Nápady na vánoční dekorace

Zdobení žebříku na Vánoce – kreativní nápady pro slavnostní náladu

Vydejte se na nápady na vánoční dekorace tipy na rustikální vánoční výzdobu

Opět pro vás máme originální nápad na vánoční výzdobu. Pokud tedy fandíte neobvyklým dekoracím, určitě se budou líbit i vám. Jsou to jednoduché žebříky, které lze ozdobit na Vánoce. K tomu můžete použít jakékoli vánoční ozdoby a další vánoční prvky jako umělý sníh, pohádková světla nebo jedlové zelené a vánoční figurky. Dekorace dřevěného žebříku je skvělá jako náhrada vánočního stromku, ale také vhodná jako doplňková vánoční dekorace. Stačí se podívat na nápadité nápady a realizovat své oblíbené sami zdobením starého žebříčku na Vánoce.

Ozdobte vánoční žebřík – nápady s jedlovou zelení

Vydejte se na vánoční výzdobu jedle zelená červená hvězda vánoční stromek náhrada

Jedlová zelená může být první věcí, která se vám vybaví při vánoční výzdobě žebříku. Tato varianta je také velmi vhodná, pokud chcete použít žebřík jako náhradu za tradiční vánoční stromeček. Trojúhelník, který tvoří žebřík, připomíná jedli, která je dokonce vyztužena obkladem z jedlových větví. Větve lze kombinovat s dalšími dekorativními prvky.

ozdobit vánoční žebřík jedle zelená aranžování kostkovaná stuha červená bílá větve bobule

Kromě jedlové zeleně je samozřejmě vhodná i jakákoli jiná stálezelená rostlina, pokud chcete na Vánoce ozdobit žebřík. V zásadě neexistují žádná pravidla. Kromě toho nemusí být nutně zakryt celý žebřík. Malé aranžmá jako přízvuk, jako ve výše uvedeném příkladu, se také dobře hodí k tomu, aby dekoraci dodalo potřebné vánoční kouzlo.

Staré dřevěné žebříky se pěkně rozsvítí pohádkovými světly

Vydejte se na vánoční ozdobu vánočního stromku s alternativním designem pohádkových světel snadno

Stejně jako můžete vánoční stromeček, zábradlí schodiště nebo okno navrhnout pomocí pohádkových světel, můžete použít i malá světýlka, pokud chcete na Vánoce ozdobit žebřík. Nezáleží na tom, jaký typ žebříku zde používáte. Osvětlení vypadá stejně pěkně opřené o zeď, jako volně stojící v místnosti.

Vydejte se na vánoční ozdobu pohádkových světel s nápadem na romantické osvětlení Vánoc

Máte na výběr ze široké škály pohádkových světel. Existují takové s bílým a žlutým světlem a samozřejmě pestré. Tvar žárovek se také může lišit. Kromě malých modelů, které se dnes většinou používají, existují také vintage žárovky nebo ty se zvláštními tvary, jako jsou hvězdy. Podívejte se kolem sebe a ozdobte nejen interiér pohádkovými světly, ale také zahradu a vstupní prostor.

Jedinečná vánoční dekorace vlastní výroby s žebříkem a koulemi na vánoční stromeček

vyzdobit vánoční žebřík vánoční strom koule ozdoby na stromeček vánoční dekorace světla

Tento nápad, kterým můžete vyzdobit obývací pokoj, považujeme za velmi působivý. Velké množství koulí vánočních stromků bylo jednoduše zavěšeno na žebřík a zdobí tímto způsobem vnitřní plochu žebříku. Do hry navíc vstupuje řetězec světel. Opět si můžete pohrát s tvary ozdob na stromeček. Nejen míčky jsou vhodné.

ozdobit vánoční žebřík ozdoby ozdobit mašle stuhy

Použijte tolik prvků, kolik chcete, a v jakékoli barvě a získáte opravdu originální vánoční dekoraci, která upoutá pozornost všech. Styl dekorace závisí na stylu žebříku. Pokud si chcete například vyrobit rustikální vánoční dekoraci sami, použijte starý žebřík, který také necháte ve své kondici. Pokud chcete, aby to bylo modernější, můžete mu dát nový nátěr a vybrat barvu, která bude ladit se šperky.

