Nápady na vánoční dekorace

Vánoční balení Tinker: 20 krásných a udržitelných nápadů na balení dárků pro kutily

Vánoce se blíží. Jako každý rok je v současné době většina lidí ve stresu z nakupování. Dárky se nakupují pro všechny členy rodiny, přátele, příbuzné, kolegy nebo obchodní partnery. Milovníci rukodělných prací, kteří jsou zruční v ručních pracích, si vyrábějí dárky sami, aby bylo možné vše zabalit nejpozději do 20. prosince a umístit pod vánoční stromeček na Štědrý večer. Když nákupní nebo řemeslné šílenství konečně skončí, vyvstává otázka správného dárkového balení. Rychle vykouzlete něco, aby bylo dost času na sestavení slavnostního menu nebo na stylování silvestrovského outfitu! Vysvětlíme vám, jak můžete rychle vyrobit krásné vánoční obaly, a ukážeme vám 20 stylových nápadů pro kutily, pomocí kterých můžete efektivně zinscenovat vánoční dárky pod vánoční stromeček.

Vánoční balení Tinker: Vyrobte si ekologickou dárkovou krabičku „domeček“ sami

Nápady na vánoční balení dělají dárkové krabičky z lepenkových domů sami

Nejprve vám představíme úspěšný nápad na vánoční balení. Ve dnech před Vánoci slouží dárková krabička „domeček“ jako krásná vánoční dekorace, například na parapet, na komodu nebo na vánoční stůl. Uspořádejte ho společně s umělými mini vánočními stromky, postavami jelena, trpaslíka a Ježíška a udělejte si zimní vesničku, jako je tato. K domu nepotřebujete šablonu, stačí kartonová krabice, kterou můžete nastříhat do požadovaného tvaru. Jak sestavit dům můžete vidět v podrobném průvodci tvorbou níže.

Vánoční balení Tinker Vytvořte si vlastní dům z lepenky a namalujte ho

Pro tuto roztomilou dárkovou krabičku potřebujete následující materiály a příslušenství: skládací krabici, řemeslný nůž, horké lepidlo a bílou fixu. Volitelně můžete také vyrobit razítko z brambory a použít ho k razítkování vánočních motivů na dům. Jak sestavit dům: položte před sebe lepenkovou krabici. Vystřihněte dva trojúhelníkové detaily a složte lepenku do krabice. Vložte dárek do krabice a horké lepidlo přilepte konce štítové střechy k domu. Nechte lepidlo několik minut při pokojové teplotě úplně zaschnout a poté začněte malovat dům, jak si přejete. Tímto úkolem můžete také svěřit děti. Určitě rádi uděláte razítko nebo vymalování domu.

Tinkerové vánoční balení Vytvořte si vlastní dům z kartonu a podle pokynů k malování

Mimochodem, domeček můžete znovu použít, pokud při vybalování dárků opatrně odříznete střechu řemeslným nožem. Tato myšlenka balení je udržitelná a šetrná k životnímu prostředí. Ušetříte nejen náklady, ale také zcela odpadnete od balicího papíru. S ohledem na četné zdroje, které se při výrobě balicího papíru plýtvají, zejména vodu a elektřinu, se stále více lidí obrací k udržitelným alternativám. V poslední době jsou populárnější než kdy jindy. Pokud tedy své vánoční obaly použijete několikrát, významně přispějete k ochraně přírody.

Vytvořte udržitelné vánoční balení: Zabalte krabice do balicího papíru a ozdobte ručně vyrobenými štítky

Silueta vánočního balicího drátěného jedle vystřižená z nápadů na papírové dekorace

Pokud tedy chcete udělat něco dobrého pro životní prostředí, můžete své dárky zabalit do obyčejného balicího papíru a ozdobit vlastními štítky. Vystřihněte několik detailů z barevného papíru a použijte je k sestavení vánočního stromku. Štítek vypadá obzvláště efektivně, když zkombinujete několik detailů tón v tónu. Ozdobte vánoční stromeček mašlí a udržitelné vánoční balení je připraveno. I zde platí pravidlo: Lepší je dělat ruční práce s útržky papíru. Pokud je to možné, snažte se neroztrhnout obal a nevyhodit ho hned po Vánocích, ale místo toho si ho ponechat a znovu použít.

