Nápady na vánoční dekorace

Vyrobte si dárkové visačky na Vánoce: 20 krásných nápadů pro kutily a šablony zdarma

O Vánocích se mohou malí i velcí těšit na krásně zabalené dárky. Jsou obzvláště oblíbené u dárkových štítků vyrobených vlastními silami a jsou dvakrát zábavnější. A nejlepší ze všeho: Přívěsky zůstávají milou vzpomínkou i po vánočním období a příští rok je lze použít jako vánoční ozdoby. Ukážeme vám 20 nápadů, jak vyrobit štítek na dárek na Vánoce. Vyrobené z hlíny, lepenky nebo kůže, zdobené bambulkami, knoflíky a třpytivým sprejem, v moderním nebo vintage stylu: v dnešním článku najdete velký výběr designů i několik bezplatných šablon. nechte se inspirovat!

Tinker dárkové visačky na Vánoce: Rudolf, sob

Štítky na dárky Návod na pohrávání sobů Rudolf

V následujícím textu vám ukážeme, jak si můžete sami vyrobit barevné a krásné visačky na dárky a vánoční přání z různých materiálů. K tomuto účelu můžete použít lepenku, modelovací hmotu, dřevo a dokonce i kůži. Pro první myšlenku budete potřebovat následující materiály:

 • Červené a žluté pompony
 • Krabice na balení
 • Pastelka, černá
 • Třpytivá barva ve zlaté barvě
 • Googlyho oči, samolepicí
 • Perforátor
 • nůžky
 • lepidlo
 • Provázek nebo stuha dle vašeho výběru

Chcete -li vyrobit dárkový štítek soba Rudolfa, nejprve vytvořte šablonu. Poté je vystřihněte a vystřihněte několik štítků na dárky z hnědé lepenky. Na zadní stranu každého přívěsku napište blahopřání, láskyplnou zprávu nebo jednoduše jméno obdarovaného. Poté děrujte otvorem. Na nos a lepkavé oči nalepte bambulku a namalujte parohy.

Vytvořte si vlastní dárkové visačky se zápisníkem

Vyrobte si vánoční dárky z papíru

Štítky sešity na dárcích se těší stále větší oblibě. Další ruční práce je nejrychlejší s děrovacím strojem, ale můžete také použít cikcakové nůžky. Potřebujete také následující materiály a příslušenství:

 • Děrovací a razicí stroj
 • Kruhový motiv jako šablona
 • Karton v bílé barvě
 • Motivový papír
 • Lesk
 • Samolepky (tučňáci, sněhulák, Santa Claus atd.)

Vyrobte si dárkové visačky z lepenky na Vánoce Pokyny

Umístěte šablonu kruhu a bílou lepenku mezi desky vysekávacího stroje a protáhněte ji strojem, abyste vytvořili kruh. Napište na štítek na zadní straně. Poté z barevného balicího papíru nebo lepenky vyražte menší kruhy. Malé přilepte na velké kruhy a poté na samolepky. Pokud si přejete, můžete značky dárků posypat třpytkami. Nahoře udělejte do provázku díru. Pokud je to žádoucí, můžete také připojit větve cypřiše, šípky nebo jiné přírodní materiály podle vašeho výběru.

Vyrobte si štítky na dárky sami na Vánoce: pohádková světla vyrobená z lepenky

Vystřihněte řetěz světel z lepenky

Další nápad na řemeslo kombinuje dárkové balení a dárkové visačky v jednom. Budete potřebovat lepenku (růžovou, žlutou a modrou), provázek, lepidlo a černý fix. Nejprve vytvořte šablonu pro žárovky, poté ji vystřihněte a přilepte na provázek. Omotejte hotový „řetěz světel“ kolem daru a spojte konce dohromady.

Vyrobte si dárkové visačky z washi pásky

Štítek na dárky Tinker na Vánoce vystřihněte vánoční koule

Z washi pásky můžete vyrobit veselé obaly a visačky na Vánoce. Ukážeme vám, jak vyrobit vánoční koule z washi pásky. V zásadě však můžete vystřihnout i jiné tvary, jako jsou hvězdy, jedle atd. Tyto ruční práce jsou ideální pro rodiny s malými dětmi a jsou dobrým nápadem pro hobby v holých zimních dnech. K tomuto účelu potřebujete následující materiály a příslušenství:

 • bílý papír
 • Washi páska v zelené barvě (matná a s třpytkami)
 • Washi páska v červené barvě (matná a s třpytkami)
 • řezačka kruhů
 • fineliner
 • děrovačka

Vyrobte si dárkové visačky na Vánoce z washi pásky

Na papír nalepte střídající se proužky matně zelené a třpytivé zelené washi pásky. Pomocí řezačky kruhů můžete nastavit požadovaný poloměr kruhu a kruhy vystřihnout. Alternativně můžete kruhy nakreslit pravítkem a poté je vystřihnout nůžkami. Poté označte štítkem dárek.

