Návrh a údržba zahrady

Moderní zahradní design 2015 – 5 aktuálních trendů na zahradě

Moderní zahradní design 2015 trendy-kulaté půdy zapuštěné záhony-bříza-led-pásy

Nový rok přináší nové příležitosti a trendy v krajinářství, které můžete vyzkoušet. Možná je načase přepracovat svůj venkovní prostor? Zjistěte, co je aktuálně pro moderní zahradní design 2015 a dejte své zahradě něco výjimečného implementací jednoho z nadcházejících trendů ve vaší venkovní oblasti. Inspirujte se nápady a užijte si svoji zahradní plochu v budoucnu ještě více.

1. Moderní zahradní design 2015 – zahrady, které jsou krásné a jedlé

moderní-zahradní-design-2015-krytá-terasa-zeleninová zahrada-vyvýšené záhony

Majitelé domů hledají moderní nápady pro zahradní design, které se nezaměřují jen na krásu kvetoucích rostlin. Můžete také pěstovat ovoce a zeleninu, aniž byste se vzdali moderního vzhledu. Chilli papričky, cherry rajčata a zelené saláty se vysazují pod okrasné rostliny, aby vytvořily zajímavý dekorativní efekt. Oddělení květin od zeleniny na zahradě je minulostí. Použijte zeleninu k ozdobení postelí. K tomuto účelu se skvěle hodí různé druhy zelí.

Moderní zahradní design 2015 trendy-jedlé-zahrady-vyvýšené postele-dekorativní

Rajčata zkombinujte s růžemi nebo chřest s malinami. Mangold “Bright Lights” může být stejně dekorativní jako každý kvetoucí keř. Umístěte rostliny do krásných dekorativních vyvýšených záhonů, aby mohly být ještě zvýrazněny. Tyto varianty ve dvou výškách, které byly umístěny střídavě vedle sebe, jsou také velmi pěkným nápadem.

2. Moderní zahradní design 2015 – přilákat ptáky, motýly a včely

Moderní zahradní design 2015 motýl zahradní rostliny-dřevo-soukromí plotové ploty

Stále více zahradníků se snaží pozvat do svých zahrad motýly, ptáky a včely, zejména podle svědectví odborníka, že populace včel na celém světě jsou ohroženy. Jednou z oblíbených nektarových rostlin pro motýly a včely je divoká bazalka „African Blue“. Fialky jsou první volbou hostitelských rostlin pro mnoho motýlů. Řebříček a yzop přilákají původní včely. Pro naše opeřené přátele můžete postavit krásné ptačí díry nebo ptačí koupel.

3. Ochrana soukromí prostřednictvím živých plotů a rostlin

Moderní zahradní design 2015 - lavička - krb - zahradní živý plot - evergreen - vavřínová třešeň

Nechte rostliny a živé ploty přispět k většímu soukromí ve vaší zahradě. Mnoho designérů reaguje na tuto rostoucí poptávku vytvořením různých návrhů pro vertikální ozelenění. Stále oblíbené jsou stálezelené živé ploty s cesmínou a truhlíky. Vysoké živé ploty lze také kombinovat s obrazovkami s nízkou úrovní ochrany osobních údajů. Zelený typ obrazovky pro ochranu soukromí vytváří více přirozenosti a brání tomu, aby byl váš zahradní design příliš umělý.

4. Uklidňující zvuk vody

Moderní zahradní design 2015 Přírodní vodní prvky

Zahradní vodní prvky jsou populárnější než kdy jindy, od fontán a vodních stěn až po klidné rybníky. Zvuk vlnící se vody je uklidňující a může držet stranou nebo alespoň tlumit rušivé zvuky, jako je hluk z dopravy. Vodní prvky tedy také nejsou špatným nápadem pro městské střešní terasy. Ve větší zahradě lze vodní prvky využít různými způsoby. Přidejte do rybníka potok nebo vodopád. Ten druhý lze také použít prakticky v bazénu. Vodní stěna je velmi oblíbená pro minimalistickou a moderní zahradu.

5. Outor kuchyně a venkovní obytné prostory

Moderní trendy v zahradním designu 2015-posezení-venkovní-gril-pergola-hliníkový rám

Doby kolísavého zahradního nábytku na terase jsou pryč, protože dnes může být vaše venkovní sedadlo stejně útulné a příjemné jako váš interiér. Nové outdoorové textilie s vynikajícími vlastnostmi přicházejí v jakémkoli vzoru a zajišťují pohodlí a barevné akcenty venku. Gril je prakticky součástí terasy. Měli byste však také zvážit pevné konstrukce z kamene, včetně pece na pizzu. Můžete také jít o krok dále a postavit celou venkovní kuchyň, která integruje gril, pec na pizzu a další věci hned. Zahradní kuchyně jsou neustálým trendem, protože trávení času venku je mnohem pohodlnější.

Moderní design zahrady 2015-venkovní kuchyně, zahradní bar, bazén, vodní prvky a živý plot

Venkovní kuchyně v dnešní době nabízejí všechny praktické funkce, které lze nalézt v kuchyni určené k jídlu. A mnohem víc! Velké pracovní desky s policemi a lesklými kuchyňskými spotřebiči, které by potěšily každého fanouška grilu. Malý zahradní bar by byl dokonalou alternativou k prostornému grilu a jídelně a je ideální volbou pro fanoušky večírků, jak efektivně trávit čas s přáteli.

