Nápady na vánoční dekorace

Vánoční dekorace na lustr – 15 inspirací a nápadů k napodobení

lustr dekorace vánoční venkovský jídelní stůl slavnostně vyzdobený

Lustr visí nad jídelním stolem a stejně visí. Osvětlení už tam je. Lze jej však použít k dekoračním účelům. Vše, co potřebuje, je tedy příslušná dekorace. Zvláště v adventním období by to u jídelního stolu mělo být bujné a atmosférické. Možností je zde mnoho – vše, po čem vaše srdce touží, ale výzdoba lustru by měla ladit se zbytkem prostředí.

Lustrová dekorace na Vánoce jako přemístěná aranžmá

lustr dekorace vánoční svěží zelená stříbrná nádherný

Nádherné lustry visí uprostřed téměř každého stropu a vydávají útulné světlo. Jsou považovány za luxusní bytové doplňky a zároveň poutají a osvětlují místnost. Byly doby, kdy jste měli nad jídelním stolem jen lustr, dnes jsou v každé místnosti závěsná světla. V závislosti na stylu zařizování může být lustr vyroben z křišťálu, železa, dřeva nebo nějakého skla. Okouzlující, moderní nebo hravý, každý může být pěkně vyzdoben na Vánoce. Můžete si vybrat ze široké škály materiálů: skutečné nebo umělé jedlové větve, šišky, vánoční ozdoby, krystaly, girlandy, dokonce i pohádková světla. Především je důležité, abyste je sladili se zbytkem bytové dekorace a atmosférou.

Lustrová dekorace na Vánoce: Wintergreen v adventu

lustr dekorace vánoční jedle zelené větvičky poutka červená

Pokud máte kovový nebo dřevěný lustr, který má obvykle 6 a více ramen, dá se krásně ozdobit. Pokud něco takového od rodiny nemáte, můžete si koupit pěkný exemplář na bleším trhu nebo při likvidaci domácnosti. To je pak navrženo se zimní zelenou, umělou nebo skutečnou, s girlandami, vánočními ozdobami nebo čímkoli jako obří adventní věnec se zářícími svíčkami.

lustr dekorace vánoční zelená vánoční dekorace cypřiš

S wintergreenem si můžete vybrat mezi skutečným a umělým. U skutečných jedlových větví existuje riziko, že po několika dnech trvale prasknou a kvůli relativně vysoké pokojové teplotě. Zvlášť když dekorace na lustru visí nad jídelním stolem, je velmi nepříjemné, když najdete zelené jehly při snídani nebo slavnostní večeři. Proto by mohlo dávat větší smysl používat větve z plastových jedlí. Někteří se v každodenním životě plastům vědomě vyhýbají, jiní dávají přednost přírodnímu. V následujícím textu uvádíme přehled nejkrásnějších a nejtrvanlivějších druhů Witergrün.

lustr dekorace vánoční jedle zelené šišky

  • Jedle severní je nejoblíbenější vánoční strom v Německu, ale roste velmi pomalu. Vyznačují se sytě zelenými jehlami, které jsou velmi odolné a pevně sedí. Je ideální pro poněkud honosnou dekoraci.
  • Falešný cypřiš má velmi typické zploštělé větve a s modrozelenou nebo žlutozelenou barvou. Vypadá to nekomplikovaně, šťastně a jeho větve jsou odolné.
  • Jedle ušlechtilá je oblíbená, pokud jde o trvanlivost, a proto se každým rokem stává stále oblíbenější vánoční ozdobou. Jeho větve mají intenzivní modrozelenou barvu, jehly jsou husté, zakřivené a nepichají. Jedle Nobili také funguje obzvláště dobře jako řezaná zeleň a je velmi odolná.
  • Borovice hedvábná má dlouhé, jemné a měkké jehličí, z nichž pět je vždy na krátkých výhoncích. Jejich úzké kužely vypadají obzvláště atraktivní a jsou také velmi vhodné pro dekoraci.
  • Tis je jedním z nejstarších jehličnanů a se svými tmavozelenými krátkými jehlicemi je součástí klasické adventní výzdoby. Aby zimoviště z tisu dlouho vydrželo, mělo by být dobře zásobeno vodou.

