Návrh a údržba zahrady, terasy

Správný design zahrady k vizuálnímu zvětšení zahrady

sladěný design zahrady minimalistický-nápad-sukulenty-graeser-sukulenty

Také jste si pravděpodobně všimli, že i zahrady stejné velikosti mohou někdy vypadat menší a jindy větší. To závisí na vizuálních efektech. Velikost zahrady, kterou vidíte, je tedy dána pouze tím, jak jste ji tvarovali. Zde je několik užitečných tipů pro the vhodný design zahrady, pomocí kterého můžete svou malou zahradu vizuálně zvětšit.

the sladění zahradního designu s dekorativními prvky

odpovídající zahradní design květináč-strom-postel-ochrana soukromí-deco

Můžete odvádět pozornost od malého zahradního prostoru pomocí různých metod úpravy zahrady. Dobrým příkladem jsou zahrady navržené v barokním stylu s úspěšně rozloženými hlavními a vedlejšími cestami. I když jsou poměry takových zahrad různé, zásady pro jejich vytvoření lze uplatnit i v menších zahradách. Pro the vhodný design zahrady záhony jsou orámovány nízkými obrubníky a oblouky a pergoly jsou nastaveny tak, že zvědavé oči jsou přitahovány z jedné strany zahrady na druhou. Měli byste také dát další dekorativní prvky, které přitahují pozornost. Takovými prvky jsou například sochy, hezké květináče nebo vědra a fontány. Proměníte se v ohnisko zahrady, které se za ta léta nezmění. Současně můžete také přidat různé další dekorativní prvky pro vhodný design zahrady, které můžete s příchodem nové sezóny změnit, doplnit nebo nahradit.

the vhodný design zahrady – různé oblasti

ladící-zahradní-design-střešní-terasa-plochy-postel-nábytek-moderní

Když je zahrada rozdělena na různé oblasti, existuje určitá výhoda. V takovém případě ho nelze rozhlížet jediným pohledem. Protože se musíte podívat na každý roh jednotlivě, vede the vhodný design zahrady na to, že se nakonec divíte, jak velká zahrada ve skutečnosti je.

Ostrov záhonů může vaši zahradu zmenšit

ladící-zahradní-design-jezírko-minimalistická-deska-cesta-dřevěná terasa

Pokud máte rádi zahrady, které mají přírodní styl, nebudete mít problém vytvořit si tu svou. Jednoduše vysaďte rostliny tak, aby vytvářely malé ostrůvky. Ty by se měly střídat s trávníkem a skrývat některé oblasti zahrady. To vytváří různé výklenky, které můžete použít k rozložení lehátek nebo k vytvoření prostoru pro odpočinek.

Vhodný zahradní design prostřednictvím stupňovitých záhonů

ladící-zahradní-design-terasa-nápad-potok-kameny-kameny

Ukažte, co umíte, a navrhujte záhony postupně. Tímto způsobem mohou květiny a rostliny volně růst, aniž by rušily své sousední rostliny, které jsou před nimi nebo za nimi. Rostliny zabírají třikrát tolik místa, než kdyby byly vysazeny na rovný povrch, díky čemuž záhony vypadají bujněji. Tento efekt můžete posílit jako vhodný design zahrady rámováním postelí živým buxusovým plotem. Tím se rozšíří množství zelených rostlin, které spadají do vašeho zorného pole. Zahrada může také vypadat vizuálně větší, pokud vyberete určité rostliny. Ty s velkými listy by měly být umístěny v popředí a ty s menšími listy poblíž okraje oblasti. Pamatujte také, že plocha vaší zahrady se bude zdát větší, pokud zvolíte rostliny s jemnými tóny. Vyhněte se tedy jasným a barevným rostlinám.

Kde zahrada končí

Zahradní styl-opticky-zvětšit-stromy

Rozmazejte hranice vaší zahrady a přitahujte oči svých návštěvníků věcmi, které jsou kolem ní. Patří sem například pěkný strom v sousední zahradě nebo rovná louka vedle vaší zahrady. Pokud ve svém okolí takové pomůcky nemáte, použijte pár dalších triků na správný návrh zahrady pro malou zahradu. Zasaďte zelený živý plot nebo zavěste dveře zrcadlem na vnější zeď. Díky tomu to vypadá, že zahrada pokračuje dál. Architektonické prvky, které umístíte na viditelná místa, mohou také vytvořit hloubku tam, kde zahrada ve skutečnosti končí.

Navrhněte zahradu před domem

Předzahrádka zahradní záhony dekorativní kameny

Přírodní plot ze stromů

Nápady na design zahrady se dřevěným plotem

Optické podkroví

Terakotové zahradní schody

Rybník a dekorativní prvky, jako jsou kameny a sochy, přinášejí závan lesního vzduchu 

Rostlinný design rybníka v zahradě

Fontána v popředí

Zahradní rostliny se studnou

Moderní zahrada na schodech

Dvorek-zahrada-opticky-zvětšit-rostliny

Výklenky v zahradě

Zahrada s pěšinami-zahradní židle-stromy-výklenky

Louka vedle květin a keřů vizuálně zvětšuje vaši zahradu 

Stezka pro chodníky se stromy na nádvoří

Navrhněte zahradní dřevěný nábytek stromy

Zahrada se zahradou na terase

Květinové záhony-zahradní design-zahrada před domem

Terakotová dlažba Zahradní cihlový gril

Zahradní designové květinové záhony