Nápady na vánoční dekorace

Vrchol vánočního stromku Tinker: Tyto nápady na řemesla skvěle doplní vaše vánoční ozdoby

Blíží se očekávané vánoční období a sváteční nálada se každým dnem zvyšuje. Dejte startovní signál letošním vánočním řemeslům s našimi skvělými nápady pro vánoční stromky. Ať už jde o klasické varianty, jako jsou hvězdy a andělé, nebo neobvyklejší alternativu – máte z čeho vybírat. Na výrobu vánočního stromku můžete použít různé materiály, jako je papír, dřevo nebo drát. Zůstaňte naladěni, protože jsme pro vás shromáždili mnoho vzrušujících kutilských projektů.

Vyrobte si klasický vánoční stromeček

Vytvořte vánoční hvězdu z drátu jako vrchol stromu

Vánoční strom bez shora ladícího ornamentu vypadá trochu neúplně. Vrchol stromu je třešnička na dortu a neměl by chybět při zdobení vánočního stromku. Které motivy jsou ale vhodné pro korunovaci jedle? Vánoční hvězda a vánoční anděl jsou považovány za klasické šperky na stromeček, ale vánoční stromeček můžete vyrobit v jakémkoli tvaru. V současné době je stále více populární široká škála návrhů, jako jsou květinové úpravy, klobouky, velké bambulky, plyšové hračky a mnoho dalších. Pokud jde o zdobení moderního vánočního stromku, fantazii se meze nekladou.

Tinkerová vánoční ozdoba na stromeček z papírové třpytivé hvězdy

Klasika nikdy nevyjde z módy. Tradiční hvězda je stále jednou z nejoblíbenějších variant vrcholů vánočních stromků. V zásadě byste mohli udělat hvězdu téměř z jakéhokoli materiálu. Jediná důležitá věc je, že design odpovídá zbytku ozdob vánočního stromku. Takže barva a styl musí být sladěny se zbytkem šperků.

Hledáte nápady, jak udělat hvězdu na vánoční stromeček? Níže jsou uvedeny některé skvělé průvodce tvorbou.

Vytvořte 3D hvězdu z papíru na vrchol vánočního stromku

Vytvořte si vlastní 3D hvězdu na vánoční stromeček

Budete potřebovat tyto materiály:

 • tištěná šablona *
 • barevný papír
 • pravítko
 • Lepidlo
 • nůžky

3D papírová hvězda ruční práce pokyny vánoční stromeček

Vytištěnou šablonu vystřihněte a nakreslete na ukázkový papír podle svého výběru. Označte místa záhybů stejně jako tečkované čáry na šabloně. K tomu použijte pravítko.

Nyní vystřihněte hvězdu ze vzorového papíru a složte ji jako harmoniku podél tečkovaných čar. Červené tečkované čáry jsou přeloženy směrem ven (strana vzorku) a modré dovnitř (bílá strana papíru).

Nakonec na zadní stranu hvězdy přilepte tenký proužek papíru, který připevníte k vánočnímu stromku.

* Šablona pro papírovou hvězdu stáhnout zde.

Vrchol vánočního stromku Tinker – hvězda ze dřeva

Špičková hvězda vyrobená z kůry stromů, vánoční nápad, nejlepší nápad

Pro tento projekt budete potřebovat:

 • Březová kůra
 • lepenková krabice
 • Šablona hvězdy
 • malé větve disky
 • nůžky
 • horké lepidlo
 • Vinutá pružina (například stará lůžková pružina)

DIY vánoční hvězda vyrobená z větví kůry stromů

Na březovou desku nakreslete šablonu hvězdy a nůžkami vystřihněte hvězdu. Z lepenky vystřihněte druhou hvězdu, která je o něco větší než ta první, abyste mohli na vyčnívající okraj přilepit větvící kotouče. Nakonec přilepte hotovou vánoční hvězdu k prameni a připevněte ozdoby na stromeček na vršek vánočního stromku. Tak jednoduché, ale tak krásně rustikální!

Zlatá dřevěná hvězda jako kutilský vánoční stromeček

Udělejte si hvězdu pro vánoční ozdoby

Líbilo se vám rustikální dřevěná hvězda na stromeček? Pak vyzkoušejte tuto variantu z dřevěných klacků a juty. Pro tento projekt je požadováno:

 • 5 dřevěných tyčinek, 20 cm dlouhých
 • zlatá barva
 • Štětec
 • Super lepidlo
 • Jutová příze

Návod, jak vyrobit hvězdu na vánoční stromeček

Uspořádejte pět dřevěných tyčinek tak, aby vytvořily pěticípou hvězdu. Poté slepte konce a spoje k sobě lepidlem. Poté, co lepidlo zaschne, namalujte hvězdu zlatou barvou a nechte dobře zaschnout. Nakonec obalte vánoční stromeček jutovým provázkem, provázkem spojte konce a v případě potřeby přilepte.