Vánoční dekorace na lustr s pravou zimní zelení: udělejte větve jedle odolnější

lustr dekorace vánoční jedle větve mašle stuhy

Pokud si na ozdobu lustrem nasadíte skutečnou zimní zelenou, určitě si přejete, aby větve jedle vydržely déle. Prozradíme 3 užitečné rady, které výrazně prodlouží trvanlivost větve.

  • Znovu nařízněte zimozel: Jedlé větve, které jste si právě koupili, nakrájejte čerstvé a vložte je do vody alespoň na 12 až 24 hodin. Poté na řez naneste trochu horkého lepidla.
  • Jednoduše nastříkejte jehly lakem na vlasy, ale neaplikujte příliš mnoho. To jim nejen dodá pěkný lesk, ale také je ochrání před vysycháním.
  • Platí to jak pro jedli, tak pro úhel pohledu: držte se dál od zdrojů tepla a čím chladnější je v místnosti, tím déle vydrží ozimá zeleň.

Lustrová dekorace s jedlovou zelení a vánoční koule

vánoční dekorace na lustr

Ať už skutečný nebo umělý, můžete zimoviště připevnit k lustru nějakým řemeslným nebo květinářským drátem. K tomu lze přidat všechny girlandy, vánoční ozdoby, koule, šišky nebo ilex. Barvy jako červená a zlatá se nejlépe hodí k Vánocům. Možné jsou také elegantní dekorace, které se spoléhají na několik barev a vypadají neutrálněji. Zvláště hezky to vypadá, pokud si na ramena lustru také uvázáte několik mašlí.

Vintage lustrová dekorace na Vánoce

lustr dekorace vánoční bílý kužel vinobraní

Zimní zeleň můžete samozřejmě sfouknout a místo ní dát dohromady girlandy, stuhy a další dekorativní prvky. Pokud má lustr mosazný, zlatý nebo stříbrný vzhled, lze dekoraci vyrobit i v metalických barvách. I když nemáte tolik vánočních ozdob ve stříbře nebo zlatě, které lze velmi rychle vykouzlit designem šišek atd..

Lustrová dekorace s ozdobami vánočních stromků 

lustr dekorace vánoční vánoční cetka šňůra transparentní

Pěknou variantou pro vánoční lustrovou výzdobu je vyrobit ji výhradně z dekorací vánočního stromečku. Všechny figurky, přívěsky a vánoční koule lze bez větší námahy zavěsit na lustrová ramena. Nejlepší způsob, jak to udělat, je použít transparentní vlasec. Je tenký a sotva viditelný. Pro dekorativnější vzhled lze také použít tenkou hedvábnou stuhu.

lustr dekorace vánoční vánoční koule věnec

Chcete -li vyrobit lustrovou výzdobu výhradně z ozdob vánočních stromků, pak se doporučuje zvolit jednu nebo dvě barvy. K tomu lze přidat několik kuliček v neutrálních odstínech, jako je stříbrná nebo zlatá, ale ne obojí. Zvláště hravě a zároveň esteticky vypadá, když zkombinujete prvky v různých velikostech. To vytváří dynamiku, která okamžitě upoutá pozornost.

Navrhněte si na Vánoce vlastní lustrovou výzdobu: nápady s návodem k napodobení

lustr dekorace vánoční přírodní materiály nápad návod

Zde představujeme tři skvělé nápady na vánoční lustrové dekorace, které může každý udělat doma. Pro první projekt DIY byste již měli vlastnit lustr. Budete také potřebovat čerstvé větve cypřiše a ilexu. K jejich připevnění na lustrová ramena potřebujete řemeslný nebo květinářský drát. Jakmile máte vše, co potřebujete, je jen na kreativitě, jak to pěkně zařídit.

lustr dekorace vánoční přírodní materiály dělají stejné pokyny

Moderní lustrová dekorace bez lustru

vánoční dekorace na lustr udělejte si rámeček ilex

Pokud nevlastníte lustr, ale jste úplně na vánoční lustrové výzdobě, můžete také vykouzlit jeden bez hlavního prvku. Můžete to nahradit rámem lampy a krásně ho ozdobit zimní zelenou a Ilexem.

lustrová dekorace vánoční minimalistická vytvořte si vlastní nápad

Pokud by to mělo být ještě jednodušší a jednodušší, můžete si vyrobit rám lampy z pevného drátu a ozdobit ho na Vánoce. Můžete tedy vytvořit dva soustředné kruhy a navrhnout je jako dekoraci inspirovanou lustrem.

vánoční dekorace na lustr udělejte si sami