Návrh a údržba zahrady

Kvetoucí keře – prostorné keře zdobí zahradu

kvetoucí keře vrabci-květenství-bílá-růžová-příroda-podívaná

Sparové keře jsou stále oblíbenější. Díky své snadné údržbě jsou první volbou nejen pro zkušené hobby zahradníky, ale také pro začátečníky. V závislosti na odrůdě atraktivní keř kvete buď na jaře nebo v létě a na podzim a v bílé nebo červené barvě květu a tvar a velikost květenství je u každého druhu odlišná. Někdy keř potěší oko druhou květinou rok poté, co poprvé vybledl. Se Spiraea as kvetoucí keře nemůžete se pokazit.

Kvetoucí keře do každé zahrady

kvetoucí keře bíle kvetoucí záhon-forma-spierstrauch

Protože kvetou v různých časech, lze na zahradě navzájem kombinovat několik exemplářů. Tak získáte zahradní design, se kterým zaručíte trvalé kvetení. Jsou dokonalou volbou, pokud jde o ekologizaci venkovního prostoru, a stále se šlechtí nové odrůdy. Různé velikosti umožňují vybrat prostorné keře jako kvetoucí keře pro malou i velkou zahradu.

Kvetoucí keře – správné místo

kvetoucí keře růžová-inspirace-japonská-šipky-červená

Sparové keře dávají přednost místu uprostřed slunce. Ale cítí se dobře i v částečném stínu. Půda by měla být bohatá na živiny a zálivka by měla být mírná. Pokud zapomenete zalévat keř, nemusíte si dělat starosti, protože Spiraea se dobře snáší i se suchými obdobími. V tomto článku bychom vás chtěli seznámit s některými oblíbenými a hezkými druhy prostorných keřů jako kvetoucích keřů, abyste si mohli vybrat tu správnou zahradu.

Nádhera nosník (Spiraea vanhouttei)

kvetoucí keře-spiraea-vanhouttei-huebsch-deco-zahradní-začátečníci

Nádherný nosník se také nazývá živý plot. Důvodem je to, že se dá nádherně vytvarovat do živého plotu a také se často za tímto účelem vysazuje. Tato odrůda dosahuje výšky mezi 1,50 a 1,80 metru a kvete od května do června. Nádherní vrabci jako kvetoucí keře mají jemné, bílé květy, které jsou rozloženy po celém keři. Vypadají velmi pěkně na zahradě jako jednotlivá rostlina i ve skupinách.

Spierstrauch (Spiraea prunifolia)

kvetoucí keře švestka-jako-vrabec-spiraea-prunifolia-idea

Pokud je pro vás nádhera spar příliš malá, můžete si také vybrat, co je pravděpodobně největším zástupcem exemplářů, které kvetou na jaře. Co je myšleno, švestkově-listnatý keř nebo také švestka-keř. Je to proto, že je až 2,5 metru vysoký. Tvar květů se také liší od výše uvedeného typu a připomíná květy růží.

Svatební kopí (Spiraea arguta)

kvetoucí keře-spirea-arguta-tipy-péče-slunce

Svatební nosník jako kvetoucí keře je velmi podobný nádhernému nosníku. Větve mají také bílé květy, ale v takovém množství, že některé kvůli hmotnosti visí až k zemi. Období květu však začíná o něco později, a to v červnu. Listy mají také delší tvar. Zvláštností tohoto typu keřů je, že mladé větvičky mají červenou barvu. To vytváří atraktivní barevný kontrast.

Jarní nosník (Spiraea thunbergii)

kvetoucí keře-thunbergii-jaro-léto-větve-rozkvetlý porost

Jak naznačuje název, jarní nosník je opět keř, který kvete na jaře ke konci. Větve, které jsou bujně porostlé květinami, stojí vzpřímeně a působí dojmem, že keř nemá listy. Jarní kopí jako kvetoucí keře jsou v období květu prostě nádherně krásné.

Japonský kopí (Spiraea japonica)

kvetoucí keře-spiraea-japonica-magický-koberec-okrasný keř

Tato odrůda nabízí celou řadu variant. Vyznačují se většinou svou nízkou výškou, což je činí ideální pro zdobení zahradních cest. Počítejte s výškou 30 až 50 cm. „Malá princezna“ je oblíbená zejména díky růžovým květenstvím a zeleným listům. “Zlatá princezna” má zajímavou, nažloutlou barvu listů, zatímco květy jsou světle růžové.

Kvetoucí keře – Goldflame

kvetoucí keře zlatožluté listy-žlutá-červená-zahradní design

Odrůda „Goldflame“ má také neobvyklou barvu listů. Ty jsou jasně žluté a pomalu červenají, takže, jak název napovídá, připomínají plameny. Květy Goldflame jsou opět světle růžové, ale mohou také zapůsobit výraznou červenou barvou. Takzvané odrůdy „Crispa“ jako kvetoucí keře zapůsobí na květenství broskvové barvy.

Oštěpové keře „Alba“ a „Albiflora“

kvetoucí keře-malé-alba-japonsko-vrabec-bílý

Japonský vrabec nabízí také varianty s klasickými bílými květy. Patří sem „Alba“ a „Albiflora“. Tyto druhy keřovitých keřů lze stimulovat k produkci nových květenství. Za tímto účelem musí blednoucí květiny okamžitě odříznout.

Japonský axilární keř „Anthony Waterer“

Kvetoucí keře-Anthony-Waterer-růžové-barvy-hobbygaertner

Japonský prostorný keř přirozeně nabízí i větší varianty. Patří sem také takzvaný „Anthony Waterer“, který dosahuje výšky 1 až 1,5 metru, ale může být také udržován menší pravidelným řezáním. Zatímco listy této odrůdy jsou jasně zelené, květy mají růžovou barvu a objevují se od července. „Rose Superb“ s výškou 1,50 metru zase potěší světle růžovými květy a „Fastigiata“ bílou a větší, které nepokrývají větve tak bujně. Ten druhý je dokonce vysoký 1,80 metru.

Pístní nosník (Spiraea billardi)

kvetoucí keře-spirea-billardi-tvar kužele-blueten-zelené listy

Pístní nosník je jednou z nejvyšších odrůd. Ve dvou metrech je to nejlepší pro výsadbu zadní části záhonů nebo zdobení stěn. Růžové květy obvykle přesahují uvedené dva metry a po vyblednutí jsou odříznuty, aby si zachovaly hezký vzhled. Palice klasů jako kvetoucí keře jsou extrémně nenáročné a obejdou se i špatně chudou na živiny a suchou půdou.

Douglas Spierstrauch (Spiraea douglasii)

Kvetoucí keře-spirea-douglasii-růžovo-vysoké-vrabci-fasádní dekorace

Tato odrůda je velmi podobná pístovému nosníku. Listy tohoto prostorného keře mají oválný tvar. Obě odrůdy kvetou ve stejnou roční dobu, od června do září. Pokud jde o květiny, existují také velmi velké podobnosti. Obě kopie lze navzájem kombinovat.