Vyrobte si vánoční tašky a ozdobte je přírodními materiály

Vyrobte si vánoční balení sami. Vyrobte si dárkové tašky z balicího papíru s přírodními materiály. Vyrobte si věnec z vavřínových větví

Vánoční balení není jen plýtvání zdroji. Potahovaný barevný balicí papír vypadá velmi pěkně, ale není recyklovatelný. Balící papír, na druhé straně, lze recyklovat, a je proto udržitelnou a levnou možností. Dárky v jakémkoli tvaru lze zabalit do vánočních tašek vyrobených z obyčejného balicího papíru. A při troše šikovnosti můžete tašky ozdobit stylovou dekorací z přírodních materiálů. Vyrobte si krásné mini věnce například z vavřínových větví, jedlové zeleně nebo buxusu. Vystřihněte kruh z bílé lepenky a přilepte jej jako základ. Na rámeček napište „Veselé Vánoce“ nebo jméno příjemce. Ozdobte vánoční tašku červenou mašlí a širokou pruhovanou ozdobnou stuhou.

Vánoční balení Tinker: ozdobte krabice borovicovými větvemi

Vánoční balení Tinker Vyrobte si vlastní vánoční stromek z větví cypřiše

Dalším velmi skvělým nápadem je ozdobit krabičky nebo dárkové krabičky cypřišovými větvemi. Uspořádejte výlet do přírody a nechte rodinu pomáhat při shromažďování přírodních materiálů. Nalezené předměty z přírody pak můžete okořenit vánoční obaly. Přírodní materiály jsou 100% biologicky rozložitelné a mnoho z nich také vydrží velmi dlouho a v případě potřeby je lze použít i příští rok. Větve cypřiše jsou bohužel velmi choulostivé a po 4-5 dnech ztrácejí svou krásnou zelenou barvu, ale větve jedlí mohou trvat několik týdnů. A umělé zasněžování si můžete vyrobit i sami. Stačí hrubozrnná sůl smíchaná s trochou lepidla. Poté nechte umělý sníh zaschnout při pokojové teplotě. Pomocí starého zubního kartáčku pravidelně rozdělujte umělý sníh na „jedli“ z větví cypřiše. kompletní!

Vyrobte si vánoční obal z hudebního papíru

Vyrobte si na Vánoce dárkové balení z hudebního papíru sami

Chtěli byste vyrobit kreativní, ale zároveň klasické vánoční balení? Ozdobte své dárky hudebním papírem. V obchodech si můžete koupit speciální balicí papír s poznámkami, ale ten je obvykle potažený. Natíraný papír nelze recyklovat, a proto se označuje jako zbytkový odpad. Při výrobě se navíc uvolňují určité škodlivé látky. Místo nákupu lesklého lesklého hudebního papíru si tedy můžete koupit hudební knihu nebo hudební knihu a použít je k zabalení dárků. Potom si můžete zapsat noty své oblíbené písničky na papír nebo si noty najít online, stáhnout si je a vytisknout. Vázejte dárky provázkem a ozdobte je vánočními zvonky. Nezapomeňte si vyrobit visačku z hnědého balicího papíru.

Vánoční balení Tinker: vyrobte si a namalujte krabice sami

Ne všechny vánoční obaly by měly být zelené, červené a zlaté. Pokud chcete stylovou dekoraci, můžete barvu obalu sladit s barevným schématem vánočních ozdob. Zejména v posledních několika letech se ustálily romantické, hravé dekorace v pastelových nuancích. Jemná růžová a stříbrná tvoří obzvláště okouzlující duo, které dodává vánočnímu stromku vintage nádech. K tomu: Pěkně zabalené dárky do vlastnoručně vyrobených a láskyplně malovaných krabiček.

