Návrh a údržba zahrady

Kapradiny v květináči pro stín – skvělé druhy pro aranžmá

Kapradina v květináči pro stín, textura listí květináče

Terasa nebo balkon má obvykle střechu. Pokud je to i váš případ, všimli jste si, že v této oblasti příliš často nesvítí slunce. A koneckonců to je také cílem střešní krytiny. Pokud přesto chcete navrhnout terasu s pěkným uspořádáním rostlin vhodných do květináče, měli byste vědět, které jsou vhodné do stínu. Máme několik typů Kapradina v květináči pro stín dát dohromady, který poskytne texturu v kontejneru.

Kapradiny z květináče pro stín přidávají texturu

květináč-kapradiny-stín-bob-vlasy-tvrdě pracující-fleece-růžová-nápad-design

Pokud jde o stínování rostlin, nejčastější jsou begónie, fuchsie nebo pracovité ještěrky. Jsou prostě známější. Ale dnes bychom vám rádi představili velkolepost kapradin v květináčích pro stín. Různé tvary a velikosti listů jsou skvělým poutačem v každém aranžmá a jsou obzvláště vhodné jako pozadí. Pokud máte stinný balkon na severu nebo západě, už nemusíte přemýšlet, jaké rostliny si vybrat. Jen zvažte kapradiny.

Kapradiny v květináči pro stín – kapradiny s červeným závojem

květináč-kapradiny-odstín-červený závoj-kapradina-lůžkoviny-nápad-mix-rostliny

Zvláštní věc na kapradině s červeným závojem (Dryopteris erythrosora) jsou mimo jiné bronzově zbarvené listy. Když jsou mladí, mají tuto zajímavou barvu. Čím jsou listy větší, tím více se zelenají. Tvoří také obloukovitou strukturu. Pěknou aranžmá můžete vytvořit kombinací těchto kapradin v květináčích pro stín s barevnými kvetoucími nebo zajímavě tvarovanými rostlinami pro texturu.

Nápad na uspořádání

květináč-kapradiny-odstín-červený závoj-kapradina-dryopteris-erythrosora-terasa-balkon

Jako kombinace například luk konopný (Sansevieria trifasciata) nebo hostas. Naplánujte si také správnou velikost květináče nebo květináče. Tyto kapradiny do květináče pro stín dosahují výšky a šířky až 60 cm. Je velmi snadné pečovat o rostlinu, která se cítí velmi pohodlně v hlubokém i světlejším odstínu. Tyto kapradinové kapradiny jsou jen občas napojeny na stín. Tak či onak, země ve stínu pomalu schne.

Umění měděné barvy

květináč-kapradiny-stíny-zlaté-barevné-listy-lesk-teplé-nuance

Chcete-li vytvořit poutač s použitím originálních barev, můžete si vybrat tento typ kapradinových kapradin pro stín. Jedná se o tzv Dryopteris erythrosora “Oslnivost”. Na tomto exempláři vydrží krásná barva listů po celé jaro.

Uspořádání teplých barev

květináč-kapradiny-odstín-červený závoj-kapradina-měď-oranžová-zbarvení-jaro

Varianta je velmi vhodná pro vytvoření uspořádání teplých barev. Chcete -li to provést, stačí použít jiné druhy kapradin v květináčích pro stín s podobnými barvami nebo zvolit květiny s květy v oranžové, červené nebo žluté barvě. Ujistěte se však, že jsou vhodné i pro stín.

Kapradiny v chladných odstínech

květináče-kapradiny-stín-stříbro-fialové-duhové-kapradí-kapradinové listy

Neméně působivé jsou květinové kapradiny pro stín, které jsou studené barvy. Jedním z takových druhů je kapradina duha (Athyrium niponicum). Jeho listy mají kombinaci barev fialové a stříbrné. Ať už jako jedna rostlina nebo ve formě aranžmá, tyto kapradiny jsou skutečným vrcholem na balkoně a terase.

Kombinujte duhové kapradiny

květináč-kapradina-stín-duha-kapradina-fialová-stříbrná-šedá-barva

Nechte to na studené barevné kombinaci a dejte dohromady aranžmá s kapradinami z květináče pro odstín tohoto druhu, stejně jako purpurové nebo vínové barvy begónií. Pokud není dostatek slunce, můžete také přidat fialový zvonek a vytvořit zajímavou hru barev. Duhová kapradina je vysoká a široká 45 cm. Preferuje světlejší odstín.

Hart’s Tongue Fern

květináč-kapradina-stín-jelen-jazyk-kapradina-jeden-rostlina-uspořádání-plantážník

Na první pohled vás možná překvapí. Protože kapradina jeleního jazyka (Asplenium scolopendrium) nemá žádnou optickou podobnost s většinou ostatních kapradin. Skládá se ze stonků, které tvoří široké listy směrem nahoru a stojí vzpřímeně. Odtud název: Listy připomínají jazyky. Díky této vlastnosti jsou tyto kapradiny v květináčích obzvláště atraktivní pro stín jako hlavní rostlina v aranžmá. Zasaďte je do středu a ohraničte nízkými květy.

Navrhněte květináč

květináč-kapradiny-stín-jelení jazyk kapradina-asplenium-scolopendrium-původní-listy

To dává aranžmá zajímavou texturu. Kapradiny v květináči pro stín mají průměr až 45 cm. Stejně moc plánujete na nadmořskou výšku. Rostliny se cítí velmi příjemně jak v hlubokém stínu, tak v polostínu, ale musí být pravidelně zalévány.

