Návrh a údržba zahrady

37 nápadů na dekorace pokojových rostlin – kreativní nádoby a aranžmá

pokojová rostlina dekorace vertikální zahradní tašky stěna retro eames

Klasický způsob, jak ozdobit náš domov rostlinami, je uspořádat je někde jednotlivě nebo ve skupinách a vytvořit malou zelenou plochu. Mnohem zajímavější by však bylo vytvořit individuální a moderní uspořádání pokojových rostlin. Většina z nich je dekorativních po celý rok, zatímco jiné kvetou pouze v určitém ročním období, například cyklámen a vánoční hvězda. Zajímavou dekoraci lze také vyrobit pomocí bromélií a epifytů. A pěstované z rostlin v živném roztoku nebo hydroponii. Některé víceleté květiny vysazené v květináčích, jako jsou tulipány, hyacinty, chryzantémy, gerbery, jsou také velmi vhodné, protože dodají interiéru barvu a svěžest. Rychlý a účinný nápad na dekoraci je zařídit dočasné květinové úpravy z řezaných květin. Tyto 37 Nápady na výzdobu pokojových rostlin vám ukáže, jak kreativně vyzdobit svůj dům rostlinami.

 Nápady na výzdobu pokojových rostlin – kde a jak zařídit?

pokojová rostlina dekorační skříňka vestavěný květináč koupelnová popínavá rostlina

Jak uspořádat rostliny

Pokud plánujete používat jednotlivé rostliny, pak je lepší vybrat ty se zajímavou siluetou. Rostliny mohou být uspořádány ve složení tří nebo pěti. Pokud aranžmá obsahuje více než pět rostlin, doporučuje se květináče a kádě schovat. Uspořádání stejných rostlin ve stejném kontejneru v přímce je velmi působivé, zejména v moderních domácnostech.

Dekorace pokojových rostlin – barva a textura v obývacím pokoji

pokojová rostlina dekorace konferenční stolek terária rostliny ošuntělý rozkládací koberec

Pokud zdobíte větší skupinu rostlin, pak by bylo lepší skrýt hrnce dekorativními panely speciálně vybranými nebo navrženými k tomuto účelu. Sázecí stroje mohou být také vyrobeny z betonu, přírodního kamene nebo cihel a dekorativně integrovány do místnosti.

Řezané květiny na stole

pokojová rostlina dekorace mísy lilie přízvuk jídelní stůl kuchyně máta zelená

Zelené stěny a rozdělovače místností z rostlin jsou v módě. To je velmi oblíbené u moderních domů a bytů, kde je půdorys většinou otevřený. Květiny plovoucí ve vodě jsou vždy krásné. Jsou vhodné pro výzdobu interiérů pro slavnostní událost nebo když potřebujeme rychle vymyslet něco velkolepého.

Pokojové rostliny v koupelně

pokojová dekorace do koupelny vana svíčky zelená romance ratanová židle

Můžete také distribuovat rostliny v koupelně, abyste vytvořili útulnou atmosféru. Nejlepší je zjistit, kterým rostlinám vyhovuje vysoká vlhkost. Oblíbenou květinou této místnosti je orchidej. Nejlepší místa pro rostliny v koupelně jsou skříň, odkládací stolek nebo vana.

Rostliny v obývacím prostoru

Interiérová dekorace na chodbu, šatna, skleněná stěna, bílé oblázkové kovové hrnce

Většina bromélií jsou epifyty, které rostou v jejich přirozeném prostředí na větvích stromů a skal tím, že se k nim připoutají speciálními kořeny. Epifyty získávají vlhkost a živiny přímo z atmosféry prostřednictvím svých listů. Většina bromeliadů jsou krásné, velkolepé rostliny s jasně nápadnými barvami. Protože vyžadují malou nebo žádnou půdu, jsou velmi vhodné pro neobvyklá uspořádání. Lze je například zavěsit na strop nebo na zeď pomocí háčků. Další zajímavou možností je připevnění na větev nebo strom, který je podobný svému přirozenému prostředí.

postavit speciální kontejnery pro rostliny

moderní byt rostliny chodba dřevěný box pokoj dělič schody knihovna

Moderní metody pěstování rostlin v hydroponii nebo živných roztocích nabízejí mnoho příležitostí pro kreativní lidi Dekorace pokojových rostlin. V hydroponii je dostatek živin, oxidu uhličitého ze vzduchu a vody a solí v něm rozpuštěných. V této technologii jsou rostliny vysazeny do substrátu, jako je písek nebo granulovaný plast, a poté jsou přidány živné roztoky. Rostliny pěstované v živném roztoku jsou mnohem lehčí a lze je také kdekoli zavěsit. Vysazují se také do průhledných nádob, aby byl viditelný jejich kořenový systém.

