Nápady na vánoční dekorace

Zdobení vánočního stromku: trendy pro rok 2019 a kreativní nápady pro dekorace vánočního stromku

Malé nebo velké, třpytivé nebo spíše jednoduché: vánoční ozdoby jsou k dispozici v mnoha variacích pro každý vkus. Představujeme vám nejnovější trendy a ukazujeme vám ty nejkrásnější vánoční stromky pro rok 2019. Zjistěte, jak můžete svůj vánoční stromeček ozdobit cukrovinkami, přírodními materiály, mašlemi, vatou a umělým sněhem. Nezáleží na tom, zda je puristický ve stylu hygge nebo zábavný s pomlázkami nebo nostalgický s vintage nádechem: Řekneme vám, jak můžete vánoční stromeček rozzářit správnou vánoční výzdobou a proměnit jej v opravdový poutač. Nechte se inspirovat a vyberte si svoji oblíbenou dekoraci. To jsou trendy zdobení vánočních stromků pro letošní zimu!

Trendy v zdobení vánočních stromků: dřevěný vánoční stromeček ve stylu hygge

Slavnostní zdobení dřevěných vánočních stromků ve stylu hygge pro puristy

První trend vánočních ozdob pro rok 2019 je jednoduchý a elegantní. Stále více lidí upouští od vánočního stromku ve prospěch puristického vánočního stromku ve stylu hygge. Dřevěný vánoční stromeček nabízí puristům mnoho výhod: Lze jej ozdobit jakýmikoli moderními přívěsky z kovu, papíru, látky nebo peří, zabírá málo místa a harmonicky splývá s moderním obývacím prostorem. Spolu s potahem na vánoční stromeček z umělé kožešiny se stane skutečným poutačem nábytku v moderním venkovském stylu.

Dřevěné vánoční stromky slavnostní výzdoba nápady ve skandinávském stylu

Dřevěný vánoční stromeček lze efektně uspořádat také v retro stylu. Papírové ozdoby na vánoční stromky přinášejí dotek 80. let do vašich vlastních čtyř stěn. Příznivci skandinávských interiérů se mohou rozhodnout pro okouzlující vánoční dekoraci z přírodních materiálů a ozdobit vánoční stromeček plstěnými visačkami. Kreativitě se meze nekladou, vánoční stromeček lze každý rok vymalovat.

Zdobení vánočního stromku americkým způsobem: trendy pro rok 2019

Vánoční strom zdobí trendy americké nápady ve zlaté a bílé

Pokud hledáte barevné, třpytivé a nápadité nápady na zdobení, pak byste se měli nechat inspirovat Američany. Vánoční stromky jsou tam tak bohatě zdobené girlandami a přívěsky, že samotný strom je téměř neviditelný. Svůj vánoční stromeček můžete vyzdobit v americkém stylu v několika krocích:

1. Vyberte barevné schéma. V USA tvoří bílá a zelená neutrální pozadí a nechávají pódium volné pro akcenty v modré, růžové, černé nebo fialové. Třpytivé akcenty ve zlaté nebo stříbrné barvě dodají ozdobu vánočního stromečku a dodají vánočnímu stromku obzvlášť okouzlující vzhled.

2. Směle kombinujte různé materiály. Látkové girlandy, skutečné květiny, ozdoby na vánoční stromky z křišťálu vylepšují vzhled a dodávají vánočnímu stromku jistotu.

3. Čím více ozdob na vánoční stromeček, tím lépe. Američané zdobí své jedle co nejhojněji a vytvářejí tak třpytivý kouzelný svět.

Zdobení trendů vánočního stromku: nostalgické nápady na výzdobu v klasickém stylu

Ozdobte vánoční stromeček nostalgicky kostkovaným věncem a ozdobami z červeného vánočního stromku, jako jsou cukrovinky a červené vánoční koule

Vánoční ozdoby v červené, zlaté a bílé jsou již dlouho považovány za skutečnou klasiku. Barevné schéma dokonale ladí se zelenými borovicovými větvemi a hnědými šiškami, vypadá vesele a nechává vzniknout vánoční náladu. Jak vykouzlit klasickou vánoční dekoraci, která vnese do vašich čtyř stěn nostalgický nádech z minulosti:

Vánoční stromeček zdobí nostalgické dekorativní nápady pomocí luceren a šípků a kostkované girlandy z látky a šišek a umělého sněhu

1. Kombinujte pouze klasické dekorativní prvky. Stylová tradiční aranžmá lze sestavit z prvků, jako jsou červené vánoční koule, cukrovinky a sněhové vločky. Mnoho motivů je vypůjčeno z Bible: Andělé, tři svatí králové a svatý Mikuláš vytvářejí slavnostní atmosféru. Na vánočním stromku je místo i pro vlastnoručně vyrobené hvězdy z hudebního papíru.