Vytvořte pokyny pro balicí papír Pokyny krok za krokem

Pro výše uvedené pokyny k tvorbě potřebujete následující materiály a příslušenství: bílý stavební papír, štětec, akvarely, vhodnou saténovou stuhu, nůžky, děrovačku, pravítko a tužku s gumou. Nejprve natřete balicí papír a nechte zaschnout. Poté jej položte na stůl malovanou stranou dolů. Umístěte dárek doprostřed balicího papíru a vystřihněte dva proužky. První proužek by měl být stejně široký a 2,5krát delší než dárek. Šířka druhého proužku by měla odpovídat délce dárku. Měla by být tak široká, abyste ji mohli použít k zabalení dárku. Vystřihněte do papíru celkem osm otvorů a protáhněte ozdobnou stuhu skrz. Jeho konce spojte mašlí. Obal můžete také ozdobit stříbrnými vánočními koulemi.

Vánoční balení Tinker: balicí papír na razítka

Tinker vánoční obal Stampin V papíru s vánočními motivy

Milujete barevný balicí papír a nechcete se bez něj obejít? Barevný papír si pak můžete vyrobit sami! Potřebujete obyčejný balicí papír nebo stavební papír a sadu razicích nástrojů. Většina sad razítek obsahuje zlaté, bronzové, bílé, zelené a černé barvy razítka a papíru, inkoustovou podložku nebo štětec pro nanášení barev a jednu nebo více sad silikonových razítek s vánoční tématikou. Veškerý potřebný materiál a nástroje jsou k dispozici v řemeslných obchodech. Jednoduše položte balicí papír na talíř razicího nástroje, upevněte jej magnety na všechny čtyři rohy, naneste požadovanou barvu na silikonové razítko a použijte ho k orazítkování dárku. Pokračujte s ostatními razítky, dokud nevykouzlíte barevný balicí papír. Kromě toho můžete z barevných lepenek vystřihnout určité přírodní motivy, uvázat saténovou stuhu v barvě šanonů nebo si vyrobit vlastní štítky.

Vánoční balení Tinker: ozdobte dárky voňavými přírodními materiály

Tinkerové vánoční balení s balicím papírem a přírodními materiály

Hledáte účinný a levný nápad na dárkové balení na poslední chvíli? Pak je další myšlenka právě pro vás. Kupte si vánoční tašky vyrobené z balicího papíru nebo je použijte k zabalení dárkových krabiček. Vyrobte si z papíru visačky a přivažte je k dárkům provázkem. Ozdobte dárky voňavými přírodními materiály: větve borovice vydávají v místnosti příjemnou pryskyřičnou vůni, levandulové větve přinášejí středomořský nádech do vašich čtyř stěn. Listy cesmíny, kapradiny, mech a dokonce i čerstvé květiny mohou také zpestřit dárkové balení.

Vánoční balení Tinker: mramorovací papír

Vyrobte si vánoční obal, namalujte si vlastní balicí papír, krabice obalte mechem a přírodními materiály

Další možnost pro ty, kteří se raději obejdou bez balicího papíru z obchodu a místo toho si chtějí vyrobit dárkové balení sami. S trochou dovednosti můžete svůj papír mramorovat. Vysvětlíme si, jak to udělat. Potřebujete: bílý stavební papír (volitelný hedvábný papír), plech na pečení, papír na pečení, pravítko, pěnu na holení, akrylovou barvu, špejli na kebab. Plech nejprve vyložte pečicím papírem a vydatně postříkejte krémem na holení. Pomocí pravítka rovnoměrně rozetřete a uhlaďte krém na holení na pečicí papír. Nakapejte několik kapek akrylové barvy na holicí pěnu a zkuste rozetřít barvu špejlí na kebab tak, aby se nakonec vytvořil požadovaný mramorový vzhled. Když jste s mramorovým efektem spokojeni, můžete na holící pěnu přitlačit list stavebního papíru a poté pravítkem jemně setřít zbývající pěnu. Papír nechte úplně zaschnout a poté jej můžete použít na balení menších dárků.