Štítky na dárky vyrobené z modelovací hmoty

Tinker dárkové visačky z hlíny Pokyny a nápady

Štítky na dárky můžete také vyrobit z modelovací hmoty. V obchodech najdete modelovací hmotu schnoucí na vzduchu, která je jako stvořená pro další ruční práci. Další možností je sušit nebo pálit visačky v troubě. Níže vysvětlíme, jak to udělat. Potřebujete následující materiály a ruční práce:

 • Bílá modelovací hmota, měkká
 • Čtvercový vykrajovátko (ale můžete použít i jiné tvary nebo vykrajovátka dle vlastního výběru)
 • kulatá vykrajovátko
 • Písmena s přídržnou lištou
 • Na přání: štětec, třpyt nebo jiná barva
 • Ozdobné stuhy na zavěšení
 • Váleček

Pokyny pro výrobu dárkových štítků z hlíny

Kupte si měkkou, na vzduchu schnoucí modelovací hmotu, kterou tence rozválíte válečkem. Poté vystřihněte několik štítků na dárky, děrujte otvory, na které je zavěste, a vyražte je písmeny. Pokud si přejete, můžete je pak ozdobit třpytivým sprejem nebo namalovat akcentní barvou. Když jsou přívěsky připravené, nechte je přes noc zaschnout na teplém místě.

Malujte akvarel dárkové štítky

Dárkové visačky na dárky pro vánoční malování technikou malování akvarelem

Anglický výraz „watercolor“ se úspěšně etabloval jako synonymum pro akvarelovou malbu. Mezi těmito dvěma pojmy je však rozdíl, i když technika malby je v zásadě stejná. Celé obrázky jsou malované akvarelem a akvarely jsou namalovány písmena, spisy nebo jednotlivé motivy. Poloprůhledné barvy se ředí vodou, plochým nebo kulatým štětcem se nanáší na papír a rozmazávají speciálním štětcem. Pozadí, tj. Bílý papír, se třpytí.

Namalujte si štítek na dárek sami. Nakreslete vánoční stromeček krok za krokem akvarelovou technikou

Jak zkušení hobby malíři, tak úplní začátečníci snadno zvládnou další instrukce pro kutily. Nejprve zřeďte zelené a žluté barvy. Poté tužkou nakreslete obrysy jedle. Plochým štětcem naneste nejprve světle zelenou a poté tmavě zelenou barvu. Rozostřete kontury rozmazacím štětcem. Nechte vánoční stromek zaschnout, poté namalujte několik koulí vánočního stromku a vánoční hvězdu. Barvy necháme znovu zaschnout a finelinerem nakreslíme věnec. Vaše akvarel dárkový štítek je připraven!

Vyrobte si vánoční dárkové visačky (šablony)

Vyrobte si dárkové visačky ve vintage stylu se šablonami k tisku

Další štítky na dárky dávají současnosti vintage poznámku. Lze je lepit nebo připevňovat a poté mohou také sloužit jako přívěsek na věnec nebo vánoční stromeček. Skvělá připomínka krásného dárku a dokonalé překvapení pro prarodiče. V článku najdete několik šablon v různých velikostech, které si můžete vytisknout a vystřihnout.

Vintage visačky na dárky pro návody na vánoční tvorbu

Aby přívěsky vypadaly opravdu vintage, můžete je potřít vodou. Dotek půvabu přináší zlaté třpytky, kterými je můžete namalovat. Oblíbenými vintage motivy jsou malé děti, Ježíšek, různá zvířata (soby, králíci) a samozřejmě andělé. Samozřejmě si můžete také vytvořit vintage dárkový štítek jako fotografickou koláž. V tomto případě můžete kromě obrázku připojit také hudební papír nebo napsat roztomilý pozdrav s krásným písmem. K tématu se skvěle hodí také svíčky, čísla a jmelí.