Přirozeně ozdobte vánoční stromeček kutilskou hvězdou ze dřeva

Pokud se vám líbí více rustikální, nemůžete dřevěné tyčinky natřít, ale nechat je přirozené. Místo toho, abyste je slepili, můžete je také svázat jutovým provázkem. Vrchol vánočního stromku by skvěle ladil s přirozeným vzhledem vánočních ozdob.

Vytvořte zářící hvězdu na vánoční stromeček

DIY vánoční strom top zlatá hvězda

Co je potřeba:

 • 2 balení dřevěných špejlí
 • polystyrenová koule o průměru přibližně 120 mm
 • PVC trubka, dlouhá přibližně 8 cm
 • zlatá barva ve spreji

Nejprve vložte trubku do polystyrenové koule. Aby byl vršek vánočního stromku stabilnější, můžete trubku také přilepit. Poté začněte lepit dřevěné špejle do polystyrenové koule, dokud nebude celá kulička přikrytá. Nakonec nastříkejte vrch vánočního stromku zlatavou barvou, nechte zaschnout a připevněte ho na vršek vánočního stromku.

Šití krajky na vánoční stromeček z plsti

Tinkerová hvězda na vrchol vánočního stromku z plstěných pokynů

Nemusíte být profesionálem v šití, abyste si tuto jednoduchou hvězdu na vrchol svého vánočního stromku vyrobili sami. K tomuto rychlému řemeslnému projektu budete potřebovat tyto materiály:

 • Cítil jakoukoli barvu
 • Vyšívací nit
 • Fiberfill
 • šablona hvězdy
 • Pero

Postup je opravdu jednoduchý. Pomocí šablony vystřihněte z plsti dvě stejné hvězdy a sešijte je k sobě. Ponechte spodní stranu otevřenou, aby se plstěná hvězda naplnila polyfillem a přilepte ji na vršek vánočního stromku.

Upcycling vánoční stromeček vyrobený z metly

vyrobte z šlehače alternativní krajku na vánoční stromeček

Už jste viděli naše nápady na upcycling na Vánoce? Nabízíme vám další vzrušující rukodělný projekt – DIY vánoční stromeček vyrobený z metly. Co potřebuješ:

 • 9 šlehač
 • 6 stahovacích pásek
 • Základní nátěr a zlatá barva ve spreji
 • Květinový vázací drát

Ručně vyráběná vánoční hvězda vyrobená z metly

Umístěte spodní smyčky tří metliček na sebe a zajistěte je na obou stranách prostřední metly dvěma malými zipy. Tento postup opakujte ještě dvakrát, abyste získali tři sady po třech metlách. Odřízněte přebytečné konce ze všech zipů. Pomocí zbývajících zipů spojte všechny průchodky dohromady. Může to vypadat trochu ošklivě, ale nebojte se – žádný ze zipů nebude patrný, když bude hotová hvězda na stromě. Utáhněte každou nesestříhanou zipovou pásku co nejtěsněji. Z každého pak nůžkami odstřihněte přebytečné konce.

Nyní nastříkejte na vánoční stromek ze šlehače zlatavou barvu a nechte úplně zaschnout. Chcete -li připevnit hotový vrchol vánočního stromku na vánoční stromeček, provlékněte kousek květinového drátu dvěma kabelovými páskami v horní části oček. Pomocí drátu omotejte hvězdu kolem horní větve stromu.

Korunujte vrchol jedle andělem

Tinker vánoční stromeček top DIY andělé

Andělé nabízejí další klasickou variantu na vánoční stromeček. Anděl je vnímán jako vánoční posel a je jedním z nejoblíbenějších vánočních symbolů. Zvláště rodiny s dětmi se rozhodnou pro anděla strážného na stromě, který během vánočních svátků bdí nad všemi členy rodiny.

Výroba andělů z papíru na vánoční stromeček – 3 nápady na řemesla

DIY vánoční stromeček top anděl stříbrný z papíru

Vyrobte si anděly z papíru

Abyste vytvořili jednoduchého anděla z papíru, měli byste nejprve z papíru vytvořit kužel. Poté na vrchol přilepte malou vánoční kouli, abyste vytvořili hlavu. Nakonec vystřihněte křídla z papíru a přilepte je k zadní straně vašeho anděla. Šiška pak perfektně sedí na vršku vánočního stromku a k upevnění nejsou potřeba žádné další pomůcky.

Na našich stránkách najdete další skvělé nápady, jak si můžete vyrobit anděla z různých materiálů nebo vánočního andílka s dětmi.

