Návrh a údržba zahrady

Navrhněte svou zahradu moderním způsobem pomocí těchto užitečných návrhových rad

zahradní moderní design záhon-nápad-zahradní cesta-bílý kámen

Pokud chcete zahradu předělat na rostliny, pak je na to jaro přesně ten správný čas. Moderní zahradní design se používá stále častěji. Chtěli byste dosáhnout jednoduchého, ale hezkého vzhledu, pak se můžete řídit našimi zahradnickými tipy a nakonec najdete nový, jedinečný Navrhněte zahradu moderním způsobem, na které budete hrdí.

1. Navrhněte zahradu moderně – jednoduchými barvami

zahrada moderní design zelená-bílá-barva-neutrální stěna

Nemusí to být vždy pestré. Moderní zahradní design se vyznačuje mimo jiné neutrálními barvami. Zvláště oblíbená je kombinace zelené a bílé, přičemž zelenou barvu představují rostliny. V bílé barvě můžete moderně navrhnout ostatní prvky na zahradě, jako jsou zdi a zdi, zahradní cesty nebo terasa. Použijte bílou omítku, nebo spíše kámen.

Navrhněte zahradu moderním způsobem – natřete stěny

zahrada moderní design fasáda-bílý dům-design-lenoška

Pokud máte starší prvky, které nemůžete jen tak snadno vyměnit, zkuste je změnit a dát zahradě moderní vzhled. Cihlovou zeď lze například natřít bílou barvou a vytvořit tak v zahradě zajímavou texturu. Bílé pozadí také zvláště dobře zdůrazňuje rostliny.

2. Struktura v rostlinách

zahrada-moderní-design-jídelní-prostor-exotické-rostliny-bílý-nábytek

Zahrada získá krásný a nadčasový vzhled, pokud budete v pravidelných intervalech opakovat různé textury a kombinace rostlin. Vytvořte řadu stromů nebo keřů, keřů nebo dekorací, další po určité vzdálenosti a tak dále. To je klíčový bod, jak udělat zahradu moderní.

Kontrasty

zahrada-moderní-design-symetrie-stromy-vyvýšená postel-buxus-salonek

Moderní zahrada se skládá z jednoduchých geometrických tvarů. Aby však vzhled nevypadal příliš přesně, můžete při moderním návrhu zahrady nastavit několik kontrastů. Kromě perfektně tvarovaných rostlin můžete snadno přidat i nějaké divočejší rostliny, které můžete za tímto účelem vykouknout z postele.

Struktury

zahrada-moderní-design-koule-tvar-buxus-bříza

Získáte dokonalou strukturu s rostlinami, které lze řezat a tvarovat. Na moderní zahradě se k tomu často používá truhlík. To je obzvláště vhodné, protože to má důležitou výhodu. Jeho relativně neutrální vzhled neukradne show ostatním rostlinám v teplejších obdobích, ale slibuje pěkně zelenou v zimě, když je všechno ostatní šedé. Vysaďte tedy zimostráz, chcete -li udělat zahradu moderní.

Vyberte hlavní rostlinu

zahrada-moderní-design-květiny-fialové-květiny-minimalistická-verbena

Je dobře známo, že každá květina má své období. V moderní zahradě se však obvykle volí hlavní rostlina, která alespoň potěší celé léto. Verbeny jsou zde velmi oblíbené a lze je báječně využít, pokud zahradu navrhnete moderně. Rostou docela vysoko a uprostřed zelené nádhery vaší zahrady šíří snové akcenty ve fialové barvě.

3. Závěrečná práce

zahrada-moderní-design-svislá-stěna-šachovnice-kamenná zeď

Při výběru rostlin a dekorací se nedržte žádného trendu. Zahradní design nelze změnit tak rychle a snadno jako outfit. Bez ohledu na to, co si vyberete, když uděláte zahradu moderní, měla by vyhovovat vašemu vkusu a být vybrána z tohoto konkrétního důvodu.

Nábytek a dekorace

zahradní-moderní-design-naplavené dříví-zahradní nábytek-konferenční stolek-lavice

Zahradu můžete také udělat moderní se správným zahradním nábytkem a dekoracemi. Používejte nábytek vyrobený z přírodních materiálů. To jsou další pěkné kontrasty k bezvadně uspořádaným rostlinám a bílým stěnám.Vyberte si například nábytek do salonku nebo jídelny z naplaveného dřeva. Ozdobné působí také opotřebované koryto.

oplocení

zahrada-moderní-design-zahrada-plot-horizontální-pásy-sloupy

Plot z vodorovně připevněných lamel je v moderním zahradním designu velmi typický. Se všemi ostatními symetriemi v zahradě však můžete přidat trochu rozmanitosti, pokud uděláte zahradu moderní. Jednotlivé prvky od sebe oddělte svislými. Toho můžete dosáhnout také pomocí vysokých a úzkých rostlin. Je však třeba dbát na to, aby se svislé části nevyskytovaly příliš často. Jinak to dává pocit, jako byste byli ve vězení.

osvětlení

zahrada-moderní-design-osvětlení-péče o trávník-jídelní stůl

Pokud chcete zahradu navrhnout moderně, myslete na správné osvětlení. To má v moderním designu velký význam. Světlo dokonce hraje větší roli než samotná lampa, proto se volí jednoduché světelné zdroje. Naplánujte si, které oblasti chcete v noci zvýraznit světlem. Líbí se vám zejména symetricky uspořádané rostliny nebo dáváte přednost cihlové zdi? To určuje oblasti, které je třeba na zahradě zdůraznit.