Návrh a údržba zahrady

Dekorace do zahrady s meditativním efektem – větrné mlýny a hry

Dekorace na zahradu-větrník-zvonkohra-kov-květ-patina-zahradní umění

Na konci podzimu, kdy se mrazy vyskytují častěji a pomalu ničí okrasné rostliny, nebo na jaře, když ještě nejsou žádné květiny, ta krásná, barevná Dekorace na zahradu skvělý poutač. Přináší pohyb a hraje důležitou roli v celkovém vzhledu venkovního prostoru. Zahradní design by měl především stimulovat smysly, nejen oči, přinést relaxaci a být idylou, kterou si lze užít každý den. S ohledem na to by měly být vybrány dekorativní prvky, které mají inspirativní účinek na lidi a stimulují nejen oči, ale i ostatní smysly.

Dekorace do zahrady – pohybující se předměty pro meditativní efekt

Dekorace do zahrady-větrný mlýn-zvonkohra-feng-shui-hluk-bambus

Pohyblivá dekorace na zahradu přitahuje pozornost. Vlajky, zvonkohra, vlající stuhy stimulované svěžím přírodním vánkem větru oživují oblast. Na druhou stranu „technické zvuky stresují mozek“, uvádí Michael Palomino ve své studii oRegulovaná životní síla v zahradě prostřednictvím Feng Shui‘. Zvonkohra má středící účinek – je dobrá pro duši a inspiruje mysl. Díky svému meditativnímu účinku buddhističtí mniši a věřící vytvořili monotónní ozvěnu. Větrné zvonkohry byly později přesunuty do soukromých domů a zahrad, aby byly dnes použity v tradičním zahradním designu. Větrné turbíny na druhé straně představují přirozený pohyb, který pohání život. Fascinující otáčení prvků mate zrak, uklidňuje smysly a působí téměř hypnoticky. V nabídce jsou například ručně vyráběné dřevěné větrné mlýny s krásnými motivy, které se tiše otáčejí Lignoma.com, potěšit diváka dekorativním poutačem. Umístěné v květináči na střešní terase nebo balkonu zajišťují nebeský ráj ve vašem vlastním venkovním prostoru.

Dekorace do zahrady s meditativním efektem podle Feng Shui

Dekorace pro zahradu-větrný mlýn-windspiel-feng-shui-Asie

Zahradní design podle Feng Shui se snaží uvést lidi do souladu s přírodou. Pozitivní energie „Chi“ by měla být schopna protékat bez omezení. Každá oblast a prostor je rozdělena do celkem 9 zón: partnerství, rodina, tai chi, děti, znalosti, kariéra, přátelství, bohatství a sláva. Holé louky, stojatá voda, odumřelé rostliny jako pařezy, holé zdi atd. Narušují a zpomalují tok energie. Podle situace lze stimulovat jednu nebo druhou zónu – pomocí akcentů rostlin, kamenů a léčivých kamenů, ale také s harmonicky rozmístěnými dekoracemi do zahrady. Větrné turbíny a zvonkohry podvědomě zvyšují náladu diváka svým harmonickým zvukem nebo nepřerušovaným pohybem.

Funkční a hravé zároveň – dekorace do zahrady rozpohybovaná větrem

Dekorace pro zahradu-zvonkohra-zvonkohra-ukazatel větru-rez. Železo

Hranice mezi čistou hrou a seriózními aplikacemi využívajícími vítr a vodu jsou plynulé. Větrný mlýn a vodní mlýn jsou jedním z nejstarších strojů, které se v minulosti používaly k mletí obilí. Děti znají větrnou turbínu jako hračku téměř stejně dlouho. Meteorologické lopatky ukazují směr větru na střechy domů, ale zároveň mají dekorativní aspekt. Existuje mnoho příkladů pragmatických předmětů, které se jako ozdoba zahrady téměř nezměnily.

Dekorace na zahradu – druhy zvonkohry

deco-garden-větrník-vítr zvonkohry-sklo-ručně vyráběné-barevné

Pohyb tahu ve všech větrných zvonkohrách vzrušuje, ale to vytváří různé efekty. Zvonkohra je pravděpodobně nejběžnějším typem, který tento termín znamená. Trubky různých délek nebo jiné předměty visí vedle sebe a jsou proti sobě zasaženy větrem. Vytvořený tón závisí na materiálu a konkrétním tvaru prvků. U jiných větrných zvonků, jako jsou větrné turbíny, nevytváří pohyblivé části hlasitý zvuk. Jsou téměř bezhlučné nebo se objevuje mírné tikání.

Pohyblivá dekorace na zahradu – větrné turbíny

deco-garden-větrník-zvonkohra-barevné-strom-venkovní

Oblíbené dekorativní větrné mlýny fungují také na principu větrného mlýna, který se uvádí do pohybu tahem. Jsou kolmé ke směru větru a využívají toho, že vně zakřivené povrchy nabízejí menší odpor vzduchu a vzniká tak rovnoměrný rotační pohyb. To je přesně úměrné rychlosti větru a neúnavně otáčí větrnou turbínou. Větrovky vyrobené z kovu odolného proti korozi jsou ideální energetickou podporou pro venkovní oblast. Otáčejí se na vlastních osách v různých nápaditých variacích a přitahují oko.

Udržujte závěsné dekorace na zahradě 

deco-garden-větrník-zvonkohry-kov-srdce-otočné

Rozsah možných materiálů pro zvonkohru je neomezený. Zvonkohry jsou většinou vyrobeny z nerezové oceli, mědi nebo mosazi, ale také z bambusu nebo jiných druhů dřeva. Protože jsou díly neustále vystavovány dešti a slunci a větrná zvonkohra se pohybuje bez námahy, je nutná udržitelná ochrana. Tření v oleji je účinné na dřevěné části. Kovové větrné zvonkohry, ve kterých se otáčí několik prvků, by měly být přesně v těchto oblastech naolejovány cyklistickým olejem.

Užitečný vedlejší efekt dekorace do zahrady – větrné turbíny jsou účinné proti hrabošům

dekorace-zahrada-větrník-zvonkohra-personalizovaný-dárek-nápad

Kovové větrné mlýny jako zahradní dekorace lákají na zahradě a mají také velmi užitečný vedlejší účinek – odhánění nevítaných hostů jako hraboše. Na rozdíl od krtka je hraboš obecný (vodní hraboš) čistý býložravec a dává přednost pozemním plodinám, jako je celer, řepa a černý kozlík. V důsledku toho může v zeleninových zahradách způsobit zmatek. Stejně jako jeho bratranec, krtek (střih) však není chráněn zákonem, ale musíte být opatrní s jeho odstraněním. Když jsou použity toxiny, jsou uloženy v zelenině nebo u zvířat, která jedí malé škůdce, a v obou případech jsou lidé na konci potravinového řetězce. Ekologická a dlouhodobá strategie boje proti škůdcům v zahradě je prostřednictvím infrazvuku. Podobně to funguje i při dunění a skřípění kovových částí a hlavně hluku, který vydávají. Produkuje také kovové větrné mlýny ve formě šustění a škrábání a hraboši se vyhýbají blízkosti větrného mlýna v řádu několika metrů až několika desítek metrů. Frekvence a intenzita se mění zhruba rovnoběžně s rychlostí větru. Tento efekt bohužel není zaručen a závisí na podmínkách na zemi a typu instalace.