu. To je způsobeno velmi hustými větvemi.

Hrach obecný (Caragana arborescens)

Visící stromy v zahradě hrachový keř-nápad-žlutý květ-deko

Pokud hledáte malou variantu pro zavěšení stromů na zahradě, je tento keř dobrou volbou. Patří k závěsnému stromu Pendula a jeho tvar lze přirovnat k deštníku. Tento tvar je tvořen staršími větvemi. Nové výhonky rostou na vnější periferii. Listy dodávají kompresi atraktivní vzhled.

Rowanberry (Sorbus aucuparia)

Haengebaeume-zahrada-jeřáb-bobule-červené-bobule-dekorativní-keř

Pěkná jeřabina má také druh s visícími větvemi. Krásné, zpeřené listy jsou jedním z důvodů, proč jsou tyto visící stromy k vidění na zahradě nebo v parku. Kromě toho jsou tu také atraktivní, kanylově červené bobule, které zdobí keř a tím i vaši zahradu.

Jasany

Visící stromy v zahradě jasan-zahradní cesta-zastřešení-nápad-živý plot

Visící druh jasanů Fraxinus excelsior ‘Pendula’ byl v Anglii velmi populární již v 18. století. A i dnes jsou žádané jako visící stromy na zahradě. Pokud máte na zahradě jasan, už nepotřebujete pergolu ani baldachýn do stínu. Postará se o to široká koruna ve tvaru duhy. Druh Fraxinus excelsior je také skvělou variantou pro zavěšení stromů na zahradě. Zde starší větve divoce rostou společně a vytvářejí asymetrický tvar koruny, ale mladé větve visí dolů podle potřeby.

Jabloň (Malus pumila)

visící stromy v zahradě jabloň-atraktivní-květy-růžovo-bílo-romantické

S touto variantou pro zavěšení stromů na zahradě můžete nádherně spojit krásné s užitečným. Nedostanete jen visící větve, které mohou sahat až k zemi. Na jaře je strom dokonce ozdoben nádhernými, fialovými květy. Po létě zdobí strom lahodná jablka ve žluté nebo červeno-zelené barvě. Existuje také další druh, ve kterém větve rostou do strany a vytvářejí tvar deštníku. Květy jsou v tomto případě bílo-růžové.

Moruše (Morus) 

závěsné stromy-zahrada-moruše-strom-zdravé-ovoce-ovocné stromy-zahradnictví

Středně vysoké závěsné stromy můžete získat na zahradě s moruší za předpokladu, že si zvolíte závěsný druh. Dosáhne výšky pouze 3 až 4 metry, což je ideální pro malou zahradu. Kromě svých dekorativních vlastností dostává moruše také lahodné ovoce. Větve dosahují k zemi a tvoří oblast, která připomíná stan. Morušovník lze nařezat dle libosti.

Kaštan

Haengebaeume-zahrada-kaštanové květy-bílá-park-krajina

Kaštan určitě znáte a pravděpodobně vás bude zajímat, co tento strom dělá v našem článku o visících stromech na zahradě. Důvodem je jednoduše to, že má také visící kmen, který je ještě působivější než jeho oblíbený parkový bratranec.

Rostlina jalovec

visící stromy-zahrada-jalovec-stálezelená-rostlina-atraktivní-zeleň

Už jsme zmínili jalovec jako nápad na zavěšení stromů na zahradě. Tento typ závěsného stromu zahrnuje také borovice, jedle, thuja a modřín. Představují také zajímavý přízvuk jako visící stromy v zahradě a překvapují každého svým vzhledem a efektem.