Štítky dárků můžete také nechat stárnout. Položte je na plech a nechte 8 minut sušit při 80 stupních Celsia. Nikdy nenechávejte papír v troubě bez dozoru! Můžete je nalepit na bílý karton, aby štítky na dárky udržely tvar.

Vyrobte si dárkové visačky ve vintage stylu s Mod Podge

Pokud si přejete, můžete přívěsky ozdobit přírodními materiály. Šípky, malé šišky a listy stromů jsou k tomu ideální. Aby štítky na dárky vypadaly jako vintage přání, můžete na ně nalepit poštovní známky. Pokud jsou obdélníkové, lze je také použít jako záložky po Vánocích. Pěkný dárek pro prarodiče!

Vintage dárkové visačky zdarma šablona pro tisk

Další myšlenkou je razítko historických značek. V obchodech s řemeslnými výrobky jsou nabízeny četné sady známek s různými gratulacemi nebo čísly adventního kalendáře. Pečeť pečeť „Pro vás“ také zaručeně bude vypadat dobře. Razítka jsou perfektním řešením v případě, že musíte označit spoustu dárků.

Vyrobte si visačky na dárky sami z plátků dřeva

Štítky na dárky Tinker ze dřeva a tabule k Vánocům

Pokud chcete nechat své kreativitě volný průběh, pak je další nápad na řemeslo pro vás. Štítek na dárek je vyroben ze dřeva a je stylovou ozdobou pro zimní období. Potřebujete následující materiály:

 • Plátky stromu o průměru 5 cm
 • barva na černé desce
 • Sněhová vločka razítko
 • bílý razítko inkoust
 • Přírodní materiály pro dekoraci
 • Šňůrka na zavěšení
 • štětec

Plátek stromu natřete tabulovou barvou a nechte zaschnout. Poté na něj označte bílou barvou sněhovou vločku a ozdobte dřevěný kotouč přírodními materiály, ozdobnými stužkami atd. Přilepte motouz na záda. Na přívěs můžete psát křídou nebo jej nechat prázdné jako ozdobu.

Scrabble – vyrobte jmenovky na dárky

Tinker dárkové visačky na Vánoce ze dřeva a hrabavých písmen

Na kousek provázku navlékněte dřevěná písmena Scrabble N-O-E-L a přilepte k němu kostkovanou mašli. Rychlá, rustikální dárková visačka je připravena. Můžete také experimentovat s jinými slovy do sytosti: HOHO! Radost! Vánoce! Chcete … a zapište si jméno příjemce.

Vyrobte si dárkové visačky s knoflíky

Vyrobte si dárkové visačky s knoflíky a ozdobnou stuhou a plstí

Nápaditý dárek na Vánoce si můžete vyrobit z lepenky, červených knoflíků a filcu. Tato myšlenka řemesla je ideální pro děti ve věku základní školy. Vystřihování si tedy můžete procvičit hravou formou. Potřebujete následující materiály:

 • Karton nebo balicí papír v hnědé barvě
 • 3 různě velká červená tlačítka
 • Plstěná látka, zelená
 • Washi páska, stříbrná
 • nůžky

Štítky na dárky vytvářejí nápady pomocí plsti a tlačítek

Vystřihněte štítky z lepenky. Navrch nalepte kousek stříbrné washi pásky a uspořádejte tři červená tlačítka. Vystřihněte dva listy zelené plsti a přilepte je na knoflíky. Štítek na dárek k Vánocům, který můžete vyrobit i s dětmi, je připraven.

Šijte kožené dárkové visačky

Šití kožených dárkových visaček na vánoční návod

Štítky na dárky nemůžete vyrábět jen z lepenky nebo papíru. K tomu je velmi vhodná také syntetická kůže. Nejprve vytvořte šablonu ozdoby na vánoční stromeček a přeneste ji na kůži. Vystřihněte několik štítků na dárky a zakryjte je kamínky.

Vystřihněte štítky na dárky

Vyrobte a vystřihněte štítky na dárky

Nakonec vám nabízíme velmi stylový nápad na vystřihnutí štítků na dárky. Motivy sněhových vloček můžete samozřejmě vystřihnout řemeslným nožem, ale začátečníci mohou také použít razníky motivů. Můžete jím ozdobit nejen vánoční dárky, ale také papírnictví, vánoční přání a další papírové ozdoby.

Štítky na dárky vytvářejí šablony k tisku a vystřihování