2. Kolem vánočního stromku obepněte věnec z kostkované látky.

3. Rozsviťte vánoční stromeček pomocí LED svíček, lampionů a malých lampionů.

3. Ozdobte vánoční stromeček hračkami z dětství nebo vintage sněhovými koulemi.

4. Doplňte klasický vzhled vánočního stromku přírodními materiály.

Zdobení vánočního stromku, trendy pro rok 2019: dekorace mašlemi

Svátečně ozdobte vánoční stromeček stuhou a věncem z látky a skutečných květin. Nápady na výzdobu vánočního stromku v červené a bílé barvě

Letos jsou velmi trendy dekorace, které zdůrazňují jeden prvek. Velmi oblíbené jsou například stužky. Na výběr jsou dvě varianty: Buď můžete použít velkou mašli jako vrchol vánočního stromku, nebo můžete na vánoční stromeček připevnit několik menších mašlí. Trend pochází z Anglie, kde jsou vánoční stromky tradičně zdobeny mašlemi a látkovými girlandami s kostkovanými vzory. Zbytek vánočních ozdob je také tradičně uchováván ve Velké Británii. Květiny z látky, šňůra světel a četné červené vánoční koule tvoří stylový celek. Barvy mašle najdete v dalších designových prvcích. To vytváří harmonický celkový obraz.

Zdobení trendů vánočního stromku: vytvořte dekoraci ve stylu „Zimní říše divů“ vatou nebo umělým sněhem

Vánoční stromek zdobí trendy vatou nostalgické vánoční stromky ve vintage stylu

Další vánoční trend je inspirován písní „Winter Wonderland“ a přináší mír a bezpečí. Vánoční stromeček ozdobený vatou nebo umělým sněhem má romantický vzhled. Jak znovu vytvořit vintage vzhled:

1. Postříkejte jedlové větve umělým sněhem.

2. Ozdobte vánoční stromeček ozdobami stromečku v tónu. Přívěsky z hudebního papíru, třpytivé vánoční koule v jemných růžových nuancích a řetěz světel jsou součástí hravé vintage vánoční dekorace. Najdete zde také nalezené předměty z blešího trhu, jako jsou staré koule se štěpkovanou barvou. Jeho starý vzhled je tím, co dělá vintage styl tak okouzlujícím. Pokud je to žádoucí, můžete také připojit další dekorativní prvky, jako jelení parohy nebo křišťálové přívěsky.

3. Kolem vánočního stromku obtočte bílou girlandu nebo větvičky stromu posypte vatou.

Ozdobte vánoční stromeček Trendy ozdobte vánoční stromeček vánočními ozdobami z papíru a ozdobte vatou

Další variantou je simulace vintage vzhledu. Povrch zlaté koule můžete snadno obrousit jemným brusným papírem a sami si vystřihnout ozdoby z lepenky a nastříkat je zlatým sprejem. Ptáci, motýli, květiny a siluety jelenů hrají hlavní roli v ošumělém elegantním souboru, zatímco tradiční zlaté ozdoby na vánoční stromky zaujímají zadní sedadlo.

Zdobení vánočního stromku: trendy pro rok 2019 s přírodními materiály

Vánoční strom zdobí trendy přírodními materiály, jako je peří, koule a papírové květiny origami

Na rozdíl od klasických a historických vánočních ozdob jsou puristické vánoční ozdoby udržovány spíše střízlivé. Pokud chcete ozdobit svůj vánoční stromeček přírodními materiály, nemusíte v obchodech hledat levné vánoční koule a přívěsky. Můžete se jen projít lesem a sbírat přitom přírodní poklady. Šišky, bobkové listy, jmelí a mech vykouzlí přirozený vzhled. Fantazii se meze nekladou, pokud vánoční výzdoba vypadá co nejvíce diskrétně a přirozeně.

Svátečně ozdobte vánoční stromeček přírodními materiály, jako jsou girlandy z šišek a puristické vánoční stromky z mechu

Jak ozdobit vánoční stromeček v puristickém stylu:

1. Skutečný vánoční strom nabízí dokonalé zázemí pro puristickou výzdobu přírodními materiály.

2. Vyrobte si věnec z vrbových větví, šišek a listů stálezelených stromků a omotejte ho kolem vánočního stromku.

3. Ozdobte vánoční stromeček jinými přírodními materiály, jako jsou ořechy, naplavené dříví a sezónní květiny, jako je vánoční hvězda. Pokud je to žádoucí, můžete na vánoční stromeček také připojit zelená jablka nebo limetky a nastavit akcenty s peřím.