zelená zeď s rostlinami

Pokojové rostliny dekorace koupelna vertikální zahradní vana bílá

Výběr rostlin

Při výběru rostlin do interiéru je třeba poznamenat, že pokojová teplota by neměla klesnout pod 12 až 15 stupňů. Kromě nízkých teplot rostliny nesnesou velké teplotní výkyvy. Nenechávejte pokojové rostliny na okenních parapetech nebo nad radiátorem. Většina rostlin dává přednost dobře osvětleným místům mimo přímé sluneční světlo. Kvetoucí pokojové rostliny i rostliny s barevnými listy potřebují více světla. Účinek uspořádání pokojových rostlin lze navíc zlepšit vhodným osvětlením. Pro kuchyň a koupelnu, kde jsou teploty a vlhkost velmi proměnlivé, musíte vybrat rostliny, které tyto podmínky snášejí.

Vyřízněte v zemi pro rostliny

rostliny deco moderní dům štěrk bílá skleněná stěna palmy

Výběr kbelíku

Podle individuálních preferencí si můžete vybrat buď moderní nádoby z kovu a plastu, nebo rustikální keramické hrnce. Rostlinné granule umožňují výrobu skleněných nádob.

péče

S výjimkou zalévání a výměny živného roztoku nevyžadují hydroponické rostliny žádnou zvláštní péči. Jen si musíte dávat pozor, abyste nepřekročili doporučenou koncentraci roztoku. Zalévání rostlin vysazených v půdě by mělo být určeno úměrně teplotě v místnosti. Když je zima – méně vody, když je teplo – častěji. Suchý povrch země není kritériem, že rostlina potřebuje zavlažování. Takže musíte zalévat v květináči do hloubky 5-7 cm a před zaléváním rostliny zkontrolovat aktuální vlhkost půdy.

Jakmile si vyberete ty nejlepší rostliny pro svůj domov, měli byste je nyní předvést s nejlepší výhodou. Proto jsme do série fotografií shromáždili mnoho úžasných nápadů na dekorace pokojových rostlin, které můžete použít jako inspiraci.

Rozdělovač pokojů ozdobený rostlinami

rostliny pokoj dělič kontejner vertikální myšlenka deco moderní

Mnoho moderních interiérů je navrženo s konceptem otevřeného bydlení a zahrnuje více než jednu oblast. Proto se často děliče místností používají k vizuálnímu rozdělení těchto velkých obytných prostor. Chtěli byste sami udělat krásnou dekoraci pokojové rostliny pro takovou místnost, pak můžete zasadit dělič pokojů a vytvořit v interiéru krásnou vertikální zahradu. Tímto způsobem lze místnost přirozeným způsobem osvěžit a oddělovač místnosti se okamžitě stane poutačem.

Středomořský pocit skrz stromy v květináčích

schody dekorace stromy hrnec nápad středozemní prostředí

Krásnému stromku se nedaří jen na zahradě, ale také ve vhodném květináči. Se správnou péčí můžete svůj životní prostor vylepšit elegantním stromem a zároveň vytvořit středomořskou atmosféru. Ne každý strom však v květináči tak dobře roste. K tomu se nejlépe hodí kontejnerové rostliny. Krásnou výzdobu pokojových rostlin můžete dosáhnout pomocí stromečků, například japonského javoru, truhlíku, lísky vývrtky nebo vrby. Je důležité vybrat vhodný květináč a strom pravidelně zalévat, přihnojovat a případně přesazovat.

Rostliny v moderním dekoru

pokojové rostliny výzdoba nápady obývacího pokoje okraj vodní funkce

Moderní byt může těžit také z čerstvých pokojových rostlin. S trochou zeleně v interiéru se cítíte trochu blíže k přírodě a pamatujete si bezmezné louky a zelené lesy. V moderním designu interiéru by pokojové rostliny neměly být vůbec opomíjeny, protože osvěžují interiér a vytvářejí příjemnou atmosféru. Zelené rostliny lze použít k nastavení krásných barevných akcentů, zejména u jednobarevného interiéru.

