Návrh a údržba zahrady

Sázení dortů do forem na pečení – staré formy na dort jako zahradní dekorace

Forma na pečení dortů-rostliny-formy na dort-zahradní dekorace-sukulenty-plech na muffiny

V dobách, kdy se každá hospodyňka orientuje na praktické využití pečícího papíru, jednorázových forem a těchto silikonů při pečení, konvenční Dortový pekáč vyrobené z plechu jsou zastaralé a jaksi zastaralé. Pokud jste staré dortové formy nevyhodili, můžete je na zahradě dobře využít. I zrezivělé pekáče nacházejí nové využití jako ozdoba.

Dát dortu na pekáč nové využití – jako ozdobný květináč

Forma na pečení dortů-závod-rostliny-dortové formy-zahradní dekorace-kulaté-sukulenty-rueschen

Známé malé i velké formy Gugelhupf mohou být vysazeny jako skvělý nápad pro upcyklaci s nádherným dekorativním charakterem. Malé rostliny, které se příliš nezvětšují, se stávají otázkou. Jako obvykle je lze pěstovat v originální nádobě a přeměnit na autentickou zahradní dekoraci.

Pěstování dortu v pekáči – kreativní zahradničení pro začátečníky

Forma na pečení dortů-rostliny-dortové formy-zahradní dekorace-rostoucí-srdce-sukulenty

K výsadbě dortové formy potřebujete obvyklé nástroje a materiály, nyní potřebujete jen malé množství. Pekáče jsou ve srovnání s běžnými květináči relativně malé, a proto, pokud chcete jednoduše přesadit rostliny, již nebudou potřebovat substrát.

Vložte koláč do pekáče „Srdce“

Forma na pečení dortů-rostliny-dortové formy-zahradní dekorace-srdce-sukulenty

Do jedné dortové formy může vstoupit několik rostlin a docela dobře prospívat. Vzhledem k tomu, že jde o zahradní dekoraci, můžete libovolně kombinovat různé druhy, takže konečný výsledek vypadá harmonicky a zkrášlí váš venkovní prostor.

Zasaďte formu na muffiny nebo dortovou formuForma na pečení dortů-závod-rostliny-formy na dort-zahradní dekorace-plech na muffiny-muffinfoermchen

Starý plech na muffiny může úhledně pojmout několik malých rostlin a každá bude mít svou vlastní plochu. Jako malý květináč, ale spojený jako celek, tento „květináč“ vypadá opravdu fantasticky a originálně. Dejte to do reprezentativní kanceláře, aby tato nápaditá myšlenka získala mnoho slov chvály.

Pěstování koláčů do pekáče – jaké rostliny jsou vhodné

Forma na pečení dortů -rostliny-dortové formy-zahradní dekorace-sukulenty-malé-typy

Rostlinám, které chcete zasadit do tak malé nádoby, by se v zásadě dobře dařilo v prostředí s nízkým humusem. K tomu jsou zvláště vhodné kaktusy a sukulenty. Naštěstí existuje obrovská rozmanitost těchto druhů rostlin – druhy rozchodníků, vši, sukulenty a mini kaktusy, o které je obzvláště snadná péče a opravdu robustní.

Pěstujte dortovou formu s malými sukulenty a kaktusy

Forma na pečení dortů - rostliny - formy na dort - zahradní dekorace - plech na muffiny - vintage kaktusy

Přestože jsou tyto malé rostliny opravdu robustní a nenáročné na substrát, zálivku i hnojení, vyžadují také určitou péči, zejména v zimě. Vzhledem k tomu, že se přizpůsobily subtropickému prostředí, mohou tolerovat sucho, ale příliš vysoká vlhkost nebo nízké teploty tyto rostliny nepřežijí. Od listopadu do března, kdy je venku pod 12-6 stupňů, by měli být dočasně někde umístěni.

Neobvyklá zahradní dekorace s dortovými formami

dort-pečení-výsadba-dort-formy-zahradní dekorace-sukulenty-malé-kreativní

Rozchodníky, vši, sukulenty a mini kaktusy jsou malé, ale opravdu světlo lačné rostliny. Nalijte je až po úplném vyschnutí substrátu. Tyto druhy rostlin rostou pomalu a je třeba je během vegetačního období v létě hnojit dvakrát až třikrát ročně.

Výsadba mini dortové formy na pečení – pudingové formy

forma na pečení dortů-výsadba-formy na dort-zahradní dekorace-formy na pudink-kov-stříbro

Zvláště dekorativní, dokonce roztomilé a velmi snadno udržovatelné druhy sukulentů a domácích jsou vhodné pro lidi, kteří jsou často na cestách a nemohou investovat spoustu času do péče o rostliny. Také vysazené v krásných mini květináčích vypadají přímo roztomile.