Zdobení vánočního stromku skutečnými květinami: trendy vánoční dekorace pro rok 2019

Vánoční stromky zdobí trendy s přírodními materiály skutečný věnec z květin a hvězd ze dřeva jako nápad na moderní dekoraci vánočního stromku

Další trend pochází z Austrálie, kde vánoční stromky zdobí květiny. Chcete -li navodit radostnou náladu, můžete si vyrobit květinový věnec a použít ho k ozdobení vánočního stromku. Platí pravidlo: čím barevnější, tím lepší. Úplně se obejdete bez dalších vánočních ozdob. Stylová květinová výzdoba je zcela dostačující a ještě zvyšuje očekávání na nadcházející jaro. Pom-pom girlandy v akcentních barvách mohou ozdobit okna a krbovou římsu.

Zdobení vánočního stromku sladkostmi: to jsou trendy pro rok 2019

Vánoční stromek zdobí trendy Vánoční ozdoby s cukrovinkami a věnec z papíru v růžové a modré vtipné

Sladkosti, lízátka, koblihy a dokonce i barevné piňaty: sladkosti letos nejsou k vidění pouze na vánočních stromcích v USA a Mexiku. Tento trend se nyní těší velké oblibě i v Evropě. Děti milují zejména cukrovou sladkou dekoraci. K tomu: Domácí girlandy z papíru a visačky z lepenky. Náš tip: Jako šablonu použijte vykrajovátka a vystřihněte z lepenky různé vánoční motivy jako hvězdičky, jedle a Ježíška. Ozdobte jej třpytivým sprejem a pestrá vánoční dekorace ve výrazných barvách, jako je fialová, růžová, oranžová a modrá, je připravena.

Vánoční stromek zdobí trendy umělý vánoční stromek se sladkostmi zdobí bonbóny

Pokud máte malý umělý vánoční stromeček, můžete jej také ozdobit sladkostmi. Zabalte několik vánočních koulí do papíru a oba konce spojte úzkým kouskem ozdobné stuhy, aby vypadaly jako cukroví. Naplňte průhledné skleněné kuličky barevným cukrovým posypem. Doplňte ozdoby vánočního stromku vlastními dekoracemi z plsti nebo pomlázkami.

Zdobení trendů vánočního stromku: Vtipné vánoční ozdoby pomlázkami

Vánoční stromek zdobí trendy vtipné nápady pomlázkami a věncem z pletací příze

Barevné vánoční ozdoby vám zaručeně navodí dobrou náladu. Letos vánoční stromky zdobí pestrobarevné pomlázky a girlandy z pletací příze. Tuto kouzelnou ozdobu vánočního stromku si mohou doma snadno vyrobit i úplní začátečníci. Jednoduše vystřihněte z lepenky dva prsteny, položte je na sebe a rovnoměrně omotejte vlněné nitě. Pokračujte v ovinutí nitě kolem lepenkového prstence, dokud se otvor velmi nezmění. Poté odstřihněte vlnu na okraji prstenu a mezi oběma lepenkovými kruhy provlékněte vlněnou nit a spojte konce vlněné nitě k sobě. Na konci jednoduše opatrně odstraňte lepenkové kroužky. kompletní!

Vánoční stromek zdobí trendy s pom poms řemeslné nápady na vánoční ozdoby, které si vyrobíte sami

Pokud kombinujete vlněné příze v několika barvách, můžete vytvořit pestrobarevné bambulky. Můžete jím ozdobit nejen skutečné jedle, ale i umělé bílé vánoční stromky. Pomlázky lze také kombinovat s jinými dekoracemi, jako jsou pohádková světla a LED svíčky. Papírové hvězdy origami jsou zvláště účinné při inscenování.

Zdobení trendů vánočního stromku: romantické v námořním stylu

Ozdobte vánoční stromeček Trendy vánoční stromeček s námořní dekorací Mušle a hvězdice v modrém vyzdobte nápady na nostalgické vánoční ozdoby

Už vás nebaví špatné počasí a zase sníte o slunečných letních dnech? Pak je další trend dekorů přesně pro vás. Ozdobte svůj vánoční strom mušlemi, hvězdicemi a koulemi z mořského skla a vneste do svých čtyř stěn námořní nádech. Tato dekorace je obzvláště populární ve Spojených státech. Námořní zimní ozdoby samozřejmě najdete v obchodech, ale pokud jste během poslední dovolené sbírali mušle, můžete je namalovat akvarely, nastříkat třpytivým sprejem a připevnit na vánoční stromeček.

