Návrh a údržba zahrady, terasy

Mexický design terasy pro ten pocit dovolené

exotické rostliny-palmy-na-terase

Užijte si první podzimní dny na vlastní terase a zároveň si připadejte jako v Mexiku. Pocit bezstarostné dovolené v této vzdálené zemi je cítit při posezení pod palmou se zpeřenými listy. Existují takové palmy, které lze snadno pěstovat v květináči nebo kbelíku a jsou perfektní jako dekorace pro jednoho Mexický design terasy vhodný. Vhodná je například trpasličí palma (Chamaerops humilis). Snáší dokonce teploty až minus 10 stupňů, takže jej v říjnu můžete s klidným svědomím nechat na terase. V zimě je však nejlepší umístit je do světlé místnosti, která nezmrzne. K tomu se hodí zejména zimní zahrada.

Mexický design terasy s kaktusy

Sukulenty-na-balkóně-terase

Pro jednoho Mexický design terasy Chybět by samozřejmě neměly ani kaktusy. Nejen, že vypadají elegantně, ale také se snadno udržují. Pokud je zasadíte do dobře odvodněné půdy, bude jim stačit vlhkost, kterou občas dostávají z deště, a nebudete se muset starat o jejich zalévání.

Mexický design terasy s feferonkami

Design terasy s chilli na balkóně

Stejně typické a důležité pro jednoho Mexický design terasy je ozdobná pálivá paprika. Kompaktní jednoleté rostliny rostou a cítí se velmi dobře v květináčích. Oranžové, žluté a červené plody této rostliny jsou často spojovány s barevnou Jižní Amerikou.

Terasové dekorace a doplňky pro skvělý pocit

Design terasy, nábytek, balkon

K relaxační atmosféře chybí jen proutěný nábytek, barevné polštáře a útulná deka. Příslušenství je důležité pro mexickou dekoraci. Ohnivou mexickou atmosféru podporují také svíčky ozdobené malými papričkami nebo chilli papričkami a kaktus cereus v květináči.

Pro ty, kteří milují pálivé papriky

Design terasy s chilli na balkóně

Pálivé chilli papričky by rozhodně neměly chybět v mexické dekoraci, pokud rádi jíte pikantní. Lusky jsou dlouhé, červené plody, které jsou také dobrou ozdobou.

Slunečná fiesta

Fiesta-dekorace-nápady-na balkoně

Echeveria, pestrobarevné ubrousky a pestrobarevné nádobí jsou další doplňky, které potřebujete k podávání jídla venku v mexickém stylu.

Kaktusy na balkoně

Rostliny na terase-různé

Kaktus-terasa-design-doma

Rostliny visící na dlani-keramické květináče

Palma-na-balkóně-mexické-dekorativní-rostliny