Nápady na vánoční dekorace

Vánoční řemesla s dětmi – vánoční ozdoby z dřevěných korálků

Vánoční řemesla s dětmi - dřevěné korálky - hvězda - návod - ozdoby na vánoční stromeček - bílé - snadné

V zimě, kdy je vánoční čas ještě před námi, jsou kreativní volnočasové aktivity pro ty nejmenší v rodině vždy dobrým nápadem, jak zahnat nudu. Tematické Vánoční řemesla s dětmi výsledkem jsou jedinečné předměty, které lze použít jako harmonickou dekoraci do domácnosti nebo zavěsit na vánoční stromeček. Pohrávání se osvědčuje i po letech, kdy už dítě není, pěkná vzpomínka na společný čas.

Vánoční řemesla s dětmi – vyrobte si vlastní hvězdu na vánoční stromeček

Vánoční řemesla s dětmi-dřevěná korálka-hvězda-návod-vyrobte si sami

Hvězda je rozhodně oblíbeným vánočním motivem. Ale není vždy snadné si některé navrhnout sami. Nabízíme snad nejjednodušší variantu – popíšete -li charakteristický tvar drátem a použijete jej k vlastnímu vytvoření přívěsku na vánoční stromeček. řemeslný projekt je vhodný pro děti všech věkových kategorií, ale samozřejmě pod dohledem.

Vánoční řemesla s dětmi – hvězda z dřevěných korálků jako věšák nebo vršek vánočního stromku

Vánoční řemesla s dětmi - dřevěné perly - hvězda - návod - bílá - skandinávská - vánoční ozdoby

Dřevěné korálky jsou perfektní jako řemeslný materiál vhodný pro děti. Jsou k dispozici v různých velikostech, a proto je lze snadno vybrat podle řemeslného projektu. Je lepší vybrat ty s průměrem 1-1,5 centimetru, protože se snadno navlékají a jsou vhodné i pro malé děti. Obejděte se bez již zbarvených a tento úkol přenechejte svému dítěti.

Vánoční řemesla s dětmi – požadovaný materiál

vánoční řemesla-děti-dřevěné-korálky-hvězda-návod-materiály-drát

U hvězdicového přívěsku z dřevěných korálků se kromě dřevěných korálků k zavěšení používá také drát, kleště na šperky a tenká šňůra, když je ruční práce již hotová.

Vánoční řemesla s dětmi – ohněte drát do tvaru hvězdy

vánoční-řemesla-děti-dřevěné-korálky-hvězda-instrukce-tvary ohýbání drátu

Vánoční řemesla s dětmi – navlečte dřevěné korálky na drát

vánoční řemesla-děti-dřevěné-korálky-hvězda-návod-drát-bílá-jednoduchá

Pomozte svému dítěti určit, jak velká hvězda by měla být. Možná už máte plány, kde bude později zavěšeno? Odřízněte dostatek drátu a pomocí kleští na šperky jej vytvarujte do požadovaného tvaru hvězdy. Ohněte drát tak, aby dřevěné korálky mohly být následně snadno protaženy.

Snadné vánoční řemesla s dětmi – Spojte dva z drátu dohromady

vánoční-řemesla-děti-dřevěné-korálky-hvězda-návod-ohýbání bílého drátu

Když jsou všechny dřevěné korálky ve správné poloze, ohněte dva konce, aby se mohly zavřít. Spojte je dohromady a v tomto místě upevněte dřevěný korálek tak, aby toto ‘rozhraní’ zůstalo neviditelné.

Vánoční řemesla s dětmi – zavěste hotovou hvězdu na vánoční stromeček nebo jinam

vánoční-řemesla-děti-dřevěné-korálky-hvězda-návod-vánoční-ozdoba-věšáky% cc% 88nger

K hvězdě přivažte provázek, aby mohl být zavěšen a jednoduchá vánoční hvězda byla připravena. Pokud je to žádoucí, dřevěné korálky mohou být navrženy v jakékoli barvě. Funguje to velmi snadno, když perly nalepíte na špízy kebabu a vybarvíte je tak. K tomu jsou vhodné barvy na vodní bázi a staré laky na nehty. Pokaždé experimentujte se svým dítětem!

