Návrh a údržba zahrady

Nezbytná hnojiva pro zahradu – kdy, jak a za kolik?

Hnojivo pro zahradní květináč s minerálními látkami

Mnoho mladých zahradníků se ptá, jaké hnojivo potřebují pro svoji zahradní krajinu, kdy potřebují hnojit a jak to přesně děláte? Dnes se snažíme dát odpovědi na tyto otázky a pomoci mnoha z vás s vaší zahradnickou prací. Přečtěte si o nezbytném Hnojivo na zahradu.

Hnojivo na zahradu

trus-zahrada-půda-rostlina-péče

Oblíbené je používání dusíku- Hnojivo na zahradu. Podporuje růst trávy a pomáhá udržovat její svěží zelenou barvu. Nejlepší doba pro použití je červenec a srpen, přibližně 3-4 dny po sečení. Nejlepší je přihnojit v chladnějších částech dne, aby se odpařování čpavku v hnoji omezilo na minimum. Doporučená dávka je 20-24 gramů na metr čtvereční dusičnanu amonného nebo asi 35 g hnojiva na metr čtvereční (na jaře a na konci podzimu).

Hnojivo na zahradu

Hnojivo pro zahradní půdu naběračka měsíce

Osobně začínám hnojit v březnu, nejpozději v dubnu a vždy kombinovaným hnojivem (dusík, fosfor a draslík). V lednu používám kombinovaná hnojiva, alespoň jednou za měsíc nebo více, ale v malých porcích. Moje poslední oplodnění tohoto druhu probíhá v polovině května. Pak od června začnu s dusičnanem amonným. To bude pokračovat až do konce září. V říjnu a listopadu hnojím hnůj znovu, množství postupně snižuji. Moje poslední oplodnění je v polovině listopadu, ale pak v minimálních dávkách.

Hnojivo pro zahradní popel ze dřeva užitečné

Ale teď se s vámi chci podělit o to, co je největším tajemstvím hnojení půdy. Bez ohledu na to, jakou zahradu máte: zeleninovou nebo ovocnou, okrasnou, barevnou květinovou zahradu či nikoli, je důležité půdu jednou přihnojit – jednou za rok trojitým superfosfátem. Proč? – mnozí z vás se možná ptají zde. Protože se toto hnojivo rozpouští velmi pomalu, vyživuje rostliny, stimuluje vývoj jejich kořenového systému a podporuje celkový vývoj rostlin a mnoho dalšího. Toto hnojivo najdete pouze v agro lékárnách v zimním období. Já osobně ji používám na konci prosince nebo na začátku ledna, ale čekám venku na správné podmínky, a to sněhovou pokrývku cca 5-10 cm a ne méně, ne více. Tímto způsobem se hnojivo rychleji rozpustí a rovnoměrně se lépe vstřebává. A jaký je konečný výsledek? Tuto metodu hnojení půdy byste rozhodně měli vyzkoušet, pak nebudete z výsledku tak nadšení. A nezapomeňte, dobré výsledky nejsou sdíleny s přáteli?

Přírodní hnojivo pro zahradu nezapáchá

minerální hnojivo zahradní modré druhy zemědělství

Zasaďte hnůj do zahrady