Návrh a údržba zahrady

Navrhněte svou zahradu aranžováním květin a keřů

inspirace zahradního designu-rostliny-zeď-cihla

The Navrhněte zahradu můžete to udělat jakýmkoli způsobem chcete. Je to velmi jasné. Při výběru rostlin je však třeba vzít v úvahu několik věcí. Každý druh klade na své prostředí jiné nároky. Zatímco některým se na planoucím slunci daří opravdu dobře, jiní dávají přednost polostínu nebo dokonce úplnému stínu. Sestavili jsme seznam různých květinových úprav, které můžete použít k vytvoření přírodní zahrady a které si můžete vybírat a skládat podle místa, aby vám výběr trochu usnadnil.

1. Navrhněte zahradu s jehličnany a prostornými keři

zahradní design-jehličnaté-jehličnaté-nápad-strom-života-koberec jalovec

Toto uspořádání je nejlepší pro světlé oblasti v zahradě. Jehličnany jsou ústředním bodem, který můžete na jaře orámovat hezkými primrosy a vytvořit tak atraktivní koberec. Jakmile primrosi skončí, potěší vás svými květy růžový trpasličí nosník a denivka. S tímto uspořádáním můžete vytvořit nádherné křižovatky v zahradě.

2. Navrhněte zahradu s hortenziemi a keři kopí

zahradní design-hortenzie-vrabci-jalovec-strom-života-dekorativní

S tímto uspořádáním můžete nádherně vysadit na zahradě vzdušná a slunná místa. Jehličnaté stromy, které zahrnují thuju, jalovec a smrk, s krásnými barvami listů a texturami zajišťují, že si ostatní rostliny také přijdou na své a poskytují skvělé zázemí pro bíle kvetoucí hortenzii a plicník.

3. Pastviny v jemných barvách

garden-design-willow-purple-funkien-colored-leaves

Zahradu můžete také úžasně navrhnout pomocí vrb. Tato myšlenka je vhodná na slunné až částečně zastíněné místo na zahradě. Aranžmá se skládá z kombinace stříbřitých a namodralých listů a různých tvarů listů, které celkově vyzařují příjemnou harmonii.

4. Záhon s kosatci

zahradní design záhon-meč-lilie-zlatý klas-denivka-květiny

K tomuto uspořádání se dobře hodí částečně zastíněné a vlhké oblasti nebo oblasti na slunci, pokud chcete zahradu navrhnout a zasadit. Již na jaře se vyznačuje jasnými barvami, které představují prvosenky a kavkazské pomněnky. V následujícím létě dennice a duhovka opět zapůsobí. Kořen kamzíka je zasazen do žlutých akcentů.

5. Nosník měchýře

zahradni-design-mechar-spar-jalovec-idea-purpurgloeckchen

Tmavě červený bublinový nosník „Diabolo“ má pěkné listy, které vytvářejí skvělý kontrast se stříbřitým jalovcem a při navrhování zahrady skutečně upoutají pozornost. Bílá lata je poutačem na jaře, když začnou kvést květiny. Ty navíc zapůsobí po celé léto. Aranžmá je úžasně vhodné pro začátečníky, protože všechny rostliny jsou velmi nenáročné. Jsou vhodné pro světlé stanoviště i pro částečný stín.

6. Žluté uspořádání

garden-design-yellow-blossom-candles-ragwort-funkien

Rostliny v tomto uspořádání se také cítí jako doma ve světlých a částečně zastíněných oblastech. Thuja a hosta se svými světlými okraji listů vytvářejí žluté efekty. V květnu a červnu jsou díky liliím přidány růžové barvy a tvoří dokonalou kulisu v zahradě. Když navrhujete zahradu, můžete toto uspořádání použít jak jako jednu oblast, tak jako přechod do jiné.

7. Hranice s modrým smrkem

garden-design-blue-spruce-mountains-primrosy-jalovec-nápad

Pokud chcete navrhnout volná místa na zahradě, použijte tuto kompozici. Je vhodný pro oblasti mezi budovami, cestami a schody. Modré jehličí smrku úžasně ladí s tmavými listy bergenie a jalovce. Na jaře dostanete květiny. To vše vypadá velmi dekorativně po celý rok, pokud zahradu navrhujete tímto způsobem. Vyberte si místo na slunci nebo v polostínu.

8. Vrba s jalovcem

garden-design-willow-juniper-purple-narcissus-primrose-colored

Toto uspořádání pro zahradu je také velmi dekorativní po celý rok. Je opět vhodný jako přechod mezi dvěma dalšími záhony na zahradě a také k ozdobení volných rohů. Aranžmá květin a rostlin je také velmi prostorově nenáročná, což je ideální pro menší zahrady, kde není příliš místa pro svěží aranžování květin. Pokud chcete na zahradě navrhnout jezírko, můžete tento nápad využít k ozelenění.

9. Potrubní keře s hortenzií

zahradní design píšťalka-keř-hortenzie-lata-deko-venkovní

S tímto nápadem můžete na zahradě získat neutrální barvy. Je to souhra bílých květů a zelených listů. Od jara do podzimu skvrnitý plicník kvete stříbřitě bílou barvou, načež bílý kořen nejprve zaujme svými jemnými květy. Poté přichází do hry také hortenzie a poskytuje působivé zvýraznění při navrhování zahrady tímto způsobem. Na jaro můžete také zasadit narcisy, krokusy nebo tulipány.

10. Navrhněte zahradu plamének

garden-design-clematis-popínavé rostliny-záhony-vytvořit-funkien

Vlhká půda je skvělým předpokladem pro toto krásné květinové uspořádání. Pokud je také slunce, umístění je perfektní a vhodný je také polostín. Vrcholem je zde bezpochyby mřížoví s atraktivním plaménkem, který vytváří dokonalé pozadí a kvete celé léto a podzim. Žlutě kvetoucí zlatá žárovka je barevným kontrastem a neměla by v této kompozici pro zahradnictví chybět. Ozdobte těmito rostlinami zeď, zeď nebo plot domu.

11. Vrabci a jalovce

zahradní design-vrabci-hora-borovice-hřebíček-rozchodník

Jehličnany v tomto příkladu jsou opět nádherně vhodné pro vzdušné a slunné stanoviště. Zvláště nápadný je špičatý raketový jalovec. Hned vedle je smrk a v pozadí borovice. Žlutý jalovec je rychle rostoucí rostlina a je nutné jej pravidelně prořezávat, aby se jeho velikost udržela v mezích. Přední část zdobí čalouněný flox, karafiáty a tučné slepice. Jsou to skvělý nápad, pokud chcete použít půdní kryty k návrhu zahrady.

12. Žluté květy pro stín

zahradní design odstín-žluté-květiny-ragwort-uspořádání-nápad-postel

Pokud máte volná místa pod stromy a chcete tyto plochy navrhnout na zahradě, potřebujete rostliny, kterým se daří i v částečném stínu. Zde můžete vidět vhodné uspořádání. Skládá se z několika trvalek. Žluté a žlutozelené květy a nápadné listy rekordních listů dělají z postele skutečný vrchol. Vzhledem k tomu, že na jaře nejsou žádné listy, které by poskytovaly stín, můžete tuto skutečnost použít k přidání jakýchkoli jarních květin, které můžete každý rok při navrhování zahrady měnit.