Návrh a údržba zahrady

Stavba skleněného skleníku – inspirativní nápady pro hobby zahradníky

Skleněný skleník Glas Gruninger-Botanická zahrada-od Buehrer-Wuest Architects

Rostlinám se velmi rychle daří ve skleněném skleníku. Jak to funguje? Díky skleníkovému efektu se vzduch zahřívá a vytváří příznivější klima pro růst rostlin. A Skleněný skleník je zcela průhledný, průsvitný a snadno se čistí. Skleněné desky jsou nabízeny v různých tloušťkách. Mají však mnoho výhod – jejich chemické a fyzikální vlastnosti se nemění ani po deseti letech.

Skleněný skleník – oáza pro exotické rostliny

Skleněný skleník stavět japonský maskovací dům Nagano

Že Skleněný skleník najde mnoho následovníků. Při zřizování takového skleníku by ale člověk měl myslet na dobré větrání, izolaci, možnosti zastínění a pokud možno i ovládání klimatizace. Následující revoluční návrhy skleníků, které vám představíme, jsou dobrým příkladem udržitelné architektury z celého světa.

Skleněný skleníkový design z Japonska

Skleněný skleník Nagano Japonsko

Japonský architekt Hiroshi Iguchi představuje své extravagantní zelené sídlo. Že Skleněný skleník se šikmou střechou se nazývá Camouflage House a je to údajně jen skleník. Nabízí jak citlivým rostlinným druhům místo k zimování, tak i útulné ubytování pro zahradníka a chráněné místo pro práci nebo odpočinek.

Moderní skleněný skleník – sen každého milovníka zahradničení

Spaceplate Greenhouse-Bristol Skills Academy

Skleněný skleník Spaceplate je projekt od Anne Romme a umělec navržený N55 pro South Bristol Skills Academy. Stabilní, odolná šestihranná konstrukce vychází z geometrie mořského ježka. Je také multifunkční a nabízí perfektní podmínky nejen pro pěstování rostlin, ale i pro netradiční výuku.

Moderní skleněný skleník – The Globe se systémem používaným pro chov ryb

Instalace na střeše skleníku The Globe

The Globe (Hedron) je inovativní Skleněný skleník pro městskou krajinu. Udržitelný projekt UrbanFarmers poskytuje vynikající střešní instalaci vybavenou zavlažovacím systémem, ve kterém lze pěstovat exotické rostliny, zeleninu a chovat ryby.

Nápadná konstrukce z oceli a skla pojme exotické rostliny

Skleněné a skleněné ocelové konstrukce

Ten moderní Skleněný skleník vyrobil Buehrer Wuest Architects navrženo a postaveno v botanické zahradě Grüninger ve Švýcarsku. Zaujme svými futuristickými tvary, inspirovanými přírodou. Švýcarsko zjevně není tropická oáza. Struktura ze skleněných desek a oceli, která je chráněna proti rzi, však nabízí ubytování několika tropickým druhům rostlin – banánům, papájím a dalším. Pod sklem se vytváří příznivější klima s difuzním světlem pro růst rostlin. Na takovou konstrukci a nástroje jsou samozřejmě kladeny vysoké nároky.

Skleník Gruningen-Botanická zahrada Design

Moderní skleněná botanická zahrada ve Švýcarsku

Buehrer Wuest Architects-konstrukce skleníku a kovového skla

Skleněný skleník vyrobený z recyklovaných čelních skel

Úkryt předních skel pro exotické rostliny

Autor tohoto projektu se jmenuje Sebastien Ramirez. To je zajímavé Skleněný skleník jasně ukazuje, jak lze všechny předměty z každodenního života buď znovu použít, nebo recyklovat. Skleněné tabule nabízejí velmi dobrou tepelnou izolaci.

Skleníková čelní skla Sebastien Ramirez Francie

Skleníkový design z recyklovaného čelního skla

Navrhněte skleník-recyklaci čelního skla Ramirez