Vánoční řemesla s dětmi – jednoduché přívěsky z dřevěných korálků ve skandinávském stylu

vánoční-řemesla-děti-dřevěné korálky-Aufha% cc% 88nger-instrukce-skandinávský ples

Další možností, jak dřevěné korálky zpestřit, je nalepit je na špejle Schaschlick a pevně je na ně zafixovat. Nyní položte špičku každého kebabového špízu s perlou obsaženou v barvě a poté nechte na vzduchu zaschnout do strany. Pamatujte, že barvení se rychle stane kapkou a pokryje pracovní plochu.

Vánoční řemesla s dětmi – skandinávské vánoční ozdoby z dřevěných korálků

vánoční-řemesla-děti-dřevěné-korálky-vánoční-dekorace-návod-skandinávský-jednoduchý

Další nápad na vánoční řemesla s dřevěnými korálky, který je stejně jednoduchý na výrobu jednoduchých přívěsků. K tomu potřebujete dřevěné korálky v libovolné barvě a počtu dle vašeho výběru, stejně jako provázek na zavěšení. Doporučuje se používat pouze přírodní materiály.

Jednoduché nápady na vánoční řemesla s dětmi – přívěsky z dřevěných korálků

Vánoční řemesla s dětmi-dřevěné korálky-jednoduché-skandinávské-návody-bílé

Z provázku ustřihněte dostatečnou délku, přeložte na dvě, aby se vytvořila smyčka. Pod smyčkou udělejte uzel asi 3-4 centimetry a provlékněte 2-3-4 dřevěnými korálky. Navrhněte podle vlastních preferencí a ukončete přívěs pevným uzlem.

Zábavná vánoční řemesla s dětmi – vyrobte si skřítky z dřevěných korálků sami

vánoční-řemesla-děti-dřevěné-korálky-imp-instrukce-kugel-mu% cc% 88tzen

Pixies a trpaslíci jsou jedním z nejoblíbenějších symbolů Vánoc, které mají děti opravdu rády. Jsou roztomilé a s neustálým úsměvem na tváři vždy vypadají s dobrou náladou, která nakazí každého. Opravdu skvělé pixie ve skandinávském stylu lze pohrát s dřevěnými korálky o trochu větším průměru. Pokyny jsou vhodné pro děti a obzvláště snadno se jimi řídí. Nejprve si pořiďte užitečné materiály.

Vánoční řemesla s dětmi – jednoduchý návod na roztomilé trpaslíky z dřevěných korálků

Vánoční řemesla s dětmi-dřevěné korálky-imp-instrukce-metarielien-plstěná koule

Potřebujete dřevěné korálky ve dvou velikostech pro těla a hlavy elfů, trojúhelníky z plsti pro chatu a zvonek, stejně jako barvu a horké lepidlo jako pomůcku. Aby skřítci vypadali opravdu zimně, potřebujete chytré oblečení – ustřihněte tenké proužky plsti v jiné barvě, které pak u každé postavy uvázáte jako šátek pod hlavu.

Sladké nápady na vánoční řemesla s dětmi – vyrobte si pixies sami

vánoční řemesla-děti-dřevěné-korálky-imp-instrukce-kreativní-koule-snadné

Velké kuličky nejprve vybarvěte a malé nechte tak, jak jsou – v přirozené barvě dřeva. Opravte jej menším průměrem na větším dřevěném korálku. Z trojúhelníkových kousků plsti vytvořte malé kuželové pytle a na špičku připevněte malé zvonky. Nenechte skřítky v zimě zmrznout a uvázat si na krk šálu.

Dopřejte si na Vánoce lepší náladu tím, že budete s dětmi dělat vánoční řemesla

Vánoční řemesla-děti-dřevěné korálky-imp-instrukce-dekorace-roztomilé-kreativní

Do elfova špičatého klobouku lze zapracovat smyčku a někam zavěsit jako kreativní vánoční dekoraci. Vytvoření celé rodiny pixies je další nápad, který by se vašim dětem určitě líbil.