Použijte žebřík jako polici a ozdobte svůj obývací pokoj na Vánoce

Žebřík ozdobte vánoční poličku rustikální vánoční figurky nápady deco

Pokud má žebřík širší schody, lze je použít také jako polici. Pak na ně můžete umístit libovolné vánoční figurky, ale i vánoční lampičky a podobně. Pokud má váš žebřík pouze příčky, nemusíte se obejít bez verze s poličkou. Jednoduše umístěte desky na příčky a budete mít velkou plochu, kterou si můžete navrhnout podle svých představ. Při zdobení žebříku na Vánoce použijte všechny ostatní nápady, které jsme již zmínili.

Ozdobte hlavu na Vánoce – nápad vánočními ponožkami

Hlava zdobí vánoční ponožky výměna krbu vánoční aranžmá dekorace na zeď

Chtěli byste pověsit vánoční ponožky, ale nemáte krb, kde byste to tradičně mohli udělat? Pak je žebřík přesně tou správnou alternativou. Jednou z výhod je, že nabízí také více prostoru. Neváhejte kombinovat ponožky s některými dalšími vánočními ozdobami. Pak to celé vypadá ještě slavnostněji.

Vyrobte si ozdoby na Vánoce sami – adventní kalendář a úložiště pohlednic

Hlava zdobení vánočních nápadů adventní kalendář pohlednice vánoční přání

Kromě dekorativních nápadů na Vánoce existují i ​​ty, které jsou praktické zároveň, ale také navrhují pokoj. Na jedné straně můžete pomocí žebříku zavěsit vlastní adventní kalendář. Pak už máte hotovou jednu z prvních adventních dekorací a budete si ji moci užívat po celé vánoční období. Nyní je čas, kdy dorazí mnoho pohlednic od přátel a příbuzných. Protože je samozřejmě škoda je jednoduše uložit do zásuvky, můžete je použít jako dekoraci a místo toho pověsit. K tomuto účelu je žebřík perfektní. Toto je tedy další praktický a také pěkný nápad, který můžete použít k ozdobení žebříku na Vánoce. Odesílatelé navíc budou rádi, že se takto chlubíte svými kartami.

Domácí vůdci pro spontánní projekty

ozdobit vánoční žebřík alternativní hole přírodní materiály dřevěné dárky

V tuto chvíli možná nemáte k dispozici skutečný žebřík, ale přesto chcete takto ozdobit. To platí zejména v případě, že jste se rozhodli spontánně a na poslední chvíli. Existuje však řešení! Totiž žebřík můžete snadno napodobit pomocí lana a klacků. Toto je dobrá alternativa, i když nemáte prostor na postavení skutečného žebříku. Tato alternativa žebříku je připevněna ke zdi.

ozdobit vánoční žebřík improvizovat přívěs na strom červený

Stejně jako u většiny ostatních výše uvedených nápadů můžete ozdobit libovolnými prvky. Zde jsou obzvláště vhodné přívěsy. Výsledkem je rustikální nástěnná dekorace, která vypadá nostalgicky a vánočně a zároveň je neobvyklá.

Jak jinak můžete ozdobit žebřík na Vánoce?

Hlava zdobí vánoční skandinávský styl vánoční věnec kostkované

Všechny zmíněné nápady jsou pouze návrhy a v žádném případě ne vše, co lze pro návrh použít. Podívejte se na všechny vánoční ozdoby, které se už pár let nepoužívají a jsou jen v krabicích na půdě nebo ve sklepě. Určitě je toho hodně, co lze najít pomocí žebříku. Na příčky zavěste vánoční věnec nebo prostě vánoční látky. I zimní věci jako rukavice nebo pletené zimní čepice, lyže a brusle a podobně jsou skvělé pro zlepšení nálady v místnosti během vánočního období. Popusťte uzdu své fantazii!