Návrh a údržba zahrady

Tipy pro návrh zahrady – Typické prvky chaty

prvky z farmy zahradní rostliny druhy pštrosů

Typický Prvky ze zahrady chaty jsou snadno rozpoznatelné. Vytvořte romantiku chaty na zahradě podle těchto jednoduchých tipů.

 Prvky ze zahrady chaty – neformální vzhled

Neformální struktura zemědělské zahrady

Chatové zahrady vypadají spíše neformálně. Obvykle jsou bohaté, volně kvetoucí a někdy dokonce neomezené. Chcete -li získat neformální vzhled, vyhněte se výsadbě v přímých liniích nebo vzorech. Nechte rostliny růst v kaskádě a ohýbat se nad cestami. To jim dodává kouzlo. A pěstujte takové rostliny, které se objevují na nečekaných místech.

 Prvky ze zahrady chaty – typické rostliny

prvky zahradní pivoňky

Zahrady chatek nemají rády nové odrůdy. Obvykle jsou naplněny stejnými tradičními oblíbenci, se kterými vyrůstala vaše babička. Některé populární příklady jsou Pivoňky, květiny kosmu, červené náprstníky, snapdragons, macešky, columbines, krvácející srdce a sléz.

Vyberte si pohodlný zahradní nábytek

prvky z farmy zahradní židle adirondack zahradní nábytek

Dělat Proměňte svou zahradu na chatě v oázu klidu venku výběrem pohodlného zahradního nábytku. Vyhněte se všemu modernímu. Místo toho se rozhodněte pro židle Adirondack, proutěné židle nebo kovové židle. Nábytek nemusí nutně odpovídat. Eklektický mix do sebe perfektně zapadá.

Hledejte jemné rostliny s romantickými barvami

prvky z farmářské zahrady vonné květiny pastelové tóny

Většina Prvky ze zahrady chaty mít romantickou atmosféru. Část toho pocitu pochází z květin. Hledejte takové, které kvetou v jemných pastelových odstínech jako pivoňky. Jako bonus navíc mnohé z těchto kmenů také nádherně voní.

Hledejte materiály s charakterem

nabízí farmářské zahrady zvětralé dřevěnou bránou popínavé rostliny

Zahradní chaty často obsahují stavby z přírodních nebo opotřebovaných materiálů. Zvětralé dřevěné ploty, altány a brány jsou jedny z nejkrásnějších Prvky ze zahrady chaty.

Zakřivené cesty

farmářská zahrada zakřivená kamenná cesta

Vytvářejte malé zakřivené cesty místo těch, které sledují přímou čáru s texturou. Mezi nejčastěji používané dlažební materiály v zahradách patří dřevní štěpka, kámen, říční štěrk, staré cihly a kamenné desky.

Vintage doplňky

prvky farma zahrada starý trakař dekorace

Vybavte zahradu své chaty starožitnými nebo vintage kousky. K tomu dobře poslouží stará promáčknutá konev, starý trakař nebo brána s oprýskanou barvou.

Postavte bílý plot

prvky zahradní květiny bílý plot

Ačkoli ne každá zahradní chata má bílý plot, zdá se, že jdou ruku v ruce. K vytvoření ohraničení stále potřebujete plot. Nebo krátký úsek by mohl obsahovat vaše oblíbené trvalky.

I když se všechny tyto prvky běžně nacházejí v chatové zahradě, nejdůležitějším pravidlem je – vytvořte zahradu na chatě, na kterou byste rádi vypadali.