Andělé vyrábějí vánoční stromeček z domácích materiálů

DIY andělé z papírových kelímků a košíčků na muffiny

Roztomilý vánoční stromeček si vyrobíte z papírového kelímku a tří bílých pouzder na muffiny. Stále potřebujete malou polystyrenovou kouli a párátko. Hrnek postavte před sebe dnem vzhůru a přikryjte ho pouzdrem na muffiny, také dnem vzhůru. Poté protáhněte párátko středem hrnku a položte na něj kouli. Navrch položte druhé pouzdro na muffiny a zlatou šňůrkou jej přivažte kolem kuličky. Pomocí třetího papírového pouzdra vytvořte křídla a přilepte je na zadní stranu. Nakonec ze zlaté šňůry udělejte malé svatozář a připevněte ji k andělské hlavě. Jako alternativu k muffinovým šálkům můžete také použít filtry na bílou kávu.

Vánoční stromeček z červeného zlata zdobený andělem vánočního stromku od panenky

Proměňte panenku v anděla na vrchol vánočního stromku

Pokud staré panenky vaší dcery shromažďují prach, můžete je proměnit v krásné vánoční anděly a použít je k ozdobení vánočního stromku. Tento vrchol vánočního stromku byl vyroben z Barbie a tento klasicky zdobený vánoční stromeček opravdu krásně doplňuje. Abyste si takovou ozdobu na stromeček vyrobili sami, nejprve si vyrobte papírový kornout a umístěte jej kolem panenky. Poté můžete vyrobit šaty z jakékoli bílé látky, která kužel zcela zakryje. Místo ušití pořádných šatů můžete látku jednoduše přilepit na tělo panenky. Anděl by měl mít také křídla. Na zadní stranu můžete například nalepit dvě bílá peří. Stačí si k hlavě připevnit svatozář ze zlatého drátu a anděl na vršek vánočního stromku je připraven.

Udělejte velkou mašli a ozdobte vršek vánočního stromku

Tinkerová krajka na vánoční stromeček z látkové sametové smyčky

Mašle jsou stejně oblíbené jako koruny vánočních stromků. Ideální úklon na korunu jedle by měl být velký a okouzlující. Mašličku můžete snadno uvázat ze široké ozdobné stužky, nebo ji ušít ze sametu (nebo jiné látky), jak ukazuje obrázek výše. Být kreativní!

Tinker alternativy ke klasickému vánočnímu stromku

Samotné koruny stromů vytvářejí jednoduché nápady

Neobvyklé vánoční stromky se v posledních letech těší stále větší oblibě. Chcete -li letos vyzdobit svůj byt moderně na Vánoce, jsou alternativní vršky vánočních stromků vhodným řemeslným nápadem na výzdobu vánočního stromku. Nyní vám ukážeme dva jednoduché řemeslné projekty.

DIY vánoční stromeček vyrobený z věšáků na oblečení

DIY vánoční stromeček snadno vyroben z čističů potrubí

Vrchol vánočního stromku vyrobený z věšáků na oblečení? Ano, čtete správně. Ve skutečnosti se věšák používá pouze k připevnění šperků k horní části vánočního stromku. Na motivy je použit květinový drát a staré dobré čističe dýmek. Zde všechny materiály:

 • Květinový drát
 • Věšáky na dráty
 • třpytivé čističe trubek v jakékoli barvě
 • bílá páska
 • Štípačky
 • malé jehlové kleště

Pokyny k drotování vánočního stromku z věšáků na oblečení

Odřízněte horní část závěsu (viz výše). Ohněte drát ve spirále s delším vrcholem. Toto je spodní část vrcholu vašeho vánočního stromku. K ohnutí drátu je nejlepší použít kleště. Tuto část zabalte do bílých nebo zelených čističů trubek v závislosti na barvě vašeho stromu.

Materiály pro kutily vánočních stromků vyrobené z čističů trubek

Pomocí květinového drátu a bílé pásky vytvořte obrys svého návrhu. Můžete navrhnout tvar (hvězda, ananas, kaktus, sob) nebo slovo. Omotejte čističe potrubí kolem obrysu, který jste vytvořili. Aby byl vrchol vánočního stromku trochu stabilnější, můžete použít druhou vrstvu čističe trubek. Poté jednoduše propojte dvě části (horní motiv / slovo a spodní spirála) jinými čističi trubek.

Velký pompon jako vrchol vánočního stromku

Vyrobte si barevnou vánoční krajku z pomlázek

Budete potřebovat tyto materiály:

 • velká polystyrenová koule
 • barevné bambulky (zde ukážeme, jak si je můžete snadno vyrobit sami)
 • horké lepidlo
 • vrtat

Ruční práce Vrchní deska vánočního stromku z pomponů Polystyrénová koule

Do polystyrenové koule vyvrtejte velkou díru, aby se vešla na vrchol stromu. Poté nalepte barevné bambulky těsně k sobě na míč a vytvořte velkou bambulku. Neobvyklý vrchol vánočního stromku je hotový!

Přejeme Vám veselé Vánoce!