Návrh a údržba zahrady

Středomořské rostliny v květináčích přinášejí do květináčů a květináčů sváteční atmosféru

Přináší slunný jih do zahrady nebo na balkon. Středomořské rostliny v květináčích, jako je popínavá rostlina, africká lilie nebo oleandr, svou vůní a květinovou nádherou proměňují venkovní prostor v kvetoucí ráj, agáve, kaktusy a eukalyptus poskytují filigránové dekorace listů a palmy a sukulenty vyzařují exotiku. Vysvětlujeme, kteří jižané řezají dobrou postavu do květináčů a květináčů a na co byste měli při péči o ně myslet, aby se mohli rozvinout do své plné nádhery. Vytvořte středomořské sídlo a užijte si léto naplno.

Středomořské rostliny v květináčích se dělí na užitečné rostliny, pouštní rostliny a květiny

Středomořské květiny v dřevěných květináčích vedle zahradní cesty

Rostliny ze středomořské oblasti jsou rozděleny do 3 skupin. První skupinu tvoří užitečné rostliny, které se dělí na bylinky jako bazalka, tymián, oregano nebo rozmarýn a ovocné rostliny jako granátové jablko, fík, citron a olivovníky. Bylinky se velmi snadno ošetřují, mají podobné požadavky na půdu a umístění, a proto je lze použít společně v jednom Květináče k výsadbě. Ovocné rostliny přitahují včely a motýly do zahrady a mohou být představeny jako sólisté ve velkých květináčích. Jsou nejen dekorativní, ale také přinášejí lahodné ovoce, pokud se o ně dobře staráte.

Středomořské rostliny v květináčích, jako bougainvillea a tipy na péči a umístění

Druhou skupinu tvoří kvetoucí trvalky a středomořské květiny, jako je africká lilie, oleandr, mučenka, měnící se bylina a popínavé rostliny. Jeho květy jasně září ve fialové, růžové a červené a dodávají terase šmrnc.

Třetí skupinu tvoří pouštní rostliny, jako jsou palmy a sukulenty. Dávají strukturu středomořské zahradě a úspěšně rámují venkovní posezení. Většina plemen je velmi robustní a snadno se o ně pečuje. Nyní je k dispozici velký výběr odrůd, existují dokonce i odolné rostliny.

Středomořské rostliny v květináčích: tipy na výsadbu pro hobby zahradníka

Pěstování středomořských rostlin, jako je citron, do květináče. Tipy

Pokud jde o výsadbu, hobby zahradník by měl zvážit několik věcí. Zde je několik užitečných rad pro výsadbu:

1. Poloha hraje rozhodující roli pro produktivní růst středomořských hrnkových rostlin. Služebníci slunce potřebují k produkci květin hodně světla. Ideální je slunná, krytá terasa nebo balkon orientovaný na jih nebo západ. V zimě se většina středomořských hrnkových rostlin přesune na světlé místo v domě.

Středomořské rostliny, jako jsou palmy Tipy pro péči o zahradu a balkon

2. Vyberte správný květináč nebo květináč. Sázecí stroj by měl mít drenážní otvory, aby jimi mohla protékat přebytečná voda. Mělo by být nejlépe dřevěné nebo plastové. Jíl a kov jsou méně vhodné pro použití na slunných místech, protože se rychle zahřívají, voda se odpařuje a kořeny vysychají. Květináče a vany by také měly být dostatečně velké a mít dostatečný objem půdy. Pokud chcete například vytvořit středomořskou bylinkovou zahradu, můžete se rozhodnout pro vyvýšený záhon ze dřeva o objemu kolem 20-30 litrů. Pro ovocné stromy existují květináče z plastu nebo sklolaminátu. Jsou k dispozici v různých velikostech a bodují svou nízkou hmotností, takže stromy lze v případě potřeby přesouvat tam a zpět. V závislosti na odrůdě lze na květiny použít květinové boxy, vyvýšené záhony s nožičkami a nástěnné květináče.

Středomořské rostliny v zahradě a na terase a na balkoně

3. Zalévání a hnojení: Většina středomořských rostlin není citlivá na teplo a přizpůsobila se slunnému místu a mírně suché půdě. S trochou vody si vystačíte i v letních měsících. Proto se říká: lepší vodu střídmě. Příliš mnoho vody může způsobit hnilobu a poškození kořenů.

Středomořské rostliny v květináčích potřebují půdu bohatou na živiny, která podporuje jejich rychlý růst. Proto by jim mělo být na začátku zahrádkářské sezóny, kolem konce května, poskytnuto hnojivo s pomalým uvolňováním a v letních měsících pak tekuté hnojivo každé tři týdny.

Květy oleandru vykouzlí na balkoně středomořskou atmosféru

4. Přezimování: Většina středomořských hrnkových rostlin není mrazuvzdorná, a proto v nich musí být již v polovině září Zimní ubikace jsou poskytovány. Ideální je nevytápěná zimní zahrada nebo skleník na terase nebo balkoně. V zimních měsících by měl zahradník každé dva týdny kontrolovat rostliny na škůdce. V chladném období jsou náchylní k roztočům a mšicím.