Návrh a údržba zahrady

Žlutě kvetoucí půdní kryt: Osm vytrvalých trvalek tvořících koberec pro slunce a stín

Ať už jako alternativa k trávníku, jako výplň spár na záhonu nebo jako ohraničení zahradních cest a teras: půdní kryty jsou opravdovými všestrannými nástroji a lze je použít v každé venkovní oblasti. Zvláště krásně vypadají kvetoucí druhy. Již jsme vám dali několik návrhů na bíle kvetoucí trvalky. V dnešním článku uvádíme také žlutě kvetoucí půdní kryt. Svými jasně žlutými květy přeměňují i ​​stinné oblasti pod dřevem a stromy na moře květin.

Žlutě kvetoucí půdní kryt: použití

Okolo zahradní cesty zasaďte žlutě kvetoucí půdní kryt

Rostliny vytvářející koberce se těší stále větší oblibě. Jsou nejen krásné na pohled a snadno se o ně pečuje, ale mohou být také použity mnoha způsoby. Například pro ozelenění spár dlažby na zahradní cestě. Většina typů půdního pokryvu se rychle šíří a potlačuje růst plevele. Můžete si tak ušetřit nepříjemný úkol.

Výsadba žlutě kvetoucího půdního pokryvu na okraji dřeva

Stinné oblasti, například pod stromy a keři, často vypadají holé. Můžete je přeměnit na moře květin se žlutými kvetoucími půdními pokrývkami. Zvláště krásně to vypadá, pokud vysadíte vysoké okrasné trávy nebo kapradiny přímo pod strom a poté na okraj dřeva koberce tvořící trvalky.

žlutě kvetoucí půdopokryvná použití v zahradě

Půdní kryty vysoké 40 nebo 50 cm mohou vytvářet akcenty v zahradních rozích, v skalce nebo na okraji květin. Nechte si podrobně poradit v zahradnictví a vyberte si druh, který kvete celé léto a dobře snáší teplo. Štěrk, kameny a písek vydávají teplo a to způsobuje zahřívání kořenů a odpařování vody v zemi. Naštěstí existuje mnoho půdopokryvných rostlin, které si vystačí s malým množstvím vody a dobře se jim daří i na plném slunci.

Žlutě kvetoucí půdní pokryv pro slunce: rozchodník a vysoký rozchodník

Půdopokryvný žlutý vytrvalý koberec rozchodník rostlina rozchodník

Rozchodník i vysoký rozchodník patří do čeledi tlustých listů. Rozdíl není jen ve výšce, ale především v listech. Nicméně tyto dva druhy vypadají matoucí a mají podobné nároky na půdu a umístění. Jsou opravdovými uctívači slunce a nejlépe se jim daří na plném slunci. Proto jsou dokonalým doplňkem skalky. Musíte si však zjistit maximální výšku v zahradnictví, protože ta se může v závislosti na odrůdě velmi lišit. Pokud jde o barvu květin, můžete si vybrat téměř z celé škály barev. Půdní kryty kvetou nejčastěji bíle nebo žlutě. Období květu začíná v červnu a končí v září.

Pokud jde o péči, jak o rozchodník, tak o rozchodník vysoký (hybridní rostlina) se pečuje poměrně snadno.

Odolný žlutě kvetoucí půdní pokryv: Rozchodník kobercový je dokonalou rostlinou do skalky

Žlutá půdopokryvná odrůda rozchodníku žluté barvy Yellow Brick Road

Kobercový rozchod je jedním z nejoblíbenějších půdních krytů pro zahradu. Je úzce spjata s rostlinou rozchodníku, ale již 16 let není přiřazena k rodu Sedum. Přesto je trvalka, která původně pochází z Asie, stále zaměňována s rozchodníkem. Mohou za to hlavně jeho žluté květy, které tvoří od června do září.

