Návrh a údržba zahrady

Bílá zahrada – úspěšný příklad zahradního designu v bílé barvě

bílé nápady designu zahrady tón v tónu design bílý květ

S přibývajícími milovníky zahrad rozvíjí bílá zahrada svou zvláštní přitažlivost. Bílé zahrady vyzařují přírodní krásu, eleganci, čistotu a skromnost. Jemné bílé květy jsou okouzlující a magické. Dokonce způsobí, že se malá zahrada okamžitě objeví větší. K vytvoření bílého rozkvetlého zahradního snu s jedinečnou atmosférou je nezbytný chytrý výběr rostlin a dobré plánování. Dovedně pojatý a působivě implementovaný koncept zahrady v bílém je londýnská zahrada Sheily Jackové, která by mohla sloužit jako inspirace.

bílý zahradní design sheila jack tón v tónu bílá kvetoucí trvalky elegantní

V následující obrazové galerii najdete povedený příklad zahradního designu v bílé barvě, který, jak již bylo řečeno, navrhla Sheila Jack. Profesionálně se zabývala rozvržením stránky pro časopis Vogue, fotografováním a uměním. Talentovaná návrhářka zahrady našla inspiraci pro svou krásnou londýnskou městskou zahradu na Chelsea Flower Show.

bílá zahrada sheila jack zahradní design bílé rostliny irisové útesy doveru

Velká část rostlin, které dnes rostou v její zahradě, byla také zakoupena v Chelsea. Sheila Jack absolvovala roční intenzivní kurz na London College of Garden Design v Kew Gardens, kde získala ocenění „Nejlepší student“.

sheila jack londýn bílá zahrada struktura tón v tónu designu

Hned po promoci získala dvě ocenění od Společnosti zahradního designu. K jejímu úspěchu přispěl její předchozí profesní život a smysl pro detail, stejně jako zájem o to, jak se věci vyrábějí a jak jsou zase zpracovávány v jejich nejčistší podobě. Oceněný zahradní designér v současné době pracuje na řadě projektů a získává profesionální zkušenosti ve spolupráci se zavedenými designéry.

Hydrangea Anabelle bílá zahrada Sissinghurst bílá stříbrná tón v tónu struktura tvar květiny

Když mluvíme o bílé zahradě, je důležité zmínit slavnou „Bílou zahradu“ v Sissinghurstu. Vytvořila ji Vita Sackville-West. Ne nadarmo je zámecká zahrada Sissinghurst jednou z nejznámějších zahrad v Anglii a nyní je považována za vzor mnoha zahrad. Všechny rostliny tam kvetou bíle a šedě a vytvářejí jedinečnou krajinu.

čína rue thalictrum delavayi bílé zahradní bílé květy

Bílé kosmeeny (Cosmos bipinnatus), japonské sasanky (Anemone japonica) a pětilisté keře (Potentilla fruticosa) kvetou a rozvíjejí svoji plnou nádheru. Ve většině zahrad jsou tyto rostliny růžové, růžové nebo, jako pětiroký keř, žluté, zatímco zde září v jemné bílé. I více než 60 let po svém vzniku je tato zahrada považována za dokonalý příklad fascinující jednobarevné zahrady.

sheila jack zahrada design londýn bílá zahrada lezení růže okrasná cibule

Chcete -li si užít zářivou, zářivou krásu a přírodní kouzlo zahrady v bílé barvě, mnoho bílých rostlin vám nabízí spoustu designového prostoru, který vám splní váš zahradní sen. Aby však oblast nepůsobila jednotvárně a nudně, měli byste věnovat pozornost několika důležitým bodům.

sarcococca humilis odstín květina bílé rostliny bílá zahrada

Nejprve byste měli vytvořit tmavé a klidné pozadí, aby elegantní bílá barva mohla rozvinout svůj efekt. Tisové stromy se k tomuto účelu používají jako stálezelený živý plot. V závislosti na dostupném prostoru se před živým plotem vytvářejí stoupající postele. Aby byla bílá zahrada příjemná pro oči a každá rostlina v aranžmá představila svou jedinečnou krásu, má velký význam odstupňování podle výšky růstu – od půdního pokryvu, který je vysoký asi 15 centimetrů, až po solitérní stromy, až po dřeviny.

sheila jack bílá zahrada výška květina forma trávy dřevitá bílá kvetoucí trvalky

Nejlepší je kombinovat bílé rostliny a bílé květy, které jsou různých velikostí a mají různé tvary květů. Tím se zabrání tomu, aby bílé tóny působily monotónně. Bílé květy s kulovitými květy, jako je odrůda růží „Boule de Neige“, vypadají kouzelně krásně v doprovodu hroznového květenství bílých lupinů (Lupinus albus). Okouzlující kontrast a další dynamiku lze vytvořit také u rostlin s různými barvami listů.

allium růže traviny světlé výsadby výškové gradace bílá zahrada

Zkombinujte mezi sebou různé odstíny bílé a vytvořte krásnou zahradu tón v tónu. Aby se vytvořila vzrušující bílá změna, rostliny ve vaší zahradě by neměly být pouze bílé. Bílá zahrada může také ohromně těžit z růžových a bílých, zelených a bílých nebo žlutých a bílých květů.

jasminum polyanthum bílá zahrada bílé květy bílé kvetoucí trvalky

Bílá zahrada může být atraktivní a rozmanitá v každém ročním období s různými bílými květy. Nezaměnitelně skvělý nádech londýnské zahrady Sheily Jack nebo zámku Sissinghurst lze také na jaře přenést do vaší vlastní zahrady kombinací jarních hrnků, sněženek, bílých krokusů, tulipánů a šachovnicových květin.

bílá zahrada Sheila jack allium meč lilie bílé květy

Bíle kvetoucí trvalky, jako je konvalinka (Convallaria majalis), květ srdce (Dicentra spectabilis), sasanka jarní (Anemone blanda), plevel horský (Centaurea montana) nebo jarní růže (hybrid Helleborus orientalis) jsou perfektními designovými partnery pro tito raní kvetouci.

lezení růže madame alfred carriere sheila jack zahradní design bílá zahrada bílé květy

Léto je hlavním obdobím kvetení růží, které tvoří nádherný soubor s mnoha trvalkami, které převážně kvetou bíle. Takovými jsou stříbrná rue (Artemisia ludoviciana), jeřáb balkánský (Geranium macrorrhizum), zvonek broskvový (Campanula persicifolia), náprstník (Digitalis purpurea), Schönaster (Kalimeris incisa), delphinium (hybrid Delphinium Belladonna). Pokud chcete do zahrady přidat stříbřité akcenty, je kočičák (Nepeta racemosa) a bodlák slonoviny skvělou volbou.

bílá zahrada sheila jack zahrada design meč lilie útesy dover pozadí zelené

Bíle kvetoucí trvalky jako řebříček (Achillea decolorans), sasanka podzimní (hybrid Anemone Japonica), třapatka (Echinacea purpurea), astra myrtová (Aster ericoides), rákos čínský (Miscanthus sinensis) a královská lilie (Lilium regale) obohacují pozdní léto a podzim vaše zahrada v bílém. Evergreeny, trávy a okrasné listy vytvářejí bílou zahradní strukturu a vytvářejí vzrušující výsadbu.

sheila jack bílá zahrada londýn hammersmith kancelář

Svěží, bílá zahrada bude zářit, i když je obloha zatažená a za soumraku a je obzvláště účinná večer. Pokud si chcete po náročném dni odpočinout na své zahradě, jsou světlé rostliny tou správnou volbou pro venkovní použití.