Návrh a údržba zahrady

Navrhněte kreativní dětské hřiště na zahradu – venkovní zábavu pro malé i velké

dětské hřiště na zahradu trávník pohádkové květiny

V dnešní době žije mnoho rodin s dětmi v rodinných domech s krásnými velkými dvorky, kterým však chybí kreativní dětské hřiště pro zahradu. Zahrada může být místem relaxace i venkovním prostorem pro zábavu a hry. Navrhování vlastního venkovního hřiště nemusí nutně vyžadovat velké rozpočty nebo efektní materiály. Stačí, když budete trochu přemýšlet mimo krabici. Abyste mohli svým dětem vytvořit dobře navržený a funkčně dokonalý herní prostor, musíte dát svým nápadům volný průchod.

dětské hřiště zahradní zahradní houpačka

Kreativní dětské hřiště na zahradu může pozvat ty nejmenší k průzkumu a experimentování. Místem zábavy může být směs pevných malých místností, volných částí a různých materiálů. Děti k němu budou mít jistotu a naplno rozproudí svoji živou představivost. Zde vám nabízíme sbírku nádherných nápadů, které vás budou inspirovat při navrhování vašeho soukromého dětského hřiště na zahradu. Většina projektů herních koutků vám umožňuje používat ekologické, přírodní a recyklované materiály.

dětské hřiště zahradní překážková dráha

Zahradu můžete proměnit ve svět čisté představivosti. Je důležité dostat děti z domu, když to počasí dovolí. Odložte tedy telefony, tablety a konzole stranou a vydejte se ven. Dětské zahradní hřiště se může stát úžasným zdrojem naprosté zábavy pomocí několika jednoduchých a kreativních doplňků. Z celé zahrady se může stát hřiště, pokud vezmete své děti ven na drobné zahradnické práce. Stačí jim dát vlastní mini konev, hrábě, hladítka. Přiřaďte jim zvládnutelné úkoly, aby je to na zahradě zaujalo. Vybudujte s dětmi malé království, kde se budou moci bavit se svými oblíbenými hračkami. Zasaďte zeleninu nebo ovoce listnatými listy, abyste později mohli vytvořit přirozeně vypadající dekoraci džungle. Nechte spoustu trávníku, který připomíná fotbalové hřiště světové úrovně nebo divoký západ.

Venkovní dětská kuchyňka

dětské hřiště zahrada kuchyň staré nádobí

Venkovní kuchyňský kout může být výzvou pro hraní rolí, fantazie, řešení problémů a skupinové hry. Tato oblast se může skládat z jednoho nebo více starých spotřebičů a kuchyňských potřeb, které určitě přitáhnou vaše malé hosty ke hře. Zbytky dřeva lze také použít jako kuchyňský nábytek. Několik kusů betonu, starý dřez a recyklovaná paleta se spojí a vytvoří příjemný prostor pro batolata.

dětské hřiště zahradní kuchyňský dřez

Vsadíte se, že děti budou milovat starý sporák, dřevěný stůl a židle v této nádherné venkovní kuchyni? Toto je zajímavá oblast, kterou můžete prozkoumat, vytvořit a zamotat si hlavu!

dětské hřiště zahrada kuchyň stará trouba

Divadlo

dětské hřiště zahradní domeček

Domeček na zahradě udržuje zábavu po celý rok, pokud do chladnějších měsíců přidáte také malý sálavý ohřívač. Domeček na hraní nebo zahradní domek může být cokoli, co vaše děti chtějí. Někdy to může být bláznivá vědecká laboratoř a jindy poslouží jako kosmická loď. Představivost dětí je neomezená, ale můžete jim dát podnět ke hře i s několika šikovnými tipy. Jednoduché doplňky, jako je zavěšení vlajek, nanesení vrstev barvy a přidání útulných polštářů, mohou do herny vnést nový život. Namalujte vnitřní stěnu barvou na tabuli, která z místnosti udělá malé studio pro začínající malé umělce.

dům na stromě

dětské hřiště zahradní domeček na stromě kliky houpačka

Dům na stromě je místo, kde mohou malí mít svůj vlastní útulný prostor na hraní. Je postaven na vrcholu stromu, aby se dospělí nemohli podívat dovnitř. Dům na stromě nemusí být extravagantní. Dřevěná plošina a několik desek, které můžete postavit jako žebřík pro lezení, jsou vše, co potřebujete k vytvoření hřiště na stromě. Pokud musí být vyšší než jeden metr, postavte kolem stromového zábradlí zábradlí, abyste zabránili pádům.

prolézačka

dětská hřiště zahradní překážková dráha nabíjecí síť

Udržujte své děti aktivní a posilujte jejich sílu překážkovou dráhou. Ze zpracovaného borovicového dřeva vytvořte rám ve tvaru písmene A. Umístěte nabíjecí síť na jednu stranu a lezeckou stěnu na druhou stranu prolézačky. Celé to završí rampa a horolezecké lano. Vyzvěte ty nejmenší pořádáním vzrušujících soutěží. Tímto způsobem se rozvíjí jemná motorika, rovnováha a koordinace. Týmová práce a komunikace jsou také výzvou na dětském hřišti na zahradě.

Být kreativní!

dětská hřiště zahradní výtvarná tvořivost

Pokud nemáte velký dvůr nebo dvůr, můžete pro své děti stále vytvořit něco vynalézavého s improvizovaným venkovním uměleckým centrem. Natřete pár překližkových palet deskovou barvou a přišroubujte je ke zpracovanému borovicovému rámu. Vnější část zakryjte širokými prkny z tvrdého dřeva. Nezapomeňte dát ještě něco na podlahu, aby zbylo místo na křídu a nádobu na barvu. Písek by v tomto případě byl také dobrým doplňkem. Připevněte jej k plotu a užijte si mistrovská díla, která se objeví.

Vyzvěte smyslové schopnosti dětí

dětské hřiště zahradní závodní dráha hračky

Materiály a prostory mohou povzbudit děti, aby prozkoumávaly prostředí svými smyslovými smysly a tvořily svou kreativitou nové světy. Výhodou dětského hřiště na zahradu je volnost pohybu. Navíc si děti mohou venku udělat nepořádek, jak chtějí. Závodní dráhu pro automobily můžete vytvořit například z jednoduchých materiálů a podnosů.

Městské dětské hřiště na zahradu

dětské hřiště zahradní městská houpačka

Není to velká venkovní zahrada? Žádný problém. Proměňte svůj malý dvorek v kompaktní hřiště s dostatkem prostoru k procházkám. Ve výše uvedeném příkladu vidíte, jak lavičky na obou stranách nádvoří a jídelny nabízejí spoustu možností pro děti i dospělé. V tomto případě je malý prostor optimálně využit s vestavěnou houpačkou.

Malá skrýš pod stromem z palet

dětský koutek zahradní úkryt dřevěná paleta strom

Cítíte inspiraci při navrhování vlastního dětského hřiště na zahradu? Nejprve se ujistěte, že na začátku začnete s malou myšlenkou, kterou pak můžete dále rozvíjet. Buďte kreativní a pracujte s tím, co již máte k dispozici. Stačí si zapamatovat pár nápadů, které se vám líbí, a upravit je tak, aby zahradní hřiště vašich dětí vyhovovalo vašemu rozpočtu a dovednostem. Děti budou milovat vše, co vytvoříte. Zkuste do celého procesu zapojit ty malé.