Šetrná půdní pokrývka boduje rychlým růstem. Postupně tvoří výhonky a rychle se šíří na záhon. Proto je ideální pro skalku. Kobercový rozchod bez problémů odolá teplu i mrazu a je odolný. V závislosti na odrůdě může kvést nejen žlutě, ale také bíle, růžově nebo ohnivě červeně.

Správné umístění rostliny je na plném slunci, ve světlém stínu nebo v polostínu. Může se mu také dařit ve stínu, ale pak produkuje výrazně méně květů. Dobře odvodněná a chudá půda s vysokým podílem štěrku a písku nabízí ideální podmínky pro rychlý růst a dlouhé období květu.

Kobercový rozchod můžete použít jako ozelenění stěn, ozelenění střechy nebo alternativu k trávníku. Měli byste však zajistit, aby se rostlina na zahradě a zejména na jiných pozemcích nešířila příliš rychle.

Žlutě kvetoucí půdní pokryv pro slunce: skalní bylina

Rock Steinkraut žlutě kvetoucí půdní kryt pro stěny a svahy

Skalní bylina je robustní, kvetoucí půdní kryt, který v dubnu tvoří své první sytě žluté květy ve tvaru pupku. Doba květu se může velmi lišit v závislosti na odrůdě. Trvalky tvořící koberec zpravidla kvetou celé léto. Má silný, trsovitý růst a dosahuje maximální výšky 40 cm, přičemž výhonky se pod tíhou korytovitých květů naklánějí k zemi.

Rock Steinkraut žlutě kvetoucí půdní kryt pro zahradní cesty

Verbena preferuje slunné nebo stinné stanoviště. Pokud jde o půdu, potřebuje dobře propustnou, středně vlhkou až čerstvou půdu s vysokým podílem písku. Zalévání půdy není proto příliš vhodné. Chudá půda pro skalku se k tomu ukazuje jako ideální.

Půdní kryt vyžaduje malou údržbu. Verbena nepotřebuje hnojiva. Vzhledem k tomu, že nesnese zamokření, měla by být zalévána pouze v případě potřeby v suchém období v létě. Obvykle však letní déšť může poskytnout rostlině dostatek vody. Po období květu se doporučuje prořezávání. Na začátku zahradnické sezóny, tj. Po ledových svatých, můžete vysadit trvalku na zahradě. Pak je ten správný čas mladé rostliny zalévat extenzivně a zajistit jim dlouhodobé hnojení.

Půdní kryt pro částečný odstín: zlatý koš jako hrana dřeva

Půdopokryvné žlutě kvetoucí zlaté koše

V domácí zahradě je zlatý koš jedním z trvalých květů. Severoamerická půdní pokrývka má kompaktní polštářový tvar a dosahuje maximální výšky kolem 20 cm. Díky jasně žlutým květům a velkým tmavě zeleným listům se zoubkovaným okrajem listu je rostlina skutečným poutačem.

Zlatý koš preferuje umístění ve světlém stínu nebo v částečném stínu. Často se proto používá jako okraj nebo pro výsadbu ploch pod keři a stromy.

žlutě kvetoucí půdopokryvný zlatý koš

Zlatý koš má vysoké nároky na podlahu. Měl by být bohatý na minerály a humus. Dobrá drenáž je naprostou nutností, jinak se může vyvinout hniloba. Vzdušná půda by měla být středně vlhká.

Pokud jde o péči, rostlina není nijak zvlášť náročná. Je omezen a oplodněn pouze jednou na jaře. Mladé rostliny potřebují hodně vody. Poté, co vytvoří květiny, mohou být zalévány pouze v případě potřeby.

Žlutě kvetoucí půdní kryt pro stín: zlatá bobule přitahuje včely

žlutě kvetoucí půdní kryt vytrvalý Waldsteinie

Zlatá bobule, stále známá jako Waldsteinia, je rychle rostoucí půdní kryt, který přitahuje včely a motýly. V zahradnictví najdete širokou škálu odrůd. Koberec goldberry je velmi plochý a dosahuje výšky 10 cm. Jiné odrůdy tvořící koberec mohou dosáhnout výšky až 20 a dokonce 40 cm. Během dvouměsíčního období květu (od dubna do května) produkuje zlatnice malé až středně velké žluté květy. Rostlina je stálezelená a odolná.