Vánoční balení Tinker: ozdobte dárky vlněnou nití

Tinkerové vánoční balení Vyrobte si balicí papír a přízi sami

Chtěli byste do vánočního obalu přidat další pomlčku barev? Poté můžete dárek místo ozdobné stužky uvázat na zbytky vlny. Kromě toho můžete z mramorované lepenky vystřihnout hvězdu a vytvořit barevný přívěsek. Barvu zřeďte trochou vody a jako šablonu razítka použijte kulatou gumu na tužce. Pomocí gumy orazítkujte bílé tečky na balicí papír.

Udržitelné nápady na balení dárků DIY: dárky Emoji

Vyrobte si vánoční balicí papír Emoji sami, vyrobte nápady na balení dárků pro děti

Často nepotřebujete žádný balicí papír, protože velmi kreativní obaly si můžete vyrobit sami pomocí lepenky. Děti například potěší, když jejich dárky zabalíte do žluté lepenky a poté na ně namalujete vtipné emoji tváře. Volitelně můžete emoji oči a ústa vystřihnout z lepenky nebo plsti a přilepit je na dárky. Extrémně nápaditý nápad na balení velkých dárkových krabiček.

Dětské dárky k Vánocům nápady na balení obalů na emoji pro krabičky

Pokud na víko červené krabičky nalepíte stříbrnou bambulku a na sebe naaranžujete dárky, můžete dokonce sestavit Emoji Santa Clause z několika dárkových krabiček. K tomu se perfektně hodí i láskyplně označený dárek. Můžete jej zabalit bílým papírem a šablonou označit „Veselé Vánoce“. Potřebujete jen vhodnou barvu a štětec. Umístěte šablonu na papír, v případě potřeby ji zafixujte magnety nebo páskou a naneste na ni barvu. Jakmile budete hotovi, opatrně odstraňte šablonu a nechte barvu úplně zaschnout, než budete pokračovat.

Na Vánoce chceme udělat radost své rodině. Ale volného času je málo, kreativita chybí a existuje spousta dárků, které je naléhavě potřeba zabalit. Radíme vám, abyste balicí papír nepoužívali i přes vánoční stres. Nápaditě zabalený dárek je něco velmi zvláštního, na co se obdarovaný zaručeně těší. A když místo nákupu kupujete vánoční obal, děláte něco dobrého pro životní prostředí. Protože balicí papír, který o Vánocích roztrháme a hned poté vyhodíme, je obtížné nebo nemožné recyklovat. Už jsme vám ukázali několik příkladů, jak můžete dárky krásně a udržitelně zabalit. Více inspirativních příkladů najdete ve fotogalerii níže.

Dárkové balení s veselými vánočními motivy

Vyrobte si vánoční balení sami a namalujte si pokyny

Vánoční balení Tinker: dárkové obaly na tabuli 

Vyrobte si dárkové balení sami Udržitelné nápady na dárkové balení dárkovým papírem si vyrobte sami

DIY nápady na balení dárků: vystřihněte vánoční stromeček z novin

Ozdobte dárkové balení s vánočním stromečkem z novin a diamantovou ozdobnou stuhou

Zabalte dárky udržitelným způsobem: vytvořte luk z byrokracie

Vánoční balení Tinker Vyrobte si dárkovou krabičku s mašlí z barevné lepicí pásky sami

Rychlé nápady na balení na Vánoce

Vyrobte si dárkové balení sami a ozdobte nápady na krabice a knihy barevným balicím papírem

Zabalte dárky a kreativně ozdobte

Vyrobte si dárkové balení z přírodních materiálů sami, ozdobte balicí papír bobkovým listem a větvemi cypřiše

Láskyplně zabalené vánoční dárky z přírodních materiálů

Vytvořte si vlastní vánoční obal z přírodních materiálů. Kombinujte větve jedle a větve a jmelí a sukulenty