Ozdobte vánoční stromek: moderní vánoční dekorace

Zdobení vánočních stromků trendy puristické nápady na zdobení vánočních ozdob

Puristé a minimalisté mají něco společného: žijí podle hesla „méně je více“. Na rozdíl od puristů, kteří zdobí svůj dům přírodními materiály, se minimalisté spoléhají na kov, sklo a nejmodernější plasty. Další trend je v souladu s moderními trendy. Ozdoba na stromeček z mosazi nebo mědi je opravdovým univerzálem: v zimě zdobí vánoční stromek společně s LED svíčkami a vánočními koulemi z peří, poté ozdobné přívěsky ve tvaru kosočtverce zdobí boční stoly a lze je kombinovat s vázami a sochy podle přání.

Ozdobte trendy vánočních stromků ve skandinávském stylu ozdobte přírodními materiály zbarvenými do zlata

Módní kovové přívěsky se za poslední rok etablovaly jako nejoblíbenější doplněk. Není divu, že i klasické prvky, jako je vánoční hvězda, jsou nyní vyrobeny z mosazi. Obzvláště harmonický celkový obraz vzniká, když jsou přívěsky kombinovány s černobílými ozdobnými stužkami a vánočními koulemi v metalických barvách.

Zdobení trendů vánočního stromku: nostalgické s věncem s rodinnými fotografiemi

Ozdobte trendy a nápady vánočního stromku, abyste se vyrobili z látkových vest a rodinné fotografie vytvořily věnec

Zejména o Vánocích rádi listujeme ve starých fotoalbech. Nyní ale existuje možnost zhodnotit uplynulý rok kreativní vánoční ozdobou. Vyrobte si věnec z látky a připevněte k němu rodinné obrázky pomocí kolíčků na prádlo. Celá rodina si tak může užít být spolu a zavzpomínat na dobré chvíle.

Trendy v zdobení vánočních stromků: retro vzhled v barvách duhy

Vánoční strom zdobí trendy vtipné v duhových barvách bílý umělý vánoční stromeček zdobí papírové origami hvězdy

Výrazné barvy, kýčovité úpravy: retro styl není pro každého. Příznivci zařízení, která se inspirují živými trendy 80. let, se mohou těšit na obzvláště barevnou vánoční výzdobu. Takzvaný trend duhových barev, kdy vánoční stromeček září v červené, zelené, modré, oranžové, fialové, žluté a růžové, zaručeně rozzáří dobrou náladu.

Ať už barevné ve stylu 80. let nebo opatrně puristické, s romantickým nádechem z minulosti nebo spíše moderní: Pokud chcete ozdobit svůj vánoční strom, můžete si vybrat mezi různými trendy. Ve fotogalerii níže najdete další zajímavé ukázky trendových vánočních ozdob. Nechte se inspirovat návrhy!

Trendy v zdobení vánočních stromků pro rok 2019: dekorace s citrusovými plody

Vánoční stromeček zdobí trendy přírodními materiály visícími květinami a citrusovými plody jako citróny

Vánoční stromeček zdobí sváteční věnec z exotických květin a palmových listů

Zdobení vánočního stromku ozdoby na vánoční stromeček věnec z květin slavnostní vánoční dekorace

Ozdoby na stromeček v modré barvě s námořním nádechem 

Americké nápady na vánoční ozdoby s ledními medvědy a modrými ozdobami

Puristická vánoční dekorace s vintage stromovými koulemi

Ozdobte vánoční stromeček přírodními materiály a rustikálními ozdobami vánočních stromků

Moderní s umělým vánočním stromečkem a ozdobami v růžové a zlaté barvě

bílý vánoční strom zdobí trendy kombinující růžovou a zlatou

Ozdobte vánoční stromeček Trendy pro rok 2019: Ozdobte umělým sněhem

Trendy s nostalgickými ozdobami vánočních stromků s umělým sněhem s vintage vánočními koulemi a věnečkem z organzy

Skutečné květiny a přírodní materiály zdobí vánoční stromeček

Trendy s přírodními materiály s květinami a dřevěnými písmeny slavnostně zdobí vánoční stromeček

Trendy v zdobení vánočních stromků: ozdoby na stromeček z látky

Trendy s vatou zdobí nápady na vánoční ozdoby na vánoční stromeček

Ozdobte vánoční stromeček mašlemi: nápad na slavnostní výzdobu

Trendy s mašlemi místo girland na slavnostní výzdobu nápadů vánočního stromku zeleně

Vánoční dekorace se zlatými mašlemi

Trendy s luky ve zlatě a motýly a zlatou hvězdou

Ozdobte vánoční stromeček přírodními materiály

Trendy s přírodními materiály, jako jsou šišky a látkové girlandy a pohádková světla