Kapradina západního meče

květináč-kapradí-stín-západní-americký-meč-kapradina-klasický-list-tvar

Listy kapradin, tj. Listy tohoto druhu, jsou úzké a dlouhé. Jak název napovídá, připomínají meč. Je opět nádherně vhodný jako centrální rostlina v aranžmá. Kapradiny v květináči do stínu pak můžete kombinovat s barevnými květinami. Představují nádherné pozadí, které je také dáno svěží zelení. Protože svou výškou zdobí květináč, jsou závěsné květiny vhodné i jako doplňkový prvek.

Kapradiny v květináči pro stín – Řez

květináč-kapradina-stín-meč-kapradina-západ-americká-keř-optika-zelená

Stálezelená kapradina západoamerického meče (Polystichum munitum) by měla být prořezávána zpět každé jaro. K tomu dochází, než se objeví nové listy. Tím získáte silné listy. Vzhledem k tomu, že se jedná o nepoddajné kapradiny do stínu, můžete je zasadit do zahrady, pokud chcete změnit své květinové uspořádání.

Vkládání kapradin do zahrady

květináče-kapradiny-za-stín-hezké-listy-západ-americký-meč-kapradina

Očekávejte působivou výšku až 90 cm. Totéž platí také pro průměr. Tyto kapradinové kapradiny do stínu jsou také velmi pohodlné na slunci, takže pro ně můžete snadno najít místo na zahradě, až přijde čas. Půda by měla být vlhká, ale může také vyschnout, aniž by došlo k poškození rostliny.

Meč kapradina

Květináč-kapradiny-stín-meč kapradiny-veranda-design-lavice-rostliny-ozdobit

Kapradiny meče (Nephrolepis exaltata). Tyto kapradinové kapradiny pro stín se používají hlavně uvnitř, ale jsou také velmi vhodné pro venkovní použití, pokud teplota není nižší než 4 stupně. V ideálních podmínkách, které není v žádném případě obtížné zaručit, vás rostlina potěší svým bujným růstem a silnými zelenými listy.

Požadavky na životní prostředí

květináč-kapradiny-pro-stín-břečťan-uspořádání-meč-kapradina-tulipány

Pro tyto kapradinové kapradiny je důležité, abyste si vybrali stín, který si vyberete z půdy, která je dobře propustná, ale přesto si dokáže udržet vláhu, protože ji rostlina miluje. Poté se můžete zeptat na další rostliny a květiny, které jsou pohodlné za stejných podmínek, aby si pěkně zařídily.

Jako jediná rostlina

Květináč-kapradina-stín-meč kapradina-visící hrnec-terasa-zastřešení

Kapradina meče dosahuje rozměrů 75 cm. Nejen jako aranžmá jsou tyto kapradiny v květináčích skutečným poutačem stínu. Vypadají také nádherně jako jediná rostlina a zejména na vyšších úrovních. Zkuste třeba závěsný květináč nebo úzké a vysoké květináče.

Novozélandská kapradina

květináč-kapradiny-stín-nový zéland-strom-kapradina-venkovní-dekorace-hrnková rostlina

Pokud jste se rozhodli použít kapradiny z květináče ke stínu jako jedinou rostlinu, určitě byste měli tento druh zvážit. Vhodné jsou i všechny ostatní stromové kapradiny. Kapradina stromu Nového Zélandu (Dicksonia squarrosa) tvoří kmen a je až 6 metrů vysoký. Tato výška je však u secího stroje snadno omezena. Tento hezký druh také tvoří korunu, která může dosáhnout poloměru 120 až 180 cm.

Místo pro kapradinu stromu

Kapradina v květináči pro stínový strom kapradina-dicksonia-squarrosa-exotická

Hrnec zajistěte kapradinou na chráněném místě. Také má obzvláště rád stinné nebo částečně zastíněné místo. Stejně jako u již zmíněných vzorků je třeba se vyhnout zamokření, ale žádoucí je vlhká půda. Pokud teploty klesnou pod minus 3 stupně, měli byste najít teplé místo pro tyto kapradiny pro stín. Jsou všechno, jen ne vytrvalí.

Awn štít kapradina

květináč-kapradina-stín-awn-štít-kapradina-zahradní přízvuk

Jako všechny kapradiny, kapradina štítu markýzy (Polystichum setiferum) vypadají obzvláště dobře v lesnaté krajině. Tento druh se vyznačuje horizontálně rostoucími listy. Květinové kapradiny pro stín mohou například při přechodu z formální oblasti na divokější, když jsou umístěny na okraji terasy nebo záhonu. Upřednostňuje se plný stín a vlhká půda bez podmáčení. To umožňuje rostlinám perfektní vývoj a dosažení jejich obvyklé velikosti 60 až 90 cm.

Rostlinný nápad na stín

flower-pot-kapradiny-pro-the-odstín-uspořádání-nápad-hard-working-fleece-bílá

Zde můžete vidět příklad uspořádání kapradin v květináčích pro stín, stejně jako pracovitý lišák s bílými květy a břečťanem. Pomocí rostlin s různými tvary a barvami listů vytvořte zajímavé kontrasty. Květiny lze vybrat jak neutrální, tak barevné. Bez ohledu na to, jaký typ kapradiny si vyberete, výsledek bude prostě úchvatný.