Návrh a údržba zahrady

Strom do zahrady – perfektní akcent v zahradní krajině

Strom do zahrady moderní obývací nábytek

Krásné, voňavé květiny, romantické zahradní cesty a skalnatá místa – to vše definuje horizontální rovinu zahrady. Stromy a velké keře určují jeho svislé akcenty. A co vysoká Strom na zahradu? Stromy jsou bezesporu největšími prvky krajiny v zahradě, zajišťují tam také její tvar a barvu a v neposlední řadě i vůni. Kromě estetiky mají stromy také řadu užitečných funkcí. Zabraňují erozi, chrání naši zahradu před silnými větry, v létě vrhají husté stíny na zelený trávník, zadržují prach a hluk, absorbují škodlivé plyny a osvěžují vzduch vylučováním phytoncidů.

Vysoký strom do zahrady obohatí jakýkoli zahradní design

Strom pro zahradní stůl s bílými židlemi

Každý strom se vyznačuje především svou velikostí a tvarem koruny. Neoddělitelnými charakteristikami jsou také jeho barva a doba květu a vlastnosti ovoce.

Výška stromu je něco, co nemůže zůstat bez povšimnutí. Před výsadbou znáte opravdu jen dřeviny a rychlost růstu. Nesprávně vybrané druhy stromů mohou v příštím roce znamenat pro majitele zahrady velkou bolest hlavy. Velký strom zastíní významnou část malého dvora a způsobí problémy s úpravou krajiny. Pokud Strom na zahradu příliš blízko domu, jeho silný kořenový systém může způsobit určité problémy, zničit plot, položit panely cesty. Pokud máte docela malou zahradu, nedoporučuje se tam pěstovat velké druhy rostlin, jako je dub, topol, borovice, javor klen. Vypadají opravdu dobře, ale jsou vhodnější pro velké parky.

Mnoho lidí dělá tu chybu, že kácí vysoký strom. Tady musíte být opravdu velmi opatrní. Všechny velké stromy jsou cenné a jedinečné a je naší povinností je zachovat, mohou pouze obohatit naši zahradu. Bez nich by zahrada vypadala prázdná a nudná.

Výška stromu je také rozhodující pro vzdálenost od ostatních stromů. Častou chybou, kterou hobby zahradníci dělají, je výsadba velkých stromů v malých vzdálenostech od sebe. Hustá vegetace brání větrání v zahradě a stromy rostou ve snaze o více světla a slunce.

Strom do zahrady – měli byste znát specifika druhu!

Strom pro zahradu tradičně vypadá jako venkovní plocha

Jediná kráska na zahradě

Jediný strom v celé zahradní krajině je také důležitým dekorativním prvkem. Jejím úkolem je sloužit jako akcent v otevřených zelených plochách. Chcete -li to provést, vyberte atraktivní druhy stromů se silným vzhledem – neobvyklé zbarvení listů, krásný nebo neobvyklý tvar koruny, typické květiny. Hlavní funkcí tohoto jediného stromu je vytvořit kontrastní efekt a vyhnout se konkurenčním prvkům. K tomuto účelu se hodí volně kvetoucí jablko (Malus floribunda), strom hedvábí (Albizzia julibrissin) nebo některé poddruhy magnólií (Magnolia soulangeana)..

Každý Strom na zahradu vyžaduje určité podmínky

Výběr mladých druhů rostlin pro vaši zahradu bude určitě záviset na dekorativních účelech, kterých se snažíte dosáhnout. V závislosti na mikroklimatu a povaze půdy v zahradě si vyberete správný druh stromu. Existují světlomilné stromy jako bříza, lípa, červenka, modřín, osika atd. Některé druhy dobře rostou na stinném místě – tis, truhlík, jedle, buk a další. Stromy, které dávají přednost teplé půdě a vlhkosti, jsou obvykle tropické. Nedostatek vody nemůžete vydržet. Pro silně navlhčenou půdu můžete zvolit třešňovou, dubovou nebo vrbovou, olšovou a topolovou. Obecně jsou jehličnany méně odolné vůči suchu. Druhy, které jsou obvykle odolnější vůči suchu, jsou borovice černá a cypřiš. Nejlepšího účinku zajisté dosáhnete vysazením dřevin, jejichž příroda nejlépe odpovídá místnímu klimatu a půdním podmínkám.

Moderní venkovní plocha s vysokým stromem jako přízvukem

Strom pro moderní zahradní terasu

Strom je důležitým prvkem krajiny

Strom pro zahradní slunečník židle stolní důmStromy poskytují krásný design i čerstvý vzduch

Strom pro zahradní nábytek ze zeleného materiáluJ.Každý strom obohacuje zahradní design

Strom pro zahradní židle zajímavý designDruhy stromů byste však měli vybírat pečlivě

Stromová zahrada nášlapné kameny vintage vzhled relaxačníDekorace s přírodními prvky

zahradní dekorativní postavy zajíc rostliny venkovní plochaPopusťte uzdu své fantazii!

Stromové zahradní centrum s vysokou lavičkou kulatého tvaruAtraktivní dřeviny s neobvyklými vlastnostmi

Strom venkovní plocha moderní rostliny znají druhy

zvýraznit kuchyňský venkovní pavilon dřevěný nábytek

Strom vysoké zajímavé dlaždice barevné mírné osvětlení s akcentem

Zahradní terasa moderní nápady mírné osvětlení posezení