Vintage dekorace s hliníkovými pudingovými formami

dort-pečení-výsadba-dort-formy-zahradní dekorace-vintage-pudink-forma-dezert

Vzhledem k tomu, že tyto rostliny jsou obvykle původem z pouštních oblastí, vyžadují velmi málo substrátu, a proto jsou zvláště experimentální. Ze starých forem na kaluž z hliníku nebo plechu se stávají lesklé šťavnaté nádoby, které ukazují charakter.

Forma na pečení dortů z mědi s vysázenými sukulenty

Dort-pečení-výsadba-dort-formy-zahradní dekorace-měď-sukulenty

Kovy Efekty a lesk jsou často používaným prvkem v současném designu, který dostává nový význam. Na druhou stranu všechny formy na pečení dortů v moderní domácnosti mají svůj den a již nejsou použitelné. Lze je použít pro nové účely jako originální květináče uvnitř i venku.

Dort ozdobte ve formě na pečení otvorem

Dort-pečení-výsadba-dort-formy-zahradní dekorace-měď-kulaté-sukulenty

Bývalé dortové formy jsou velmi robustní a většinu z nich zdědí po své matce nebo dokonce babičce každá žena v domácnosti. Dekorace stolu na zahradní stůl i do interiéru lze udělat velmi šik. Vložte pár mini rostlin do pekáče a to je vše, co musíte udělat.

Různé formy na pečení dortů – různé modely, materiály a barvy volitelné

dort-pečení-forma-výsadba-dort-formy-zahradní dekorace-šik-měď-květ-jablko

Staré, hravé formy na pečení určitě najdete ve sklepě nebo v rohu hluboko v kuchyňské skříni. Pokud ne, procházejte stánky na dalším bleším trhu a určitě narazíte na jeden nebo druhý poklad.

Z dortové formy si vyrobte závěsný košík sami

dort-pečení-forma-výsadba-dort-formy-zahradní-dekorace-květina-závěsné-květiny-udělejte si sami

Nejkrásnější formy na pečení dortů prezentujete tím nejlepším možným způsobem – zavěsili. Vyrobte si závěsný koš sami a zavěste ho tam, kde byste chtěli nějaký druh zeleně, ale máte skutečnou příležitost jej postavit. Na každé ze dvou protilehlých stran vytvořte otvor a zavažte provázkem nebo vhodným řetízkem, který udrží náklad.

Vložte koláč do pekáče a nechte ho viset

Dort-pečení-výsadba-dort-formy-zahradní dekorace-závěsné koše-sukulenty

Betonová zahradní dekorace z dortového pekáče – Gugelhupf z betonu

Dort-pečení-forma-výsadba-dort-formy-zahradní dekorace-lití do betonu

Na jaře zasadte dortovou formu s cibulovitými rostlinami

Dort-pečení-forma-výsadba-dort-formy-zahradní dekorace-beton-jarní květiny

Výrobky z dekorativního betonu se v poslední době staly skutečným trendem. Na trhu je mnoho jejich verzí, ale můžete si je snadno vyrobit sami. Cement se opatrně za sucha míchá v poměru 1: 3–4 díly písku a poté se po částech přidává voda, dokud se nedosáhne hladké, mírně lesklé konzistence. Nyní už jen protřepejte do forem. Po vodní páře, obvykle asi po 48 hodinách, se vytvořený tvar stane o několik milimetrů menší než originál. Betonovou figuru lze tedy snadno odstranit.

Dortový pekáč jako licí forma na beton

dort-pečení-forma-výsadba-dort-formy-zahradní dekorace-jarní květiny-květináče-beton

Uvnitř jsou umístěny různé rostliny, které ke svému vzrůstu nepotřebují mnoho prostoru. Cibulovité a jarní květiny jsou také další možností kromě sukulentů a kaktusů. Máte z čeho vybírat! Samozřejmě z nich můžete vyrobit svícny nebo lampiony.

Zasaďte starý pekáč na dort a umístěte jej na zahradu jako dekorativní prvek

dort-pečení-forma-výsadba-dort-formy-zahradní dekorace-červená-slunečník-venkovní

Někdy má zahradní dekorace i praktické využití – například slepá místa lze velmi dobře opticky zakrýt. Slunečník uprostřed zahradního stolu není přesvědčivý obrázek, ale se starou dortovou formou plnou květin získá úplně jiný vzhled.