Moderní zahradní design 2015 – nechte si postavit malý zahradní bar

Moderní zahradní design 2015 -trendy-krytá-zahradní-bar-bílá-rohová sedací souprava-dřevo

Bar nebo kuchyně nemusí být vždy honosné nebo velké. Tento luxus si můžete dopřát i na malé zahrádce. Stačí si vybrat menší velikost. Zkombinujte to s útulným posezením, které je nejlépe umístěno poblíž, abyste si mohli svůj hotový nápoj vychutnat relaxačním způsobem, aniž byste museli dělat objížďku.

moderní zahradní lavička z kamene a dřeva

moderní-zahradní-design-2015-rohová lavice-dřevo-beton-vodní prvek-fontána

Velmi trendy v moderním zahradním designu v roce 2015 je mix materiálů, které lze použít v různých prvcích venku. Terasa může být například dřevěná, ale mít kamennou lavici, nebo ji může rámovat nízká zeď z přírodního kamene. Kamenné dlaždice pro podlahy lze také kombinovat s dřevěným nebo plastovým nábytkem a kov lze také integrovat podle potřeby.

kulaté schůdky z betonu

moderní zahradní design-kulaté nášlapné desky-beton-štěrkové podlahy-bambusové kůly

Moderní zahrady jsou velmi často charakterizovány zahradními cestičkami z nášlapných kamenů. Jsou k dispozici v různých tvarech a velikostech. V minimalistickém zahradním designu jsou upřednostňovány čtvercové nebo obdélníkové panely. Takové kulaté vzory také vypadají moderně. Zde si můžete hrát s průměrem a nabízet rozmanitost. Ne všechny kruhy musí mít stejnou velikost. Beton je obzvláště praktický materiál, protože je odolný a lze jej dokonce použít pro kutilské projekty.

zahrada uspořádaná na několika úrovních

Moderní zahradní design 2015 plot s bílou omítkou, opěrná zeď, otevřený krb, dřevo a soukromí

Svažité zahrady jsou často rozděleny do několika úrovní, což je alternativa pro nábřeží. Jednotlivé úrovně tak lze využít nejen k výsadbě, ale také k návrhu teras a sedacích ploch. Pokud ale ve venkovním prostoru nemáte žádné svahy, můžete si přesto vytvořit terasovitý vzhled tím, že si takovou krajinu jednoduše navrhnete sami a pomocí spousty země vybudujete vyšší úrovně. Malé venkovní plochy mohou být tímto způsobem zajímavější.

rovné čáry v moderní krajinné úpravě

Garden design 2015 privacy-protection-plants-ficus-hillii-bamboo plants-štíhlá-weaver

Rovné linie nejsou atypické ani pro moderní zahradní design v roce 2015. Upřednostňují se běžné dlaždice a bazén není kulatý ani oválný, ale obdélníkový. Vysokou úroveň soukromí mohou uvolnit vyšší rostliny, které jsou samozřejmě stejně rovné a zasazené do řady.

krásné osvětlení na zahradě je velmi důležité

moderní-zahradní-design-2015-dřevěná-terasa-štěrk-osvětlená-stěna-dekorativní-funkce

Osvětlení je důležitým faktorem a pro moderní zahradní design 2015 bude na postele kladen důraz. Svítidla zabudovaná do země osvětlují každý poutavý vzorek zespodu a vytvářejí tak nejen harmonické prostředí, ale také vám umožňují prohlížet si a užívat si zahradní design ve tmě.

Betonové povrchy v kontrastu se zelenými rostlinami

Moderní zahradní design 2015 podlaha-dlažba-šedá-trávník-podlahová světla

malá zahrada-výška-rostliny-terasa-podlaha-beton-desky-štěrk-krb

Moderní zahradní design 2015 -dřevěná lavice-betonové vyvýšené postele-okrasná tráva-masivní dřevo-konferenční stolek

moderní-zahradní-design-2015-trendy-otevřené-ohniště-adirondack-židle

Moderní zahradní design 2015 -trendy-vertikální-zahradní-bylinky-vzory

moderní-zahradní-design-2015-trendy-sezení-kovaný nábytek-nábytek

moderní zahradní design-vodní prvky-nášlapné desky-betonová lehátka

modern-garden-design-2015-white-rose-wood-roofing-teak-wood-furniture

zahradní design-trendy-motýl-zahradní-stojan-vědro-zlaté-koule-dekorace

zahradní design-trendy-malá-zeleninová-zahradní-okrasná cibule-okraj

zahrada-design-2015-vyvýšené postele-dřevěná-prkna-motýlí zahrada

moderní-zahradní-design-2015-trendy-zahradní-terasa-trávník-cihla-lavice

modern-garden-design-2015-trends-garden-patio-privacy-protection-popínavé rostliny-osvětlení-

moderní-zahradní-design-2015-trendy-zahradní-salonek-veranda-dřevěná-podlaha-sekačka na trávu

moderní-zahradní-design-2015-trendy-zahradní-trávník-lavička-dřevěné-panely-ochrana soukromí

moderní-zahradní-design-2015-trendy-zahradní schodiště-schody-beton-kapradina-rybník