Dekorativní trávy dodávají zajímavou texturu

Pokojové rostliny obývací pokoj trávník rozdělovač místnosti otevřený

Umělé okrasné trávy jsou stálezelené, zůstávají navždy čerstvé a nevyžadují žádnou údržbu. S ním můžete stále nastavovat úspěšné akcenty a vykouzlit krásnou dekoraci pokojových rostlin. Dekorativní tráva je ideální pro kbelíky, vázy a dokonce i zajímavé vyvýšené postele pro vnitřní použití. Umělé trávy je obtížné vizuálně odlišit od skutečných rostlin, a proto dosahují stejně dobrého účinku.

symetrické uspořádání na polici

Interiérové ​​nástěnné dekorační nástěnné jednotky Myšlenky na malé květináče

Malé květináče nepotřebují tolik péče jako ty velké, a proto je při zdobení pokojových rostlin upřednostňuje mnoho pracujících žen. S několika vysazenými květináči na nástěnné poličce lze atmosféru také osvěžit, pokud jsou dobře uspořádané. Symetrické uspořádání vždy vypadá hezky a nejlépe funguje s rostlinami stejné velikosti.

Rostliny v různých oblastech

Pokojová výzdoba rostlin obývací pokoj kuchyň sezení skupina dřevo uspořádání obývacího stolu stůl

Při výběru rostlin pro dekoraci pokojových rostlin neexistuje správná odrůda ani číslo. Pokud vás baví péče o pokojové rostliny, můžete si dokonce vytvořit celou vnitřní zahradu s květináči a květináči. Alternativně můžete květináče umístit na různá místa v bytě, aby se zeleň nacházela všude v interiéru.

Nastavte akcenty v místnosti

Dekorace pokojových rostlin, obývací prostor, polstrovaná barva, vázy s tulipány

Ať už v obývacím pokoji, ložnici nebo na chodbě, výzdoba pokojových rostlin poskytuje v interiéru nádherné akcenty. Zelené rostliny a stromy velmi dobře zapadají do světlého interiéru a okamžitě se stanou krásnými poutači. Zelené listy lze také s výhodou ukázat na dřevěném nábytku, protože ladí s přirozeným vzhledem dřeva.

Zelené stěny jsou trendem

Pokojové rostliny dekorace zeď zelená vertikální myšlenka kulečníkový stůl

Zelené stěny jsou v současné době v módě a posouvají výzdobu pokojových rostlin na další úroveň. Tento nový typ vertikální zeleně nabývá stále většího významu a je stále běžnější v interiérovém designu designových bytů. Zelená zeď může sloužit jako rozdělovač pokojů i jako dekorace na zeď a promění každou místnost v zelenou oázu.

vertikální výsadba v koupelně

Pokojové rostliny dekorace stěna koupelna lázně prostředí vana

Pokud chcete v koupelně vyzdvihnout dekoraci pokojových rostlin, pak je vertikální zahrada ideální pro malé i větší koupelny. Rostliny v koupelně vás zvou k lenošení a navození příjemné atmosféry. Svislá výsadba je považována za zvláště prostorově úspornou, a proto se také perfektně hodí do velmi malých koupelen. Zejména v koupelnách s vanou, kde obvykle trávíte trochu více času, lze prostředí pozitivně ovlivnit trochou zeleně.

Pokojové rostliny dekorace svislé zahrady kapradiny dřevěná krabice kožená sedačka

Pokojové rostliny deco vertikální kontejner nápad schodiště okno

Dekorace pokojových rostlin dekorace do malé obývacího pokoje podsvícení rostlin dekorace na zeď

Pokojové rostliny bylinky nápady kuchyňské kovové nádoby zásuvky dřevěné čela

Pokojové dekorace výzdoba nápad koupelna štěrk kameny podlaha umyvadlo dlaždice dřevěná optika

rostliny zdobí rozdělovač jídelny řezané květiny váza

řezané květiny dekorace barevné skleněné vázy jídelní stůl dřevo vysoký lesk kuchyně

Pokojová dekorace dekorace parapet dřevo jídelní stůl řezané květiny váza

Pokojová dekorace dekorace terária kuličkové uspořádání girlandy schodiště

Pokojové rostliny dekorace koupelny moderní obklady stěn vzhled dřeva

Vnitřní uspořádání dekorace rostlin, obývací pokoj, konferenční stolek, pružiny

bytové dekorace rostliny nápady laminátová podlaha dřevěný květinový box

Vnitřní dekorace rostlin nástěnná televize malý byt šetrný k životnímu prostředí

rostliny uvnitř štěrku vysoké vany bambus rostliny schody

moderní dům interiér zahradní dlaždice palmy posezení

kuchyně deco strom štěrk uvnitř jíst-v kuchyni nerezová ocel bílá

nápady rostliny dekorace chodba uspořádání skleněná váza větve chodba

dům obytná struktura japonský styl bambus rostliny dekorace dřevo schody štěrk

jídelna středozemní rostliny aranžování koše skupinový stůl

květiny deco skleněná váza hortenzie zelená jablka mramorová deska