Waldsteinie evergreen žlutě kvetoucí půdní kryt

Zlaté bobule se nejlépe daří v polostínu a ve stínu. Dokonale se přizpůsobil střídajícím se stinným místům a často se používá jako dřevěný okraj. Čerstvá, písčitá, na živiny bohatá a humózní půda podporuje jejich rychlý růst. S dobrou péčí rostlina rychle vytvoří výhonky. Půdní kryt může proto pomoci přemístit plevele. Používá se také jako výplň mezer na záhonu nebo kolem zahradní cesty.

Půdní kryt se žlutými květy: Prstový keř je skutečným trvalým kvetem

kultivar žlutě kvetoucích keřů Nana pro skalničky

Prstový keř je trvalým květem mezi půdopokryvnými rostlinami. Středně žluté květy tvoří od května do října nebo prvního mrazu. V zahradnictví najdete různé odrůdy, které rostou v průměru 40 cm na výšku. Půdní kryt je vhodný jak jako akcent do skalky, tak pro zakrytí částečně zastíněných ploch v zahradě.

Rostlinný keř vysaďte jako půdní kryt se žlutými květy

Prstové pouzdro nemá na půdu žádné zvláštní nároky, pokud je drenáž dobrá. Tímto způsobem můžete zabránit tvorbě zamokření. Jinak je péče o rostlinu docela snadná. Nepotřebuje žádná hnojiva a může se jí dařit i bez zálivky. Trvalka je proto perfektní jako svahová výsadba.

Žlutě kvetoucí sasanka pro včelí pastvinu v domácí zahradě

Sasanka květina se žlutými květy v zahradě

Květ sasanky je běžným půdním krytem v domácí zahradě. Se svou výškou téměř 20 cm je trvalka ideální pro výsadbu okrajů zahradních cest a záhonů. Lze ji pěstovat také v květináčích a květináčích. Existuje široká škála odrůd. Žlutě však kvete pouze žlutá sasanka.

Žlutá sasanka může vytvořit krásný koberec květin pod stromy v zahradě již v březnu. Pro dosažení požadovaného efektu vysaďte alespoň 25 mladých rostlin na metr čtvereční. Půdní kryt dorůstá výšky kolem 20 cm a vytváří miskovité květy. Žlutá sasanka plní v přírodě důležitou funkci, protože je jednou z mála květů, které včelám poskytují potravu již na začátku jara. Půdní kryt je odolný a bez problémů odolá mrazu, sněhu i větru.

Žluté sasance se nejlépe daří v částečném a světlém stínu. Upřednostňuje středně čerstvou, humózní půdu. Rostlinu nemusíte zalévat, protože potřebuje málo vody. Můžete se také obejít bez hnojiv, pokud půda splňuje požadavky rostlin. Mezi oblíbené rostlinné partnery pro žluté sasanky patří fialky a kapradiny, které také upřednostňují částečně zastíněná místa.

Rostliny tvořící koberec se žlutými květy: třezalka tečkovaná

Třezalka tečkovaná žlutý zemní kryt odolný

Třezalka je polokeř, který na domácí zahradě roste kolem 40 cm. V červenci začíná produkovat velké žluté květy. Období květu končí v září, těsně před prvním mrazem. Na jaře a v létě se trvalka rychle šíří a může pokrýt bývalý trávník během jediné zahradnické sezóny. Je proto oblíbenou volbou do přírodní zahrady, kde nabízí nejen alternativu k drahým trávníkům, ale je vhodná i pro výsadbu ploch pod stromy a keři.

žlutě kvetoucí rostliny tvořící koberec třezalka tečkovaná

Čerstvá, humózní a vzdušná půda nabízí nejlepší podmínky pro rychlý růst. Vodu je lepší používat střídmě, protože podmáčení by mohlo vést k zamoření plísněmi.